Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflon tarvad  (Megtekintve 181889 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Dátum: 2008. Október 19. - 12:54:23 »

Nos azt hiszem akiknek csak ez jut, ez is hatalmas élmény, különösen nekem itt "lent" ahol ezek a jószágok tényleg csak képeken jelennek meg.
Ha minden igaz novemberben megkísérthetem a szerencsémet első jerkémre... Kacsint

Lenne is egy kérdésem.
Kb. mennyit nyom élő súlyban illetőleg zsigerelve egy jerke, illetőleg egy bárány?
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. Október 20. - 10:09:49 »

Nos azt hiszem akiknek csak ez jut, ez is hatalmas élmény, különösen nekem itt "lent" ahol ezek a jószágok tényleg csak képeken jelennek meg.
Ha minden igaz novemberben megkísérthetem a szerencsémet első jerkémre... Kacsint

Lenne is egy kérdésem.
Kb. mennyit nyom élő súlyban illetőleg zsigerelve egy jerke, illetőleg egy bárány?

Roli!
Én is nagyon várom már a november végét.
Este majd felhívlak. Wave
Naplózva

Üdv:Kapszli
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. Október 20. - 12:52:00 »

Nos azt hiszem akiknek csak ez jut, ez is hatalmas élmény, különösen nekem itt "lent" ahol ezek a jószágok tényleg csak képeken jelennek meg.
Ha minden igaz novemberben megkísérthetem a szerencsémet első jerkémre... Kacsint

Lenne is egy kérdésem.
Kb. mennyit nyom élő súlyban illetőleg zsigerelve egy jerke, illetőleg egy bárány?

Roli!
Én is nagyon várom már a november végét.
Este majd felhívlak. Wave

 Kacsint
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. Október 20. - 13:56:26 »

Szia Pajti!

Lenne is egy kérdésem.
Kb. mennyit nyom élő súlyban illetőleg zsigerelve egy jerke, illetőleg egy bárány?
[/quote]

Ha meglőtted és sokat kell húzni akkor nehéz, ha megsebzed nagyon nehéz, ha elhibázod akkor könnyű!  >Nevet Egyébként az őzre tegyél rá kb.+5 kilót Wave

Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. Október 20. - 14:02:46 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. Október 20. - 14:23:02 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Szia Szik!
Mi nagyon olcsón kaptuk meg, nem emlékszem pontosan, de párezer Ft.-os tétel volt...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. Október 20. - 14:52:00 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Szia Szik!
Mi nagyon olcsón kaptuk meg, nem emlékszem pontosan, de párezer Ft.-os tétel volt...

Merre voltatok vadászni?
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. Október 20. - 14:59:54 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Szia Szik!
Mi nagyon olcsón kaptuk meg, nem emlékszem pontosan, de párezer Ft.-os tétel volt...

Merre voltatok vadászni?
Abaújszántó.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. Október 20. - 15:07:37 »

Az nekünk nagyon messze van.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. Október 20. - 19:05:43 »

Szia Pajti!

Lenne is egy kérdésem.
Kb. mennyit nyom élő súlyban illetőleg zsigerelve egy jerke, illetőleg egy bárány?

Ha meglőtted és sokat kell húzni akkor nehéz, ha megsebzed nagyon nehéz, ha elhibázod akkor könnyű!  >Nevet Egyébként az őzre tegyél rá kb.+5 kilót Wave


[/quote]

Szevasz Topi koma!

Akkor olyan 20 kiló körül lehet egy jerke...az nem rossz.
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. Október 20. - 20:37:14 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Szia Szik!
Mi nagyon olcsón kaptuk meg, nem emlékszem pontosan, de párezer Ft.-os tétel volt...

Merre voltatok vadászni?
Abaújszántó.

Üdv: S.Peti

Szabad megtudni Abaújszántón kinél voltatok vadászni?
 Üdv: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. Október 20. - 20:45:55 »

Szia Wetzlar!
Amit a képemen látsz, azt közel egy km-t húztam a kocsiig, jól lent vót a völgybe, úgyhogy nagyrészt fölfele! Jó nehéz tud lenni! A nyócast vidd, ha rám hallgatsz, mert minden híresztelés ellenére igen szívós bír lenni a beste birkája. Eddig csak attól hallottam, hogy "puha" vad, aki csak egyet-kettőt lőtt. Másztam én má sziklát is miatta, pedig csak kicsit csúszott el a golóbis! Mosolyog Wave
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. Október 21. - 08:19:32 »

Az egyik barátom lőne egy jerkét és meg szeretné venni a húsát is. Tudtok nekem adni valami tippet árakkal együtt?
Szia Szik!
Mi nagyon olcsón kaptuk meg, nem emlékszem pontosan, de párezer Ft.-os tétel volt...

Merre voltatok vadászni?
Abaújszántó.

Üdv: S.Peti

Szabad megtudni Abaújszántón kinél voltatok vadászni?
 Üdv: Fabrigo
Szia!
A helyi társaságnál voltunk fizetővendégként, illetve csak én, mert szerencsére a nagy fekete kutyákért ritkán kell fizetni...
peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. Október 21. - 08:50:20 »

mert szerencsére a nagy fekete kutyákért ritkán kell fizetni...

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #14 Dátum: 2008. November 20. - 17:32:41 »

Nos hál' Istennek én a hétvégén nem leszek gépközelben, először indulok muflon nyomába és először veszek részt vadaskerti vadászaton.
Jó 3 éve próbálkozom különféle erdészeteknél, Vt.-oknál tarvad ügyben, de szinte mindenhol az az első, hogy a gyenge tél miatt a muflonok alig-alig jönnek le, ha már elmegyek lőjek egy kost, mellé meg lőhetek 2 tarvadat is.
Hiába mondom, hogy kosra nincs keret...ekkor persze hívjam fel őket majd februárban, jövőre...stb.

Most van lehetőség, igaz vadaskerti vadászatra, de még sosem voltam ott, muflonra meg egyébként nincs lehetőségem, úgyhogy belevágtam.
Ez lesz az első és utolsó vadaskerti vadászatom, mert úgy voltam vele, addig amíg nem vadásztam ilyen helyen, ne is minősítsem.
A kényszer nagy úr, lehetőségem csak így van tarvadra, úgyhogy ez így fog megtörténni.
Én ettől függetlenül nagyon várom, mert ezt a hegyi vadat elejteni még sosem volt módom, sőt még sosem vadásztam rá.
A vadászat ugyanúgy sziklamászás, cserkelés, lesekedés a többit meg majd adja a szerencse.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: