Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 317311 alkalommal)
fulop.zsolt15
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #705 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 13:01:24 »

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni CZ550 FS 308 win kaliberű puskáról és hogy milyen lőszert ajánlotok hozzá?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #706 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 17:23:17 »

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni CZ550 FS 308 win kaliberű puskáról és hogy milyen lőszert ajánlotok hozzá?


     Suicide


  / 308 as topik ,  golyósfegyverek topik , stb. stb.  Jó olvasást !    Figyelmes olvasás  /
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #707 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 16:21:31 »

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni CZ550 FS 308 win kaliberű puskáról és hogy milyen lőszert ajánlotok hozzá?
Szép puska, jó puska, de én FS-t nem vennék (nem tom mér, de nekem nem tetszenek) Lőszert meg 308-ast ajánlok hozzá  Ördög olyat vegyél, amilyet jól hord a puskád, tapasztald ki. Nincs olyan, hogy ehhez a puskához, ebben a kaliberben ez, meg ez a tuti lőszer. Én saller bélával etettem 11,7 SPCE, meg Remington PSP. ócsók, de jók.  Mosolyog
Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #708 Dátum: 2013. Augusztus 16. - 22:39:06 »

Amúgy jogos volt fulop.zsolt15  kérdése, hiszen a 243 win is belemegy csak lötyög a csőben... De szépen megválaszoltad 308 wint vegyen mindenképpen!  Kacsint
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #709 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 16:20:34 »

 Üdv!
Még új vagyok itt a fórumon,  gyakorlati tapasztalatom nem igazán van vadászattal kapcsolatban,  bár "nézőként"  voltam már. Így aztán nem próbálom elhitetni,  hogy többet tudnék bármelyik öreg vadásznál a golyólövésről,  de hátha érdekel párótokat az írásom.  Úgy gondolom(még nem ismerek olyat aki többet ) ,  hogy elég sok elméleti információval rendelkezem a ballisztika,  pontosság,  újratöltés, és a különböző kaliberek területéről,  aminek 80%-a a vadászt nem érinti,  de hátha megfog valakit.
Mindenkinek igaza van, hogy a 308ast azért tervezték,  mert kisebb,  és könnyebb,  főként amiatt,  hogy az akkor megjelenő automata kézifegyverek szerkezetét ne kelljen annyira nagyra,  így nehézre készíteni. A BAR puska 30-06-tal működött,  de nagyon nehéz volt,  és akkora tár kellett hozzá,  mint egy tégla a hosszú lőszerek miatt,  így nem is lett sikeres. Szintén ezért alakult ki a 5.56x45, mert később már a 800 méteres lőtáv sem kellett az egyszeri katonának, mert ugysem talált volna,  viszont cserébe még nehéz is volt. A visszarúgás tényleg nagyobb a 30-06 tal,  mert a lövedék is nehezebb,  de ugyanolyan lövedéktömeg mellett is több púder van a 06 mögött. Ezért érzik sokan,  hogy csak miután elhagyta a mag a csőtorkolatot,  hat hátrarúgás. A lövedék gyorsításakor is jelentkezik,  azonban miután elhagyta a csövet, a nagy sebességű(1200m/s égésű)  gázok még mindíg ott vannak,  és ezek adják az összes hátraható erő jó 30%át. Emiatt nagyobb a 06-nál, mert egyszerűen több port éget el.
A pontosság viszont Jó esetben ugyanaz. Azonban a 308-ban könnyebb lövedéket használnak, amit elég lassabb huzagemelkedéssel is forgatni, hogy stabil legyen,  ezért ha a lövedék enyhén szabálytalan(mindig az valamennyire),  például elkenődött a hegye akár picit is, vagy az anyaga zárványos valahol,  a súlypontja nem pont a tengelyében lesz,  ami logikusan minél gyorsabban forgatjuk,  annál inkább megbillegteti a repülő lövedéket. Vagyis kellő minőségű csőnél lőszernél mind a kettő halálpontos elvileg,  ez csak ritkán jelentkezik a gyakorlatban.
Van még egy előnye a 308nak, ami csak nem rég vált nálunk is elérhetővé:Újratöltés szempontjából szerencsésebb,  mivel minnél hosszabb egy hüvely,  annál többet nyúlik lövés közben,  emiatt többet kell visszaformázni,  mint kisebb társát,  ami jobban igénybe veszi a hüvely anyagát.  Meg persze a legnagyobb szempont,  hogy "más is ezt használja".
Remélem nem zavartam,  és érdeklődéssel fogadtátok.
Ha esetleg netán még mimdíg érdekel valakit van még pá érdekesség a fejemben ezzel kapcsolatban.

Máté
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #710 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 17:56:38 »

Üdv!
.  Úgy gondolom(még nem ismerek olyat aki többet ) ,  hogy elég sok elméleti információval rendelkezem a ballisztika,  pontosság,  újratöltés, és a különböző kaliberek területéről,  aminek 80%-a a vadászt nem érinti,  de hátha megfog valakit.
Máté

 Emelem
 Fejvakarás  Szerény kezdés...   Nem szól szám
Várjuk a folytatást! - De tényleg.  Kacsint

 Wave

('Tán Szajkó Pista Bácsi személyesen?)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #711 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 18:08:13 »

Üdv!
Még új vagyok itt a fórumon,  gyakorlati tapasztalatom nem igazán van vadászattal kapcsolatban,  bár "nézőként"  voltam már. Így aztán nem próbálom elhitetni,  hogy többet tudnék bármelyik öreg vadásznál a golyólövésről,  de hátha érdekel párótokat az írásom.  Úgy gondolom(még nem ismerek olyat aki többet ) ,  hogy elég sok elméleti információval rendelkezem a ballisztika,  pontosság,  újratöltés, és a különböző kaliberek területéről,  aminek 80%-a a vadászt nem érinti,  de hátha megfog valakit.
Mindenkinek igaza van, hogy a 308ast azért tervezték,  mert kisebb,  és könnyebb,  főként amiatt,  hogy az akkor megjelenő automata kézifegyverek szerkezetét ne kelljen annyira nagyra,  így nehézre készíteni. A BAR puska 30-06-tal működött,  de nagyon nehéz volt,  és akkora tár kellett hozzá,  mint egy tégla a hosszú lőszerek miatt,  így nem is lett sikeres. Szintén ezért alakult ki a 5.56x45, mert később már a 800 méteres lőtáv sem kellett az egyszeri katonának, mert ugysem talált volna,  viszont cserébe még nehéz is volt. A visszarúgás tényleg nagyobb a 30-06 tal,  mert a lövedék is nehezebb,  de ugyanolyan lövedéktömeg mellett is több púder van a 06 mögött. Ezért érzik sokan,  hogy csak miután elhagyta a mag a csőtorkolatot,  hat hátrarúgás. A lövedék gyorsításakor is jelentkezik,  azonban miután elhagyta a csövet, a nagy sebességű(1200m/s égésű)  gázok még mindíg ott vannak,  és ezek adják az összes hátraható erő jó 30%át. Emiatt nagyobb a 06-nál, mert egyszerűen több port éget el.
A pontosság viszont Jó esetben ugyanaz. Azonban a 308-ban könnyebb lövedéket használnak, amit elég lassabb huzagemelkedéssel is forgatni, hogy stabil legyen,  ezért ha a lövedék enyhén szabálytalan(mindig az valamennyire),  például elkenődött a hegye akár picit is, vagy az anyaga zárványos valahol,  a súlypontja nem pont a tengelyében lesz,  ami logikusan minél gyorsabban forgatjuk,  annál inkább megbillegteti a repülő lövedéket. Vagyis kellő minőségű csőnél lőszernél mind a kettő halálpontos elvileg,  ez csak ritkán jelentkezik a gyakorlatban.
Van még egy előnye a 308nak, ami csak nem rég vált nálunk is elérhetővé:Újratöltés szempontjából szerencsésebb,  mivel minnél hosszabb egy hüvely,  annál többet nyúlik lövés közben,  emiatt többet kell visszaformázni,  mint kisebb társát,  ami jobban igénybe veszi a hüvely anyagát.  Meg persze a legnagyobb szempont,  hogy "más is ezt használja".
Remélem nem zavartam,  és érdeklődéssel fogadtátok.
Ha esetleg netán még mimdíg érdekel valakit van még pá érdekesség a fejemben ezzel kapcsolatban.

Máté
Hát mit mondjak? Az alsó marginálist nem nagyon ütötte meg.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #712 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 18:18:08 »

Emelem
 Fejvakarás  Szerény kezdés...   Nem szól szám
Várjuk a folytatást! - De tényleg.  Kacsint

 Wave

('Tán Szajkó Pista Bácsi személyesen?)
Elnézést én nem. így értettem a sok információtudást,  csak hogy nem én találtam. ki őket hanem nálam okosabbak. Csupán érdekel hogy miken kötöszködnek emberek hogy bizonyítsák igazukat.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #713 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 18:18:52 »

Emelem
 Fejvakarás  Szerény kezdés...   Nem szól szám
Várjuk a folytatást! - De tényleg.  Kacsint

 Wave

('Tán Szajkó Pista Bácsi személyesen?)
Pista Bácsi nem szokott inni, és ha mégis ivott volna , akkor nem fórumozik!  Ördög
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #714 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 18:49:09 »

Elnézést én nem. így értettem a sok információtudást,  csak hogy nem én találtam. ki őket hanem nálam okosabbak. Csupán érdekel hogy miken kötöszködnek emberek hogy bizonyítsák igazukat.


Nyugi! Lazítsál, olvassál, pihengess, nem kötözködik itt senki. Az ítélkezési alapelveket ismerve, pedig csak annyit tudok mondani az írásod analógiájára, hogy közismert tényeket, mint a nap keleten kel vagy az eső fentről esik, lefelé nem kell bizonyítani egy ideje.
És, hogy nevessünk is ne csak sírjunk, ezért javaslom vigyázz az „elnézést” szó használatával.
(Elnézés: Amikor hátulról a bakkecskét meg. ják és elnéznek közben a szarva közt.) Piál
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #715 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 19:02:33 »

Nyugi! Lazítsál, olvassál, pihengess, nem kötözködik itt senki. Az ítélkezési alapelveket ismerve, pedig csak annyit tudok mondani az írásod analógiájára, hogy közismert tényeket, mint a nap keleten kel vagy az eső fentről esik, lefelé nem kell bizonyítani egy ideje.
És, hogy nevessünk is ne csak sírjunk, ezért javaslom vigyázz az „elnézést” szó használatával.
(Elnézés: Amikor hátulról a bakkecskét meg. ják és elnéznek közben a szarva közt.) Piál


.. Meglepődött ..  Igen ..  Ördög ..
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #716 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 22:33:27 »

  A BAR puska 30-06-tal működött,  de nagyon nehéz volt,  és akkora tár kellett hozzá,  mint egy tégla a hosszú lőszerek miatt,  így nem is lett sikeres. 

De nagyon sikeres vadaszok korebe, megha nem is Mo-n. (igen az elodje az 1918-as az nehezeb volt  Mosolyog)

http://www.chuckhawks.com/great_centerfire_hunting_rifles.htm

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #717 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 23:00:45 »

De nagyon sikeres vadaszok korebe, megha nem is Mo-n. (igen az elodje az 1918-as az nehezeb volt  Mosolyog)

http://www.chuckhawks.com/great_centerfire_hunting_rifles.htm
Igen,  énis a régire gondoltam(7 kiló fölött üresen) .  A mai igazán szép puska,  bár én csak annyira tudom értékelni, mint a 300wm ar-15 öt. Minek?

Csak azért írtam le,  hogy ha nekem kellene választanom a kettő között,  akkor miért voksolnék a 308 win. - re,  mondjuk egy Rem 700 BDL,  vagy VLS képében.  Remélem. egyszer azért lesz lehetőségem rá.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #718 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 00:44:04 »

  A mai igazán szép puska,  bár én csak annyira tudom értékelni, mint a 300wm ar-15 öt. Minek?

- AR 15.....vajon rosszul latja ??



Leforditom:

"Azt mondjak nehez egy oreg kutyat uj trukkokre tanitani....habar neha lehet ...!   Mosolyog
"Sosem elleneztem az AR tipusu fegyvereket de mindig ugy gondoltam, hogy semmi kozuk az erdohoz, vadaszathoz.
Elgondolkodva ezen, juteszembe, hogy Amerika kedvenc vadaszfegyvere sem lett eredetileg vadaszatra tervezve.
Amirol ma ugy velekedunk, hogy "tradicionalis vadaszfegyver" az valoban az elso vilag haborubol-bol szarmazo katona-i fegyver, vagyis az 1903 Springfield tolozaras fegyver leszarmazottja. Ez az anno "uj"-nak szamito, siman mukodo es gyors ismetlokepessgu tolozaras fegyver ugyanakkor lehetov-e tette az anno  eroteljesnek szamito  30-06-os kaliberu tolteny hasznalatat es ez hasonlokeppen nagy lepes volt a tavloveszet fejlesztes iranyaba. Evtizedekkel kesobb egy tolozaras ismetlofegyver meg mindig Amerika kedvenc vadaszfegyvere nagyvadra.
Az igaszsag az, hogy tobb mint egy evszazada napjaink modern vadaszfegyverei is mind katonai multra tekintenek vissza, es azokbol lettek kifejlesztve, meg nem is veletlenul.
Egy jo katonai fegyver fo es elvart tulajdonsagai mint a pontossag, strapabiro kepesseg, megbizhatosag, gyors ismetlokepesseg ugyanugy egy jo vadaszfegyver tulajdonsagait is kell kepezzek, es ezert a vadaszok nagyon is kerestek az ezeknek a kikoteseknek megfelelo fegyvereket.

"Az AR igaz nem nez ki tradicionalisnak, de biztos vagyok benne, hogy anno a tolozaras katona-i fegyver sem nezett ki annak.
-Mi is az AR ? : egy modern felautomata fegyver es dizajn mely mogott sok technologia es fejlesztes van, talaloan lehetne nevezni napjaink " modern sport es vadasz fegyverenek"

A fegyver vadaszatra is kituno varmintol egesz nagyvadig, pontosak, ergonomikusak, sulyra konnyuek es jol balanszirozottak, konnyu veluk celozni es nagyon gyorsan celra tarthatoak szabadkezbol is.
Konnyu manuverezni vele az erdobe, nem kenyesek, nagyon kezreallok, nem hosszuak, es a pontossaguk meg igy is kituno, es mivel felautomatak a rugasuk elhanyagolhato aki erre erzekeny.
Nagyon sok sportlovo is hasznalja 600m-es loveszeteken is mint a Camp Perry-i versenyek. Vadaszkaliberekbe es vadaszatra megfeleloen felszerelve is vasarolhatoak; egy modern eltero a tradicionalistol sportfegyver de ugyanugy otthon erzi maga lopalyan, vagy vadaszaton.

Zaraskent, hat nem hiszem, hogy be fogom a kedvenc vadaszfegyveremet vagyis az 'oreg Bozskemet" egy ilyenre cserelni, de viszont nem ertek eggyet azokkal akik ezeket a fegyvereket "rossz" fegyvereknek meg "golyoszoroknak " nevezik, mas tradicionalisabb vadaszfegyverekkel ellentetbe. Hogyan is lehet egy elettelen targy vele jaroan "jo" vagy "rossz" ?? a szemembe az ilyen kijelentesek ertelmetlenek.
Nem kizart, hogy a jovobe hasonlo fegyvereket fognak majd a vadaszok regi kedvenceknek vagyis "oreg Bozskemnek" hivni."

PS.
....nahat en sem fogom becserelni .......foleg mivel en ugy vagyok vele, hogy mivel primitivebb a fegyver annal erdekesebb a vadaszat, igy megmaradok az ijnal.

A modern Browning BAR kituno vadaszfegyver, en hasznaltam oket eveken at. Gyors a raismetles, a vad benne marad a celtavcsobe a loves utan, szerintem a legkitunobb fegyver lehetne nektek pl. disznohajtasba.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #719 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 09:10:47 »

Üdv!
.......................
Ha esetleg netán még mimdíg érdekel valakit van még pá érdekesség a fejemben ezzel kapcsolatban.

Máté

Kedves Mematyi!
Én szerintem nagyon jó helyen vannak azok az információk a fejedben.
 
Ne érezd úgy, hogy mindig mindent le kell írnod, amit összeolvasgattál valahol. Volt már olyan a Fórumon, aki mindig, minden gondolatát közzétette, egy darabig (kis darabig..) még elviselhető, aztán elkezdik cikizni... hát kell ez neked?

Valamint gondolj bele, ha egyszer majd nem áll fel a cerka, te elmennél magad kezeltetni egy szűz szexuálterapeutához…?? Tehát…..ne válaszolj, csak gondold végig, hogy az okosságok (?) kitől hitelesebbek, tőled, vagy egy valóban tapasztalt, nem csak olvasott embertől??

Ha valakinek majd lesz konkrét kérdése olyannal kapcsolatban, amit úgy gondolod, hogy tudsz…. na, akkor érdemes majd leírnod valamit.

 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: