Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314171 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Szeptember 11. - 18:38:24 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Emlékszem még a régi fórumon írtad hogy a 8x57-eseddel nagyon jól ölt és jó vért is adott,csak többször beszorult a dugattyú.308-asban mik a tapasztalataid róla?

8x57-esben nincs MFS, 30-06-osban használtam.
Nagyon jó volt de egyszer nagyon beszorult a hüvely.
Nálunk jópáran MFS-sel vadásznak teljes megelégedéssel, sokan a cseh töltényt váltották le a magyarral.
Én 7x64, 30-06 és 7,62x54R-ben használtam, nekem bevált.
Egyébként az Izsnél semmi gond a töltés ürítéskor.
Kösz szépen.Amúgy azt nem tudod véletlenül hogy a CZ szokta-e szeretni az MFS-t? Szerinted érdemes drágább lőszerekre áldozni,vagy van olyan jó az MFs is?

Egyik kollégám a 30-06Spr kaliberű CZ 550-es puskájához már vagy 4-5 éve használ MFS lőszert, elégedett vele.
Szia Jan!
Köszi!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 21:51:42 »

Ma koraeste lőttem egy borjút vadkáros részen.
Kb. 60-70 m-ről lőttem rá, de eléggé kitekert pozícióból - ki is kellett kissé hajolnom a lesből - így a máj alját érte a lövés, eléggé meredek szögben is lőttem lefelé.
Meglepve tapasztaltam, hogy kb. 10-15 m. után a borjú lefeküdt, ott adtam meg a kegyelemlövést.
A 11,7-es MFS SP megintcsak jól dolgozott. Kacsint
(ez volt a 2. vad amire az izsevszkit emeltem... Kacsint)
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Szeptember 26. - 22:04:55 »

Ma koraeste lőttem egy borjút vadkáros részen.
Kb. 60-70 m-ről lőttem rá, de eléggé kitekert pozícióból - ki is kellett kissé hajolnom a lesből - így a máj alját érte a lövés, eléggé meredek szögben is lőttem lefelé.
Meglepve tapasztaltam, hogy kb. 10-15 m. után a borjú lefeküdt, ott adtam meg a kegyelemlövést.
A 11,7-es MFS SP megintcsak jól dolgozott. Kacsint
(ez volt a 2. vad amire az izsevszkit emeltem... Kacsint)

Gratula Igen
Meg fogod szeretni, én is szerettem az enyémet. Ez a fegyver ezzel a kaliberrel nagyon jól eltalált kombináció.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 10:13:18 »

Ma koraeste lőttem egy borjút vadkáros részen.
Kb. 60-70 m-ről lőttem rá, de eléggé kitekert pozícióból - ki is kellett kissé hajolnom a lesből - így a máj alját érte a lövés, eléggé meredek szögben is lőttem lefelé.
Meglepve tapasztaltam, hogy kb. 10-15 m. után a borjú lefeküdt, ott adtam meg a kegyelemlövést.
A 11,7-es MFS SP megintcsak jól dolgozott. Kacsint
(ez volt a 2. vad amire az izsevszkit emeltem... Kacsint)

Gratula Igen
Meg fogod szeretni, én is szerettem az enyémet. Ez a fegyver ezzel a kaliberrel nagyon jól eltalált kombináció.

Szevasz Jani!

Én már szeretem, mert úgy látszik egy kicsit szerencsét is hoz.
Az már csak hab a tortán, hogy odajött egy kis fül alatti tűhegyes nyársas bakocska, de úgy gondoltam várok arra amiért kint vagyok, szarvasra disznóra...a vadkár az vadkár.
Azt gondolom nappali cserkészpuskának és őzezni ez lesz a puskám, mert jól fekszik, kényelmes, a méretei révén kezes és ahogyan írod is 308-as kaliberben számomra is meglepő módon minimális a visszarúgás. (persze van rajta tusagumi)
Volt szerencsém 30-06-ossal is lőni, de nekem az már sok(k) volt egy kicsit.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 10:25:20 »

odajött egy kis fül alatti tűhegyes nyársas bakocska,

Akkor az lesz a következő. Igyekezz meglőni ha még van rá keret, mert lejár az idő.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. November 05. - 16:47:35 »

Tegnap megvolt a szórakozás, ma egy kis "munka" volt.
Kaptam próbára pár db. 10.8 gr-os Norma Diamond Line töltényt, így ma megnéztem mit tud az IZS-18as vele.
1. lövés, rendben
2. lövés...érzem kissé felfelé csúszott a tüske, a szigszalag csík legtetején állt meg a lövéskor.
Kémlelem a lőlapot...igen kb. 1 cm-rel feljebb a találat.
3. lövés, jobban odafigyelek és lövök...beleszakadt az 1. lövésbe.
Asszem jó lesz, ha nincs a belehúzás tán egy nagyobbacska lik lett volna a 3 lövés.
50 m, IZS-18. (.308 win.), Komlói fix szerelék, Meopta Artemis 6x42, 1-es irányzójel.

A kép nem lett valami hűde pötyke, de ami kell látható rajta.
A szigszalag keresztben - a kp. felett kb. 1 cm-rel - egy céltávcső állítás után leadott lövés, magyarul be lett lőve a puska.

Íme:
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. November 05. - 17:24:52 »

Impozáns..
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. November 05. - 17:48:53 »

Szereti az Izs a Normát úgy tűnik! Kacsint
Naplózva
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #53 Dátum: 2008. November 07. - 21:22:43 »

Gratula!
A SAKO is hasonlót produkál IZS-18-al.
Naplózva

Klepi
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. November 07. - 21:23:12 »

 Kacsint
Naplózva

Klepi
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. November 08. - 15:48:17 »

Nekem SAKO SUPERHAMMER HEAD van sajna mégcsak lőtéren lett kipróbálva de 4en lőttünk 10 lövést tettünk le,de bőven belefért 10centibe. Asszem az kiválló!!! De igazából nem tudom gyakorlatban hogy "dolgozik" ez a lövedék. Ha valakinek van róla tapasztalata megköszönném ha +osztaná.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. November 08. - 23:00:46 »

Nekem SAKO SUPERHAMMER HEAD van sajna mégcsak lőtéren lett kipróbálva de 4en lőttünk 10 lövést tettünk le,de bőven belefért 10centibe. Asszem az kiválló!!! De igazából nem tudom gyakorlatban hogy "dolgozik" ez a lövedék. Ha valakinek van róla tapasztalata megköszönném ha +osztaná.

Attól függ mit vársz a lőszeredtől? Ha neked fontos hogy minden esetben legyen kilövés, akkor ezt szeretni fogod.
Én 2003-tól idén nyárig használtam egy 308-as puskát, 11,7g-os SHH-et lőttem legtöbbet. Maradványtestem egy sincs mert mindent átütött, és egy vadam sem veszett el ami ezzel lett meglőve.
Jelenleg a 30-06-os puskához is ezt használom.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #57 Dátum: 2008. November 09. - 00:33:14 »

Attól függ mit vársz a lőszeredtől? Ha neked fontos hogy minden esetben legyen kilövés, akkor ezt szeretni fogod.
Én 2003-tól idén nyárig használtam egy 308-as puskát, 11,7g-os SHH-et lőttem legtöbbet. Maradványtestem egy sincs mert mindent átütött, és egy vadam sem veszett el ami ezzel lett meglőve.
Jelenleg a 30-06-os puskához is ezt használom.
Én 30-06-ból lőttem SSH-t. Meglőttem vele egy tehenet kb. 100 méterről, szépen keresztben ált. Tűzbe rogyott, de a lövés nem ütötte át, a túloldali lapocka megfogta a lövedéket. Ez az egy ilyen emlékem van róla, igaz, nem is sokáig használtam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #58 Dátum: 2008. November 09. - 20:19:04 »

Igzából még gondolkodtam a Barnes lövedékén nagyon jókat hallottam róla. De nem vetném el a Saller Béla HPC-t sem. Azert vettem ezt mert ezt tolták elém +a Norma Oryx-ot és ez volt az olcsóbb,azt mondták rendelésre hoznak bármient de arra várnom kell és mivel már ki akartam próbálni +vettem ezt. De amíg ki nem fogyok addig ne lesz más. Köszi a hozzászólást mindenkinek,ha van még ne kíméljetek.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. November 09. - 20:51:47 »

Igzából még gondolkodtam a Barnes lövedékén nagyon jókat hallottam róla. De nem vetném el a Saller Béla HPC-t sem. Azert vettem ezt mert ezt tolták elém +a Norma Oryx-ot és ez volt az olcsóbb,azt mondták rendelésre hoznak bármient de arra várnom kell és mivel már ki akartam próbálni +vettem ezt. De amíg ki nem fogyok addig ne lesz más. Köszi a hozzászólást mindenkinek,ha van még ne kíméljetek.

A HPC-t nem nagyon erőltetném a heyedben. Én 7mm-ben használtam, de siralmas tapasztalataim vannak vele, és nem is olcsó. A SHH egy teljesen más kategóriájú lőszer.
A Barnes X-ről kitől hallottál jókat, olyantól aki használja vagy olyantól aki el akarja adni? Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: