Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314185 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #30 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:43:14 »


"Ha ezek a tökkelütött ruszkik csak minimális energiát fordítanának egy - legalább belül, csavarokkal állítható - direkt sütésre a világot péppé vernék ezzel a puskával..."

És ha nég egy kicsivel több eszük lenne, gyártanának hozzá egy csomó váltócsövet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #31 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:59:40 »

Ma "elment" a 8x57-esem egy kis csinosításra, ugyanakkor még tegnap felkerült a kis 308-as Izsre a 6x42-es Meopta a sokak által lefitymált - ellenben általam nagyon kedvelt - 1-es szálkereszttel, fix komlói szerelékkel.
Ha megszámolom, hogy most kezdek átszokni a schnellerről a direkt sütésre, amihez hozzáadom az IZS-18-as meglehetősen spártai elsütését, nem is rossz a mai szóráskép ellenőrzés.
Azt hiszem amíg a "nagy" nincs itthon tökéletes ki mindenes golyós lesz...utána meg tökéletes "rossz időjárás" puska.  Vigyorog

Hát ezt sikerült ma, azt hiszem ezzel a cuccal a "bőven" 20 mm alatti - pontosan nem mértem - szóráskép nem rossz eredmény.

Elég jó, milyen távolságról lőttél?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #32 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:08:33 »

Ha ezek a tökkelütött ruszkik csak minimális energiát fordítanának egy - legalább belül, csavarokkal állítható - direkt sütésre a világot péppé vernék ezzel a puskával...
De ezeknek ez nem kell...vagy valaki mondta, hogy nem kell nekik.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog....


Politika, politika, politika.

Leesett állal néztem amikor a cimbi mutatta a 45-70-es Artemidán a savazott minta alól kilátszó "Remington" feliratot. Megnéztem az enyémet is, hát vaze azon is van. Csak azon nem lóg ki annyira, de így hogy tudtam mit kell nézni egyből megtaláltam. Ezek a puskák Remington márkanévvel készülnek a nagy Oroszországban, és ami Európai piacra megy, azon letakarják a márkanevet egy kis csúnya motívummal. Nem értettem hogy miért van az rajta, és miért csak az egyik oldalon, most már tudom.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #33 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:10:09 »

Ha ezek a tökkelütött ruszkik csak minimális energiát fordítanának egy - legalább belül, csavarokkal állítható - direkt sütésre a világot péppé vernék ezzel a puskával...
De ezeknek ez nem kell...vagy valaki mondta, hogy nem kell nekik.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog....


Politika, politika, politika.

Leesett állal néztem amikor a cimbi mutatta a 45-70-es Artemidán a savazott minta alól kilátszó "Remington" feliratot. Megnéztem az enyémet is, hát vaze azon is van. Csak azon nem lóg ki annyira, de így hogy tudtam mit kell nézni egyből megtaláltam. Ezek a puskák Remington márkanévvel készülnek a nagy Oroszországban, és ami Európai piacra megy, azon letakarják a márkanevet egy kis csúnya motívummal. Nem értettem hogy miért van az rajta, és miért csak az egyik oldalon, most már tudom.

 Vigyorog
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #34 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:27:53 »

Leesett állal néztem amikor a cimbi mutatta a 45-70-es Artemidán a savazott minta alól kilátszó "Remington" feliratot. Megnéztem az enyémet is, hát vaze azon is van. Csak azon nem lóg ki annyira, de így hogy tudtam mit kell nézni egyből megtaláltam. Ezek a puskák Remington márkanévvel készülnek a nagy Oroszországban, és ami Európai piacra megy, azon letakarják a márkanevet egy kis csúnya motívummal. Nem értettem hogy miért van az rajta, és miért csak az egyik oldalon, most már tudom.

Egyszeru a dolog: Remington levette az import listajarol, csak az IZS 18-ast hozzak be (a golyosok kozul)

 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:38:22 »

Szia Frédi!

Remélem hogy ettől még gazdaságos lesz a gyártása ennek a fegyvernek.. nekem nagyon fáj egyre a fogam..
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #36 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:19:57 »

Ma "elment" a 8x57-esem egy kis csinosításra, ugyanakkor még tegnap felkerült a kis 308-as Izsre a 6x42-es Meopta a sokak által lefitymált - ellenben általam nagyon kedvelt - 1-es szálkereszttel, fix komlói szerelékkel.
Ha megszámolom, hogy most kezdek átszokni a schnellerről a direkt sütésre, amihez hozzáadom az IZS-18-as meglehetősen spártai elsütését, nem is rossz a mai szóráskép ellenőrzés.
Azt hiszem amíg a "nagy" nincs itthon tökéletes ki mindenes golyós lesz...utána meg tökéletes "rossz időjárás" puska.  Vigyorog

Hát ezt sikerült ma, azt hiszem ezzel a cuccal a "bőven" 20 mm alatti - pontosan nem mértem - szóráskép nem rossz eredmény.
Üdv Wetzlar!
Milyen lőszert fogsz használni(vagy használsz) a 308-ashoz?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:22:30 »

Csiribí-csiribá előveszem a kristálygömböm: MFS-t! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:25:57 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #39 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:54:51 »

Csiribí-csiribá előveszem a kristálygömböm: MFS-t! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Csak ne nagyon ócsároljátok azt a jó lőszert, én is azt használom, még van néhány darabom. Megdöglik attól minden, csak jól kell eltalálni. Nyihi  Nyihi
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Bandi
Vendég
« Új üzenet #40 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 18:06:48 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Emlékszem még a régi fórumon írtad hogy a 8x57-eseddel nagyon jól ölt és jó vért is adott,csak többször beszorult a dugattyú.308-asban mik a tapasztalataid róla?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #41 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 18:29:25 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Emlékszem még a régi fórumon írtad hogy a 8x57-eseddel nagyon jól ölt és jó vért is adott,csak többször beszorult a dugattyú.308-asban mik a tapasztalataid róla?

8x57-esben nincs MFS, 30-06-osban használtam.
Nagyon jó volt de egyszer nagyon beszorult a hüvely.
Nálunk jópáran MFS-sel vadásznak teljes megelégedéssel, sokan a cseh töltényt váltották le a magyarral.
Én 7x64, 30-06 és 7,62x54R-ben használtam, nekem bevált.
Egyébként az Izsnél semmi gond a töltés ürítéskor.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #42 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 20:39:16 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Nem sikerült MFS-t szerezned?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #43 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 21:47:48 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Emlékszem még a régi fórumon írtad hogy a 8x57-eseddel nagyon jól ölt és jó vért is adott,csak többször beszorult a dugattyú.308-asban mik a tapasztalataid róla?

8x57-esben nincs MFS, 30-06-osban használtam.
Nagyon jó volt de egyszer nagyon beszorult a hüvely.
Nálunk jópáran MFS-sel vadásznak teljes megelégedéssel, sokan a cseh töltényt váltották le a magyarral.
Én 7x64, 30-06 és 7,62x54R-ben használtam, nekem bevált.
Egyébként az Izsnél semmi gond a töltés ürítéskor.
Kösz szépen.Amúgy azt nem tudod véletlenül hogy a CZ szokta-e szeretni az MFS-t? Szerinted érdemes drágább lőszerekre áldozni,vagy van olyan jó az MFs is?
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #44 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 22:11:28 »

Jelen pillanatban 11,7-es MFS-t lövök vele, de már csak pár db van így kaptam pár db Cody-t, próbára, hogy az Izs-18-as csöve mennyire szereti.
A feltett képen a Cody szórásképe van, amit 50 m-ről lőttem.
Egyébként az MFS-t is kiválóan viszi, azzal szórásképet ugyan nem lőttem - kevés van már belőle - de 3 lövésből szépen be tudtam lőni a puskát, ahogyan állítottam, a találat pontosan úgy ment.
Emlékszem még a régi fórumon írtad hogy a 8x57-eseddel nagyon jól ölt és jó vért is adott,csak többször beszorult a dugattyú.308-asban mik a tapasztalataid róla?

8x57-esben nincs MFS, 30-06-osban használtam.
Nagyon jó volt de egyszer nagyon beszorult a hüvely.
Nálunk jópáran MFS-sel vadásznak teljes megelégedéssel, sokan a cseh töltényt váltották le a magyarral.
Én 7x64, 30-06 és 7,62x54R-ben használtam, nekem bevált.
Egyébként az Izsnél semmi gond a töltés ürítéskor.
Kösz szépen.Amúgy azt nem tudod véletlenül hogy a CZ szokta-e szeretni az MFS-t? Szerinted érdemes drágább lőszerekre áldozni,vagy van olyan jó az MFs is?

Egyik kollégám a 30-06Spr kaliberű CZ 550-es puskájához már vagy 4-5 éve használ MFS lőszert, elégedett vele.
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: