Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314209 alkalommal)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Január 05. - 17:01:16 »

Tekintettel arra, hogy nincs túl nagy árkülönbség az emlegetettek között (Interbond 479 Ft/db, SST 444 Ftdb), melyiket ajánlod inkább? És mit jelent a Light Magnum? (ez nekem kissé ellentmondásos. Egy kicsit magnum.. ;-) )
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Január 05. - 17:08:08 »

Tekintettel arra, hogy nincs túl nagy árkülönbség az emlegetettek között (Interbond 479 Ft/db, SST 444 Ftdb), melyiket ajánlod inkább? És mit jelent a Light Magnum? (ez nekem kissé ellentmondásos. Egy kicsit magnum.. ;-) )

A 308 win, egy igen böcsületes alapkaliber, nem kell abból magnumot csinálni, mert teszi a dolgát anélkül is.
Ha mindegy az ára, akkor az Interbond egy jó megoldás.
Véletlenül -  Ördög - pont van egy képem egy 308 win. Interbondról, amit bikából szedtek ki.
Jól és gyorsan ölt.

Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Január 05. - 22:29:37 »

Szia!

Sajnos nem tudom,hogy Magyarországon mennyire lehet kapni Lapua munitiot,de én most már 5 éve használom nagy megelégedetséggel a Lapua Mega 12grammos löszerét.
Rókát, özet,macskát,mindent visz.A rókára 50m alatt gusztustalan,azon felül jó.Özre soha nem volt reklamácio,pedig le kell adnunk vadhust.


Üdv    Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Január 05. - 22:37:42 »

A 308 win, egy igen böcsületes alapkaliber, nem kell abból magnumot csinálni, mert teszi a dolgát anélkül is.
Ha mindegy az ára, akkor az Interbond egy jó megoldás.
Véletlenül -  Ördög - pont van egy képem egy 308 win. Interbondról, amit bikából szedtek ki.
Jól és gyorsan ölt.


Köszönöm. Akkor interbond lesz. :-)
És mindenki másnak köszönöm a választ.
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. április 24. - 00:30:12 »

Tiszteletem!
A Hornady Superformance lőszerekkel van valakinek tapasztalata?
(Megjegyzem mellékesen ma végre kézbevehettem a megszerzési engedélyt. :-) Kb. februárban kezdtem intézni...
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #290 Dátum: 2010. április 24. - 09:42:19 »

Tiszteletem!
A Hornady Superformance lőszerekkel van valakinek tapasztalata?
(Megjegyzem mellékesen ma végre kézbevehettem a megszerzési engedélyt. :-) Kb. februárban kezdtem intézni...

Üdv!

A Superformance a Light Magnum jogutódja műszaki szempontból. Az utóbbit már nem gyártják ( szerintem valamijen jogi, névhasználati anomália miatt). Én az Interbond Light Magnumot használtam .270 win-hez ez is mint udódja a Superformance egy "tuningolt" túl porozott lőszer. A Superformance szériában is van több lövedék típus mindegyik másként viselkedik. Nekem az interbond jól működött a korábban .270
win. topickban leírt polimer hegy ferdeséget nemszámítva.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #291 Dátum: 2010. április 24. - 15:51:48 »

Üdv!

A Superformance a Light Magnum jogutódja műszaki szempontból. Az utóbbit már nem gyártják ( szerintem valamijen jogi, névhasználati anomália miatt). Én az Interbond Light Magnumot használtam .270 win-hez ez is mint udódja a Superformance egy "tuningolt" túl porozott lőszer. A Superformance szériában is van több lövedék típus mindegyik másként viselkedik. Nekem az interbond jól működött a korábban .270
win. topickban leírt polimer hegy ferdeséget nemszámítva.
Úgy nézem a hornady honlapján, hogy nincs superformance Interbond maggal. SSTvel és GMX-el van.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #292 Dátum: 2010. április 24. - 18:35:51 »

Úgy nézem a hornady honlapján, hogy nincs superformance Interbond maggal. SSTvel és GMX-el van.

Üdv!

Valóban 308 Win.-ben a Superformance-t nem szerelik interbond maggal. Szerintem az SST barátságosabb mint a GMX ( Barnes klón)
Az SST nem más mint az olomhegyű (SP)  Interlock polimerheggyel ellátott változata. Magán véleményem, hogy a Hornady mostanában elég hektikusan változtatja a kínálatát bizonyos kaliberekben ezért ha ezt választod vegyél jelentősebb készletet persze előbb próbáld ki mert lehet, hogy meglepetés fog érni a szőrásképet illetően. Nem biztos, hogy egy idegesebb töltetet jól tolerál a cső.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. április 24. - 21:44:28 »

Üdv!

Valóban 308 Win.-ben a Superformance-t nem szerelik interbond maggal. Szerintem az SST barátságosabb mint a GMX ( Barnes klón)
Az SST nem más mint az olomhegyű (SP)  Interlock polimerheggyel ellátott változata. Magán véleményem, hogy a Hornady mostanában elég hektikusan változtatja a kínálatát bizonyos kaliberekben ezért ha ezt választod vegyél jelentősebb készletet persze előbb próbáld ki mert lehet, hogy meglepetés fog érni a szőrásképet illetően. Nem biztos, hogy egy idegesebb töltetet jól tolerál a cső.
Csak érdeklődtem. :-) Valószínű maradok az Interbondnál, jókat olvastam róla.
Naplózva
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #294 Dátum: 2010. április 25. - 23:22:58 »

Üdvözletem mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne ,hogy sok gyártó 56 cm-es csövel gyártja ezt a kalibert.Nem rövid egy kicsit az 56 os csö a 308 -hoz.Nem is a pontosság miatt  hanem maximálisan tudja hasznositani az adott löpor mennyiséget?Elméletileg kisebb az ereje egy 56 cm-es csövel mint egy nagyobbal?Vagy ezt a huzagolás megváltoztatásával lehet valamennyire szabályozni?
Válaszokat elöre is köszönöm!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #295 Dátum: 2010. április 25. - 23:31:48 »

Üdvözletem mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne ,hogy sok gyártó 56 cm-es csövel gyártja ezt a kalibert.Nem rövid egy kicsit az 56 os csö a 308 -hoz.Nem is a pontosság miatt  hanem maximálisan tudja hasznositani az adott löpor mennyiséget?Elméletileg kisebb az ereje egy 56 cm-es csövel mint egy nagyobbal?Vagy ezt a huzagolás megváltoztatásával lehet valamennyire szabályozni?
Válaszokat elöre is köszönöm!

A cső hosszának inkább csak magnum kalibereknél van jelentősége. Azoknál a megnövelt töltet igényli a hosszabb csövet.
Standard kalibereknél nem számít az a pár cm. Voltak ilyen tesztek itthon is, úgy emlékszem hogy igen kis eltérés (3-5m/s) adódott a különféle hosszúságú csöveknél.

Ami nyilván elhanyagolható, hiszen különféle gyártók azonos kaliberű lőszerei közt ennél nagyobb eltérés is gyakori.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #296 Dátum: 2010. április 26. - 09:55:17 »

Üdvözletem mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne ,hogy sok gyártó 56 cm-es csövel gyártja ezt a kalibert.Nem rövid egy kicsit az 56 os csö a 308 -hoz.Nem is a pontosság miatt  hanem maximálisan tudja hasznositani az adott löpor mennyiséget?Elméletileg kisebb az ereje egy 56 cm-es csövel mint egy nagyobbal?Vagy ezt a huzagolás megváltoztatásával lehet valamennyire szabályozni?
Válaszokat elöre is köszönöm!

Üdv!
 
Egy bizonyos szempontból ( csőrezonancia )  talán még kívánatos is a standard kaliberek rövidebb csöve. Még az 50-52 cm-s stucnikkal sincs semmi gond. A sniperek ill. versenypuskák csőhőssza az egy más történet.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Május 14. - 23:31:11 »

Örömmel jelentem, végre itt figyel a .308-as Marlinom a tokban. Mosolyog
Hétfőn viszem a rendőrségre... Mosolyog
Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Május 14. - 23:46:47 »

atg   gyozo  Igen
Naplózva
nagylevi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Május 25. - 19:42:08 »

Jó napot!

Szeretném megkérdezni. mivel még kezdő vadász vagyok milyen lőszert válasszak. Most vettem egy CZ 550 típusú golyós puskát és nem tudom, hogy milyen lőszert használjak hozzá. Valakitől azt hallottam, hogy cseh puskába cseh lőszer való, de mindenki más félét mond.
Válaszokat előre is köszönöm.
Levente
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 25. - 19:53:56 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: