Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314202 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Június 24. - 15:04:03 »

Szia!
A vízszintes skála mértékegysége cm, ugye?
Az anyag ballisztikai zselatin?
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Június 24. - 15:54:08 »

Igen és igen

A skála centiméteres  az anyag egy 25X25X50 cm es 10 % os zselatin kocka 4 C fokra hűtve. A ballisztikusok szerint ez hasonlít legjobban az élő  izom és zsírszövetre.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Június 24. - 16:11:44 »

Igen és igen

A skála centiméteres  az anyag egy 25X25X50 cm es 10 % os zselatin kocka 4 C fokra hűtve. A ballisztikusok szerint ez hasonlít legjobban az élő  izom és zsírszövetre.

Köszönöm!
Az érdekes, hogy mélyrehatolás tekintetében nincs nagy különbség a .22 Long Riffle és  .308 Win között!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Június 24. - 21:48:25 »

Valaki vizsgálta - e már , hogy akár 700 joule fejlövés vagy lágy lövés mekkora kárt tesz a szövetekben , csontokban ?
Nem, de a légpuskalőszer kezdő energiája 7,5 Joule és ezt sem kívánom.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Június 24. - 23:03:03 »

Nem, de a légpuskalőszer kezdő energiája 7,5 Joule és ezt sem kívánom.

Én egyszer egyik engedetlen kutyámat véknyon lőttem 4,5-es légpuskával, kb 10 méterről, amikor éppen kiszökött a kerítésen. Az állatorvos nem találta meg a szondával a diabolót, aztán mondtam neki, hogy hagyja abba, mert a kutyának jobban fájt a keresés, mint a lövés hatása.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Június 25. - 08:27:56 »

Köszönöm!
Az érdekes, hogy mélyrehatolás tekintetében nincs nagy különbség a .22 Long Riffle és  .308 Win között!

Gondolom a 308 gombásodásának köszönhető, ami jelentősen lassitja. Teljesköpenyűvel más lenne a helyzet szerintem. 
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Június 25. - 11:33:54 »

Itt van az AK 47 tesztje és a 7.62 NATO lőszeré.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Június 25. - 11:35:40 »

A NATO lőszer lemaradt de akkor már mellé teszem a 30-30 as Silvertip-et is.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #263 Dátum: 2010. Január 05. - 10:21:49 »

Tiszteletem az uraknak!
Első golyós fegyverem megvásárlását intézem épp, a puska már megvan (Marlin XS7 .308), most a papírmunka zajlik. :-)
A kérdésem a következő:
Mik a tapasztalatok a Hornady lőszerekkel? Azok közül melyikre érdemes ráállni ebben a kaliberben? Várhatóan nagy kant és bőgő bikát nem fogok lőni...  ;-)
Inkább őz, muflon, süldő, és róka amire számíthatok.
A vadászboltban ahol a puskát veszem a Hornady 168 gr, A-Max Match-ot ajánlották, de a Hornady honlapján a következő áll: *Match bullets are not recommended for hunting medium & large game...
Előre is köszönöm.

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #264 Dátum: 2010. Január 05. - 10:36:35 »

Tiszteletem az uraknak!
Első golyós fegyverem megvásárlását intézem épp, a puska már megvan (Marlin XS7 .308), most a papírmunka zajlik. :-)
A kérdésem a következő:
Mik a tapasztalatok a Hornady lőszerekkel? Azok közül melyikre érdemes ráállni ebben a kaliberben? Várhatóan nagy kant és bőgő bikát nem fogok lőni...  ;-)
Inkább őz, muflon, süldő, és róka amire számíthatok.
A vadászboltban ahol a puskát veszem a Hornady 168 gr, A-Max Match-ot ajánlották, de a Hornady honlapján a következő áll: *Match bullets are not recommended for hunting medium & large game...
Előre is köszönöm.


Üdv kimondhatatlan nevű! Wave

A Hornady nálam pontosságban bizonyított, de kisebb kaliberben.
Szerintem a lőszer jó, ez a mag kisebb célokra akár megfelelő is lehet, próbáld ki vizes telefonkönyveken... Kacsint



Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #265 Dátum: 2010. Január 05. - 11:35:19 »

A vadászboltban ahol a puskát veszem a Hornady 168 gr, A-Max Match-ot ajánlották, de a Hornady honlapján a következő áll: *Match bullets are not recommended for hunting medium & large game...

Szia!

Inkább az InterLock, InterBond vagy SST maggal szerelt Hornady muníciót válaszd, mert a honlapnak igaza van. A Match kimondottan céllövő lőszer, olyan, mint a Lapua Scenar, amivel egy tapasztalatom van, de nem is lesz több. Egy keresztben álló 30 kilós süldőben az alábbiak szerint térült el a lövedék: a a belövésnél törte a lapockát, a kimenet meg a túloldalon a comb előtt volt. Még szerencse, hogy egyáltalán átütötte, mert a Match lövedék orra üreges, ott repülés közben túlnyomás keletkezik, ami becsapódáskor hozzájárul ahhoz, hogy a céllövészethez megfelelő, de maradványtest képzéséhez és összetartásához gyenge köpeny szétszakad, az ólombelső szintén, aztán ha marad belőle akkora egyben, hogy át bírja ütni a vadtestet, akkor átüti (de hogy hol, azt a szerencse dönti el, legritkábban a lövés eredeti irányában), ha nem, akkor nem. Balszerencsés esetben erős felületi roncsolás után a vad messzire elmegy, és nyomorultul pusztul el.
A Hornady vadászati célra kifejlesztett magjai különben jók, érdemes azokat választanod!

Üdv: Zoli
 Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #266 Dátum: 2010. Január 05. - 11:44:41 »

Tiszteletem az uraknak!
Első golyós fegyverem megvásárlását intézem épp, a puska már megvan (Marlin XS7 .308), most a papírmunka zajlik. :-)
A kérdésem a következő:
Mik a tapasztalatok a Hornady lőszerekkel? Azok közül melyikre érdemes ráállni ebben a kaliberben? Várhatóan nagy kant és bőgő bikát nem fogok lőni...  ;-)
Inkább őz, muflon, süldő, és róka amire számíthatok.
A vadászboltban ahol a puskát veszem a Hornady 168 gr, A-Max Match-ot ajánlották, de a Hornady honlapján a következő áll: *Match bullets are not recommended for hunting medium & large game...
Előre is köszönöm.


Üdv!

Én ebben a kaliberben 5 évig használtam 11,7g-os Sako Shh lőszert, és nagyon jól bevált. Igazából annyira megkedveltem, hogy mást nem is igen használtam, pár ritka kivételtől eltekintve.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #267 Dátum: 2010. Január 05. - 11:58:46 »

Szia!

Inkább az InterLock, InterBond vagy SST maggal szerelt Hornady muníciót válaszd, mert a honlapnak igaza van. A Match kimondottan céllövő lőszer, olyan, mint a Lapua Scenar, amivel egy tapasztalatom van, de nem is lesz több. Egy keresztben álló 30 kilós süldőben az alábbiak szerint térült el a lövedék: a a belövésnél törte a lapockát, a kimenet meg a túloldalon a comb előtt volt. Még szerencse, hogy egyáltalán átütötte, mert a Match lövedék orra üreges, ott repülés közben túlnyomás keletkezik, ami becsapódáskor hozzájárul ahhoz, hogy a céllövészethez megfelelő, de maradványtest képzéséhez és összetartásához gyenge köpeny szétszakad, az ólombelső szintén, aztán ha marad belőle akkora egyben, hogy át bírja ütni a vadtestet, akkor átüti (de hogy hol, azt a szerencse dönti el, legritkábban a lövés eredeti irányában), ha nem, akkor nem. Balszerencsés esetben erős felületi roncsolás után a vad messzire elmegy, és nyomorultul pusztul el.
A Hornady vadászati célra kifejlesztett magjai különben jók, érdemes azokat választanod!

Üdv: Zoli
 Wave
Szia Zoli!

Szerintem kisebb célokra alkalmas lehet, tüdőlövéssel...nyilvánvalóan vannak jobb maggal szerelt lőszerei is a Hornady-nak vadászati célokra, de "  atg  " erről kérdezett. Egy vizestelefonkönyves próba nem a világ vége.
Úgy látom nem üreges hegyű, a ballistic típusú magoktól nem áll messze.
http://www.hornady.com/store/308-Win-168-gr-A-MAX/

peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #268 Dátum: 2010. Január 05. - 12:09:32 »

Szia Zoli!

Szerintem kisebb célokra alkalmas lehet, tüdőlövéssel...nyilvánvalóan vannak jobb maggal szerelt lőszerei is a Hornady-nak vadászati célokra, de "  atg  " erről kérdezett. Egy vizestelefonkönyves próba nem a világ vége.
Úgy látom nem üreges hegyű, a ballistic típusú magoktól nem áll messze.
http://www.hornady.com/store/308-Win-168-gr-A-MAX/

peti

Szia Peti!

Igazad van, olyan nincs is, hogy A-MAX Match, csak A-MAX illetve HPBT Match.  :Mosolyog
Na én a Match-ra koncentráltam, és osztottam meg a tapasztalatomat.
Egyébként én is azért szereztem a Scenart, mert rókára a pontossága miatt jónak gondoltam, esetleg őzre, de ha már a süldő adta magát, hát a próba megvolt rajta. Az pedig nekem azt mutatta (hűbben, mint a telefonkönyv  Ördög ), hogy vadászni van jobb mag tőle. Árban igaz, hogy a forgalmazónál a vadász magosak drágábbak kicsit, de az nem olyan sok. Vagy van olcsóbban Siroki. Azt meg tudjuk, hogy jó.  Mosolyog

Üdv: Zoli
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #269 Dátum: 2010. Január 05. - 12:17:49 »

Szia Peti!

Igazad van, olyan nincs is, hogy A-MAX Match, csak A-MAX illetve HPBT Match.  :Mosolyog
Na én a Match-ra koncentráltam, és osztottam meg a tapasztalatomat.
Egyébként én is azért szereztem a Scenart, mert rókára a pontossága miatt jónak gondoltam, esetleg őzre, de ha már a süldő adta magát, hát a próba megvolt rajta. Az pedig nekem azt mutatta (hűbben, mint a telefonkönyv  Ördög ), hogy vadászni van jobb mag tőle. Árban igaz, hogy a forgalmazónál a vadász magosak drágábbak kicsit, de az nem olyan sok. Vagy van olcsóbban Siroki. Azt meg tudjuk, hogy jó.  Mosolyog

Üdv: Zoli
 Emelem
Zoli!

Szerinted a Scenar sima, lapocka mögötti tüdőlövésnél mit produkálna? Vállat von
Nem mintha vásárláson törném a fejem, csak kíváncsi vagyok... Ördög


peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: