Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314213 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2009. április 23. - 08:24:43 »

Gondolom a 458 Lot! Nyihi
Nagy igyekezetemben lehagytam egy "t" betűt. 458 Lott!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #226 Dátum: 2009. április 23. - 08:26:30 »

Nagy igyekezetemben lehagytam egy "t" betűt. 458 Lott!
Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #227 Dátum: 2009. április 23. - 10:01:55 »

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ki milyen lőszerre esküszik ebben a kaliberben!
Én a Sako shh-t kicsit keménynek tartom-A köpenyre gondolok itt-, Hirtenberger nosler nehézkes beszerezni és az meg nagyon sok őzre! ??????

Én éveken keresztül SHH-t lőttem ebben a kaliberben, és semmi gondom nem volt vele.
Alapvetően úgy gondolom, hogy amely lövedéktípusok 30-06-ban beváltak, azok jók ebben a kaliberben is.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. április 23. - 10:54:31 »

Nagy igyekezetemben lehagytam egy "t" betűt. 458 Lott!

Az meg úgy mellyen' veri, hogy a mellyét' mossa és a háta habzik a lövés után!  Nyihi
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2009. április 23. - 12:08:34 »

Amikor ez a vadőr bácsi egy kicsit jól be volt rúgva - na most lebuktatom magam ha itt van  - vadászbarátom 8x68s vel ellövettünk vele 5 db lőszert, fogalma sem volt mivel lő, mi is szemetek voltunk mert 308 hüvelyeket dobáltunk szét zsebből és a 8 asét rögtön felszedtük, álítólag másnap józanul kiment megnézni hogy mivel is kellett lőnie, sejtette a smafut, de beirva is az én 308-om volt és a hüvelyek is azok voltak!
A mai napig nem értik a helyi vadászok hogy miről mesél nekik az öreg, mert mindenkinek meséli hogy a 308. milyen brutálisan nagyot üt!
Cak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi!
De  kérlek benneteket ne itéljetek el emiatt! Nem lehetett kihagyni!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #230 Dátum: 2009. április 23. - 13:08:00 »

Cak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi!
Ezt ugye nem mondtad komolyan?
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. április 23. - 13:38:41 »


Cak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi!
De  kérlek benneteket ne itéljetek el emiatt! Nem lehetett kihagyni!
[/quote
Hát ez tényleg nagyon jó, vicc lett volna Vállat von
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2009. április 23. - 13:46:21 »

Cak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi!
De  kérlek benneteket ne itéljetek el emiatt! Nem lehetett kihagyni!

Pedig kihagyhattad volna ezt az írásodból.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #233 Dátum: 2009. április 25. - 17:44:49 »

Amikor ez a vadőr bácsi egy kicsit jól be volt rúgva - na most lebuktatom magam ha itt van  - vadászbarátom 8x68s vel ellövettünk vele 5 db lőszert, fogalma sem volt mivel lő, mi is szemetek voltunk mert 308 hüvelyeket dobáltunk szét zsebből és a 8 asét rögtön felszedtük, álítólag másnap józanul kiment megnézni hogy mivel is kellett lőnie, sejtette a smafut, de beirva is az én 308-om volt és a hüvelyek is azok voltak!
A mai napig nem értik a helyi vadászok hogy miről mesél nekik az öreg, mert mindenkinek meséli hogy a 308. milyen brutálisan nagyot üt!
Cak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi!
De  kérlek benneteket ne itéljetek el emiatt! Nem lehetett kihagyni!

De! Szerintem ki lehetett volna hagyni! Mármint az egész történetet!

"Csak azt sajnálom hogy a szemhéját nem vágta szét neki a távcső! Úgy lett volna igazi! "

Ez tényleg jó vicc lett volna!  Igen Korrekt, vadászhoz, cimborákhoz méltó gondolat! 
Gratulálok! Taps

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Június 19. - 14:11:05 »

Miaz hogy a zsebében kutatnak, egyszer jártam úgy hogy a vendéglátóm megkért hogy ne említsem a vadőrnek hogy .308w kaliberű puskám van mert neki ez olyan semmire se jó kaliber, és nem fog örűlni hogy ezt hoztam ki! Beszélgetésünk során kiderült hogy fogalma sincs a kaliber paramétereiről.
sajnos vannak ilyen helyek is!
Szervusz!
En a sajat borzsonyi vadasztarsasagomon kivul eleg gyakran eljarok mas helyekre is vadaszni. Van olyan hely, ahova rendszeresen december vegen jarok, elsosorban dam tehenre, unore, borjura, oz sutara, vaddisznora es esetleg, ha elenk fut egy olyan dam bika ami loheto, akkor arra is.
Itt vadasztam 300 magnummal es 308 Win kaliberrel is. Az elso ev utan finoman megkertek, hogy inkabb a 308 Win kalibert hasznaljam. Ezzel is tokeletesen lehet vadaszni es nem roncsolja ugy a vadat, mint az erosebb kaliberek. Mult telen harom nap alatt 7 tarvad es egy dam bika, iden harom nap alatt 7 tarvad kerult teritekre. Sebzes, elveszett vad nem volt.
Persze ezzel a kaliberrel celozni is tudni kell!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Június 19. - 20:04:55 »

Szervusz!
En a sajat borzsonyi vadasztarsasagomon kivul eleg gyakran eljarok mas helyekre is vadaszni. Van olyan hely, ahova rendszeresen december vegen jarok, elsosorban dam tehenre, unore, borjura, oz sutara, vaddisznora es esetleg, ha elenk fut egy olyan dam bika ami loheto, akkor arra is.
Itt vadasztam 300 magnummal es 308 Win kaliberrel is. Az elso ev utan finoman megkertek, hogy inkabb a 308 Win kalibert hasznaljam. Ezzel is tokeletesen lehet vadaszni es nem roncsolja ugy a vadat, mint az erosebb kaliberek. Mult telen harom nap alatt 7 tarvad es egy dam bika, iden harom nap alatt 7 tarvad kerult teritekre. Sebzes, elveszett vad nem volt.
Persze ezzel a kaliberrel celozni is tudni kell!
Melyikkel nem kell?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Június 20. - 19:58:38 »

Melyikkel nem kell?

Mondjuk a Claymore-ral csak úgy nagyjából kell Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Június 20. - 22:04:16 »

Mondjuk a Claymore-ral csak úgy nagyjából kell Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
A Jó lövést semmi nem helyettesíti: egy ismerősöm először 7x64-essel vadászott, azután lecserélte 9,3x66-ra majd jött a 338-as, ugyanannyi sebzése, hibázása és elveszett jószága van. Vadász
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Június 20. - 22:52:21 »

A Jó lövést semmi nem helyettesíti: egy ismerősöm először 7x64-essel vadászott, azután lecserélte 9,3x66-ra majd jött a 338-as, ugyanannyi sebzése, hibázása és elveszett jószága van. Vadász

Miután a 7x64-el nem ment, rosszfelé indult el. 0,22-t kellett volna vennie, és azzal olcsón sokat gyakorolni. A nagy kaliberek is csak jó lövő esetén hozhatnak eredményt.
És arra is nagy az esély, hogy a nagy kaliber teszi a lövőt "lövésfélővé".
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Június 21. - 10:40:31 »

Miután a 7x64-el nem ment, rosszfelé indult el. 0,22-t kellett volna vennie, és azzal olcsón sokat gyakorolni. A nagy kaliberek is csak jó lövő esetén hozhatnak eredményt.
És arra is nagy az esély, hogy a nagy kaliber teszi a lövőt "lövésfélővé".

Teljesen egyetértek veled, tapasztaltam ilyet a környezetemben!
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: