Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314199 alkalommal)
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #210 Dátum: 2009. április 16. - 21:49:10 »

Én láttam olyat IZH-18-on,hogy zárás után mintha nem teljesen csukódna össze. (Én nem erőből,hanem szép lassan zárom össze.) De ha lefeszítem  kicsit a nyitófület akkor látom,hogy tökéletesen összezár. Utánna úgy is marad. Ha lendületből zárom össze akkor nincs ilyen gond,de az hangos. Nemtudom lehet-e ebből valami probléma. Vagy úgy is tökéletes már a zárás? Szerintem nem. Valaki találkozott ilyesmivel?
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #211 Dátum: 2009. április 16. - 22:05:49 »

Én láttam olyat IZH-18-on,hogy zárás után mintha nem teljesen csukódna össze. (Én nem erőből,hanem szép lassan zárom össze.) De ha lefeszítem  kicsit a nyitófület akkor látom,hogy tökéletesen összezár. Utánna úgy is marad. Ha lendületből zárom össze akkor nincs ilyen gond,de az hangos. Nemtudom lehet-e ebből valami probléma. Vagy úgy is tökéletes már a zárás? Szerintem nem. Valaki találkozott ilyesmivel?

Igen, ez előfordult régebbi daraboknál is, az illesztések pontatlansága miatt van. Puskaműves tud finomítani rajta, az enyém utána tökéletes lett, szép finoman csukódott.
Naplózva
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #212 Dátum: 2009. április 16. - 22:11:57 »

Köszönöm a választ. Lehet,hogy egy takarítás is jót tenne neki(gondolok itt a jó kis ruszki zsírra) Sokat még nem volt használva. Egy darabig most úgysem használom, lehet nekiállok.
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #213 Dátum: 2009. április 17. - 08:37:39 »

Köszönöm a választ. Lehet,hogy egy takarítás is jót tenne neki(gondolok itt a jó kis ruszki zsírra) Sokat még nem volt használva. Egy darabig most úgysem használom, lehet nekiállok.

A takarítás sosem árt, de ezen csak a reszelő segít, vagy ha megvárod hogy összekopjon, akkor magától megjavul.  Wave
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #214 Dátum: 2009. április 17. - 17:26:20 »

Sziasztok,
igazatok van, egy kis takarítás sosem árt. Fémrészekhez előszeretettel használjuk a féktisztítót. Ez minden be- és rászáradt zsírt, szemetet
felold, utána fegyverolaj mértékkel a megfelelő helyre és kész. Az illesztés más dolog. Emberek csinálják, és ha trehányan végzik el, akkor bizony nem jó. Ezen is éehet ( kell ) segíteni, de ez bizony gyakran csak egy nagyobb méretű tengellyel oldható meg. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #215 Dátum: 2009. április 17. - 18:03:25 »

Még alig löttem el vele egy doboz lőszert(sajnos). Pufferral szoktam "szobavadászni". Azthiszem várok még a mesterrel. Köszönöm a tippet Juszuph
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2009. április 22. - 07:57:57 »

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ki milyen lőszerre esküszik ebben a kaliberben!
Én a Sako shh-t kicsit keménynek tartom-A köpenyre gondolok itt-, Hirtenberger nosler nehézkes beszerezni és az meg nagyon sok őzre! ??????
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2009. április 22. - 16:55:40 »

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ki milyen lőszerre esküszik ebben a kaliberben!
Én a Sako shh-t kicsit keménynek tartom-A köpenyre gondolok itt-, Hirtenberger nosler nehézkes beszerezni és az meg nagyon sok őzre! ??????

Sok nagyvadat nem lőttem vele.
A 11,7-es MFS, meg a 11,7-es Cody bőven elegendő volt a szarvasoknak...
Naplózva
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #218 Dátum: 2009. április 22. - 19:21:50 »

Ezeket még ki se mertem próbálni,. Cody volt a kezembe de nem mertem megvenni, egy dobozon belűl 2-fajta hüvely -szinre gondolok- a hüvely talpból kimarva valami felségjelzésd helyére beírva a cody nem mertem megvenni!
Az msf ről még nem hallottam se jót se igazán rosszat. De ahova járok vadászni ott még akkor is húzzák a szájukat és utánkerteső kutyásért kiáltanak ha S&B-t visz az emberfia!?????????????????????
Szerinteterk?
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #219 Dátum: 2009. április 22. - 20:18:10 »

Ezeket még ki se mertem próbálni,. Cody volt a kezembe de nem mertem megvenni, egy dobozon belűl 2-fajta hüvely -szinre gondolok- a hüvely talpból kimarva valami felségjelzésd helyére beírva a cody nem mertem megvenni!
Az msf ről még nem hallottam se jót se igazán rosszat. De ahova járok vadászni ott még akkor is húzzák a szájukat és utánkerteső kutyásért kiáltanak ha S&B-t visz az emberfia!?????????????????????
Szerinteterk?
Nyugodtan próbáld, ki nem fogsz csalódni bennük! Ha esetleg mégsem tetszik, akkor se verted magad nagy költségekbe, mint ha valamilyen prémium lőszerből töltöd fel a készleteket, és mint tudjuk, azokról sem egyeznek a vélemények.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2009. április 22. - 20:35:49 »

Ezeket még ki se mertem próbálni,. Cody volt a kezembe de nem mertem megvenni, egy dobozon belűl 2-fajta hüvely -szinre gondolok- a hüvely talpból kimarva valami felségjelzésd helyére beírva a cody nem mertem megvenni!
Az msf ről még nem hallottam se jót se igazán rosszat. De ahova járok vadászni ott még akkor is húzzák a szájukat és utánkerteső kutyásért kiáltanak ha S&B-t visz az emberfia!?????????????????????
Szerinteterk?

Érdekes helyre jársz vadászni, ha már a vadászat előtt a vadász "zsebében kutakodnak" milyen töltényt is használ. ???
Én nem vagyok cseh töltény párti, de az SPCE, vagy Sierra lövedékkel szerelt muníciójukkal szerintem jól el lehet vadászgatni...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2009. április 22. - 20:46:43 »

Ezeket még ki se mertem próbálni,. Cody volt a kezembe de nem mertem megvenni, egy dobozon belűl 2-fajta hüvely -szinre gondolok- a hüvely talpból kimarva valami felségjelzésd helyére beírva a cody nem mertem megvenni!
Az msf ről még nem hallottam se jót se igazán rosszat. De ahova járok vadászni ott még akkor is húzzák a szájukat és utánkerteső kutyásért kiáltanak ha S&B-t visz az emberfia!?????????????????????
Szerinteterk?

Nyugodtan próbáld ki az MFS-t, mag a Cody-t is! Én is kipróbálnám, de Cody nincs a kaliberemben. Nemrég beszéltem Öcsivel telefonon, későbbre ígéri! Szomorú
Az MFS ár-érték arányban jó!
Naplózva
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #222 Dátum: 2009. április 23. - 08:07:33 »

Miaz hogy a zsebében kutatnak, egyszer jártam úgy hogy a vendéglátóm megkért hogy ne említsem a vadőrnek hogy .308w kaliberű puskám van mert neki ez olyan semmire se jó kaliber, és nem fog örűlni hogy ezt hoztam ki! Beszélgetésünk során kiderült hogy fogalma sincs a kaliber paramétereiről.
sajnos vannak ilyen helyek is!
 
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #223 Dátum: 2009. április 23. - 08:21:06 »

Miaz hogy a zsebében kutatnak, egyszer jártam úgy hogy a vendéglátóm megkért hogy ne említsem a vadőrnek hogy .308w kaliberű puskám van mert neki ez olyan semmire se jó kaliber, és nem fog örűlni hogy ezt hoztam ki! Beszélgetésünk során kiderült hogy fogalma sincs a kaliber paramétereiről.
sajnos vannak ilyen helyek is!
 
Akkor ez így még rosszabb, mint amire Wetzlar gondolt! Mert ez így igen komoly felkészültséget mutat a vadásztató részéről. Egyébként mi volt a jó kaliber?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2009. április 23. - 08:22:55 »

Akkor ez így még rosszabb, mint amire Wetzlar gondolt! Mert ez így igen komoly felkészültséget mutat a vadásztató részéről. Egyébként mi volt a jó kaliber?
Gondolom a 458 Lot! Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: