Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314215 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. április 13. - 14:35:57 »

Sziasztok!
Engedjetek meg egy szakmai kérdést. 308 Win mellé milyen nagykaliberű puskát választanátok 9,3x62 vagy .375 H&H?


Szia!
Vegyél .375-öst és add el a .308-ast, minek az!?  Bion
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #166 Dátum: 2009. április 13. - 14:36:07 »

Sziasztok!
Engedjetek meg egy szakmai kérdést. 308 Win mellé milyen nagykaliberű puskát választanátok 9,3x62 vagy .375 H&H?

Attól függ, hová és mire?
Hajtásba a 9.3x62-t. Afrikába vagy messzire nyúlkálni meg a 375-öst.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2009. április 13. - 15:06:51 »

Sziasztok!
Engedjetek meg egy szakmai kérdést. 308 Win mellé milyen nagykaliberű puskát választanátok 9,3x62 vagy .375 H&H?


Valóban attól függ mire akarod használni.
Ha Afrikába is, akkor azt hiszem egyértelmű, hogy 375HH.

Ha idehaza akarod használni, akkor a 9,3x62-es tökéletesen elegendő mindenre, ráadásul több az "olcsóbb" töltény hozzá, mint a 375HH-hoz.
A 375HH-dal - meg alapvetően a magnumokkal - kapcsolatban sokan azt hiszik, ha megveszik a puskát az elég.
VEsznek hozzá olcsó SP-t aztán rájönnek, azzal semmivel sem jobb, mint a 8-9,3 mm-es nagykaliberű puskák.

A magnumokhoz az azokhoz való töltényt kell megvenni...és az sem olcsó.
Ellenben a 9,3x62-esben már a 16,5 gr-os Geco is remek muníció, de a Cody-ról is jókat hallok ebben a kaliberben.
Naplózva
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2009. április 13. - 16:29:49 »

Huhhh. Na most aztán jól lehurrogtátok a fejemet.
Afrika esélytelen egyenlőre. De mi van akkor ha messzire kell nyúlni? A két kaliber közűl a sokoldalúbb érdekel, szerintetek melyik az?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2009. április 13. - 16:37:26 »

Huhhh. Na most aztán jól lehurrogtátok a fejemet.
Afrika esélytelen egyenlőre. De mi van akkor ha messzire kell nyúlni? A két kaliber közűl a sokoldalúbb érdekel, szerintetek melyik az?

Nem "hurrogtuk le" a fejedet Mosolyog csak válaszoltunk! Afrika egyáltalán nem "esélytelen", már egy új kisautó árából kitelik egy vadászút! Ezért érdemes egy "nagypuskát" beszerezni, és a .375-ös H&H Magnum itthon is használható! De ez sem egy igazi "messzis" puska, ha "messzire akarsz nyúlni" akkor más kalibert vegyél, de mennyi az a "messzi"? Mosolyog
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #170 Dátum: 2009. április 13. - 16:39:12 »

De mi van akkor ha messzire kell nyúlni?

KELL???  Vállat von
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. április 13. - 16:39:54 »

KELL???  Vállat von

Néha kell!
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. április 13. - 16:43:52 »

Néha kell!

Szia Sanyi!

Végül is igazad van, előfordulhat, hogy a hivatásos minden általa bevethető eszközzel kényszerít... Igaz én még ezt nem tapasztaltam!  Vigyorog
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2009. április 13. - 16:56:28 »

Szia Sanyi!

Végül is igazad van, előfordulhat, hogy a hivatásos minden általa bevethető eszközzel kényszerít... Igaz én még ezt nem tapasztaltam!  Vigyorog

Szia!
Igazad van, nem KELL messzire nyúlni! Haza is lehet menni, minek állandóan vadászni, ugye? Majd kimész holnap, vagy holnapután, esetleg a jövő héten, akkor majd lesz esélyed közelről zsákmányolni!
Igaz ez főleg ekkor, ha az embert "jósorsa" nem áldotta meg területtel, bérkilövő státusban "vadászik" otthon a nappaliban, és ha sikerül kijutnia fizetős vadászatra, boldogan levezet 200 km-t, hogy szagoljon egy kis "erdőzúgást" és része legyen egy kis "vadűzésben"! És akkor szembesül a ténnyel, hogy bizony az őzek nem jönnek be 50-re, hanem 250-nél közelebb az istennek se engednek magukhoz, sőt 300-320-ra kéne "nyújtózni", de a célzótüske bizony betakarja az őzet, mint Moszkvát a hóesés! És akkor megfogadja, hogy hazamegy és vesz egy "nappali" céltávcsövet és nem fogja szégyelleni a Mil-dot szálkeresztet, ha hozzájut! Hát ilyen is van, én ezt tapasztaltam! Vigyorog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #174 Dátum: 2009. április 13. - 17:51:28 »

Kedves Zöldkalap!

Szerintem először próbálj ki egy .375-öst, meg egy 9.3-ast. Lehet hogy a .375-öst kényelmetlennek érzed, és akkor az automatikusan kiesik. Egyébként hazai -európai- vadászatok esetében szerintem a 9.3x62 ideálisabb mint a trópusok mindenese. Kovács László úgy jellemezte a 9.3x62-t hogy az európai mindenes felső határa. Nem hangzik rosszul. Az tény hogy messzire nem kell vele elnyúlni, bár hallottam olyanról is aki a 16.5-ös Nosler Ballistic Tip lőszerrel 250-ig simán oda lő ahová azt szánta. Normál esetben a kilenchármassal 200 méterig azért el lehet vadászgatni. Nekem a 200-on túli vad már messzi. Az viszont igaz, hogy a .375 Afrikába, Alaszkába lényegesen jobb választás mint a 9.3-as. Hazai vadászatokon is jól lehet használni, de a lőszer kicsit drágább. A többi vadász megjegyzése meg ne érdekeljen, mert tök mindegy hogy a .375-össel, vagy a 9.3-assal várod a standodra érkező disznókat, szerintük mind a kettő ágyú és kész. Ha úgy látod, hogy talán egyszer eljuthatsz Alaszkába vagy Afrikába akkor én inkább a .375H&H-t választanám.

Nekem egyébként 9.3x62-esem van és majd a távoli jövőben szeretnék venni mellé egy kicsit vékonyabbat ( .308Win., 6.5x57 ,.243Win.)

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #175 Dátum: 2009. április 13. - 17:56:44 »

Huhhh. Na most aztán jól lehurrogtátok a fejemet.
Afrika esélytelen egyenlőre. De mi van akkor ha messzire kell nyúlni? A két kaliber közűl a sokoldalúbb érdekel, szerintetek melyik az?

Ha messzire kell nyúlni, akkor vidd a .308-ast, mondjuk 10,6g-os lövedékkel. Kacsint

"Engedjetek meg egy szakmai kérdést. 308 Win mellé milyen nagykaliberű puskát választanátok 9,3x62 vagy .375 H&H?"

Konkrétan semmilyet. A .308W tökéletesen megfelel minden hazai nagyvad vadászias elejtéséhez.  Wave

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2009. április 13. - 18:08:52 »

"Konkrétan semmilyet. A .308W tökéletesen megfelel minden hazai nagyvad vadászias elejtéséhez.  "

Szevasz Jani!

Azért bőgő bikára, meg nagytestű disznóra nem éppen ideális.
A mi vadőrünk - 30 éve vadőr - két kalibert nem igazán kedvel, ha ilyennel jönnek.
Az egyik a 7x57-es a másik a 308-as.

Félre ne értsd nem az van, hogy nem szereti, mert azt mondja - 30 év után - hogy tarvadazni, meg kisebb bikára azért jó, de az ő tapasztalata szerint a bőgő bika a fent említett 2 kalibert elég jól eltudja vinni és a legfontosabb, hogy tapasztalata szerint ez a 2 kaliber ami bőgő bikánál a legkevesebb vért adja tölténytől függetlenül. (pedig a német/osztrák vadászok nem PPU-val vadásznak... Mosolyog)

Te nagyon szerencsés helyzetben vagy, mert olyan helye(ke)n vadászhatsz, ahol van idő, van lehetőség máskor próbálkozni, van lehetőség máshol, jobb körülmények közt is vadászni.
Egy átlag sportvadásznak - főként fedett terepen - jó választás egy 9,3-as, de ezt te is tudod, hiszen ha "tétre megy" a dolog, azért te is a 9,3-as ZKK-t csapod a hónod alá.  Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2009. április 13. - 18:10:50 »

Zöldkalap!

Úgy érzed ez "lehurrogás" volt???
...szerintem itt érvek/vélemények hangzottak el, nem pedig lehurrogások... Figyelmes olvasás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #178 Dátum: 2009. április 13. - 18:33:00 »

"Konkrétan semmilyet. A .308W tökéletesen megfelel minden hazai nagyvad vadászias elejtéséhez.  "

Szevasz Jani!

Azért bőgő bikára, meg nagytestű disznóra nem éppen ideális.
A mi vadőrünk - 30 éve vadőr - két kalibert nem igazán kedvel, ha ilyennel jönnek.
Az egyik a 7x57-es a másik a 308-as.

Félre ne értsd nem az van, hogy nem szereti, mert azt mondja - 30 év után - hogy tarvadazni, meg kisebb bikára azért jó, de az ő tapasztalata szerint a bőgő bika a fent említett 2 kalibert elég jól eltudja vinni és a legfontosabb, hogy tapasztalata szerint ez a 2 kaliber ami bőgő bikánál a legkevesebb vért adja tölténytől függetlenül. (pedig a német/osztrák vadászok nem PPU-val vadásznak... Mosolyog)

Te nagyon szerencsés helyzetben vagy, mert olyan helye(ke)n vadászhatsz, ahol van idő, van lehetőség máskor próbálkozni, van lehetőség máshol, jobb körülmények közt is vadászni.
Egy átlag sportvadásznak - főként fedett terepen - jó választás egy 9,3-as, de ezt te is tudod, hiszen ha "tétre megy" a dolog, azért te is a 9,3-as ZKK-t csapod a hónod alá.  Kacsint

Van igazságod. Bion

De a .308W "védelmében" két dolgot megjegyeznék: 5 évig használtam ilyen kaliberű puskát, és mindenre elég volt - igaz, bőgő bikára nem volt lehetőségem vadászni.
A másik, hogy a 308W gyakorlatilag egyenértékű a 30-06Spr.-el. A katalógusokban szereplő kb. 10% eltérés a valóságban nem észrevehető. Mondom ezt úgy, hogy a 308W-el is, meg most a 30-06Spr.-el is ugyanazt a lövedéket lövöm. (Sako SHH 11,7g) Nincs ezek között az égvilágon semmi különbség.

A 7x57 szerintem sem ideális nagytestű vadra (K.Kálmán szerint persze igen Bion). A 9,3-asról meg tudod a véleményem. Kacsint
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #179 Dátum: 2009. április 13. - 18:34:08 »

Szia Zöldkalap!

Évekkel ezelőtt én is ezek közt vaciláltam, igaz én 30-06 mellé kerestem. Nem tudtam dönteni. Aztán jött egy kihagyhatatlan ajánlat, és megvettem a 375-öst. Nem bántam meg. Igaz, ez sem mindenható, olyan puska nincs. A 375HH legendás, hétpróbás töltény, sokszor bizonyított szerte a világban, a közel 100 év alatt, mióta létezik. A lőszer tényleg nem olcsó hozzá, a 17,5 g-os Rem. sp viszonylag jó árban van, de ahogy Wetzlar írta, nincs egetverő különbség, egy 8-9,3-ashoz képest. Volt, hogy egy 70 kg-os disznót nem ütött át, pedig nem ért lapockát, szépen felgombásodott a bőr alatt. Persze, egy ilyen krumpli ha beszabadul a kamrába, azt nem teszi zsebre semmi... A bemeneti oldalról elég vérnyomot hagyott. Hozzájutottam kb 3 doboz 19,5 g-os Win silvertiphez, ez viszont átcsapja, ahol éri. Ezzel elmuzsikálok egy darabig, de tény, hogy a 9,3 hoz egyszerűbb, és olcsóbb jó lőszert találni itthonra. Talán még a Hornady interbond megér egy misét. De a Tug, swift a-frame, stb ezek Afrikába, Kanadába valók, nincs előrébb az ember, ha csak átszúrja a vadat, és nem adja le az energiát. A 9,3-hoz viszont ott a Geco, RWS TM, Norma, stb.

Üdv: Ádám
Naplózva

Donkó Ádám
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: