Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314149 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1470 Dátum: 2024. Január 12. - 09:50:57 »

Elnézést új vagyok itt, azt szeretném kérdezni, hogy huzagolt furatú hangtompítót lehet e kapni, és ha lehet akkor mennyit kell levágni a 60 cm es csőből, hogy az oromzatok azonos fázisban találkozzanak a puskacső és a hangtompító között(vasfűrészem az van) Stoel
Láccik, hogy kezdő vagy de nem baj, majd segítünk Okos
A huzagolt furatú hangtompító önbeálló, mindenhogy jó lesz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1471 Dátum: 2024. Január 12. - 10:14:35 »

Láccik, hogy kezdő vagy de nem baj, majd segítünk Okos
A huzagolt furatú hangtompító önbeálló, mindenhogy jó lesz.


Hát én már borzasztóan össze vagyok zavarodva Azt írja tanult olvtárs, "hogy egyszerűek a történelem legelső lövése óta egészen napjainkig,
mint a pina…" na most, vagy ő nem látott még pnát, vagy amit én láttam az nem az volt. Vállat von Aztán irogat itt mindenfélét a hőmérsékletről meg a hosszúságról, na az aztán meg hát mit mondjak végképp szar péda Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1472 Dátum: 2024. Január 12. - 10:28:03 »

Hát én már borzasztóan össze vagyok zavarodva Azt írja tanult olvtárs, "hogy egyszerűek a történelem legelső lövése óta egészen napjainkig,
mint a pina…" na most, vagy ő nem látott még pnát, vagy amit én láttam az nem az volt. Vállat von Aztán irogat itt mindenfélét a hőmérsékletről meg a hosszúságról, na az aztán meg hát mit mondjak végképp szar péda Ördög

Kicsit elvesztettem a fonalat pinaügyben. Amit láttál nem volt egyszerű, vagy nem pina volt? Fontos lenne tudnom, mert így közelebb a hetvenhez kissé megkoptak az emlékeim. Is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1473 Dátum: 2024. Január 12. - 11:07:03 »

Akkor jó a pna, ha fogja a partizant… S.Peti
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1474 Dátum: 2024. Január 12. - 14:18:03 »

Kicsit elvesztettem a fonalat pinaügyben. Amit láttál nem volt egyszerű, vagy nem pina volt? Fontos lenne tudnom, mert így közelebb a hetvenhez kissé megkoptak az emlékeim. Is.

Egy kicsit aggódom kedves crabman olvtárs mentális egészsége miatt ha ezt elolvassa ezért csak röviden: szóval amikor a szomszéd vénasszonyt fellökte a malac akkor láttam valamit, elmondtam a haveroknak ők mondták, hogy valószínű pna volt, egy biztos, nem volt egyszerű! Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1475 Dátum: 2024. Január 12. - 17:35:53 »

Elnézést új vagyok itt, azt szeretném kérdezni, hogy huzagolt furatú hangtompítót lehet e kapni, és ha lehet akkor mennyit kell levágni a 60 cm es csőből, hogy az oromzatok azonos fázisban találkozzanak a puskacső és a hangtompító között(vasfűrészem az van) Stoel
Fehér krétával bejelölöd az oromzatok azonos fázisát a hangtompítón és a puskacsövön. Addig tekered míg jó nem lesz. Mint amikor kerti csapot cserél az ember.-- Ha nem teljesen jó a betekerés,akkor még mindig segít egy kis teflonszalag.  Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1476 Dátum: 2024. Január 13. - 20:15:17 »

Az én mentális egészségem miatt sokkal kevésbé kell aggódnotok, mint egy-két másik dolog miatt. Hogy mondjak egy példát: a .308 topicban 16 év alatt alig szuletett 1500 hozzászólás. Annak is a jelentös hányada egy maroknyi törzstag tollából/billentyuzetéböl. Magyarra lefordítva a taglétszám roppant alacsony. Ha stílus nem változik, akkor ez a fórum magy a sullyesztöbe. Kezdöket, újakat rendre lehurrogtok, kioktattok, lekezeltek. Több ízben is látni itt a .308 csoportban visszalapozva, hogy azok az újak/kezdök, akikkel ez megesett nem jelentkeztek többé. Èn többek között azért szeretem az ilyen fórumokat, mert sok év alatt rengeteg információ gyulik össze, s eszméletlen sokat lehet belöle tanúlni, ha van az embernek érzéke ahhoz, h elválassza a szart a májtól. És hát az információ, tudásnayag, tapasztalat összegyujtésére nagy szukség lenne, mert a magyar vadásztársadalom lövészeti/fegyvertani ismeretei egy ilyen összefuggében emlegetett kétéltu élölénynek a hátsó fartájától egy bizonyos irányba vannak. "Nem kicsit, nagyon!" És mikor azt látja az ember, hogy új tag fogadtatásakor maguk a moderátorok és adminisztrátorok röhigcsélnek és viháncolnak mint a melegek a buzibárban, az nem arra mutat, hogy itt majd a taglészám és az ismeretanyag majd csak hirtelen berobban. Persze nem tudhatom mi a cél. Lehet, hogy csak egymást akarjátok itt melegíteni. Na majd idövel ez kiderul. Én a magam részéröl még maradok, mert az 1500 hozzászólást elolvasva láttam azért, hogy akad itt egy-két ember, aki nem csak felnött és modoros, hanem még komoly tudással és tapasztalattal is rendelkezik. S azért, hogy esetleg lehetöség legyen veluk eszmét cserélni, megérni turelmesnek lenni és inkább csak leggyinteni azokra, akiknek látszólag még mindig az anyjukba van szorúlva feje.
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1477 Dátum: 2024. Január 13. - 20:47:33 »

Visszatérve a csö hosszára. Már sokan furészelgettek csöveket centiméterenként kulönféle vadászújságokban meg fórumokon stb. Voltak akik tudomásnyos igényességgel dokumentálva mindent a legkisebb részletekig. Az eredmények azt mutatják, hogy kb 2 m/s a sebességvesztés centiméterenként ebben a kaliberben. A gyártók mostnában elég rövid csövel szerelik a fegyvereiket az igényekre reagálva. Ezt alapúlvéve egy 56cm csö visszameccve 46-ra eredményez sacc/kb 20m/s veszteséget. Kérdésem a tapasztaltabbakhoz: vadászatban lehet ennek bármikor is jelentösége? Ahogy én gondolom, energiában ez a kulönbség elhanyagolható. Kérdés, hogy elöfordult-e már valakivel, hogy valamly lövedék nagyobb távon nem gombásodott eléggé túl alacsony sebesség miatt? Mert ez már ugye problámásabb lenne akkor. A kérdésfelvetés háttere, hogy az egyik .308-asom csövét gondolkodom, hogy levágjam a törvényileg engedett minimumra. Kezes kis puska lenne, mikor kutyával megyek a suruben. Lesen is kényelmesebb lenne. Szerencsém van kulönben, mert a szóban forgó csö kirívóan gyorsnak bizonyúl. Olyan sebességeket produkál, mint 10cm-rel hoszabb .308 csövek álltalánosságban, uh igazából nincs min agyalni. Hozzáteszem, hogy igazából nem is .308 a kalibere, hanem 7.62NATO. Nem tudom ennek lehet-e bármi köze hozzá, vagy csak szerencsém van. Az biztos, hogy a töltényur szoros mint a......... hirtelen nem találok jó hasonlatot Nevet
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1478 Dátum: 2024. Január 13. - 21:50:03 »

S azért, hogy esetleg lehetöség legyen veluk eszmét cserélni, megérni turelmesnek lenni és inkább csak leggyinteni azokra, akiknek látszólag még mindig az anyjukba van szorúlva feje.
Kicsit óvatosabban, ha kérhetem... NoNo
Senki nem beszélt veled ilyen stílusban. Senkit nem ismersz, nem tudhatod és szemmel láthatóan nem is ismered fel, ki, mikor viccel.
A csőfűrészelgetés és a fegyverek egyéb buzerálása nálunk zömmel tilos, így etéren nincs túl nagy tapasztalat vagy ha van is, azt óvatosságból nem osztják meg a fórumozók. A lőszertöltés is csupán tizenpár éve legális, még érni kell ott is a tudásanyagnak.
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1479 Dátum: 2024. Január 13. - 23:17:36 »

Visszatérve a csö hosszára. Már sokan furészelgettek csöveket centiméterenként kulönféle vadászújságokban meg fórumokon stb. .......

Nem tudom mennyire nézted meg egy golyócső elejét. Ha megnézed az igen pricizen van megmunkálva még a belső huzagnál is. egy fűrészelés után esztergapadon komoly beállítás után (mérőórával történik)  azt síkba kell esztergálni, és kialakítani.  Pár százados eltérés már pontatlanságot okoz!  De ezt inkább beszéld meg egy fegyverművessel mint klf fórumokon, portálokon.

Az utolsó előtti hozzászólásodat elolvasva engem nagyon meglepett a stílusod.  Ha még modi lennék, már töröltelek volna!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1480 Dátum: 2024. Január 14. - 08:24:26 »

Köszönöm a jótanácsot a furészelést illetöen! Ha a csöszájat utés éri, biztosan pontatlan lesz, de a furészelés nem járt az én esetemben precizióvesztéssel. Lereszeltem szemre síkba, majd egy besullyesztö kézimaróval levettem a sorját, s végul egy kapupántcsavart fúrógépbe befogva, annak kúpos fejét kihasználva megpolíroztam kicsit szeleppasztával, s jött a lötér. A világon semmi precízióvesztés nem volt. Legalábbis, amit én érz´keltem volna. 80 méteren egy nagy összeszakadt lyuk több sorozat után. Kíváncsi voltam Mosolyog Persze ezek után elvittem fegyverm,esterhez, mert akartam sullyesztett csöszájkialakítást és menetet is. Végeztek erre vonatkozó tesztet filmen dokumentálva, amit láttam. Simán furésszel levágva és sorjásan hagyva sincs precízióvesztés, miután az ember a sorját megigazította egy lövéssel. Csak, hogy a tévhiteket eloszlassuk.
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1481 Dátum: 2024. Január 14. - 08:31:31 »

Köszönöm Boar! Bocsánat a bunkó stilusért, de valóban nem értettem mi ez a kuncogás! Ennyire óvatosak az emberek, hogy a "házireszeléssel"....lehet   következménye otthon a fórumozásnak? Elismerem, hogy nem vagyok képben az otthoni viszonyokról vadászat/fegyver témában.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1482 Dátum: 2024. Január 14. - 08:58:47 »

Köszönöm a jótanácsot a furészelést illetöen! Ha a csöszájat utés éri, biztosan pontatlan lesz, de a furészelés nem járt az én esetemben precizióvesztéssel. Lereszeltem szemre síkba, majd egy besullyesztö kézimaróval levettem a sorját, s végul egy kapupántcsavart fúrógépbe befogva, annak kúpos fejét kihasználva megpolíroztam kicsit szeleppasztával, s jött a lötér. A világon semmi precízióvesztés nem volt. Legalábbis, amit én érz´keltem volna. 80 méteren egy nagy összeszakadt lyuk több sorozat után. Kíváncsi voltam Mosolyog Persze ezek után elvittem fegyverm,esterhez, mert akartam sullyesztett csöszájkialakítást és menetet is. Végeztek erre vonatkozó tesztet filmen dokumentálva, amit láttam. Simán furésszel levágva és sorjásan hagyva sincs precízióvesztés, miután az ember a sorját megigazította egy lövéssel. Csak, hogy a tévhiteket eloszlassuk.

Üdv!

Magyarisztánba ,   saját magad semmit nem mókolhatsz a  fegyvereden  , esetleg , szereléket vagy távcsövet cserélhetsz , illetve  tisztításkor leveheted a tusát !  A hangtompító is pár hónapja engedélyezett csak ! 
Neked szerencséd van egy olyan  szabad országba ( kontinensen ) élsz , ahol ez megengedett ! 
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1483 Dátum: 2024. Január 14. - 09:41:39 »

Kösz Bull a választ! Ja, kezdem látni, hogy ez tényleg súlyosan be van korlátozva otthon. Tényleg szerencsém van itt skandináviában ezzel a dologgal. Nem annyira liberális, mint az USA-ban, de sokkal liberálisabb, mint otthon. De mint mindennek, ennek is vannak árnyoldalai. A fiamnak már tettek rózsaszín hajgumit az óvónök a hajába. Be is mentem beszélni veluk, s nyomatékosítás képpen még nullással levágam a haját aznap este. Szóval a vadászat és fegyvertartás része  az nagyon pozitíz az tény, de sok minden mást az ember a legrosszabb ellenségének sem kívánna.

Mi van azzal, hogy egy idöben beharangozták, hogy minden faluba építenek löteret? Lett otthon sok lötér? (persze ez lehet más topicba kellene írnom)
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1484 Dátum: 2024. Január 14. - 10:11:04 »

Kösz Bull a választ! Ja, kezdem látni, hogy ez tényleg súlyosan be van korlátozva otthon. Tényleg szerencsém van itt skandináviában ezzel a dologgal. Nem annyira liberális, mint az USA-ban, de sokkal liberálisabb, mint otthon. De mint mindennek, ennek is vannak árnyoldalai. A fiamnak már tettek rózsaszín hajgumit az óvónök a hajába. Be is mentem beszélni veluk, s nyomatékosítás képpen még nullással levágam a haját aznap este. Szóval a vadászat és fegyvertartás része  az nagyon pozitíz az tény, de sok minden mást az ember a legrosszabb ellenségének sem kívánna.

Mi van azzal, hogy egy idöben beharangozták, hogy minden faluba építenek löteret? Lett otthon sok lötér? (persze ez lehet más topicba kellene írnom)

Sajnos ez van , minden országnak (kultúrának ) van jó és rossz oldala is! 

Nem minden faluba , minden  (vár)megyébe !  Egyébként  nem tudom mi lett belőle , már 6.-ik éve nem vadászok , nincs engedélyes fegyverem se  ,és lőtérre se járok már !
pcp-s légfegyverem van , és múzeális elöltöltős,  meg gumilövedékes fegyvereim   vannak     , azokhoz nem kell engedély   , el vagyok velük itthon ! 


Naplózva
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: