Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314130 alkalommal)
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #1455 Dátum: 2023. December 09. - 16:17:41 »

 Emelem
 
Üdv!

Most tervezem kipróbálni az S&B 11,7 SPCE-t. Több helyen olvastam, hogy mióta nem folytacél a köpeny anyaga hanem tombak,  megváltoztak a cèlballisztikai tulajdonságai.

Van valakinek ezirányú tapasztalata?

Üdv!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1456 Dátum: 2023. December 09. - 19:56:12 »

Emelem
 
Üdv!

Most tervezem kipróbálni az S&B 11,7 SPCE-t. Több helyen olvastam, hogy mióta nem folytacél a köpeny anyaga hanem tombak,  megváltoztak a cèlballisztikai tulajdonságai.

Van valakinek ezirányú tapasztalata?

Üdv!
Régen kb. mindent “agyoncsapott” egy jó nagy, dübbenős becsapódás után, vagy legalább is bő vérzést okozott….
Meg most is.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #1457 Dátum: 2023. December 12. - 09:43:54 »

Régen kb. mindent “agyoncsapott” egy jó nagy, dübbenős becsapódás után, vagy legalább is bő vérzést okozott….
Meg most is.👍
Így ahogy Csaba mondja......
Naplózva
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #1458 Dátum: 2023. December 13. - 16:16:47 »

Régen kb. mindent “agyoncsapott” egy jó nagy, dübbenős becsapódás után, vagy legalább is bő vérzést okozott….
Meg most is.👍

 Emelem

Akkor nem hezitálok tovább.

Köszönettel!

 Emelem
Naplózva
crabman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #1459 Dátum: 2024. Január 09. - 19:06:02 »

.308 Win- ben gazdag boldog új esztendöt mindenkinek!

Új vagyok a fórumon, s örulök, hogy van ez a .308-as csoport. Még nincs sokéves tapasztalatom, mert csak pár éve kezdtem vadászattal foglalkozni, de a gépszíj rendesen elkapott. Természetet nagyon szerettem mindig is. Fegyvereket imádom (mint sok más mechanikus dolgot/gépet). Lövészetet nagyon megszerettem. Bele is merultem jó gyorsan. Töltögetni is elkezdtem. Lötérre lejárogatok. Pisztoly, puska, légpuska, íj, minden játszik. Optikákat imádom. Imádom az elméletet is, sokat olvasok. Könyveket, rengeteg sok fórumot stb. stb. Még néha sufnifegyvermesterkedek is magamnak. Csövet már vágtam, (kettöt is) kísérletképpen egyszeru kéziszerszámokkal, hogy meglássam igazak-e azok az alaszkai legendák, miszerint nincs itt semmi hókusz-pókusz, ha az ember egy-két dologra odafigyel, akkor meg lehet csinálni. Ezzel lehet ki is húztam a gyufát egyeseknél, de minél pontosabban mutatom be magam, annál több eséllyel futok össze hasonszöruekkel.Mosolyog Eddig egy özet ejtettem ezzel a kaliberrel. Töltöttem 180 gr hornady SST-t, amivel nagy szerencsém volt, mert kapásból sikerult találni egy töltettömeget, amivel jó precíziót sikerult elérnem. Kezdésnek  kiókumláltam milyen mélyre tegyem a lövedéket, hogy épphogy, de érintse a huzagot. Ez jónak is bizonyúlt. Mák, hogy a löpor, amit vettem egyböl be is vált ehhez a töltethez. Az már kevésbé volt okos húzás, hogy ezen felbuzdúlva vettem is belöle jó böven a biztonság kedvéért, viszont, mikor Scenart próbáltam vele tölteni, az nem lett annyira pontos. Még kisérletezek majd tovább a scenarral, de gyanús, hogy másik port kell hozzá vennem. Na és ez az SST az özben szépen viselkedett. Nem volt sok roncsolás, tuzbe rogyott. Pedig a táv nem volt nagy, kb 80méter. Sebességet nem tudom, még nincs radarom. Sajnos Nevet  Lehet azért volt kíméletes, mert nem lehet nagy a sebesség a nagy lövedéktömeg, valamint az aránylag rövid 54cm-es csö miatt. A nyomás is az alsó harmadban lehet, mert 1 grain-nel lejjebb kormos a huvely oldala. Persze ezt majd még jobban ki kell értékelni a jövöben több használat után. Szárad még egy borz és két jávor életének az elvétele is a lelkemen, valamint egy két császármadár s siketfajdé is. De ezeket már a 6.5-es csoportban kell majd egyszer megosszam az ott lakókkal Mosolyog Kicsit elkalandoztam, de gondoltam a fórumnak nem árt, ha gyulik a betu meg a sorok. Remélem befogadtok majd! Elolvastam eddig mindent ebben a csoportban, s láttam egyesek igen szigorúak tudnak ám lenni az újakkal, pláne ha ott egy kicsit túl sok az elmélet. Na és ebben néha magamra ismerek Nevet
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1460 Dátum: 2024. Január 11. - 08:50:08 »

Csövet már vágtam, (kettöt is) kísérletképpen egyszeru kéziszerszámokkal, hogy meglássam igazak-e azok az alaszkai legendák, miszerint nincs itt semmi hókusz-pókusz, ha az ember egy-két dologra odafigyel, akkor meg lehet csinálni.

Elolvastam eddig mindent ebben a csoportban, s láttam egyesek igen szigorúak tudnak ám lenni az újakkal, pláne ha ott egy kicsit túl sok az elmélet. Na és ebben néha magamra ismerek Nevet

Üdv!
Azok az alaszkai (de lehet szibériai is😁) legendák teljesen igazak.
A mai vadászeszköz-kultuszt erősen belengi valami rosszul értelmezett elitizmus.
Pedig a vadászpuska alapvető működése és annak szigorú törvényszerűségei olyan egyszerűek a történelem legelső lövése óta egészen napjainkig,
mint a pina…
Ez érvényes a fegyverre, az egyéb felszerelésekre és még a házi lőszer töltésre is.
Szegény Szlávikot (aki képes volt hittel és szent meggyőződéssel sniccerrel lőpor szemcsét darabolni🤣) az őrületbe kergettem, amikor küldtem neki a képek tucatjait azokról az elejtett vadjaimról, amiket olyan újratöltött lőszerekkel hoztam terítékre, amiknek az elkészítéséhez kizárólag a LEE kézi reloader kit-jét és egy kalapácsot használtam 🤩😂

Ahogyan az is számtalanszor bebizonyosodott már, hogy a gyakorlatban szinte semmilyen különbséget sem jelent, hogy egy gyári lőszert 45, 54, vagy éppen 62 cm-es csőből lősz-e ki.
A hangja nagyon fog különbözni, illetve az is jelentős eltérést fog okozni, hogy a környezeti hőmérséklet éppen -27, vagy +39 Celzius-e?
De magának a csőhossznak a találatra gyakorolt hatása egy átlagos vadméret esetén (mondjuk őzgida mérettől felfelé) elenyésző jelentőséggel bír.

Igen, elég sokan beleesnek abba a hibába (és ez jellemzően a lelkes kezdők, illetve az unatkozó szobavadászok sportja), hogy elméleti síkon gyártanak vaskos teóriákat, amiknek a gyakorlati mivoltát még csak megkérdőjelezni is istenkáromlásként értékelik.
Szép dolog az elmélet, főkent ha van mögötte gyakorlati tapasztalat es igazolás.
Anélkül a legtöbb esetben csak teljesen felesleges és szánalmas okoskodás.
Fontos a sorrend. A gyakorlatból építkező elmélet előre vihet.
Fordítva ez sok esetben nincsen így.

Kívánom, hogy vadássz sokat a 308-asoddal, és azokat a jávorokat és tollasokat szívesen olvasnám bármelyik, arra megfelelő topikban 😍
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1461 Dátum: 2024. Január 11. - 10:56:35 »

Üdv!
A mai vadászeszköz-kultuszt erősen belengi valami rosszul értelmezett elitizmus.
Meg egy jókora adag marketing és üzleti szellem.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1462 Dátum: 2024. Január 11. - 12:30:45 »

Üdv!
Azok az alaszkai (de lehet szibériai is😁) legendák teljesen igazak.
A mai vadászeszköz-kultuszt erősen belengi valami rosszul értelmezett elitizmus.
Pedig a vadászpuska alapvető működése és annak szigorú törvényszerűségei olyan egyszerűek a történelem legelső lövése óta egészen napjainkig,
mint a pina…
Ez érvényes a fegyverre, az egyéb felszerelésekre és még a házi lőszer töltésre is.
Szegény Szlávikot (aki képes volt hittel és szent meggyőződéssel sniccerrel lőpor szemcsét darabolni🤣) az őrületbe kergettem, amikor küldtem neki a képek tucatjait azokról az elejtett vadjaimról, amiket olyan újratöltött lőszerekkel hoztam terítékre, amiknek az elkészítéséhez kizárólag a LEE kézi reloader kit-jét és egy kalapácsot használtam 🤩😂

Ahogyan az is számtalanszor bebizonyosodott már, hogy a gyakorlatban szinte semmilyen különbséget sem jelent, hogy egy gyári lőszert 45, 54, vagy éppen 62 cm-es csőből lősz-e ki.
A hangja nagyon fog különbözni, illetve az is jelentős eltérést fog okozni, hogy a környezeti hőmérséklet éppen -27, vagy +39 Celzius-e?
De magának a csőhossznak a találatra gyakorolt hatása egy átlagos vadméret esetén (mondjuk őzgida mérettől felfelé) elenyésző jelentőséggel bír.

Igen, elég sokan beleesnek abba a hibába (és ez jellemzően a lelkes kezdők, illetve az unatkozó szobavadászok sportja), hogy elméleti síkon gyártanak vaskos teóriákat, amiknek a gyakorlati mivoltát még csak megkérdőjelezni is istenkáromlásként értékelik.
Szép dolog az elmélet, főkent ha van mögötte gyakorlati tapasztalat es igazolás.
Anélkül a legtöbb esetben csak teljesen felesleges és szánalmas okoskodás.
Fontos a sorrend. A gyakorlatból építkező elmélet előre vihet.
Fordítva ez sok esetben nincsen így.

Kívánom, hogy vadássz sokat a 308-asoddal, és azokat a jávorokat és tollasokat szívesen olvasnám bármelyik, arra megfelelő topikban 😍
 Emelem


Á fászá! megszólalt belőled az ántikrisztus, 150 év kül,bel és célballisztikáját tetted zárójelbe egy csapásra Ördög HA ezután valaki meg meri itt kérdezni, hogy a hőkamerával és hangtompítóval felszerelt 52 cm es csövű rángatós ismétlőjéből eregetett lőszer esetében a hangtompító mennyit vesz el a torkolati energiából és milyen csőreztonancia lép fel, akkor azt szerintem elevenen kell megnyúzni Ördög Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1463 Dátum: 2024. Január 11. - 14:41:12 »


.... a hőkamerával és hangtompítóval felszerelt 52 cm es csövű rángatós ismétlőjéből ............ akkor azt szerintem elevenen kell megnyúzni Ördög Wave
Kétszer...legalább...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1464 Dátum: 2024. Január 11. - 15:19:22 »

Fogjátok fel pozitívan: a "fogja-e a mágnes" típusú ügyekben a fingfűrészelés lehetőségét azért Csaba még meghagyta nekünk.  Kávé

Partykiller!  Woest Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1465 Dátum: 2024. Január 11. - 18:37:19 »

A hétvégén, egy háromszáznyócassal fogom nyomatni (f@..omba a buzi magnumokkal). Hőkameracéltávcső nincs, viszont Delta van. Csak hogy tetézzem a bajt, a lőszer Partizán.
A hangtompító integrált, a fülembe van peépítve. Kipróbáltam, a Partizánra nem cuppan rá a velencei hűtőmágnes.
 Táncol
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1466 Dátum: 2024. Január 11. - 19:33:12 »

Fogjátok fel pozitívan: a "fogja-e a mágnes" típusú ügyekben a fingfűrészelés lehetőségét azért Csaba még meghagyta nekünk.  Kávé

Partykiller!  Woest Ördög
Mert, ha levágsz a csőből akkor már nem fogja a mágnes a partizant?  Ezt se tudtam, de lehet benne valami….
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #1467 Dátum: 2024. Január 11. - 21:43:31 »

Mert, ha levágsz a csőből akkor már nem fogja a mágnes a partizant?  Ezt se tudtam, de lehet benne valami….
Azért-a biztonság kedvéért-a mágneses fegyverlámpa szerelékből kettőt tegyél fel, egymással szemben, nehogy elhúzza a magot... Figyelmes olvasás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1468 Dátum: 2024. Január 12. - 07:47:59 »

Mert, ha levágsz a csőből akkor már nem fogja a mágnes a partizant?  Ezt se tudtam, de lehet benne valami….

Akciós a Lidlben az akkus miniflex Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1469 Dátum: 2024. Január 12. - 08:07:06 »

Elnézést új vagyok itt, azt szeretném kérdezni, hogy huzagolt furatú hangtompítót lehet e kapni, és ha lehet akkor mennyit kell levágni a 60 cm es csőből, hogy az oromzatok azonos fázisban találkozzanak a puskacső és a hangtompító között(vasfűrészem az van) Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: