Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314114 alkalommal)
Lev73
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1410 Dátum: 2022. Augusztus 07. - 11:17:48 »

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed. Nekem X-Boltom van 308 win. Újonnan vettem talán 4-5 éve. Mielőtt belőttem, mintegy bejáratásként kieresztettem a csövén kb. 60 lövést lőlapra egy hét alatt, természetesen a csövet a nap végén kipucolva. A megfelelő lőszer megtalálása rémálom volt. Lőtéren, állványból kipróbáltam az alábbiakat: Geco Plus, Hornady interlock, Norma Vulkan, Norma Oryx, S&B valamelyik típusa, Sako Hammerhead, Lapua Mega. 100 m-en 7 - 15 cm szórásképet tudtam vele lőni, az előző puskámmal 3 cm volt ugyanez. Megkértem egy kedves barátomat, hogy próbálja ki Ő is, nem tudott jobbat lőni..., a puskát, távcsövet, szereléket, tőcsavarokat, stb. egy fegyvermester is megnézte, mindent rendben talált. Szerelék: Leupold, távcső: Swaro Z4i. Itt már bőven 150. 000 Ft felett jártam a lőszerek árával, a lőtér díjával, és a fegyvermesterrel. Ekkor jött az a zseniális ötletem, hogy eltüzelem, felgyújtom, feldarabolom, összeflexelem! A vadászbolt tulaja szintén ezt a kalibert használta, Ő Brennekke TOG-al használta 10,7 grammban. Kipróbáltam. Egy 20 Ft-ossal le lehetett takarni a szórásképet 100 m-en.... A Browning honlapján is leírták, hogy a huzagemelkedés a könnyebb lövedékeknek kedvez. Azóta ezt használom teljes megelégedettséggel. Remélem tudtam segíteni.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1411 Dátum: 2022. Augusztus 08. - 09:27:52 »

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed. Nekem X-Boltom van 308 win. Újonnan vettem talán 4-5 éve. Mielőtt belőttem, mintegy bejáratásként kieresztettem a csövén kb. 60 lövést lőlapra egy hét alatt, természetesen a csövet a nap végén kipucolva. A megfelelő lőszer megtalálása rémálom volt. Lőtéren, állványból kipróbáltam az alábbiakat: Geco Plus, Hornady interlock, Norma Vulkan, Norma Oryx, S&B valamelyik típusa, Sako Hammerhead, Lapua Mega. 100 m-en 7 - 15 cm szórásképet tudtam vele lőni, az előző puskámmal 3 cm volt ugyanez. Megkértem egy kedves barátomat, hogy próbálja ki Ő is, nem tudott jobbat lőni..., a puskát, távcsövet, szereléket, tőcsavarokat, stb. egy fegyvermester is megnézte, mindent rendben talált. Szerelék: Leupold, távcső: Swaro Z4i. Itt már bőven 150. 000 Ft felett jártam a lőszerek árával, a lőtér díjával, és a fegyvermesterrel. Ekkor jött az a zseniális ötletem, hogy eltüzelem, felgyújtom, feldarabolom, összeflexelem! A vadászbolt tulaja szintén ezt a kalibert használta, Ő Brennekke TOG-al használta 10,7 grammban. Kipróbáltam. Egy 20 Ft-ossal le lehetett takarni a szórásképet 100 m-en.... A Browning honlapján is leírták, hogy a huzagemelkedés a könnyebb lövedékeknek kedvez. Azóta ezt használom teljes megelégedettséggel. Remélem tudtam segíteni.
Ennél a browning blr is fényévekkel jobb akkor.
Naplózva
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #1412 Dátum: 2023. Május 07. - 10:58:04 »

 Emelem Üdv!

Ez milyen lehet? Valakinek tapasztalat?

https://www.hornady.com/ammunition/rifle/308-win-220-gr-rn-custom-international#!/

Üdv!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1413 Dátum: 2023. Május 07. - 11:54:09 »

Sokféle lövedékkel kísérleteztem már a 308-hoz.
A lövedéktömeggel eddig minden esetben összefüggő legfőbb tapasztalatom az, hogy 185 gr a felső határa annak,
hogy biztonságos körülmények között el lehessen a kellő sebességgel úgy indítani egy lövedéket, hogy annak a vadászat szempontjából
hatékony expanziója legyen.
Az ennél nehezebb lövedékek még abban az esetben sem működtek jól a vad testében, amikor a kilőtt hüvelyen már egyértelműen
a túltöltöttség jelei mutatkoztak (felszakadt hüvelyváll, bedagadt hüvelypalást, kivasalt csappantyú és hüvelytalp).
Már a 200 gr tömegűeknél is.
A 220-as Accubond pedig még akkor is úgy viselkedett, mint egy teljes köpenyű hadi lőszer.
Srégen hosszában átment még a gímtehénen is, de a vad egy csepp vér nélkül elment még vagy 300 métert.
Ugyan ez volt bikánál is, csak ott megállt a bőr alatt. Na, akkor csodálkoztam, hogy szinte semmit sem deformálódott.
Pedig akkor már a hüvelyen lehetett látni rendesen, hogy eddig, és ne tovább.

8 mm-ben használom a Hornady Interlockot.
Nem az a kimondott puha lövedék.
A 8x68-ból sem lehet finomkodva megküldeni, mert nem roncsol kellőképen.

Ez a 220-as a 308-ban lehet, hogy hellyel-közzel alkalmas egy fedett, bokros, nádas, bozótos terepen a “közelharcra”,
pl. kutyás kereséskor 5-20 méteres kegyelemlövésre, ahol nem jó azzal foglalkozni, hogy van-e valami akadály a vad előtt.
De borítékolni merném, hogy normál körülmények között nem alkalmas a vadászatra.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #1414 Dátum: 2023. Május 08. - 05:49:48 »

Sokféle lövedékkel kísérleteztem már a 308-hoz.
A lövedéktömeggel eddig minden esetben összefüggő legfőbb tapasztalatom az, hogy 185 gr a felső határa annak,
hogy biztonságos körülmények között el lehessen a kellő sebességgel úgy indítani egy lövedéket, hogy annak a vadászat szempontjából
hatékony expanziója legyen.
Az ennél nehezebb lövedékek még abban az esetben sem működtek jól a vad testében, amikor a kilőtt hüvelyen már egyértelműen
a túltöltöttség jelei mutatkoztak (felszakadt hüvelyváll, bedagadt hüvelypalást, kivasalt csappantyú és hüvelytalp).
Már a 200 gr tömegűeknél is.
A 220-as Accubond pedig még akkor is úgy viselkedett, mint egy teljes köpenyű hadi lőszer.
Srégen hosszában átment még a gímtehénen is, de a vad egy csepp vér nélkül elment még vagy 300 métert.
Ugyan ez volt bikánál is, csak ott megállt a bőr alatt. Na, akkor csodálkoztam, hogy szinte semmit sem deformálódott.
Pedig akkor már a hüvelyen lehetett látni rendesen, hogy eddig, és ne tovább.

8 mm-ben használom a Hornady Interlockot.
Nem az a kimondott puha lövedék.
A 8x68-ból sem lehet finomkodva megküldeni, mert nem roncsol kellőképen.

Ez a 220-as a 308-ban lehet, hogy hellyel-közzel alkalmas egy fedett, bokros, nádas, bozótos terepen a “közelharcra”,
pl. kutyás kereséskor 5-20 méteres kegyelemlövésre, ahol nem jó azzal foglalkozni, hogy van-e valami akadály a vad előtt.
De borítékolni merném, hogy normál körülmények között nem alkalmas a vadászatra.

Emelem Köszönöm a válaszodat!

Üdv!
Naplózva
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1415 Dátum: 2023. Május 10. - 14:30:31 »

Sokféle lövedékkel kísérleteztem már a 308-hoz.
A lövedéktömeggel eddig minden esetben összefüggő legfőbb tapasztalatom az, hogy 185 gr a felső határa annak,
hogy biztonságos körülmények között el lehessen a kellő sebességgel úgy indítani egy lövedéket, hogy annak a vadászat szempontjából
hatékony expanziója legyen.
Az ennél nehezebb lövedékek még abban az esetben sem működtek jól a vad testében, amikor a kilőtt hüvelyen már egyértelműen
a túltöltöttség jelei mutatkoztak (felszakadt hüvelyváll, bedagadt hüvelypalást, kivasalt csappantyú és hüvelytalp).
Már a 200 gr tömegűeknél is.
A 220-as Accubond pedig még akkor is úgy viselkedett, mint egy teljes köpenyű hadi lőszer.
Srégen hosszában átment még a gímtehénen is, de a vad egy csepp vér nélkül elment még vagy 300 métert.
Ugyan ez volt bikánál is, csak ott megállt a bőr alatt. Na, akkor csodálkoztam, hogy szinte semmit sem deformálódott.
Pedig akkor már a hüvelyen lehetett látni rendesen, hogy eddig, és ne tovább.

8 mm-ben használom a Hornady Interlockot.
Nem az a kimondott puha lövedék.

A 8x68-ból sem lehet finomkodva megküldeni, mert nem roncsol kellőképen.

Ez a 220-as a 308-ban lehet, hogy hellyel-közzel alkalmas egy fedett, bokros, nádas, bozótos terepen a “közelharcra”,
pl. kutyás kereséskor 5-20 méteres kegyelemlövésre, ahol nem jó azzal foglalkozni, hogy van-e valami akadály a vad előtt.
De borítékolni merném, hogy normál körülmények között nem alkalmas a vadászatra.


Szia Csaba!

Én is lőttem vagy két dobozzal a 165 graines InterLock-ból......érdekes. Meséltem róla a többieknek, hogy valami nem okés. Kib.szott kemény. Hülyének néztek, hogy sima sp. lövedék, mitől volna kemény? No azt nem tudom, de az! Ezek szerint nem csak én gondolom így. Köszi!  Okos

Egyedül a gímbikáknál találtam jónak. Kettőt, vagy hármat lőttem vele, de azok mind tűzben rogytak lapockalövéssel. Az őz meg úgy szaladt tőle, mintha el sem találtam volna. Szinte csak átszúrta.

Most az SST-t használom. Na azzal nincs ilyen gond.  Vigyorog

Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1416 Dátum: 2023. Május 17. - 19:33:31 »



8 mm-ben használom a Hornady Interlockot.
Nem az a kimondott puha lövedék.
A 8x68-ból sem lehet finomkodva megküldeni, mert nem roncsol kellőképen.




Szia! Én a 9,3-ba ezt használom. Egy közepesen kemény lövedék. Nagyobb testű vadban jól, megbízhatóan működik. Süldőnél, borjúnál, már nekem is okozott bosszúságot. Szinte sosem marad helyben a vad tőle, ha nem ér gerincet. Mivel a 9,3-as átveri, és legtöbbször van vér, ezért ritka az elveszett vad. ( nemrég pont volt egy süldő sajnos. kb 100m-ről kukorica vetésen. Jó becsapódás volt, összeesett majd összekapta magát és lelépett. Gondolom tüskézhettem, lőbotról. Vágott szőrt nem találtam a rálövés helyén és egy csepp vért sem. Késöbb sem. A vetésben látszott, hogy húzta magát az elején aztán semmi. Bementem utána az erdőbe, hátha találok vért, kenést vagy hátha ott fekszik, semmi. Legalább egy órát keresgéltem semmit se találtam. Nem hagyott nyugodni, reggel megnéztük kutyával, de eredménytelenek voltunk. El kellett könyvelnem magamnak a sebzést) Volt már elveszett borjúm is vele sajnos, hátracsúszott lövéssel nem találtuk meg. Nem sokszor volt vele gond, de azért volt. Szóval igen, nem az a tipikus SP lövedék. (amúgy azt hiszem a ráírt sp spire point-ot jelent) Nagyobb sebességnél el tudom képzelni, hogy akár jó is lehet. Kb. a lapua megához tudnám hasonlítani a keménységét. Előnyei: hogy olcsó, és fedettebb környezetben is használható, húskimélő. Az enyémből pontos is. A hátránya ugyanaz mint az előnye, kicsit kemény, kisebb vadtestben nem működik megbízhatóan. Jobb választásnak gondolom a norma alaskat, vagy plastic pointot, de akár a ppu-t is normál körülmények között.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1417 Dátum: 2023. Május 17. - 20:27:46 »

Szia Csaba!

Én is lőttem vagy két dobozzal a 165 graines InterLock-ból......érdekes. Meséltem róla a többieknek, hogy valami nem okés. Kib.szott kemény. Hülyének néztek, hogy sima sp. lövedék, mitől volna kemény? No azt nem tudom, de az! Ezek szerint nem csak én gondolom így. Köszi!  Okos

Egyedül a gímbikáknál találtam jónak. Kettőt, vagy hármat lőttem vele, de azok mind tűzben rogytak lapockalövéssel. Az őz meg úgy szaladt tőle, mintha el sem találtam volna. Szinte csak átszúrta.

Most az SST-t használom. Na azzal nincs ilyen gond.  Vigyorog



Igen ez egybevág azzal, amit én is leírtam. Azt nem tudom eldönteni, hogy amiért én nem gondolom használhatatlannak, az a kaliber miatt van, vagy a lőszernek tudható be. Az esetek nagy többségében keresni kell, viszont jó vérrel, és ritkán viszi el messzire. Gím bikára, tehénre tökéletes. Én 10-ből 8pontot adnék azért neki 9,3-ból

A 30-as kaliberben 30-06-ban használtam az sst. Nem szerettem. Túlságosan fröcsög, az meg nagyon puha. Ritkán veri át a vadat, ezért vért nem ad. Cserébe nagyon jó a stopphatása. Ha konyhára kell valami, akkor nem ezt ajánlom. Ami nekem tetszett az a nosler volt, meg a vulkan 30-06-ban. Az evo pl.csalódás volt.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1418 Dátum: 2023. Május 18. - 07:56:17 »

Leltároztam a bogyó készletemet, hogy lenne-e még valami, amit (csak a magam megnyugtatására) be kellene raktároznom, előre gondolkodva pár évet…
És támadt egy gondolatom, ami nem hagy nyugodni😁

A 30-30 win Marlinhoz vettem 170 gr laposorrú PPU lövedékeket, amik igen szépen is muzsikálnak a gyakorlatban.
Nagy stophatás, jó energialeadás, hatalmas becsapódás, jó vérnyom.
Úgy kb. mindent tud, amit az ember elvár egy 100, de legeslegfeljebb 150 méterig használt SP kuglitól.

Mivel a 308-assal sem szeretek messzire elnyúlkálni (annál valahol 250 a legfelső határ, de minden lehetőséget kihasználok, hogy ne kelljen 200 fölé lőnöm, vagy sokszor inkább nem is lövök), ezért felmerült bennem az is, hogy mi lenne, ha az eddig legtöbbet használt 180-as SPCE helyett, átállnék erre a 170-es PPU-ra?
A viszonylag rövid távokon a lapos orr nem jelenthet még nagy hátrányt.
Mivel zömmel dám méretig vadászom, az a -10 grain sem jelent semmit.
Szerintem megér egy próbát, rendelek belőle még pár száz darabot.
Ha nem jönne be, akkor legfeljebb a Marlinhoz életem végéig meglesz a munícióba valóm😀

Töltötte ezt már valaki 308-ba?
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1419 Dátum: 2023. Május 18. - 09:45:46 »


A 30-30 win Marlinhoz vettem 170 gr laposorrú PPU lövedékeket, amik igen szépen is muzsikálnak a gyakorlatban.

A PPU-hoz csak annyi megjegyzésem lenne, hogy szerintem egy méltatlanul alulértékelt lőszermárka. Jómagam vagy 15 éve ezt lövöm 8x57 IS kaliberben, a 196gr SP kivitelt, a legnagyobb megelégedéssel.
Apropó, lenne egy kérdésem: van néhány lőszerem, ami kinézetre pont olyan, mint a fent említett PPU, talán az ólomhegy valamivel kisebb, illetve zártabb a rézköpeny, a ballisztikája is megegyezik(legalábbis nem tapasztaltam eltérést), viszont úgy viselkedik, mint a teljes köpenyes hadi lőszer, egyszerűen átszalad a vadon. A jelzése IK, semmit nem találtam róla, akiket kérdeztem, azok sem.
Valakinek valami infója, hogy miféle lőszer ez (gyártmány, stb)?
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1420 Dátum: 2023. Május 18. - 16:39:45 »

A PPU-hoz csak annyi megjegyzésem lenne, hogy szerintem egy méltatlanul alulértékelt lőszermárka. Jómagam vagy 15 éve ezt lövöm 8x57 IS kaliberben, a 196gr SP kivitelt, a legnagyobb megelégedéssel.
Apropó, lenne egy kérdésem: van néhány lőszerem, ami kinézetre pont olyan, mint a fent említett PPU, talán az ólomhegy valamivel kisebb, illetve zártabb a rézköpeny, a ballisztikája is megegyezik(legalábbis nem tapasztaltam eltérést), viszont úgy viselkedik, mint a teljes köpenyes hadi lőszer, egyszerűen átszalad a vadon. A jelzése IK, semmit nem találtam róla, akiket kérdeztem, azok sem.
Valakinek valami infója, hogy miféle lőszer ez (gyártmány, stb)?


Ezzel nagyon is egyetértek.
Ppu hüvely meg mag is simán a picsájára ver sok agyon ajnározott nyugatinak.

A 308ban a 170gr meg szerintem egy öröké jól menő páros
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #1421 Dátum: 2023. Május 18. - 18:15:05 »


Ezzel nagyon is egyetértek.
Ppu hüvely meg mag is simán a picsájára ver sok agyon ajnározott nyugatinak.

A 308ban a 170gr meg szerintem egy öröké jól menő páros
Örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Nekem kiváló szórásképet produkál, nincs sebzés, az utánkeresés ismeretlen fogalom, amit eltalál az helyben marad, aminek meg mellémegy az menjen isten hírével.
Nem beszélve arról, hogy kapható és megfizethető áru.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1422 Dátum: 2023. Május 18. - 19:24:21 »

Mondjuk, én sz@r vadász vagyok, nálam előfordul hogy a jól meglőt vad is elmegy 50-60 métert.  Stoel
Viszont az új PPU-t minőségi lőszernek tartom. Az ezzel a probléma, ha bárkinek elmondom, hülyének néz.
A háromszáznyóchoz a 180gr-es SP-t töltöm. Megküldöm 790-el, így a puskám 100-on 2,5-3 cm-et tud.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1423 Dátum: 2023. Május 18. - 20:39:11 »

Igen ez egybevág azzal, amit én is leírtam. Azt nem tudom eldönteni, hogy amiért én nem gondolom használhatatlannak, az a kaliber miatt van, vagy a lőszernek tudható be. Az esetek nagy többségében keresni kell, viszont jó vérrel, és ritkán viszi el messzire. Gím bikára, tehénre tökéletes. Én 10-ből 8pontot adnék azért neki 9,3-ból

A 30-as kaliberben 30-06-ban használtam az sst. Nem szerettem. Túlságosan fröcsög, az meg nagyon puha. Ritkán veri át a vadat, ezért vért nem ad. Cserébe nagyon jó a stopphatása. Ha konyhára kell valami, akkor nem ezt ajánlom. Ami nekem tetszett az a nosler volt, meg a vulkan 30-06-ban. Az evo pl.csalódás volt.

Én a .308-asból kizárólag a két Hornadyt lőttem, illetve lövöm 2012-óta. Azóta ez a "nagygolyósom". A 165 graines InterLock-ot és az SST-t. Most megint lehet kapni a Hornadyt, így nem is kell másik lőszeren agyalnom. A puska ezt szereti nagyon.

30-06-osból is volt kettő puskám, azzal nekem is a Norma Vulkan volt a nagy kedvenc. Igaz akkor még asszem 8.000 Ft. volt egy dobozzal.  Vigyorog




Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1424 Dátum: 2023. Május 18. - 21:07:16 »

Mondjuk, én sz@r vadász vagyok, nálam előfordul hogy a jól meglőt vad is elmegy 50-60 métert.  Stoel
Viszont az új PPU-t minőségi lőszernek tartom. Az ezzel a probléma, ha bárkinek elmondom, hülyének néz.
A háromszáznyóchoz a 180gr-es SP-t töltöm. Megküldöm 790-el, így a puskám 100-on 2,5-3 cm-et tud.

Géza!!! Miért tetted oda a tizedes vesszőt!? És miért nem tetted oda a 3 után  nullát!? Ne szépítsd a dolgot! Annyi oszt annyi.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: