Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314065 alkalommal)
m.ates
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #1395 Dátum: 2021. December 04. - 11:14:12 »

Üdvözlök Mindenkit!

A napokban nézelődtem az interneten és ezt a fegyvert találtam egy német fegyverbolt oldalán: https://bh-waffenhandel.de/brenner-br20 Nyomoztam egy kicsit utána, annyit sikerült kideríteni, hogy Törökországban gyártják más néven, de az adatai megegyeznek. https://www.ataarms.com/en/turqua  https://www.ataarms.com/en/turqua-standard-walnut.html Magyarországon két fegyverbolt forgalmazza. Valaki esteleg használ ilyent, vagy van vele tapasztalata? 
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #1396 Dátum: 2022. április 23. - 13:51:16 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék aki esetleg használ Browning X-Bolt fegyvert milyen lőszert használ?
Személy szerint én próbálkoztam Geco Plusszal,és Lapua Megával.De ilyen bő 5cm a szóráskép 100-on.Ez normális?Ki mit lő vele?És kinek milyen szóráképet sikerült vele lőni?
Csak őszintén! ;-)
Válaszokat köszönöm előre is!  Emelem
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #1397 Dátum: 2022. április 25. - 07:53:20 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék aki esetleg használ Browning X-Bolt fegyvert milyen lőszert használ?
Személy szerint én próbálkoztam Geco Plusszal,és Lapua Megával.De ilyen bő 5cm a szóráskép 100-on.Ez normális?Ki mit lő vele?És kinek milyen szóráképet sikerült vele lőni?
Csak őszintén! ;-)
Válaszokat köszönöm előre is!  Emelem

Szia!
Ugyan nem .308-asom van (hanem .30-06) de én Norma Vulkan-t illetve Bondstrike-ot lövök, azzal nekem megvan a sub-moa szórás.
Amit még jól lőtt az a Sako Hammerhead de azt nem szerette a társzerkezet (nekem többször is elakadt a feladás során) viszont a .308-asnak más a hossza, lehet annál nincs ilyen gond. Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1398 Dátum: 2022. április 25. - 14:30:17 »

Két 308 Win puskát használtam sokáig.  Használtam Norma Alaszkát, RWS Silvert, SB Noslert.  Nekem mindegyiket nagyon jól vitte, a klf lőszerek között sem volt 3-4 cm eltérés 100 méteren.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1399 Dátum: 2022. április 25. - 15:10:11 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék aki esetleg használ Browning X-Bolt fegyvert milyen lőszert használ?
Személy szerint én próbálkoztam Geco Plusszal,és Lapua Megával.De ilyen bő 5cm a szóráskép 100-on.Ez normális?Ki mit lő vele?És kinek milyen szóráképet sikerült vele lőni?
Csak őszintén! ;-)
Válaszokat köszönöm előre is!  Emelem
Úgy gondolom, hogy a puska márkája/típusa mellékes adalék az ügyben.
Az ötödik 308 Win. kaliberű puskámat koptatom, de még egyiknek sem volt 5 cm szórása, talán csak a CZ-nek volt problémája a könnyű hadi FMJ-vel.
Az meg vadászatra nem játszik.
A 308 Win híresen nyugis kaliber, és igen harmonikus konstrukció. Szinte szeret jó szórást lőni.
Az R93-hoz 5 féle lövedéket hoztam össze házi töltéssel úgy, hogy külön-külön mindegyiknek ujjbegynyi szórása volt és az összes belefért 5 centibe.
A helyedben másfelől indulnék neki a problémának.
Szerelék, céloptika, agyazás (csavarok, szabad csőlengés), cső állapota (kopás, elkoszolódás, felrakódott huzagolás, csőszáj állapota) stb...

De persze lehetséges, hogy látszatra minden rendben van, és "csak" meg kell hozzá találni a megfelelő lövedéket, de minden esetre kissé szokatlan helyzet lenne.
A lövedékre való túlérzékenység sokkal inkább a gyorsabb kaliberek tulajdonsága.
A 243-asom pl. likat-likba lő a 95-ös Nosler Ballistic Silvertip lövedékkel, de 100 méteren kilő a lőlapból a 100-as NP-vel Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1400 Dátum: 2022. április 25. - 15:29:38 »

Meg hogy pl. maga a teszt is mennyire "labor" körülmények között zajlott le? Lőpozíció, alátámasztás, körülmények, stb.

Senkit nem akarok megsérteni, nem tudom, a lövőnek mekkora tapasztalata van ebben, a kérdése alapján talán ez a vonal is megérdemel egy misét.. Ha nagy tapasztalatú, vagy esetleg más tapasztalt jóember lőtt próbát a puskájával akkor nyilván felejtős a kérdésem...  Stoel
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1401 Dátum: 2022. április 25. - 15:30:01 »

Szerintem sem lőszerprobléma lesz. Máshol keresd a hibát. De ezt Csaba leírta nem kell ismételni. Én Norma Vulcant lövök, mellette próbáltam S-B SP-t, Sako Gamehead-ot, Geco TM-et, minimális eltéréssel lőtte őket.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1402 Dátum: 2022. április 25. - 16:22:06 »

Úgy tudom, hogy a Browning X-bolt puskák Japánban készülnek a Miroku cégnél. A híres japán precizitással legyártott csövek csak jók lehetnek. Mindent le kellene ellenőrízni, ahogy már említették előttem: tőcsavarok, szerelék, céltávcső. Majd lőpadból el lehet kezdeni a belövést lőtéren. A legtöbb esetben a fegyvergyárak Norma töltényekhez lövik be a puskákat, vagy Geco-hoz, esetleg Federal töltényhez. A Norma valamelyik lövedékét valószínű, hogy jól fogja hordani. Ha így se lesz jó a szórás (ami idővel javulni fog, ha új a puska), akkor gyártási hibás a fegyver, és vissza kell vinni a kereskedőnek cserére.
  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1403 Dátum: 2022. április 25. - 19:05:20 »

A legtöbb esetben a fegyvergyárak Norma töltényekhez lövik be a puskákat, vagy Geco-hoz, esetleg Federal töltényhez. ...

Ha így se lesz jó a szórás (ami idővel javulni fog, ha új a puska), akkor gyártási hibás a fegyver, és vissza kell vinni a kereskedőnek cserére.
  Emelem

Ez mennyire biztos információ?
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1404 Dátum: 2022. április 25. - 19:48:37 »

Ez mennyire biztos információ?

Egy régebbi Browning katalógusban olvastam, hogy akkor a Browning duplagolyósokat egy bizonyos Norma töltényhez lőtték be, Belgiumban. Hogy itt a Miroku cég Japánban mit használ a Browning X-Bolt puskák tesztelésére azt nem sikerült kiderítenem. Megkerestem a Miroku honlapját és küldtem volna nekik egy angol nyelvű e-mail-t segítségként a kollégának, azzal a kérdéssel, hogy milyen töltényt használnak a teszteléshez, de e-mail cím nincs megadva a honlapjukon csak cím és telefonszám. Marad a találgatás, szerintem Norma töltényt használhatnak, ami nemzetközileg elismerten jó minőség.
 Emelem 
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1405 Dátum: 2022. április 25. - 20:21:19 »

Ez mennyire biztos információ?

Egy nem annyira régi 2010-es Browning katalógusban a CCS 525 Elite duplagolyós csövek szabályozásához és belövéséhez a következő töltényeket használták akkor Belgiumban kaliberenként:
8x57 JRS       Winchester Partition 12.96 g
9.3x74 R       Winchester Partition 18.53 g
.30R Blaser   Blaser CDP 10.7 g
Hogy a Miroku Japánban jelenleg mit használ a Browning X-Bolt ismétlő fegyverek teszteléshez, azt nem tudni.   Vállat von  Szerintem Normát, de lehet a fentiek küzül valamelyik márka is. Marad a próbálgatás, - próba szerencse.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1406 Dátum: 2022. április 26. - 09:41:18 »

Több videó található a Youtube-on, ahol a Browning X-Bolt puskákat lőtéren tesztelik. Az egyik videón 150 gr Winchester Super X Power Point és Winchester Supreme Elite töltényeket használnak. Az első töltény típussal 1.25"-es szórást, a másodikkal 1"-es szórást lőttek. Lehet, hogy gyárilag a puskák a Winchester valamelyik lövedék típusához vannak optimalizálva. A lövedék szabad repülési hossza, amit megtesz a huzagokig, nagy mértékben befolyásolhatja a szórást. Tudja valaki, hogy ennek a hossznak mi a magyar rövid megnevezése? Ez lenne a zárolási hézag? Az angol neve: headspace. Amelyik töltény típushoz ez gyárilag oltimálisra van beállítva, valószínű, hogy azzal lőheti a puska a legjobb szórásképet. De emellett lehet, hogy más töltény márkát is jól hord.
A Winchester töltények használata gyárilag kézenfekvő lenne, mert Amerikában a Browning egy ismert márka és az amerikai vadászok a hazai töltényeket könnyen meg tudják vásárolni.
 Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1407 Dátum: 2022. április 26. - 09:52:36 »

Ez mennyire biztos információ?

Ez a kérdés bennem is felmerült. Kizártnak tartom ( közgazdaságilag is ), hogy egy német fegyvert ne német tölténnyel lőjenek be. Mondjuk a blásereket ne CPD- vel.  Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1408 Dátum: 2022. április 26. - 11:55:06 »

Ez a kérdés bennem is felmerült. Kizártnak tartom ( közgazdaságilag is ), hogy egy német fegyvert ne német tölténnyel lőjenek be. Mondjuk a blásereket ne CPD- vel.  Vállat von

Jogos az észrevételed, nem volt teljes a felsorolás, de a mondat úgy kezdődött, hogy " A legtöbb esetben...". Lehetett volna még említeni a Blaser, RWS, Sako, Hornady, Winchester stb. márkájú töltényeket, amelyeket a fegyver gyárak belövéshez használnak. Fegyver gyáranként eltérő lehet, hogy mit használnak a fegyverek belövéséhez. Az szinte biztos, hogy a Blaser puskákat Blaser CDP-hez lövik be.
Érdekes lehet megnézni, hogy a német Heym cég a 2021. évi árlistájában megadja, hogy milyen töltényeket használnak a belövéshez, ha valaki távcsőszerelést is rendel tőlük az SR21 és SR30 modellekhez (11.oldal). Ezeken a puskákon nyílt irányzék is van, valószínű, hogy ott is ugyanazt a töltényt használják. A normál és magnum kaliberekhez: Norma, Federal, Geco, RWS, Hornady és SAX töltényeket használnak. A Heym Express puskákhoz Európában RWS és Norma Africa PH töltényeket, Amerikában Hornady és Norma Africa PH töltényeket használnak (43. oldal).
Csábítóan szépek és jók a puskáik.
Valamiért a rendszer nem engedi bemásolni ide az árlistát, érdemes megnézni a Heym honlapján.
 Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1409 Dátum: 2022. április 27. - 12:11:20 »

Kedves vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék aki esetleg használ Browning X-Bolt fegyvert milyen lőszert használ?
Személy szerint én próbálkoztam Geco Plusszal,és Lapua Megával.De ilyen bő 5cm a szóráskép 100-on.Ez normális?Ki mit lő vele?És kinek milyen szóráképet sikerült vele lőni?
Csak őszintén! ;-)
Válaszokat köszönöm előre is!  Emelem

Vedd ki a tusból, meg tedd vissza, aztán nézd meg hova alakul.
Nincs elverődve a cső vége?

Na meg, hány doboz nagygolyós tapasztalatod van?

Az is beszédes lehet, hogy 3-5 lövésből csoportosul-e 2-3, vagy teljesen szétszórja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: