Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 311448 alkalommal)
FRAKKI
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #1350 Dátum: 2018. Január 07. - 08:29:28 »

Sziasztok!
Szert tettem egy Mauser 66-os 308 win golyós fegyverre. Ez a 3. 308-as win kaliberű golyósom, ugyanaz a visszatérő szereplő, mint a 8x57-es. Itt szeretném "egyetértésemről biztosítani" GÁLOSCSABUS fórum társunkat a két kaliber hasonló tulajdonságai miatt. Pontosan ez volt a tudat alatti véleményem, hogy( a számomra) nagy etalonnak számító 8x57-es mellet/helyett a 308 win-t tudom elképzelni.
Azzal a kiegészítéssel, hogy az a kaliber a legmegfelelőbb vadászatra, aminél a rendelkezésre álló lőszerpaletta közel azonos hatásfokkal, jó és még jobb . Azaz nagyítóval találunk rossz hatásfokú municiót. Ha tovább szűkítjük a kört, a vaddisznóvadászat ad erre megfelelő kontrollt: őlőerő, áthatolási képesség, vér , menekülési táv stb. Nem figyelembe véve az idegrendszeri találatokat, hanem belekaluilálva egy-egy elcsúszott lövést is. Ami betudtható az általában éjszakai vadászatból, eredő gyors lövéseknek(nem minden területen), hajtásoknak , és még egy fontos dolog, hogy mennyire vagy képes a rendelkezésre álló kaliberű fegyverrel pontosan lőni,(de ez egyéni tulajdonság, ) Van olyan ember akinek mindegy, hogy 375 h&H van a kezébe, vagy 243 win , vagy csőnehéz, vagy csö könnyű , rugdosós, vagy pehelyrugású fegyver , Ő MINDIG JÓL LŐ, na ebből vannak kevesen. Viszont a fentiekkel sokkal tőbben és jobb találati értékű lövéseket teszunk, még az említett nehezített hatások ellenére is. 
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1351 Dátum: 2018. Február 15. - 12:59:49 »

Na hogy is kezdjem? Hétfőn boldog tulajdonosa lettem egy Sabatt SKL98DL gavallérnak 2 csővel, az egyik cső 308w a másik 25 06rem, a pockozó csak úgy járt hozá avval a közeljövőben sok tervem nincs. Na de hát a 308as, 2 délután  alatt elovastam a topik mind a 91 oldalát, amiből  meg is tudtam, hogy ha van rajta szíj és veszek 5-10 féle nekem szimpatikus lőszert bele próbára akkor a lőtéren mind le fog potyogni 150 méteren ha csak nem 65 cm a csőhosszom mert akkor 150m10cm en fog leesni hacsak nem Galos elvtárs izs 18át veszem meg mert az 300rol viszi a rókaszemit., meg a lapuhamega híjdejocsak nincs.
Na visszatérve  a lényegre  szerintetek a Federal Power Shok 150gr magja megfelelne őz, róka és estleg évente 1-2 kisebb disznó vadászatára. Esetleg valki akinek van tapasztalata azemlített lőszerrel, mennyire roncsolhatja az őzet? Bevásároltam power shokbol 9.7g és 11,7g geco SP 11g geco +11g ma irány a lőtér megtudi mithogyan hord.  De valahogy szinpatikus nekem a könnyeb 9,7 mag reméllem jol fogja hordani.
Naplózva
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1352 Dátum: 2018. Február 15. - 13:50:04 »

Szia!

Esetleg 25-06 őzre,rókára nem opció?
A vastagabb cső meg mehetne disznóra nehezebb lövedékkel?

 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1353 Dátum: 2018. Február 15. - 15:06:06 »

Szia!

Esetleg 25-06 őzre,rókára nem opció?
A vastagabb cső meg mehetne disznóra nehezebb lövedékkel?

 Emelem Viktor

Hát ,hogy is mondjam most adtam ki majdnem 3000 eurot Puskára-szerelékre- optikára,SZIJRA,loszerre és illetékre meg tartási hosszabíttásra.
Valahogy nincs kedvem  Booog még egy ezrest beruházni egy hatésfeles feloltoztetésére (szerelék optika nehezen beszerezheto loszer), a 308 at vettem vastag kalibernek a 6,5x57 mellé a váltocso csak plussz ballasztnak jott hozzá mert szettben volt már csak ez a puska itt Szlovákián. Elnézést az ékezethiányért Szlovák a billentyuzet
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #1354 Dátum: 2018. Február 15. - 15:44:43 »

Hát ,hogy is mondjam most adtam ki majdnem 3000 eurot Puskára-szerelékre- optikára,SZIJRA,loszerre és illetékre meg tartási hosszabíttásra.
Valahogy nincs kedvem  Booog még egy ezrest beruházni egy hatésfeles feloltoztetésére (szerelék optika nehezen beszerezheto loszer), a 308 at vettem vastag kalibernek a 6,5x57 mellé a váltocso csak plussz ballasztnak jott hozzá mert szettben volt már csak ez a puska itt Szlovákián. Elnézést az ékezethiányért Szlovák a billentyuzet

Hogy klasszikust idézzek:   MAJD... MAJD...  Szóval majd eljön még annak a 25-06-nak az ideje. Egyébiránt meg gratulálok hozzá! Sok szép közös élményt nektek!   Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1355 Dátum: 2018. Február 16. - 10:00:10 »

Köszönöm a jókivánságot, tegnap meló után kiszaladtam gyorsan legalább belőnni a puskát. A Federalok csalodást okoztak, elkezdtem a belövést, álványba be, lyukon vévignéz pár klikk ide oda  valhogy a papíron legyünk. Bumm magas ,puska leszorítt megtart klik klik klikk ráhúzom nagyjábból a lukra bumm, kicsit még magas klik klik bumm, magasság jo de még kicsit jobbos pár klikk bum bum bum a 3 golyó az 1×1cms  tizes körül egy 4-5cm áttmétőjű körben. Naaa ettől én azért jobban lövök 60méteren új lőlap minden csavar áttkontrolállása bumm bumm bumm ugyanaz a szórás, lógó pofa a sötétedésre és hidegre veló tekintettel hazakullogtam, ma rápróbállonk a 11-11,7grammos magokra reméllem jobb szórást adnak.
Üdözlettel Janika
Reméllem nemuntatok senkit a fingreszeléssel.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1356 Dátum: 2018. Február 17. - 19:17:07 »

Köszönöm a jókivánságot, tegnap meló után kiszaladtam gyorsan legalább belőnni a puskát. A Federalok csalodást okoztak, elkezdtem a belövést, álványba be, lyukon vévignéz pár klikk ide oda  valhogy a papíron legyünk. Bumm magas ,puska leszorítt megtart klik klik klikk ráhúzom nagyjábból a lukra bumm, kicsit még magas klik klik bumm, magasság jo de még kicsit jobbos pár klikk bum bum bum a 3 golyó az 1×1cms  tizes körül egy 4-5cm áttmétőjű körben. Naaa ettől én azért jobban lövök 60méteren új lőlap minden csavar áttkontrolállása bumm bumm bumm ugyanaz a szórás, lógó pofa a sötétedésre és hidegre veló tekintettel hazakullogtam, ma rápróbállonk a 11-11,7grammos magokra reméllem jobb szórást adnak.
Üdözlettel Janika
Reméllem nemuntatok senkit a fingreszeléssel.
Nincs ebben semmi kivetni való!Nekem a Sauer 202 gyönyörüen pakolta a Geco Plus 16,5g lőszert!Volt is jócskán belőle.Aztán eladtam a Sauert-t és vettem egy Helix-et.Na ez nagyon goromba szórást produkált ugyan ezzel a lőszerrel!A Geco SP 16,5g-ban viszont nagyon szépen lövi!
Tegnap a régi Heym SR21 300Win.Mag puskámat próbáltam Lapua Mega és Federal Fusion lőszerrel.Mindkettőt jól hordja,de a Federal-ra lőttem be.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1357 Dátum: 2018. Február 18. - 15:06:58 »

Nincs ebben semmi kivetni való!Nekem a Sauer 202 gyönyörüen pakolta a Geco Plus 16,5g lőszert!Volt is jócskán belőle.Aztán eladtam a Sauert-t és vettem egy Helix-et.Na ez nagyon goromba szórást produkált ugyan ezzel a lőszerrel!A Geco SP 16,5g-ban viszont nagyon szépen lövi!
Tegnap a régi Heym SR21 300Win.Mag puskámat próbáltam Lapua Mega és Federal Fusion lőszerrel.Mindkettőt jól hordja,de a Federal-ra lőttem be.

16,5g-os .308-as munició?   Fejvakarás  Olyat még nem láttam, muti! 
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1358 Dátum: 2018. Február 18. - 15:24:15 »

Az a 9,3ban 16,5. OOO
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1359 Dátum: 2018. Február 18. - 17:21:15 »

Drei null acht...
Akácos Gábor (Ma98) aprólékos munkájának köszönhetően az ágyazás megtörtént   Igen Igen Piál Vadász




Hát ez ilyen lett  Vigyorog Táncol
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #1360 Dátum: 2018. Február 18. - 17:37:07 »

 Taps
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #1361 Dátum: 2018. Február 18. - 18:25:16 »

A mesternek:  Igen

Vadászni én ugyan nem vinnék ilyen puskát (nem is nekem kell, meg lehet, nem is arra készült), de hogy nagyon pontos lövéseket lehet vele leadni, arról nincsenek kétségeim.

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1362 Dátum: 2018. Február 18. - 20:44:25 »

Ez nagyon szép.
Minden részletében!

Egy ilyen tulajdonosának lenni is maga az élmény!

Gratula!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1363 Dátum: 2018. Február 18. - 22:07:32 »

A mesternek:  Igen

Vadászni én ugyan nem vinnék ilyen puskát (nem is nekem kell, meg lehet, nem is arra készült), de hogy nagyon pontos lövéseket lehet vele leadni, arról nincsenek kétségeim.

 Emelem

Az a baj, hogy amikor kipattan valami a kis agyamból, akkor abban a pillanatban még nem is nagyon gondolom át, hogy ez mikor mire és hogyan is lesz használható...ez (is) a szép benne.
Kicsit érdekel a lövészet is, nem a vadon tesztelni a precíziós képességeinket, hanem a lőtéri/pecíziós lövészet. Szerettem volna valamit, ami kellőképpen precíz ahhoz, hogy ha nem találok el valamit, akkor ne azon kelljen agyalni, mi lehetett a baj, hanem egyértelműen ki lehessen jelenteni, hogy igenis balfasz voltam. De vadászias legyen. Nem sikerült, bevallom. Főleg vadászni fogok vele, mint lőterezni - ez persze változhat. Egy szörny. Egy pontos szörny. Habár egyre többet nézegetem, egyre jobban tetszik. És ez a rohadt GRS nagyon praktikus. Még lövést nem tettem vele (ezzel a tussal, amúgy van 50 körüli a csőben), de már nem kevés tapogatás után is simán érezhető.
Szóval én ezzel eztán vadászni fogok inkább. Nagyvadra ugyanúgy nem fogok messzebb lövést tenni, mint eddig a cuccaimmal. Nem tervezem szarvas/őz tarvadat 500ról lőni. Na de rókát, dolmányost, ne adj Isten sakált meg 2-300 ról igen. És ha már így alakult, ne a vason múljon...
Meg lehetne erről pofázni még sokat  Röhög, a hülyebogár az úr  Ördög
Szóval tök megértem amit mondasz!  Igen Vadász Emelem

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #1364 Dátum: 2018. Február 18. - 22:22:20 »


Szóval tök megértem amit mondasz!  Igen Vadász Emelem



 Igen
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: