Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314133 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1185 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:19:32 »

Sokáig volt 8x57-es puskám, több is, IS és IRS is.
Sokat is vadásztam velük, mindig teljesen megelégedve.
Aztán jött a 308-as és kitúrta az utolsó 8-ast is a szekrényből.
Hogy miért?
Nem tudom megmondani Vállat von
Egyszerűen mikor kinyitottam az ajtót, ösztönösen a kisebb felé nyúlt a kezem...
Akik használták/használják mindkettőt és nem fotelvadász-szobatudós felhatalmazással nyilvánítanak
véleményt, azoknak (velem együtt) az a tapasztalatuk, hogy ölőerőben ugyan azt tudja, mi t a nyolcas lukasztó.
De talán kicsit precízebben, könnyedébben, szélesebb lövedék választék mellett.
Arra a papíron jelentkező +energiára a vadászat során egyszerűen nincs szükség.
Nekem még legalább is nem hiányzott.
 Wave


Anno  egy vadásztársat kisegítettem.A történet,hogy lefoglalózott egy puskát,és a foglaló elveszett volna  a további anyagiak hiánya miatt.
Kölcsönkért volna tőlem,de mivel tudtam,hogy azt a pénzt soha nem láttam volna viszont,ráadásul a barátság is ráment volna,ezért inkább odaadtam neki a foglalóját ,és megvettem én azt a puskát ,amire rohadtul nem lett volna szükségem.
Hál isten a márkát, sikerült módosítani,mert ez a másik puska ,amit végül elhoztam drágább ,úgyhogy belement a bolt,viszont a kaliber fejtörést okozott.
Semmikképen nem szerettem volna olyan puskát,ami műanyagot,alut tartalmaz.
Viszont akkor egyetlen egy választás maradt ,egy .308 win kaliberű puska bennragadt készletből(mert már azt is az újabbakba "műanyagosították").
Na bumm vettem egy .308 kengyelkulcsos , 30.06 mellé egy .308-ast,ráadásul úgy,hogy volt egy .270-esem is.
Mindegy gondoltam,legalább van hozzá lőszer ,a kengyelkulcsost akkor már árultam ugyis.
A .308-as kengyelkulcsossal nem tudtunk összeszokni a sütése miatt,nem is lőttem vele sok vadat,ezért a kaliberről még nem volt kialakult kiforrottabb képem,gondoltam lebutított 30.06 ,attól valamivel gyengébb képességekkel.
Na mindegy gondoltam ,elfér ez itt.
A boltban örültek,hogy a .308-ast vittem,azt mondta az ember,hogy 15 eladott 30.06-ra jut egy .308-as,nem kapkodnak érte.
Mivel 30.06,és .308-asom pontosan ugyanolyan fegyver volt,ezért hamar feltűnt,hogy barátságosabban viselkedik a .308,és mintha pontosabban is tudnék vele lőni.
Elkezdtem hordani,egyre több vad esett tőle,és rájöttem,amit addig rosszul gondoltam,hogy nem is annyira hátránya ennek a kalibernek,hogy picit lassabb,mert igen jó tapasztalataim kezdtek vele lenni.
Egyszer csak szembejött velem egy steyr 7x64 ,aminek a hirdetésében az szerepelt,hogy olcsóbb csere szóba jöhet. Nekem az kellett,és akkora már teljesen egyértelmű volt számomra,hogy a két egyforma fegyver közül a 30.06 megy a háztól.
Nem volt 8x57 JS kaliberem soha,de nagyon ki kellene tenni  magáért,ha überelni  akarja nálam a .308-ast.
A 308-ashoz temérdek féle fajta jó hatásfokú lőszer van nagyon kedvező áron talán 8g-tól 13 g-ig.
A 8x57 JS -hez jóval kevesebb,és drágább.
Szerintem a 30.06 ,.308 win páros ütötte ki a nyeregből a 8x57 JS-t,és ennek oka van.
A kettő közül a 308 win áll paramétereiben a 8x57-hez közelebb.
Szívesen meghallgatnék emberkéket,akiknek mindkettő volt párhuzamosan,szerintem hatásfokban olyan egyformák lehetnek,mint két tojás.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1186 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:21:43 »

Viccoltam!  Ördög  A "Melyik kaliber a jobb!?" örök vitára utalva!  Kacsint

Mi az, hogy melyik a jobb Tasli
Hát, hogy képzeled, hogy nem 308/8X57 vagy mifene kalibert veszel TE!!!
Én tovább tolom ezt a kérdést Ördög
Mi az, hogy a tegnap vizsgázott tölgyfalomboszöldzakóshubertuszkeresztel megáldott virtigli nem ezeket válassza?!
Meg különben is a vadászboltos ne tarthasson más kjalibert, meg tessék csak a kodifikáció előtt még betenni a törvénybe, a kilencven kettedik paragraf z. bekezdésébe, hogy tiltott vadászati mód meg eszköz meg miafene aki nem azzal vadászik(308/8X57)
Meg különben is azt az ezerméterpersekundummalindulóhatezerjul mindenit, hát mi folyik itt.
A kutyaurssstennit Ördög Meg különben is ki a ..szom az Joule, valami részeges sörfőző mester Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1187 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:53:09 »

Mi az, hogy melyik a jobb Tasli
Hát, hogy képzeled, hogy nem 308/8X57 vagy mifene kalibert veszel TE!!!
Én tovább tolom ezt a kérdést Ördög
Mi az, hogy a tegnap vizsgázott tölgyfalomboszöldzakóshubertuszkeresztel megáldott virtigli nem ezeket válassza?!
Meg különben is a vadászboltos ne tarthasson más kjalibert

Nem is tartanak mást szinte ,csak 308 30.06 ,ebbe teszik bele a pénzt,mert ez előbb elmegy,mint akármelyik.
Kevés az a vadászbolt,ahova ha bemész,és azt mondod Sako Bavarian kellene,akkor megkérdezik,hogy milyen,azt mondod ,hogy 300 win short magnum,és előhozzák.
CSak azért jutott pont ez eszembe,mert a Harmónikában így van.
Van az országban kb. 3 darab vadaszbolt,ami több márkából szinte kimeríti a repertoárt,a többiben van pár féle puska a 30.06 kiváló kaliberben.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1188 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:54:29 »

Mindig az a jó, ami nekem van!  Vigyorog

Legjobb a héthatvankettő, mert abba jó a héthatvannégy is, erősebbek beletőttik a nyolcötvenhetet is!  Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1189 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:57:12 »

Szia Csaba,

Ha egy kis búzát kell átlőni, akkor lehet a 8x57 picit jobb.

 Emelem

Itt inkább a mag választás a fontosabb szerintem, mint a két kaliber közötti.
H-Mantellel pl igencsak necces  Ördög

Én csakis azért nem vettem még 308ast, mert akkor valszeg a másik kettő (8x68s és 243 win.) érdemtelenül és túl sokat pihenne a szekrényben  Vigyorog
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1190 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 10:59:03 »

Itt inkább a mag választás a fontosabb szerintem, mint a két kaliber közötti.
H-Mantellel pl igencsak necces  Ördög

Én csakis azért nem vettem még 308ast, mert akkor valszeg a másik kettő (8x68s és 243 win.) érdemtelenül és túl sokat pihenne a szekrényben  Vigyorog

Biztos lehetsz benne. Kacsint
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1191 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 11:15:20 »

Van egy haverom,aki esküdött-szik a .300 wsm-ra ,mindig azt kell hallgatnom,ahogy ajnározza,azt mondta,mikor nagyvadason vendégségben elsütöttem ezt a pukkogót,hogy "nem gondoltam ,hogy ez a kis szar ilyen munkát végez" A vadőr meg röhögött,mikor neki is előadta,felém fordult,és azt mondta jó hangosan:"az átböködött disznóit keresteti velem mindig a tüskés  indák között,a kutyám már mind a négy szemire vak".
A kolléga vadjai ritkán mennek el állítása szerint,de a vadőr szerint meg közelről lőve kevés vérrel  beveszik magukat a közeli szedresbe,vagy mibe,ahonnan nem lehet kipiszkálni őket.
A vadőr meg megy keresni a 8x57 JS-el,persze Ő a kuka,hogy egy ilyen kalibert vesz erdőre,ahol pedig milyen szép hosszúakat lehet lőni a sok fától.
A havert meggyőzni nem lehet,a puska szép is jó is,a lőszer drága is,valamire jó is,végülis még elveszett vadja nem volt,és mi van ha egyszer át kell lőni a szomszédos domboldalba ugye,majd akkor kiderül,hogy mit tud az ő puskája.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1192 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 12:54:22 »

Ha egy kis búzát kell átlőni, akkor lehet a 8x57 picit jobb.
 Emelem
Betű szerint értelmezve amit írtál, teljesen igazad van.
De az én vadászati szótáramból a "kell lőni" már teljesen hiányzik Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1193 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:06:07 »

Betű szerint értelmezve amit írtál, teljesen igazad van.
De az én vadászati szótáramból a "kell lőni" már teljesen hiányzik Kacsint
 Wave

 Igen  Táncol

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #1194 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:08:39 »

Mikor több milliós vadkár a végeredmény, akkor azért vissza kell azt írni abba a szótárba   Wave


Betű szerint értelmezve amit írtál, teljesen igazad van.
De az én vadászati szótáramból a "kell lőni" már teljesen hiányzik Kacsint
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1195 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:28:48 »

Mikor több milliós vadkár a végeredmény, akkor azért vissza kell azt írni abba a szótárba   Wave



Meg amikor a hivatásos kísérő "órdítva"  Ördög suttog a fizető vadászvendég fülébe, hogy: "Lőjél bazmeg, lőjél már bazmeg, mer elmegy bazmeg!!!"   Ördög  (velem történt meg, nem az ujjamból szoptam, mint Zalatnai  Ördög )
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #1196 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 16:54:25 »

Ezekután már akkor sem veszek 308-ast ha az ég összeszakad a földel , nem akarok közétek szürkülni ! Ti puhányok ! Nyihi Nyihi Nyihi OOO Röhög Röhög Röhög Tasli
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1197 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:26:20 »

Mikor több milliós vadkár a végeredmény, akkor azért vissza kell azt írni abba a szótárba   Wave



Tiltakozom!  Wave
Nem KELL.  Vadász  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
forester73
Vendég
« Új üzenet #1198 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:35:08 »

Ne haragudj Tony !

Sajnos amikor vérre megy a "játék" és felteszik a kérdést akkor ki is fizeti a révészt? Akkor nem kérdés , hogy kell lőni . Na nem észnélkül és nem felelőtlenül de kell ! Aki megengedheti magának az "akármekkoravadkárt" az ne lőjjön , de végignézni ahogyan egy 20-30 fős konda letarolja a kalászost és csak kocák meg malacaik vannak benne akkor miképpen szoktatod le őket a lakmározásról , mert ugye a kocát nem lőjük el a malacai mellől , csak a kalászok közt bújkáló malacokat lőjük nem ? Ha valaki megengedheti , hogy ne lőjjön ilyen szituációkban az ne lőjjön , aki meg nem engedheti meg az meg lőjjön .
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1199 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:37:37 »

Viccoltam!  Ördög  A "Melyik kaliber a jobb!?" örök vitára utalva!  Kacsint

Sanyooo! Legjobb az "ötvenes"!  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: