Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 314197 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. November 28. - 13:29:33 »

Üdv a Vadászoknak!
Olvastam véleményt az IZS-18 -ról. Hol lehetne csevegni a 223-as kaliberéről?    ???   Most vettem, még kevésbé ismerem. Érdekelne felemelő tapasztalatotok. Üdv: Marci

Szia!

Ha a fegyverről akarsz csevegni, akkor a Gavallérok topicban, ha a kaliberről, akkor az 5,6-os topicban, itt a Golyós fegyverek témán belül.
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #106 Dátum: 2008. November 28. - 13:33:36 »

Köszi Zoli!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. December 08. - 08:32:23 »

Tegnap megejtettem egy komolyabb próbát a CZ-vel. Az összkép nagyon pozitív volt. A 308 tényleg simogatott a korábbi 30-06-hoz viszonyítottan. Jó lesz  Igen, kösz Viktor  Bow

Jani!
Jó nagy kalappal a Cz-hez. Használd megelégedéssel, sikerrel nagyon sokáig. Na és a fényképeket, beszámolókat kérjük ám! Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. December 08. - 10:34:02 »

Tegnap megejtettem egy komolyabb próbát a CZ-vel. Az összkép nagyon pozitív volt. A 308 tényleg simogatott a korábbi 30-06-hoz viszonyítottan. Jó lesz  Igen, kösz Viktor  Bow

 Igen

Nekem aztán igazán nincs mit...
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #109 Dátum: 2009. Január 10. - 20:27:01 »

Sziasztok !
Megnéztem, hogy mi is a külömbség a 308 és a 308 Marlin Express lőszer között .
Az eredmény az , hogy mindenben megegyezik csak a hüvely hossza rövidebb a Marlinnak 3mm-el .
Ha valaki 308-as Marlin vásárlásában gondolkodik , egyenlőre be kell érnie egyfajata lőszerrel a Hornady-tól .
A fegyver és a lőszer egyébként kitűnő .
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #110 Dátum: 2009. Február 06. - 17:45:40 »

Sziasztok!
Olvasgatom itt a hozzászólásokat és elvagyok képedve.Az Izs 18 3006 miért tud "rúgni"?Csakis azért,mert nincs megfogva.Az enyém soha nem bántotta a vállamat,pedig lőttem vele néhány doboz lőszert.Úgy vettem észre,hogy egyedül a vadat "rugdosta",de azt nagyon.Amikor egy gyenge pillanatomban eladtam ,használati ut.-ként felhívtam a srác figyelmét a fegyver súlyára-őt sem bántotta még.Vettem egy Sako A III golyósput szintén 3006,olyan,mint egy 0,22/igaz nem egy cserkelő puska/.Nem tudom elképzelni,hogy,ha egy nálunk optimális kaliber valakit megrúgjon csak,ha valami nem "gömbölyű",de ezt mindenkinek maga kell elhárítania.Jó dolog a távcső gumi,így a tcsőtől sem kell félni,mert az ám a baj,hogy sokan félnek a puskályuktól,főleg,ha kimondjuk:nagy kaliber.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2009. Február 07. - 09:23:20 »

Sziasztok!
Olvasgatom itt a hozzászólásokat és elvagyok képedve.Az Izs 18 3006 miért tud "rúgni"?Csakis azért,mert nincs megfogva.Az enyém soha nem bántotta a vállamat,pedig lőttem vele néhány doboz lőszert.Úgy vettem észre,hogy egyedül a vadat "rugdosta",de azt nagyon.Amikor egy gyenge pillanatomban eladtam ,használati ut.-ként felhívtam a srác figyelmét a fegyver súlyára-őt sem bántotta még.Vettem egy Sako A III golyósput szintén 3006,olyan,mint egy 0,22/igaz nem egy cserkelő puska/.Nem tudom elképzelni,hogy,ha egy nálunk optimális kaliber valakit megrúgjon csak,ha valami nem "gömbölyű",de ezt mindenkinek maga kell elhárítania.Jó dolog a távcső gumi,így a tcsőtől sem kell félni,mert az ám a baj,hogy sokan félnek a puskályuktól,főleg,ha kimondjuk:nagy kaliber.

Köszönjük mester...
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #112 Dátum: 2009. Február 07. - 09:56:24 »

Ezt a fél mondatot nem tudom mire vélni.A mester nem igaz,de,hogy nagyon sok dolgot megértem és tapasztaltam a vadászszakmában az tény.Lehet,hogy feltünt,hogy sok a hozzászólások,de az oldal azért van.Valóban csak azokat írom le ami a  saját tapasztalataim.Vannak a fórumon akiket talán érdekel és "okulhatnak "belőlük.Bárki nek segítek,ha tudok,én igy lettem összerakva éls ezt tanúltam az ÖREG vadászoktól.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #113 Dátum: 2009. Február 07. - 12:03:16 »

Ezt a fél mondatot nem tudom mire vélni.A mester nem igaz,de,hogy nagyon sok dolgot megértem és tapasztaltam a vadászszakmában az tény.Lehet,hogy feltünt,hogy sok a hozzászólások,de az oldal azért van.Valóban csak azokat írom le ami a  saját tapasztalataim.Vannak a fórumon akiket talán érdekel és "okulhatnak "belőlük.Bárki nek segítek,ha tudok,én igy lettem összerakva éls ezt tanúltam az ÖREG vadászoktól.
Szia gomba
Az, hogy a fegyver rúg, az ezen a fórumon nem egy egetverő információ. Az sem, hogy ennek számtalan oka lehet,  és ebből  csak az egyik a helytelen fegyverfogás. Van még ezen kívül jó néhány egyéb ok is amit önmagában a lövő nem tud elhárítani. Ez szintén szerepelt a hozzászólásokban.
 A 30 06 -osról az eddigi legjobb megállapítás szerintem  az volt, hogy "mindenre jó de semmire nem jó igazán. "

De a foglalkozásod ugye nem magyar tanár?  ( golyósput meg tcső) Vagy Te is sokat fórumozol chat programok segítségével ?.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2009. Február 07. - 12:57:57 »

"A 30 06 -osról az eddigi legjobb megállapítás szerintem  az volt, hogy "mindenre jó de semmire nem jó igazán. ""

Mindenre jó, de semmire sem tökéletes...csakhogy pontosak legyünk.  Kacsint Mosolyog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #115 Dátum: 2009. Február 07. - 13:01:16 »

"A 30 06 -osról az eddigi legjobb megállapítás szerintem  az volt, hogy "mindenre jó de semmire nem jó igazán. ""

Mindenre jó, de semmire sem tökéletes...csakhogy pontosak legyünk.  Kacsint Mosolyog

 Meghajol Meghajol Meghajol

.........és tudja, és tudja ,és tudja........ Taps Taps Taps
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #116 Dátum: 2009. Február 07. - 13:34:17 »

A fegyver rugdosásról nem én írtam ezen az oldalon először,én csak reagáltam.Ez egy vélemény volt,válasszon mindenki olyan puskát amivel jól együt van.Az idézetről annyit,hogy minden kaliberre igaz a mondás.Aki nem szereti a 3006-ot vadásszon jobbal,trtson több fegyvert,nálunk ez mindenre jó és, kész csak megfelelő lőszer kell hozzá.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #117 Dátum: 2009. Február 07. - 17:45:18 »

Kedves Gomba,
tudod a fegyver rúgása egy dolog, erre mindeki másképp reagál. Ismerek olyat akinek a 7 x 64 is sok, és olyat is akinél a 378 Weatherby a normál. Itt mindenki leírhatja véleményét, amit gondol, de nem biztos az, hogy  úgy is van. Olvashatod a reakciókat. Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Zöldkalap
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2009. Március 22. - 12:25:04 »

Sziasztok. Új fóruzóként nem célom osztani itt az észt, .308win-t 9 éve használok billenőcsövűben, most készülök venni egy ismétlőt ugyanebben a kaliberben. Szerintem fantasztikus kaliber a megfelelő lőszerrel, a rókától-gímig mindenre ezt használom. Gyakorlott puskás kezében egy álom.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2009. Március 22. - 15:59:46 »

Sziasztok. Új fóruzóként nem célom osztani itt az észt, .308win-t 9 éve használok billenőcsövűben, most készülök venni egy ismétlőt ugyanebben a kaliberben. Szerintem fantasztikus kaliber a megfelelő lőszerrel, a rókától-gímig mindenre ezt használom. Gyakorlott puskás kezében egy álom.
Egy biztos, igen jó kaliber, de azért a vadőrünk szerint nem olyan nagy "álom" ha bikáról van szó.
...és ő 71 óta vadásztat.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: