Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 199043 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #720 Dátum: 2021. Március 18. - 06:53:43 »

Bizony bizony, az en kis drâgaszágom is egy 9.3-as VT2.

Utólagos mauser direkt sütéssel. TelekCs féle ácsolással.
Na az biztos, h mellém temetik Mosolyog

Elsőrangu fegyverek.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #721 Dátum: 2021. Március 18. - 08:59:25 »

Üdv! Szép fegyver, de 18 nap van hátra.... Bármennyi lehet a vége. Vagy mit kell nézni?

Sokadszorra kerül fel ugyanezen az áron. Régóta a könyvjelzőim között van.
Ettől függetlenül lehet, hogy most fognak durván ráharapni.
Ez ennyiért elhozható szerintem.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #722 Dátum: 2021. Március 18. - 09:01:46 »

Nem nagyon fog ez változni. Valamiért nincs ezeknek a puskáknak ára, pedig, szerintem Sauer minőséget képvisel.


 Igen
És itthon ez a kategória nem is létezik.
Nem bántásból, de ZKK-kat meg Zastavákat árulnak ilyen árban...
Nyilván a csövébe nem látunk bele, de ez ingyen van kb.  Ha ki is kell kukázni a csövet, a tok maga ér ennyit...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #723 Dátum: 2021. Március 18. - 15:20:58 »

https://www.egun.de/market/item.php?id=13960480

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #724 Dátum: 2021. Március 18. - 15:23:19 »

https://www.egun.de/market/item.php?id=13632853

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #725 Dátum: 2021. Július 20. - 21:33:13 »

Sziasztok!

Egun-ra szeretnék regisztrálni, de valamiért mindig visszadobja a próbálkozásaimat. Tudna valaki segíteni?

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Turnai
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #726 Dátum: 2023. Január 05. - 20:22:15 »

Üdvözlet a fórumtársaknak!
Régóta követem a fórumot de csak most regisztráltam. Külföldi fegyverbehozatallal kapcsolatban kérnék tanácsokat.
Mi a menete ill. papírok ügyintézés stb. Igazából csak egy tok szerkezetről lenne szó, nem komplett fegyverről.
Előre is köszönöm!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #727 Dátum: 2023. Január 06. - 09:04:53 »

Üdvözlet a fórumtársaknak!
Régóta követem a fórumot de csak most regisztráltam. Külföldi fegyverbehozatallal kapcsolatban kérnék tanácsokat.
Mi a menete ill. papírok ügyintézés stb. Igazából csak egy tok szerkezetről lenne szó, nem komplett fegyverről.
Előre is köszönöm!

 Emelem

Gondolom engedélyköteles az is. Az alkatrészekkel kapcsolatban - nem tudom, hogy a tok is ez alá esik e - sokszor az van, hogy csak fegyvermesternek küldik el. Pl. nyers csövet csak viszonteladónak vagy büchsenmachernek, stb.
Ha ugyanúgy megy, mint a fegyver, akkor:

- én leütöm/megveszem egunon
- előtte már azért beszélek/írok az eladóval, hogy mi lenne a menet
- miután átutalom a vételárat + postaköltséget küldje le egy megnevezett német kereskedőnek, aki majd az exportot intézi
- ez a német kereskedő annak a magyar kereskedőnek a partnere, aki majd behozza a fegyvert
- a magyar kereskedőnek is jelzem már a vásárláskor, hogy van egy fegyver - adatok (kaliber, gyári szám amint meg van, stb.).
- párhuzamosan a németnek is írok, hogy vegye fel a kapcsolatot az eladóval, intézze a papírmunkát/küldés-fogadást, és hogy a megnevezett magyar kereskedő fogja elhozni
- itthon szemle után átveszem mint magyarországi vásárlás
- a vételáron a és a német belföldi postán kívül még a végén átvételkor a magyar kereskedő felé 150 eur + szemle díja fizetendő

Korábban egy passaui üzletbe kértem le mindent, és magunk - vagy akinek segítettem - hoztuk be szeméályesen. Ebben az esetben plusz ügyintézkedés is van a rendőrségen.
Nekem ez kényelmesebb, mert ha magam intézem, utazok ki érte sem lesz olcsóbb (itthoni ügyintézés, kinti németnek az export ügyintézés költsége, utazás)  + nem kell itthon többször a rendőrségre járni a behozatali engedély miatt.

Nagyjából így.
 Wave
Naplózva
Turnai
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #728 Dátum: 2023. Január 06. - 18:55:32 »

Köszönöm szépen a gyors és részletes választ.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #729 Dátum: 2023. Január 06. - 19:05:17 »

Köszönöm szépen a gyors és részletes választ.  Emelem

Egyébként a hirdetésekben legtöbbször minimum apró betűs (néha akár piros betűs) részben ki szokták írni, ha kérnek engedélyt a vásárláshoz. Valami ilyesmi:

"EWB erforderlich!
Wichtiger Hinweis! Der Verkauf zwischen EU-Staaten muss mit dem "EU-Export-Formular" abgewickelt werden. (S. Hilfethema "vereinfachter EU-weiter Waffenverkauf")
Important Note! For sales between EU countries, use of a certain form is required. (--> Download)"


Múltkor egy Blaser R8 zárdugattyú fejjel jártam így, csak engedélyre adták volna.

Még csak most keresed, vagy már meg is van a hirdetés? Nincs benne ez a fenti kitétel sehol?
Naplózva
Turnai
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #730 Dátum: 2023. Január 06. - 19:26:28 »

Szia Makkmarci!
 Már vettem ettől az eladótól korábban rendszerkamrát és akkor nem kérte az exportpapírt hozzá. Most is rákérdeztem és azt írta, h nem kell . Miután leütöttem kitalálta,h kell papír.
Nem is értem.
Naplózva
Turnai
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #731 Dátum: 2023. Január 06. - 19:30:20 »

Nem is vetted meg a zárfejet akkor?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #732 Dátum: 2023. Január 09. - 17:17:35 »

Emelem

Gondolom engedélyköteles az is. Az alkatrészekkel kapcsolatban - nem tudom, hogy a tok is ez alá esik e - sokszor az van, hogy csak fegyvermesternek küldik el. Pl. nyers csövet csak viszonteladónak vagy büchsenmachernek, stb.
Ha ugyanúgy megy, mint a fegyver, akkor:

- én leütöm/megveszem egunon
- előtte már azért beszélek/írok az eladóval, hogy mi lenne a menet
- miután átutalom a vételárat + postaköltséget küldje le egy megnevezett német kereskedőnek, aki majd az exportot intézi
- ez a német kereskedő annak a magyar kereskedőnek a partnere, aki majd behozza a fegyvert
- a magyar kereskedőnek is jelzem már a vásárláskor, hogy van egy fegyver - adatok (kaliber, gyári szám amint meg van, stb.).
- párhuzamosan a németnek is írok, hogy vegye fel a kapcsolatot az eladóval, intézze a papírmunkát/küldés-fogadást, és hogy a megnevezett magyar kereskedő fogja elhozni
- itthon szemle után átveszem mint magyarországi vásárlás
- a vételáron a és a német belföldi postán kívül még a végén átvételkor a magyar kereskedő felé 150 eur + szemle díja fizetendő

Korábban egy passaui üzletbe kértem le mindent, és magunk - vagy akinek segítettem - hoztuk be szeméályesen. Ebben az esetben plusz ügyintézkedés is van a rendőrségen.
Nekem ez kényelmesebb, mert ha magam intézem, utazok ki érte sem lesz olcsóbb (itthoni ügyintézés, kinti németnek az export ügyintézés költsége, utazás)  + nem kell itthon többször a rendőrségre járni a behozatali engedély miatt.

Nagyjából így.
 Wave

Ma vettem át egy kis 22 wmr-t. Kiegészítés a fentiekhez, hogy már 170 eur a behozatal + rájön még szemle díja.
a puska meg 125 eur volt  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #733 Dátum: 2023. Január 09. - 18:32:53 »

Nem is vetted meg a zárfejet akkor?

Nem. Valamivel többért már lehet kapni itthon is, és akkor nem kell bolondozni az engedéllyel, meg kimenni érte, vagy behoz(at)ni akárhogy...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #734 Dátum: 2023. Január 09. - 18:53:05 »

Ma vettem át egy kis 22 wmr-t. Kiegészítés a fentiekhez, hogy már 170 eur a behozatal + rájön még szemle díja.
a puska meg 125 eur volt  Röhög
Nem Úr ki nem nem pazar... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: