Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 199028 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #600 Dátum: 2019. Július 05. - 09:41:26 »

Nem vonom kétségbe Uzbence jártasságát, tapasztalatát a témát illetően. Mivel én még nem vásároltam egunon, csak egyszer elbuktam ott egy licitet, hogy is jönnék ehhez. Viszont én is rendszeresen nézem egy ideje, mert egy 30-06 stucni hiányzik még a gyüjteményből. Viszont amíg nem mutattok egyet újszerű állapotban 2000 alatti leütéssel, addig számomra ez a 1200-1400-as leütés csak legenda marad...  Most éppen alig van fent amiből válogatni lehetne. Én úgy látom, hogy a sauer 90-esek bár kétságkívűl remek fegyverek, olcsóbban mennek, és több is van belőlük.

Nem legendák, lacika is sztem többször megírta milyen állapotút és mennyiért...
A fehér hollóval példálozni és abból következtetést levonni ár-folyamatokra nem szerencsés szerintem.
Ha lesz 8x57 stucni egyszer akkor ugrásra készen leszek én is az hót zicher...de az nem mérvadó.
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #601 Dátum: 2019. Július 05. - 09:44:33 »

Egyel beszéltünk és határozottan elutasított. Megkért, hogy ne is licitáljak. Vállat von 

Az csak valami  Köcsög lehetett... Ördög
Lassan már számtalan vasat vettem az eGun-ról  :Mosolyog Angyal Stoel a legtöbbnél "KEIN international Versand" megjegyzéssel. Meg lehet velük beszélni - mármint a normálisabbjával.
Persze futottam bele olyanba is, ahol az "SS-Obergruppenführer" ivadék egyértelműen kijelentette, hogy nem adja el külföldre, se külföldinek. Tasli Volt olyan hogy már a sikeres licit után találta ezt ki... Szerencsére ez a ritkább.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #602 Dátum: 2019. Július 05. - 13:32:25 »

Egyel beszéltünk és határozottan elutasított. Megkért, hogy ne is licitáljak. Vállat von 

És odáig azért eljutottatok a beszélgetésben, hogy tul képp nem is külföldre adja el, mert a Passau-i vadászbolt lesz a vevő, csak Tőled érkezik a pénz, amit nyugodtan meg is várhat, mielőtt feladja?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #603 Dátum: 2019. Július 05. - 13:45:53 »

És odáig azért eljutottatok a beszélgetésben, hogy tul képp nem is külföldre adja el, mert a Passau-i vadászbolt lesz a vevő, csak Tőled érkezik a pénz, amit nyugodtan meg is várhat, mielőtt feladja?
Ettől az Alemán azert bonyolultabb.....ha úgy gondolja nem adja oda kétszeres áron sem.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #604 Dátum: 2019. Július 05. - 13:51:16 »

Mert az a nagypapa puska (vagy a csöve) ott volt Berlin ostrománál, elmókolták a kötelező leadást, nehogymár az egy “ellenség” vegye meg. Még 1-2 generáció kell, hogy kikopjanak ezek a gondolatok.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #605 Dátum: 2019. Július 05. - 14:05:02 »

Ettől az Alemán azert bonyolultabb.....ha úgy gondolja nem adja oda kétszeres áron sem.

Jó pár eGun-os "kein internationaler Versand"-ot követő telefonos v. email-es elmagyarázáson túl vagyok, én még nem (vagy talán egyetlen egyszer?) találkoztam olyannal, aki konkrétan ragaszkodott volna, hogy márpedig nem adja el külföldinek, ha a fene fenét eszik se, még akkor se, amikor végre megértette a jószág az arrogáns első-válasz emailje után, hogy neki csak belföldiben kell küldeni, honi vadászboltnak. Nem az állampolgárság zavarja őket, mert a pénz nekik sem büdös, hanem a nemzetközi adminisztrációval való szarakodás, amiért ő nem kérhet pénzt a kilicitált áron meg postaköltségen felül. Passauban meg eleve megmondják bárkinek, hogy szarakodnak ők szívesen - ha jól emlékszem - 70 EUR-ért.

Egyébként meg aránylag az elején megtanultam előre rákérdezni, ha látok valamit, hogy "Ha csak Passau-ba kell majd küldenie, licitálhatok és fizethetek-e Magyarországról?". Előre megkérdezve még SENKI nem mondta, hogy nem. Addig úgysem kell, hogy elküldje, míg a pénzem nincs konkrétan az ő kezében, ezalatt ráadásul megkapja a passau-i bolt adatbekérő email-jét, ha azt megbeszéli velük az ember.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #606 Dátum: 2019. Július 05. - 15:35:35 »


Egyébként meg aránylag az elején megtanultam előre rákérdezni, ha látok valamit, hogy "Ha csak Passau-ba kell majd küldenie, licitálhatok és fizethetek-e Magyarországról?". Előre megkérdezve még SENKI nem mondta, hogy nem. Addig úgysem kell, hogy elküldje, míg a pénzem nincs konkrétan az ő kezében, ezalatt ráadásul megkapja a passau-i bolt adatbekérő email-jét, ha azt megbeszéli velük az ember.

Attól még hogy te nem találkoztál valamivel, a jelenség még létezhet......
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #607 Dátum: 2019. Július 05. - 18:56:25 »

Egyel beszéltünk és határozottan elutasított. Megkért, hogy ne is licitáljak. Vállat von 
Minek beszélgetsz velük?Le kell ütni.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #608 Dátum: 2019. Július 05. - 19:03:21 »

Attól még hogy te nem találkoztál valamivel, a jelenség még létezhet......

Persze.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #609 Dátum: 2019. Július 05. - 23:02:56 »

Jó pár eGun-os "kein internationaler Versand"-ot követő telefonos v. email-es elmagyarázáson túl vagyok, én még nem (vagy talán egyetlen egyszer?) találkoztam olyannal, aki konkrétan ragaszkodott volna, hogy márpedig nem adja el külföldinek, ha a fene fenét eszik se, még akkor se, amikor végre megértette a jószág az arrogáns első-válasz emailje után, hogy neki csak belföldiben kell küldeni, honi vadászboltnak. Nem az állampolgárság zavarja őket, mert a pénz nekik sem büdös, hanem a nemzetközi adminisztrációval való szarakodás, amiért ő nem kérhet pénzt a kilicitált áron meg postaköltségen felül. Passauban meg eleve megmondják bárkinek, hogy szarakodnak ők szívesen - ha jól emlékszem - 70 EUR-ért.

Egyébként meg aránylag az elején megtanultam előre rákérdezni, ha látok valamit, hogy "Ha csak Passau-ba kell majd küldenie, licitálhatok és fizethetek-e Magyarországról?". Előre megkérdezve még SENKI nem mondta, hogy nem. Addig úgysem kell, hogy elküldje, míg a pénzem nincs konkrétan az ő kezében, ezalatt ráadásul megkapja a passau-i bolt adatbekérő email-jét, ha azt megbeszéli velük az ember.

Yes massa, yes.... Ördög  Lehet, hogy ez nagyátlagban így van, de rendes puskáért vagy elmész kukutyinba, vagy semmi.
Dehát rajta, legyen a Passaui vonal...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #610 Dátum: 2019. Július 06. - 08:29:08 »

Minek beszélgetsz velük?Le kell ütni.

Én kevés puskát vettem az e-gun-on, de sohasem írtam előre a tulajnak, nem beszéltem vele, ezt megkönnyítette az a tény, hogy nem beszélek németül Szomorú egyszerűen licitáltam, majd gugli-fordítóval kreáltam egy levelet  Vigyorog hogy küldje el Passauba!
Eddig nem volt semmi gond!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #611 Dátum: 2019. Július 06. - 13:55:17 »

Uraim!  Csak óvatosan!  Röhög

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #612 Dátum: 2019. Július 09. - 23:07:58 »

Szerintetek, ki ütötte le előlem?
http://www.egun.de/market/item.php?id=7541993
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #613 Dátum: 2019. Július 09. - 23:14:51 »

sörtéslövés pont ro?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #614 Dátum: 2019. Július 10. - 08:34:18 »

Szerintetek, ki ütötte le előlem?
http://www.egun.de/market/item.php?id=7541993
 Emelem
A Szollár!
Velem is kib@szott párszor.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: