Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 197599 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #315 Dátum: 2016. Március 08. - 12:42:32 »

A pár hete ment pü.-re is írj majd vmit  Kacsint
Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #316 Dátum: 2016. Március 08. - 12:47:06 »

Fejvakarás Vállat von

Akkor csak akartam küldeni?...Mosolyog
Mindjárt megy.
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #317 Dátum: 2016. Március 08. - 15:19:38 »

Üdv!

E-gun-os vásárlások-behozatal-ügyintézésben járatosaktól kérdezném, mi a pontos menete, költsége, dokumentálása a dolognak?
Golyós esetében hallottam, van aki foglalkozik behozatallal, ha van ilyen tapasztalat, az is érdekelne, illetve ha sörétes esetén foglalkozik vele valaki, kérem jelezze.

Köszönöm előre is!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #318 Dátum: 2016. Március 08. - 15:38:25 »

Igen
Ha leütöd, ennél én állom a postát.  Ördög

 Wave
Asszem, írok a fritznek, hogy megvenném húsz euróért a vasat, nem bánom, ha a postázásra felszámol negyvenezret... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #319 Dátum: 2016. Március 08. - 15:54:08 »

Üdv!

E-gun-os vásárlások-behozatal-ügyintézésben járatosaktól kérdezném, mi a pontos menete, költsége, dokumentálása a dolognak?
Golyós esetében hallottam, van aki foglalkozik behozatallal, ha van ilyen tapasztalat, az is érdekelne, illetve ha sörétes esetén foglalkozik vele valaki, kérem jelezze.

Köszönöm előre is!

Szia!

Vázlatosan:
- regisztrálsz az eGunon
- kinézed a fegyvert
- licitálsz
- megnyered
- általában kérik igazolni a jogosultságot (személyi, fegyvertartási nekem szkennelve)
- kifizeted (vagy ha lehet kp-ban fizetni, akkor ez hátrébb csúszik...nekem volt egy ilyen)
- a fegyver adataival beballagsz (fizetés után megkapod, van aki már korábban elküldi, kp esetén muszáj) a fegyverügyeshez egy behozataliért (4500 Ft talán)
- a behozatalit kiküldöd, ha kell neki eredetiben, de általában elég nekik szkennelve
- ő is elintézi az exportpapírokat
- ha minden meg van indulhatsz is érte
- itthon előbb PKLV, szemle (3300 Ft körül)
- szemle után fegyverügy, beíratás (újabb 3000 Ft)

Ha "nem küldi" külföldre az azt jelenti - mivel mi ugye nem postáztatjuk be a fegyvereket  :Mosolyog - hogy nem is hajlandó elintézni neked az export papírokat. Tehát eleve ilyenekre nem is érdemes licitálni. Ha mégis nagyon a szíved vágya az adott fegyver, akkor megoldható, vannak köztes kereskedők, akik erre specializálódtak, csak akkor ezt előzetesen le kell levelezni. Országon belül nekik nem gond ide oda küldözgetni, csak egymás kereskedői engedély számára van szükségük. Ez drágítja egy német belfüld postával az egész költségvetést (30-35 eur max). Amúgy minden esetben érdemes már előre kommunikálni az eladó(jelölt) emberkével, mert abból már látszik mire számíthatsz, érdemes e tekerni azért a puskáért...

Korábban Space Cowboy fórumtársék foglalkoztak behozatallal, de tudtommal már nem. Én akiket tudok fegyvermestereket, azokkal nem dolgoztam együtt, mindig jobban jártam ha magam oldottam meg. Vadászaprón nagyon látszik, hogy ki eGunozik, náluk vakra lehet próbálkozni, hogy kiszemelt fegyvert neked mennyiért oldják meg. Én nem tenném. Én egyszer próbálkoztam egy ismert "mesterrel", olyan árat mondott, hogy egy fegyverért is inkább autóba ültem volna, nemhogy kettőért (mentünk 3000 km-t...és még így is jóval olcsóbb volt, időben meg sokkal hamarabb itthon volt...)

Asszem ennyi így dióhéjban... Stoel

 Wave
András
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #320 Dátum: 2016. Március 08. - 16:01:49 »

Asszem, írok a fritznek, hogy megvenném húsz euróért a vasat, nem bánom, ha a postázásra felszámol negyvenezret... Ördög

 Meglepődött  Stoel

 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #321 Dátum: 2016. Március 08. - 16:23:21 »

Szia!

Vázlatosan:
 Wave
András

Köszönöm!
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #322 Dátum: 2016. Március 08. - 18:58:38 »

Szia!

Vázlatosan:
- regisztrálsz az eGunon
- kinézed a fegyvert
- licitálsz
- megnyered
- általában kérik igazolni a jogosultságot (személyi, fegyvertartási nekem szkennelve)
- kifizeted (vagy ha lehet kp-ban fizetni, akkor ez hátrébb csúszik...nekem volt egy ilyen)
- a fegyver adataival beballagsz (fizetés után megkapod, van aki már korábban elküldi, kp esetén muszáj) a fegyverügyeshez egy behozataliért (4500 Ft talán)
- a behozatalit kiküldöd, ha kell neki eredetiben, de általában elég nekik szkennelve
- ő is elintézi az exportpapírokat
- ha minden meg van indulhatsz is érte
- itthon előbb PKLV, szemle (3300 Ft körül)
- szemle után fegyverügy, beíratás (újabb 3000 Ft)

Ha "nem küldi" külföldre az azt jelenti - mivel mi ugye nem postáztatjuk be a fegyvereket  :Mosolyog - hogy nem is hajlandó elintézni neked az export papírokat. Tehát eleve ilyenekre nem is érdemes licitálni. Ha mégis nagyon a szíved vágya az adott fegyver, akkor megoldható, vannak köztes kereskedők, akik erre specializálódtak, csak akkor ezt előzetesen le kell levelezni. Országon belül nekik nem gond ide oda küldözgetni, csak egymás kereskedői engedély számára van szükségük. Ez drágítja egy német belfüld postával az egész költségvetést (30-35 eur max). Amúgy minden esetben érdemes már előre kommunikálni az eladó(jelölt) emberkével, mert abból már látszik mire számíthatsz, érdemes e tekerni azért a puskáért...

Korábban Space Cowboy fórumtársék foglalkoztak behozatallal, de tudtommal már nem. Én akiket tudok fegyvermestereket, azokkal nem dolgoztam együtt, mindig jobban jártam ha magam oldottam meg. Vadászaprón nagyon látszik, hogy ki eGunozik, náluk vakra lehet próbálkozni, hogy kiszemelt fegyvert neked mennyiért oldják meg. Én nem tenném. Én egyszer próbálkoztam egy ismert "mesterrel", olyan árat mondott, hogy egy fegyverért is inkább autóba ültem volna, nemhogy kettőért (mentünk 3000 km-t...és még így is jóval olcsóbb volt, időben meg sokkal hamarabb itthon volt...)

Asszem ennyi így dióhéjban... Stoel

 Wave
András

Arra a próbálkozásra még emlékszem Ördög Mosolyog Ördög Vigyorog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #323 Dátum: 2016. Március 08. - 20:20:30 »

Emelem

Rá se ránts!

Inkább erre csapjál le:
http://egun.de/market/item.php?id=5862285

 Röhög
 Wave

Már a szerelék is megéri...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #324 Dátum: 2016. Május 10. - 14:27:22 »

Kedves Vadásztársak!
Nem tudok az Ebay-ről vásárolni,fizetni!Nem enged a Confirm opcióra!Elképzelhető,hogy azért,mert Magyar lakcímet adtam meg és Osztrák kártyát regisztráltam be?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #325 Dátum: 2016. Május 11. - 15:05:36 »

 Emelem

eGun-nal szemezgetők figyelem...
Felvettem a kapcsolatot egy passau-i vadászbolttal. Kérdésemre, miszerint köztes kereskedőként (Zwischenhaendler) fogadnak e fegyvert és intézik e az export papírjait Németországon belül azt a választ kaptam, hogy igen. 55 eur az ügyintézés (ezt amúgy is ki kell fizetni, általában 30-50 eur + rájön ugye egy belföldi posta költsége). Akit egy esetleges Hamburg-i, Kiel-i túra elrettent, annak ez jól jöhet. Passau gyorsabban megjárható...Egy kitétel van, 6 héten belül el kell hozni a flintát/flintákat. Könnyen lehet, hogy nem is egyért kell menni a közeljövőben, úgyhogy akinek aktuális a kérdés, és ez segít a döntésben jelezzen privátban.

 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2016. Május 11. - 15:15:30 »

Emelem

eGun-nal szemezgetők figyelem...
Felvettem a kapcsolatot egy passau-i vadászbolttal. Kérdésemre, miszerint köztes kereskedőként (Zwischenhaendler) fogadnak e fegyvert és intézik e az export papírjait Németországon belül azt a választ kaptam, hogy igen. 55 eur az ügyintézés (ezt amúgy is ki kell fizetni, általában 30-50 eur + rájön ugye egy belföldi posta költsége). Akit egy esetleges Hamburg-i, Kiel-i túra elrettent, annak ez jól jöhet. Passau gyorsabban megjárható...Egy kitétel van, 6 héten belül el kell hozni a flintát/flintákat. Könnyen lehet, hogy nem is egyért kell menni a közeljövőben, úgyhogy akinek aktuális a kérdés, és ez segít a döntésben jelezzen privátban.

 Wave

Szia!
Ügyes vagy! Mosolyog
Ez megoldás a "NO international shipping" jelű aukciókra?
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #327 Dátum: 2016. Május 11. - 15:19:15 »

Szia!
Ügyes vagy! Mosolyog
Ez megoldás a "NO international shipping" jelű aukciókra?
 Emelem

Azokra is van kényelmesebb, de kockázatosabb... Fejvakarás Stoel
Így meg tiszta. Ez mindegyikre megoldás, amiért kevesebbet kell utazni, és anyagilag is jobban jössz ki. Nekem a kevés utazás önmagában elég. Legutóbb pl 3000 km helyett 1000 lett volna csak durván...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #328 Dátum: 2016. Május 11. - 15:37:01 »

http://www.egun.de/market/item.php?id=5919280

FÉG Bock vegyescsövű, sörétes váltócsővel 350 E fél óra múlva lejár! Nem érdekel valakit?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #329 Dátum: 2016. Május 17. - 10:52:35 »

Azt hiszem ennyit sokan megadnánk érte itthon is...
http://www.egun.de/market/item.php?id=5948952
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: