Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 198748 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #195 Dátum: 2015. Május 20. - 19:30:54 »

Gondoltam kapok magamtól egy lencevédőt a leu távcsőre.
Meg is tudtam a kódját, rendelném is meg amcsi ebayről és a vásárláskor a következő felhívást kaptam:

"It appears this item is restricted for export by the U.S. Department of State (DOS) under the International Traffic in Arms Regulations (22 CFR, Parts 120-130) or the Department of Commerce under the Bureau of Industry (BIS) and Security Export Administration Regulations, EAR (15 CFR, Parts 730-774). ITAR restricted items require an export license granted from the DOS Directorate of Defense Trade Controls (DDTC) prior to export. EAR restricted items may or may not require a license, depending on the end user and the ultimate country of destination.
Directing the seller to export without complying with the regulatory licensing and documentation requirements is a violation of United States law. Please consult DDTC’S website at ww.pmddtc.state.gov and BIS’S website at www.bis.doc.gov for more guidance. Also, please refer to eBay’s Military Items Policy for additional information."


Azt tudom hogy a távcső az irgumburgum, de egy nyöves alamínium lencsevédő??? Woest

 

Lorka!
A visszairt szovegben szepen le vannak irva hogy melyik torvenyekre hivatkoztatva nem szallitanak. Vagyis minden foldi halandonak ismerni kell ezeket a torvenyeket es cask az ismeret utan reklamalhat.
- Mindamellett szinten a valaszlevelben szerepel (az utolso mondat ket utolso vebcim) ahol a ketelkedoknek lehetozege van reklamaciora.
 A margon megjegyezve az US torvenyek altalaban jobban megalapozottabbak es kezenfoghatobbak mint Eu-ban amit gyartana.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2015. Május 20. - 19:50:18 »

 

Lorka!
A visszairt szovegben szepen le vannak irva hogy melyik torvenyekre hivatkoztatva nem szallitanak. Vagyis minden foldi halandonak ismerni kell ezeket a torvenyeket es cask az ismeret utan reklamalhat.
- Mindamellett szinten a valaszlevelben szerepel (az utolso mondat ket utolso vebcim) ahol a ketelkedoknek lehetozege van reklamaciora.
 A margon megjegyezve az US torvenyek altalaban jobban megalapozottabbak es kezenfoghatobbak mint Eu-ban amit gyartana.

Az usa feldughatja magának a törvényeit! Akkor alkalmazza, ha neki jó, máskor megszegi a saját törvényeit!  Nem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #197 Dátum: 2015. Május 20. - 21:00:54 »

 

Lorka!
A visszairt szovegben szepen le vannak irva hogy melyik torvenyekre hivatkoztatva nem szallitanak. Vagyis minden foldi halandonak ismerni kell ezeket a torvenyeket es cask az ismeret utan reklamalhat.
- Mindamellett szinten a valaszlevelben szerepel (az utolso mondat ket utolso vebcim) ahol a ketelkedoknek lehetozege van reklamaciora.
 A margon megjegyezve az US torvenyek altalaban jobban megalapozottabbak es kezenfoghatobbak mint Eu-ban amit gyartana.

Szerintem Lorkának nem azzal van baja, hogy nem érti a törvényt, hanem azzal, hogy egy szaros lencsevédő miért tartozik ezen törvény hatálya alá.... Stoel  Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #198 Dátum: 2015. Május 20. - 23:43:31 »

Szerintem Lorkának nem azzal van baja, hogy nem érti a törvényt, hanem azzal, hogy egy szaros lencsevédő miért tartozik ezen törvény hatálya alá.... Stoel  Ördög


Hidd el hogy elsosorban erteni kell a torvenyt hogy, be tudjad tartan   Vigyorog
- Az a "szaros lencsevédő" - ahogy te jellemezted - egy tartozeka egy katonai cuccnak. Namarmost, ha szetszeded ezt a "cuccot" es minden “elien” rendel egyet a darabjaibol (mondjuk ha szabad lenne a szallitas) roved idon belul a teljes termek osszeallithato lenne   Tasli
Vagy, cask a fuleteket sem mozditjatok egy olyan torvenynek ami ugyan Mo-n szuletett hogy, honvedsegi ezkoz hasznalata??????  Fejvakarás ??? es most kanyarodjunk vissza a torvenyesseghez   Kávé
Vagy szerintetek ha, otthon megszegik a torvenyt akkor meshol miert ne?   Effendi
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2015. Május 21. - 08:08:24 »



Hidd el hogy elsosorban erteni kell a torvenyt hogy, be tudjad tartan   Vigyorog
- Az a "szaros lencsevédő" - ahogy te jellemezted - egy tartozeka egy katonai cuccnak. Namarmost, ha szetszeded ezt a "cuccot" es minden “elien” rendel egyet a darabjaibol (mondjuk ha szabad lenne a szallitas) roved idon belul a teljes termek osszeallithato lenne   Tasli
Vagy, cask a fuleteket sem mozditjatok egy olyan torvenynek ami ugyan Mo-n szuletett hogy, honvedsegi ezkoz hasznalata??????  Fejvakarás ??? es most kanyarodjunk vissza a torvenyesseghez   Kávé
Vagy szerintetek ha, otthon megszegik a torvenyt akkor meshol miert ne?   Effendi


Én azt gondolom, hogy ne menjünk bele a haditechnikai törvény megfogalmazásába, mert Neked pont olyan engedélyed nincs, de Magyar, se USA.

Terrorcselekmények visszaszorítás végett lett létrehozva alapvetően.

Keverve van erőteljesen a haditechnikai törvény alá eső eszközök és a kettős felhasználású eszközök.

Nagyon nem mindegy, hogy mi, melyik.

Haditechnikai eszköz az az, amit a gyártó KIFEJEZETTEN ! hadifelhasználásra gyártott.

Ennek beszerzése, forgalmazása, javítása, felhasználása engedélyköteles a mai napig.

"Az a "szaros lencsevédő" - ahogy te jellemezted - egy tartozeka egy katonai cuccnak. Namarmost, ha szetszeded ezt a "cuccot" es minden “elien” rendel egyet a darabjaibol (mondjuk ha szabad lenne a szallitas) roved idon belul a teljes termek osszeallithato lenne "

Ez a pld. nagyon sántít, és nagyon nem felel meg a valóságnak.

Egy lencsevédő kupak csak tartozék (fogyóeszköz), amely felhasználásával soha nem hozható létre egy kész haditechnikai optikai eszköz !

El kell olvasni, hogy a haditechnikai törvény mit tesz engedélykötelessé, ami oda nincs felsorolva az értelemszerűen nem engedélyköteles.

Az kétségtelen, hogy az USA haditechnikai törvényének értelmezése szigorú és néha értelmezhetetlenül értelmetlen, de elfogadjuk, mert mást nem tehetünk.

Én is rendeltem már Fobus pisztoly tokot USA-ból, válaszuk az volt, hogy igaz, hogy nem fegyver alkatrész, de nem küldik el.

Csatoltam a haditechnikai engedélyemet, ekkor már nem tököltek, elküldték azt a mü.ag valamit, ami önmagában semmire nem való.

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #200 Dátum: 2015. Május 21. - 08:26:05 »

Uzbence vadásztárs tökéletesen látja a dolgot.

Régóta használom az ebay-t. Anno amikor eotech cucc jött be azt sem mondták hogy fapapucs.
Most egy forgácsolt alu darabra miatt még a nato-t is rámküldenék... Ez azért röhej nemde?
Főleg annak tudatában, hogy akkor én ide hazahaditechnikai eszközt vettem... ugyanmá.
 TAL teljesen jol mondja az a katonai amit annak gyártanak. Lehet ez egy dugohúzó is.
Az én területem tele van ilyennel.

A sasos ország törvényeinek első lépése a bombázás. Utána meg a segélyes megszállàs...
Tisztelem őket mert a tengeri miatt van vadárunk Nevet de amìg nem tapossa idegen ország az anyaföldjüket addig csak azt tudom mondani mint Sanyoo....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #201 Dátum: 2015. Május 21. - 10:42:49 »

Uzbence vadásztárs tökéletesen látja a dolgot.

Régóta használom az ebay-t. Anno amikor eotech cucc jött be azt sem mondták hogy fapapucs.
Most egy forgácsolt alu darabra miatt még a nato-t is rámküldenék... Ez azért röhej nemde?
Főleg annak tudatában, hogy akkor én ide hazahaditechnikai eszközt vettem... ugyanmá.
 TAL teljesen jol mondja az a katonai amit annak gyártanak. Lehet ez egy dugohúzó is.
Az én területem tele van ilyennel.

A sasos ország törvényeinek első lépése a bombázás. Utána meg a segélyes megszállàs...
Tisztelem őket mert a tengeri miatt van vadárunk Nevet de amìg nem tapossa idegen ország az anyaföldjüket addig csak azt tudom mondani mint Sanyoo....

Az USA-ból érkező termékeknél sokszor érthetetlen dolgok vannak. Az ottani kereskedőnek mi nem vagyunk piac, ezért, ha egy picit is sántít a dolog akkor nem küldi és kész.
Volt aki tust rendelt volna, de 100USD felett nem küldik ki Magyarországra (itt is valami törvényre hivatkoznak), a következő hónapban akciós volt és rögtön küldték szó nélkül.
Nem egyszerű tőlük vásárolni az biztos, sokszor nem is éri meg, mert annyi szállítási költséget számolnak fel.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2015. Május 21. - 16:28:27 »



Hidd el hogy elsosorban erteni kell a torvenyt

Ha Te érted a törvényt, akkor okos vagy! Én nem értem, hogy a Koreában gyártott Nikon céltávcsövet az "amazon" miért nem küldi el Magyarországra, ha az itt is kapható???  Te okos ember vagy, magyarázd el nekem, légy szíves!
Köszönöm! sanyooo

ui: ugye nem azért van ez, mert balfaszok hoztak balfasz törvényt??? 
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #203 Dátum: 2015. Május 21. - 18:08:47 »

Én azt gondolom, hogy ne menjünk bele a haditechnikai törvény megfogalmazásába, mert Neked pont olyan engedélyed nincs, de Magyar, se USA.

Terrorcselekmények visszaszorítás végett lett létrehozva alapvetően.

Keverve van erőteljesen a haditechnikai törvény alá eső eszközök és a kettős felhasználású eszközök.

Nagyon nem mindegy, hogy mi, melyik.

Haditechnikai eszköz az az, amit a gyártó KIFEJEZETTEN ! hadifelhasználásra gyártott.

Ennek beszerzése, forgalmazása, javítása, felhasználása engedélyköteles a mai napig.

"Az a "szaros lencsevédő" - ahogy te jellemezted - egy tartozeka egy katonai cuccnak. Namarmost, ha szetszeded ezt a "cuccot" es minden “elien” rendel egyet a darabjaibol (mondjuk ha szabad lenne a szallitas) roved idon belul a teljes termek osszeallithato lenne "

Ez a pld. nagyon sántít, és nagyon nem felel meg a valóságnak.

Egy lencsevédő kupak csak tartozék (fogyóeszköz), amely felhasználásával soha nem hozható létre egy kész haditechnikai optikai eszköz !

El kell olvasni, hogy a haditechnikai törvény mit tesz engedélykötelessé, ami oda nincs felsorolva az értelemszerűen nem engedélyköteles.

Az kétségtelen, hogy az USA haditechnikai törvényének értelmezése szigorú és néha értelmezhetetlenül értelmetlen, de elfogadjuk, mert mást nem tehetünk.

Én is rendeltem már Fobus pisztoly tokot USA-ból, válaszuk az volt, hogy igaz, hogy nem fegyver alkatrész, de nem küldik el.

Csatoltam a haditechnikai engedélyemet, ekkor már nem tököltek, elküldték azt a mü.ag valamit, ami önmagában semmire nem való.

 Emelem



Attila!
Neked is cask (es masnak is) azt tudom mondani hogy, ertelmezni kell a valaszlavelben megkuldott szabalyokat amik takarjak a nem elkuldes okat.
Valamint, ami a Te tapasztalatod is volt hogy, panasznak is hellye van "ekkor már nem tököltek"
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #204 Dátum: 2015. Május 21. - 18:50:45 »

Ha Te érted a törvényt, akkor okos vagy! Én nem értem, hogy a Koreában gyártott Nikon céltávcsövet az "amazon" miért nem küldi el Magyarországra, ha az itt is kapható???  Te okos ember vagy, magyarázd el nekem, légy szíves!
Köszönöm! sanyooo

ui: ugye nem azért van ez, mert balfaszok hoztak balfasz törvényt??? 
Usában,New Zealandon nincsenek hülyék.
Különben küldtek fegyverhez már choke-ot is.
Ostoba emberből,ostoba törvényből a nagy számok törvénye alapján odaát sokkal több van.
Pl.nemtom milyen államban nem szabad orgazmus közben lövöldözni.
Én nem is k.félek abban az államban,ne má megmondják nekem,hogy  amikor jól érzem magam mit csináljak.
Nem tudod meggyőzni,megérteni ingereltet.
Megfigyeltem,ha valamit nem akar megérteni,azt nem is fogja.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #205 Dátum: 2015. Május 21. - 21:39:20 »

Igazából röhejessé teszi ez az egész a túlfegyelmet. Egy nyamvadt alukupak hadianyag.  Hihi.
Ám legyen. Majd veszek máshol. Nem ezen múlik az estém.
Az persze nem zavarja a világ csendőrjét, hogy annyi más motyó szadadforgalmu amivel viszont tényleg lehet bajt okozni.
Na sebaj.

Megiszom a fröcsimet és megyek szpáttyolni.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2015. Május 21. - 22:25:18 »

Igazából röhejessé teszi ez az egész a túlfegyelmet. Egy nyamvadt alukupak hadianyag.  Hihi.
Ám legyen. Majd veszek máshol. Nem ezen múlik az estém.
Az persze nem zavarja a világ csendőrjét, hogy annyi más motyó szadadforgalmu amivel viszont tényleg lehet bajt okozni.
Na sebaj.

Megiszom a fröcsimet és megyek szpáttyolni.

A fröccs jó, mert magyar, de nehogy felszívj egy csíkot, mert azzal a szíjájé bankszámláját gazdagítod!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #207 Dátum: 2015. Május 22. - 02:35:51 »


Ám legyen. Majd veszek máshol. Nem ezen múlik az estém.
 Megiszom a fröcsimet és megyek szpáttyolni.

Latod mennyire egyszeru Okos Mindjart evvel kellett volna kezdeni, elsosorban megkimeltel volna engem hogy, negative velemenyt alkossak rolad. Masodsorban a modikat is kikimelted volna aziranyu dilemajukban hogy eldontsek hogy, hol is irogatunk mi? Egy politikai, fajgyulolo forumon, vagy egy Magyar Vadaszforumon ahol Uram megbocsajts a froccsok tulltengenek a mondanivalon.
Szerintem menjel szpáttyolni, cask ugy siman, froccsok nelkul! Türelmetlenül
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #208 Dátum: 2015. Május 22. - 03:18:58 »

Ha Te érted a törvényt, akkor okos vagy! Én nem értem, hogy a Koreában gyártott Nikon céltávcsövet az "amazon" miért nem küldi el Magyarországra, ha az itt is kapható???  Te okos ember vagy, magyarázd el nekem, légy szíves!
Köszönöm! sanyooo

ui: ugye nem azért van ez, mert balfaszok hoztak balfasz törvényt??? 
 

Sanyooo!
Te legalabb nekam szegzed a kerdest es oszinten megmondod hogy, mit nem ertessz?
Mindjart az utolso mondatoddal kezdem: biztosithatlak hogy, tevedesbe vagy amikor az altalad felallitott sematikat elhiszed meg akar sajat magadnak is. 
Annak ellenere hogy Nikon egy Japan marka, letezik olyan hogy Nikon Amerika  vagy Nikon Canada. Ezek a kampanik mindenfele Nikon termekkel kereskednek  a nevukben is tukrozodo, sajat orszagukban. Termeszetesen az arazas az ami diferecialja az egyes campanik kozott a nem azonossagot (is).
Jolehet  (es biztos hogy igy van mert mondod) Magyarban is lehet kapni a szobanforgo termeket es hogy miert kell neked megis az Ami. termek?  Vállat von Ha tovabb olvasod azt is megmondom neked, azert mert olcsobb. Jolehet, habar nem neztem utanna, meg akkor is ha rarakod az adot es a szallitasi dijjat egyarant.  Latod milyen egyszeru okosnak lenni, cask egyszeruen gondolkodni kell mielott legbol kapott elmeleteket gyartunk.  S.Peti
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #209 Dátum: 2015. Május 22. - 08:20:42 »

 

Sanyooo!
Te legalabb nekam szegzed a kerdest es oszinten megmondod hogy, mit nem ertessz?
Mindjart az utolso mondatoddal kezdem: biztosithatlak hogy, tevedesbe vagy amikor az altalad felallitott sematikat elhiszed meg akar sajat magadnak is. 
Annak ellenere hogy Nikon egy Japan marka, letezik olyan hogy Nikon Amerika  vagy Nikon Canada. Ezek a kampanik mindenfele Nikon termekkel kereskednek  a nevukben is tukrozodo, sajat orszagukban. Termeszetesen az arazas az ami diferecialja az egyes campanik kozott a nem azonossagot (is).
Jolehet  (es biztos hogy igy van mert mondod) Magyarban is lehet kapni a szobanforgo termeket es hogy miert kell neked megis az Ami. termek?  Vállat von Ha tovabb olvasod azt is megmondom neked, azert mert olcsobb. Jolehet, habar nem neztem utanna, meg akkor is ha rarakod az adot es a szallitasi dijjat egyarant.  Latod milyen egyszeru okosnak lenni, cask egyszeruen gondolkodni kell mielott legbol kapott elmeleteket gyartunk.  S.Peti


Nem az a baj,hogy nem küldik,ne küldjék.
A böszme indok az ,ami nevetséges.
Egy fogkefe veszélyesebb,mint ez a kupak,azzal gyilkolni lehet.
Az meg,hogy ebből egy komplett távcső lesz,mert ez egy alkatrésze ,az szintén ökörség.
Akkor wc-tetőből légvédelmi ágyu lesz?
Ne küldjön távcsövet,aztán nem lesz belőle távcső.
Ez a kupak egy szánalmasan veszélytelen kiegészítő.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: