Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 198634 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #180 Dátum: 2015. április 21. - 19:32:00 »



Nem!

Miklós,
engedj meg egy rettenetesen indiszkrét kérdést: hány terméket vásároltál az e-gun-ról eddig?  Ördög
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #181 Dátum: 2015. április 21. - 19:55:24 »


 Vagy ott EU-ban az egessz nemzetkozi engedelyesdi egy nagy tabu Ördög

Eddig még minden eladóval sikerült megbeszélnem, hogy előre utalást követően elküldje a megvett cuccot akkor is, ha előtte az aukcióban kizárta a nemzetközi szállítást.

Na ezert irtam en ezt az elozoekben Vigyorog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2015. április 21. - 20:04:34 »



Erezni kell az elet a dolognak!
Ugyanis van benne olyan is hogy, piacpolitika, termekvedelem, stb.


Én egyszerű géci-ségnek mondanám az usa "politikáját"!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #183 Dátum: 2015. április 21. - 20:10:41 »

Miklós,
engedj meg egy rettenetesen indiszkrét kérdést: hány terméket vásároltál az e-gun-ról eddig?  Ördög
 Emelem

Szia Atti!
Mar ne is haragudj de ez a "megis eledas" egy kicsit felborzolja az idegeimet.
Az elado eloszor kijelenti hogy, kulfoldre nem szallit, kesobbi megegyezes utan azert megis szallit - nyilvan felarral, de ha nem akkor is Nem -. Mi ez ha nem csalas.
Egessz mas lenne a leanyzo fekvese ha ugy fogalmazna meg a hirdeteset hogy, megegyezes alapjan meg kulfoldre is szallitok.
Nalunk egessz mas a helyzet: ugyanis a posta szabja meg hogy, mit szallit es mit nem. Amit az elado, vagy a gyarto szab meg az nem nemzetkozi blokad, az cask az allamok kozotti kereskedelemre vonatkozik.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #184 Dátum: 2015. április 21. - 20:42:08 »


Az lehet hogy valami gagyi szallito aki nem felti az engedejet, vagy az aru volt valami gagyi (mongjuk stolverk) amihez nem kell nemzetkozi engedely Vigyorog Vagy ott EU-ban az egessz nemzetkozi engedelyesdi egy nagy tabu Ördög
Miklós,
nincs "nemzetközi engedélyesdi". Az egun-on az esetek többségében magánemberek árulják a portékájukat. Fizetés előre utalással, ritka a paypal. Az eu-n belül elvileg nincs "engedélyesdi", van, amit tilos postai forgalomban küldeni(pl. lőport) és van, amit európa boldogabbik felén simán elküldhetsz(fegyver), nálunk meg a börtönt kockáztatod vele. De a fegyverküldésnél inkább azt nem szeretik a germánok, hogy exportengedélyt kell intézniük hozzá és ez utánajárást igényel. De a kereskedőknél ez sem szokott gondot okozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #185 Dátum: 2015. április 21. - 20:58:01 »


Szia Atti!
Mar ne is haragudj de ez a "megis eledas" egy kicsit felborzolja az idegeimet.
Az elado eloszor kijelenti hogy, kulfoldre nem szallit, kesobbi megegyezes utan azert megis szallit - nyilvan felarral, de ha nem akkor is Nem -. Mi ez ha nem csalas.
Egessz mas lenne a leanyzo fekvese ha ugy fogalmazna meg a hirdeteset hogy, megegyezes alapjan meg kulfoldre is szallitok.
Nalunk egessz mas a helyzet: ugyanis a posta szabja meg hogy, mit szallit es mit nem. Amit az elado, vagy a gyarto szab meg az nem nemzetkozi blokad, az cask az allamok kozotti kereskedelemre vonatkozik.

Ez így igaz, de.... a hanzinak, ha lecsapod innen Mo-ról a puskát, valamivel több problémája, teendője van egy magyar vevővel, mint egy némettel. Nem tudom, hogy most hogyan van, de amikor én vettem fegyvereket az e-gunról, neki kellett elintézni az ottani rendőrségen bizonyos papírmunkát, amit, ha a vevő német, valamivel egyszerűbben oldott meg.
Ahhoz meg joga van - még ha szar is ezt így kijelenteni - hogy nem akar több papírmunkát, rendőrségre járást, és a fene tudja még mitől félnek, ha magyar a vevő....
Mondjuk, saját eladási esélyeit csökkenti, ha kizárja a külföldi vevőt, de biztos van a másik oldalon is olyan tényező, amit megfontol, mielőtt kiírja a "no international shipping"-et.
Ha viszont valaki ír neki, vagy beszél vele és meggyőzi, hogy európai módon elintézheti a maga részéről kötelezőket, eladási oldalát a dolognak, és nem vállal több rizikót velünk, akkor azért megteszi, hogy eladja ide is, mert hát a pénz beszél. Kacsint
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #186 Dátum: 2015. április 21. - 21:13:44 »

Miklós,
nincs "nemzetközi engedélyesdi". Az egun-on az esetek többségében magánemberek árulják a portékájukat. Fizetés előre utalással, ritka a paypal. Az eu-n belül elvileg nincs "engedélyesdi", van, amit tilos postai forgalomban küldeni(pl. lőport) és van, amit európa boldogabbik felén simán elküldhetsz(fegyver), nálunk meg a börtönt kockáztatod vele. De a fegyverküldésnél inkább azt nem szeretik a germánok, hogy exportengedélyt kell intézniük hozzá és ez utánajárást igényel. De a kereskedőknél ez sem szokott gondot okozni.

Feri!
Ha tortenetesen a fricznek nics a pl. egy puskara nemzetkozi eladasi engedeje, es megis kulfoldre adja el Figyelmes olvasás.......Akkor a magyar vasarlonak lessz egy illegalisan magyarba allomasozo fegyvere? -  Erted?
Vagy a otthon nem erdekli a szervet egy-egy fegyver multja, annak tisztasaga, szarmazasa?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #187 Dátum: 2015. április 21. - 21:19:02 »


Feri!
Ha tortenetesen a fricznek nics a pl. egy puskara nemzetkozi eladasi engedeje, es megis kulfoldre adja el Figyelmes olvasás.......Akkor a magyar vasarlonak lessz egy illegalisan magyarba allomasozo fegyvere? -  Erted?
Vagy a otthon nem erdekli a szervet egy-egy fegyver multja, annak tisztasaga, szarmazasa?
Nincs "nemzetközi eladási engedély". Van egy fegyvere amit elad. A vevő elküldi neki a fegyvervásárlásra jogosító passzusát, ezzel az eladó besétál a rendőrségre, kiíratja a nevéről a vasat, ha a vásárló külföldi, akkor rendezi az exportengedélyt is.
Ahhoz, hogy az eladó kiírassa a nevéről, ahhoz kell a vevő részéről az eu-ban használatos formanyomtatvány, abból pedig látják a rendőrök is, külföldre kerül a puska.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #188 Dátum: 2015. április 21. - 21:20:41 »

Ez így igaz, de.... a hanzinak, ha lecsapod innen Mo-ról a puskát, valamivel több problémája, teendője van egy magyar vevővel, mint egy némettel. Nem tudom, hogy most hogyan van, de amikor én vettem fegyvereket az e-gunról, neki kellett elintézni az ottani rendőrségen bizonyos papírmunkát, amit, ha a vevő német, valamivel egyszerűbben oldott meg.
Ahhoz meg joga van - még ha szar is ezt így kijelenteni - hogy nem akar több papírmunkát, rendőrségre járást, és a fene tudja még mitől félnek, ha magyar a vevő....
Mondjuk, saját eladási esélyeit csökkenti, ha kizárja a külföldi vevőt, de biztos van a másik oldalon is olyan tényező, amit megfontol, mielőtt kiírja a "no international shipping"-et.
Ha viszont valaki ír neki, vagy beszél vele és meggyőzi, hogy európai módon elintézheti a maga részéről kötelezőket, eladási oldalát a dolognak, és nem vállal több rizikót velünk, akkor azért megteszi, hogy eladja ide is, mert hát a pénz beszél. Kacsint
 Emelem

Ja, igy mar erthetobb Igen vagyis a biztos eladasi tudattal hajlando cask belekezdeni a papirmunka hosszadalmas lebonyolitasaba Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #189 Dátum: 2015. április 21. - 21:27:49 »


Ja, igy mar erthetobb Igen vagyis a biztos eladasi tudattal hajlando cask belekezdeni a papirmunka hosszadalmas lebonyolitasaba Emelem

Hát még nem voltam soha német, vagy osztrák vadászfegyver eladó, de valahogy így lehet a dolog... Kacsint
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #190 Dátum: 2015. április 21. - 21:32:04 »

Sajnos honfitársaink jelentős része már magyarul sem tud, nemhogy idegen nyelven Stoel
Az ebből fakadó kellemetlenségek kizárása érdekében is kiköthetik sokan, hogy nem szállítanak külföldre.
Aztán ha a vevőjelölt megjelenik egy értelmes kommunikációval az eladó anyanyelvén, akkor máris változhat a leányzó fekvése.
Nálam eddig minden esetben ez volt a helyzet.
Egy normális hangvételű, udvariasan érdeklődő levélre még egy negatív válasz sem érkezett.
Hiába no, az az utolérhetetlen személyes kisugárzásom....... Röhög Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #191 Dátum: 2015. április 22. - 16:07:03 »

Sajnos honfitársaink jelentős része már magyarul sem tud, nemhogy idegen nyelven Stoel
Az ebből fakadó kellemetlenségek kizárása érdekében is kiköthetik sokan, hogy nem szállítanak külföldre.
Aztán ha a vevőjelölt megjelenik egy értelmes kommunikációval az eladó anyanyelvén, akkor máris változhat a leányzó fekvése.
Nálam eddig minden esetben ez volt a helyzet.
Egy normális hangvételű, udvariasan érdeklődő levélre még egy negatív válasz sem érkezett.
Hiába no, az az utolérhetetlen személyes kisugárzásom....... Röhög Ördög

Zömében amúgy szerintem tényleg csak annyi, hogy ami "engedélyköteles", azt lusták elintézni. Ami amúgy kb 2 óra nekik szerintem, mert a mamikától amit vettem 243-ast, ő megírta melyik nap tud bemenni Hamburgba, és már aznap este írta, hogy papírok rendben.
Erre példa (lustaság) egy olyan vétel, ahol fel volt tüntetve, hogy nincs nemzetközi küldés. Gondoltam majd kimegyünk érte, nem kell neki küldenie semmit. Aztán miután megnyertük az aukciót nekiállt problémázni kicsit az ürge, de végül meggyőztem a "Versand" szó jelentéséről Mosolyog Aztán a papírokról kiderült, hogy Egerben született a 40es években. Ennek ellenére az elején nem volt vmi együttműködő, de miután rávette magát az ügyintézésre, már gördülékenyen mentek a dolgok.

 Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2015. április 26. - 07:33:43 »


Hiába no, az az utolérhetetlen személyes kisugárzásom....... Röhög Ördög

Khhhm Khhhm !!!  Nyihi   (Akkora testnek van is kisugárzása - még hőkamera se kell hogy észrevegyék . Stoel  )

Volt olyan is hogy a beutalt " leütötte " a fegyvert gondolom a vásárlásit kiküldte a testvére aki időnként kint dolgozik és vadász hozta volna de egyszer csak a vevőnek hozott a GLS egy hosszúkás csomagot .  Ördög  Mit volt mit tenni ?   Vállat von   Fórumlátogató a beutalt - talán leírja . De nagyobb az esélye hogy nem .       Emelem
 

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2015. Május 10. - 17:13:55 »


Na erről is lemaradtam !  Még a hülyének is megéri. - Hát még nekem !    Röhög   Csak az a bökkenő hogy kimenni stb. stb - úgy mér nem biztos hogy " jó bót ".

Ha valakik tudnak megoldást az ilyen esetekre - ne tartsák titokban.    Meghajol

Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #194 Dátum: 2015. Május 20. - 10:56:53 »

Gondoltam kapok magamtól egy lencevédőt a leu távcsőre.
Meg is tudtam a kódját, rendelném is meg amcsi ebayről és a vásárláskor a következő felhívást kaptam:

"It appears this item is restricted for export by the U.S. Department of State (DOS) under the International Traffic in Arms Regulations (22 CFR, Parts 120-130) or the Department of Commerce under the Bureau of Industry (BIS) and Security Export Administration Regulations, EAR (15 CFR, Parts 730-774). ITAR restricted items require an export license granted from the DOS Directorate of Defense Trade Controls (DDTC) prior to export. EAR restricted items may or may not require a license, depending on the end user and the ultimate country of destination.
Directing the seller to export without complying with the regulatory licensing and documentation requirements is a violation of United States law. Please consult DDTC’S website at ww.pmddtc.state.gov and BIS’S website at www.bis.doc.gov for more guidance. Also, please refer to eBay’s Military Items Policy for additional information."


Azt tudom hogy a távcső az irgumburgum, de egy nyöves alamínium lencsevédő??? Woest
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: