Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 198636 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #165 Dátum: 2015. Március 10. - 12:06:32 »

Ez már inkább (lehet) ÉXER...
http://www.egun.de/market/item.php?id=5369864
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #166 Dátum: 2015. Március 11. - 12:02:54 »

Ne add fel...Van itt olyan fórumtárs (nem én), aki behozza neked. Érték függő, attól függ mit néztél ki, de simán lehet, hogy bőven megéri őket megbízni.
 Wave

Kedves Kollégák!  Emelem
Érdekelne, hogy ki az a Fórum- és Vadásztárs aki behozza nekem.
Ha ebben segítenétek . . . . .

Már ne haragudj de szoktál Te gondolkodni mielőtt leírsz valamit? Néha nem ártana...
Boar
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 11. - 12:06:08 írta Boar » Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #167 Dátum: 2015. Március 11. - 12:06:49 »

Kedves Kollégák!  Emelem
Érdekelne, hogy ki az a Fórum- és Vadásztárs aki behozza nekem.
Ha ebben segítenétek . . . . .
Space Cowboy-t keresd.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #168 Dátum: 2015. Március 11. - 16:09:25 »

Üdv!

Ha rendelni szeretnék az USA-ból egy (nem fegyverrel kapcsolatos) terméket az eBay-en keresztül, számíthatok a postadíj mellé vámra is?  Fejvakarás Vállat von

köszi, gaben  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #169 Dátum: 2015. Március 11. - 16:15:18 »

Üdv!

Ha rendelni szeretnék az USA-ból egy (nem fegyverrel kapcsolatos) terméket az eBay-en keresztül, számíthatok a postadíj mellé vámra is?  Fejvakarás Vállat von

köszi, gaben  Emelem

bferi írta korábban:

"Sziasztok!

Mivel jó párszor téma volt a külföldről történő csomagberendelés, ezért eszek fel egy kis mankót, hátha segít:

Ha egy másik EU országból rendelünk csomagot, akkor az vámszempontból belföldi forgalomnak minősül, tehát vámot és adót nem kell utána fizetni.
Vám- és adómentes az EU-n kívüli csomag, ha annak értéke:
-   magánszemély-magánszemély viszonylatban a 45 eurót
-   cég-magánszemély relációban a 22 eurót
nem haladja meg.
Ha a fenti feltételek nem teljesülnek a vám/és adófizetési kötelezettség az alábbiak szerint alakul:
Magánszemély-magánszemély viszonylat
-   0-45 euró között: vám- és adómentes
-   45,1-150 euró között: vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt
-   150,1-700 euró között: 2,5% vám + 27% ÁFA
-   700 euró és e felett: kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% ÁFA
Cég-magánszemély reláció
-   0-22 euró között: vám- és adómentes
-   22,1-150 euró között: vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt
-   150,1 euró feletti: kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% ÁFA
Amennyiben ajándékként küldik be a csomagot, a magánszemély-magánszemély viszonylat szerinti értékhatárok érvényesek, ugyanis az ajándékozás ténye nem alapozza meg a vámmentességet.
Amennyiben a csomagot vámkezeltetni szükséges, azt a Magyar Posta végzi a címzett nevében. A vámkezeléskor igazolni kell a küldemény értékét, azonban ha a Magyar Posta nem talál a küldemény burkolatához erősített, annak értékét a NAV számára hitelesen igazoló dokumentumot, úgy felveszi a kapcsolatot a címzettel.
A vámkezeléshez az alábbi dokumentumok bemutatása/elküldése szükséges:
-   számla árumegnevezéssel
-   banki átutalásról szóló igazolás, kivonat (internetes fizetés esetén, ún. rendelt áruk esetében)
-   ajándék esetén írásos értéknyilatkozat (a feladó által írt és aláírt nyilatkozat)
-   egyedi engedélyek, igazolások (pl. gyógyszer esetén orvosi igazolás)"

 Wave
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #170 Dátum: 2015. Március 11. - 16:54:00 »

Köszi a gyors infót.  Piál  Wave

Érdekes a vám ettől függetlenül, mert kollégám rendelt tavaly valami autóalkatrészt koreából és nem volt rajta vám.  Vállat von
Kb: 200 dollár értékben kéne rendelnem, akkor arra még rájön a min: 2,5% vám + a 27% ÁFA, tehát a végösszeg: 200+5+54=259dollár
köszönjük Emese  Ördög

ui: ha meg a kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtételbe esik bele akkor, passz  :Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2015. április 21. - 16:27:39 »

Hali!
Vett már itt valaki olyan e-gun-os eladótól, aki kiírta, hogy nem szállít külföldre (NO international shipping)? Lehet ilyenkor egyezkedni, vagy nem érdemes erőlködni?
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #172 Dátum: 2015. április 21. - 16:33:50 »

Hali!
Vett már itt valaki olyan e-gun-os eladótól, aki kiírta, hogy nem szállít külföldre (NO international shipping)? Lehet ilyenkor egyezkedni, vagy nem érdemes erőlködni?
Köszönöm! sanyooo


Nem!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #173 Dátum: 2015. április 21. - 18:17:23 »



Nem!

Vagy mégis?  Ördög

Nekem a legutóbbi rendelésemnél ott volt, hogy KEIN INTERNATIONALER VERSAND.
Rákérdeztem. Mondta, hogy "Ungarn" az EU, az nem nemzetközi  Vigyorog Ő speciel USA-t és Kínát említette példaként, hogy oda nem küldené, de az EU az sima. A csomag meg is jött.

 Wave
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #174 Dátum: 2015. április 21. - 18:21:33 »

Hali!
Vett már itt valaki olyan e-gun-os eladótól, aki kiírta, hogy nem szállít külföldre (NO international shipping)? Lehet ilyenkor egyezkedni, vagy nem érdemes erőlködni?
Köszönöm! sanyooo
Nekem is volt aki elküldte a cuccot, pedig nem is kérdeztem rá, már szerveztem a német címet, de mivel sofortkauf áron vettem, küldte ide is. Egy próbát mindenképp megér.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #175 Dátum: 2015. április 21. - 18:33:14 »

Nekem is volt aki elküldte a cuccot, pedig nem is kérdeztem rá, már szerveztem a német címet, de mivel sofortkauf áron vettem, küldte ide is. Egy próbát mindenképp megér.

Az lehet hogy valami gagyi szallito aki nem felti az engedejet, vagy az aru volt valami gagyi (mongjuk stolverk) amihez nem kell nemzetkozi engedely Vigyorog Vagy ott EU-ban az egessz nemzetkozi engedelyesdi egy nagy tabu Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #176 Dátum: 2015. április 21. - 18:40:50 »


Az lehet hogy valami gagyi szallito aki nem felti az engedejet, vagy az aru volt valami gagyi (mongjuk stolverk) amihez nem kell nemzetkozi engedely Vigyorog Vagy ott EU-ban az egessz nemzetkozi engedelyesdi egy nagy tabu Ördög

Nem igazán értem. Az általad felsorolt "termékkategóriákon" felül azért akad pár cucc még az eGunon. Vagy az tengerentúliként meglepő, hogy mondjuk egy matricát, lövedékeket küldeni nem engedélyköteles? Nem kell sem rizikózni, sem gagyit árulni ehhez.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2015. április 21. - 18:56:34 »


Az lehet hogy valami gagyi szallito aki nem felti az engedejet, vagy az aru volt valami gagyi (mongjuk stolverk) amihez nem kell nemzetkozi engedely Vigyorog Vagy ott EU-ban az egessz nemzetkozi engedelyesdi egy nagy tabu Ördög

Itt is van sok ostobaság, de szerintem az usa játssza az eszét, hogy egy nyomorult Nikon céltávcsövet nem enged elküldeni az amazonnal. Szomorú
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #178 Dátum: 2015. április 21. - 19:22:09 »

Eddig még minden eladóval sikerült megbeszélnem, hogy előre utalást követően elküldje a megvett cuccot akkor is, ha előtte az aukcióban kizárta a nemzetközi szállítást.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #179 Dátum: 2015. április 21. - 19:23:38 »

Itt is van sok ostobaság, de szerintem az usa játssza az eszét, hogy egy nyomorult Nikon céltávcsövet nem enged elküldeni az amazonnal. Szomorú


Erezni kell az elet a dolognak!
Ugyanis van benne olyan is hogy, piacpolitika, termekvedelem, stb.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: