Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 197595 alkalommal)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. Október 26. - 08:07:55 »

Sziasztok!
Hogyan is működik az egun?
Regisztráltam,és tudtam is licitálni,minden oké volt.
Másnap próbáltam licitálni,de nem engedett,azt irta,hogy "Inaktiver Benutzer".Próbáltam bejelentkezni,de nem ment.
Mit kell tennem? Németül elég gyengék vagyunk. Bangdesk
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Január 23. - 16:51:57 »

Javaslom átolvasni a cikket minden egunozónak/bayezőnek, stb. ..:

http://www.fn.hu/tech/20090123/szazakat_vertek_at_egy_aukcios/

Tavalyelőtt kezdődtek az ilyen csalássorozatok az ebay-en.
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #17 Dátum: 2011. November 05. - 21:38:32 »

Érdeklődnék,hogy vett-e már valaki fegyvert az egunról?
Naplózva

davidde
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #18 Dátum: 2013. Február 07. - 14:50:28 »

Most akadtam erre a segítségre:

"Internetes vásárláskor is adódhatnak olyan problémák, melyek miatt vissza szeretnénk kapni a pénzünket. A PayPal egyik nagy előnye az átutalással (direct bank transfer) szemben, hogy a pénzünk biztosítva van 1.000 USD összegig.
Ezzel a leírással azoknak a dolgát szeretnénk megkönnyíteni, akik ilyen helyzetbe kerülnek.

Melyek lehetnek ezek a helyzetek?

Nem kaptad meg az árut vagy annak egy részét, amit kifizettél.
Nem azt vagy nem olyan állapotban kaptad meg, ahogy az a termékleírásban szerepelt.
Esetleg találtál egy nem engedélyezett tranzakciót a PayPal számládon.

1. Az első lépések:
Mielőtt a PayPal-hoz fordulnánk mindenképp kezdjünk levelezésbe az internetes bolttal ahonnan az árut rendeltük. Részletesen írjuk le a termékkel kapcsolatos hibákat, eltéréseket, esetlegesen magának a terméknek a hiányát.
Erre azért van szükség, mert a későbbiekben ezt a levelezést a PayPal bekérheti a problémás eset kezeléséhez. Ezeknek a leveleknek tükrözniük kell, hogy te mindent megpróbáltál, hogy rendezd a helyzetet az eladóval. Érdemes az eladó válasz e-mailjeit is elmenteni.
Ha nem jársz sikerrel, és az eladó elzárkózik bármiféle kártérítéstől vagy pénzvisszafizetéstől, akkor a PayPal-on „vitát” lehet indítani az eladóval.

2. Vita (Dispute) indítása PayPal-on:
Nagyon fontos, hogy vitát csak akkor indíthatsz, ha az adott vásárlás nem régebbi 45 napnál!
Lépj be az account-odra.
Az „account history” részen láthatod a legutóbbi pénzmozgásaidat. Ezek között keresd meg azt, amelyikkel a probléma van, majd nyomd meg a „details” gombot.
A „transaction details” részen vagy, ahol az adott tranzakciód részletes leírását találod.
Gördítsd le a legalljára az oldalt és klikkelj rá a „Resolution Center” feliratra.
Itt két választásod van. „Item dispute”-ot akkor jelöld be, ha nem kaptad meg a terméket amit rendeltél, vagy nem azt amit rendeltél. Az „unauthorized transatcion”-t pedig akkor, ha olyan tranzakciót / pénzlevonást találtál amit nem te indítottál.
Most az „Item dispute”-al fogunk foglalkozni, mert igazából ez az, ami gyakrabban előfordulhat. Így jelöld be azt és utána „Continue”,
Itt is két választásod van:
„I haven't received my item.” – Ezt akkor jelöld be, ha nem kaptad kézhez az ígért határidőn belül a kifizetett terméket.
„I received my item, but it is significantly not as described.” – Ezt akkor jelöld be, ha a csomagot megkaptad, de az sérült, hiányos, vagy nem az van benne amit kifizettél.
Tegyük fel, hogy nem kaptad meg a terméket. Jelöld be az „I haven't received my item.”-et, majd „Continue”.
A „What is the category of your purchase?” felirat alatt gördítsd le és válaszd ki a vásárolt termék fajtáját. Airsoft termékeknél én az „Other Tangible Goods”-t szoktam választani.
A „Compose Message to Seller” részen írd le a problémád a tranzakcióval kapcsolatban, majd nyomd meg a „Continue” gombot.
Ezennel elindítottad a „vitát”, melyről e-mailben értesítést kap az eladó és a PayPal is. A „My account” részen fogsz találni ezek után egy „Resolution Center cases” részt, ahol az „Open Disputes & Claims” alatt követni tudod a vita menetét. Itt olvashatod majd az eladó válaszát a problémára. Itt a PayPal még nem szól bele a dologba.
Ha ezek után sem jutsz közös nevezőre az eladóval, akkor kell elindítani a „Követelést”, azaz a „Claim”-et. Itt fog bekapcsolódni a PayPal a vitába.

3. Claim (követelés):
Leghamarabb 7, legkésőbb 20 nappal a vita („dispute”) elindítása után van rá lehetőség!
A „My account” alatt kattints a korábban említett „Open Disputes & Claims” fülre, majd az adott vitán nyomd meg a „view” gombot.
A „Close or Escalate” részen lesz lehetőséged a vita lezárására, amennyiben sikerült levelezéssel megoldani a helyzetet. Ezt a „My concerns have been resolved, I want to close this dispute” felirat bejelölésével és a „Continue” gomb megnyomásával teheted meg. Ekkor a vita lezárult és nem nyitható meg újra ennél a tranzakciónál.
Ugyan itt lehetőséged van a vitát egy magasabb szintre emelni és követeléssé fokoznod. Ezen a részen lezárulnak a levelezések az eladóval és a PayPal veszi kezébe az ügyet. Ezt az „I would like to end communication and escalate this dispute to a claim with PayPal” felirat bejelölésével és a „Continue” gomb megnyomásával indíthatod el.
Egyszerűbb esetben a PayPal visszautalja a pénzed pár napon belül, bonyolultabb helyzetekben bekérhet majd tőled bizonyos levelezéseket is az eladóval.
A Claim-nek akár több hetes lefolyása is lehet, így türelem tornaterem. Lezáratlan ügyek sosem maradnak a PayPal-on. Ha igazad van, nincs mitől tartanod, vissza fogják utalni a pénzedet, melyről értesítést kapsz „Refund” címszó alatt. Ez először csak a PayPal account-odon jelenik meg, majd 1-2 nap elteltével jóváíródik az összeg a bankszámládon."


Azt gondolom, hogy ahol csak lehet, erősen javasolt a PayPal-el való fizetés!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kavics78
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #19 Dátum: 2013. Február 22. - 02:16:59 »

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni ,hogy az www.hellovadasz.eu webshop-pal van-e valakinek tapasztalata?
A hirdetett araik jok, gyanusan jok!
Keresotavcsovet szeretnek venni.
Koszonom!
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #20 Dátum: 2013. Február 22. - 08:19:37 »

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni ,hogy az www.hellovadasz.eu webshop-pal van-e valakinek tapasztalata?
A hirdetett araik jok, gyanusan jok!
Keresotavcsovet szeretnek venni.
Koszonom!
Megbízható korrekt !
 Emelem
Naplózva
Kavics78
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #21 Dátum: 2013. Február 22. - 13:08:24 »

Megbízható korrekt !
 Emelem

Koszonom szepen!
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #22 Dátum: 2013. Március 12. - 10:22:18 »

A regisztrációt követően mennyi időn belül lehet üzenetet küldeni az e-gun-on?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2013. Március 12. - 10:27:50 »

A regisztrációt követően mennyi időn belül lehet üzenetet küldeni az e-gun-on?

Ha jól emlékszem az e-mail címeden megerősítik a regisztrációt aztán mehet.  Wave
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #24 Dátum: 2013. Március 12. - 10:30:21 »

Ha jól emlékszem az e-mail címeden megerősítik a regisztrációt aztán mehet.  Wave

Kaptam e-mailt, aktiváltam is, de nem enged üzenetet küldeni. Ezt írja:

"Systemmeldung

Sie dürfen keine Nachrichten verschicken!"
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #25 Dátum: 2013. Március 12. - 13:05:30 »

 Stoel Stoel Nekem a fordító azt dobta ki " rendszerüzenet  és küldhetsz üzenetet "   Stoel Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Tézuc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


« Új üzenet #26 Dátum: 2013. Március 12. - 13:21:02 »

Stoel Stoel Nekem a fordító azt dobta ki " rendszerüzenet  és küldhetsz üzenetet "   Stoel Röhög


Akkor dobd neki vissza Ördög

A rendszerüzenetig stimmel,majd az jön: ön nem küldhet üzenetet. :Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #27 Dátum: 2013. Március 12. - 13:35:29 »

Vissza dobtam  Türelmetlenül  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #28 Dátum: 2013. Június 06. - 21:14:47 »

Udv mindenkinek!
Erdeklodnek h ebay-en rendelt csigas ij behozatalahoz van-e szukseg barmilyen engedelyre vagy utkozik valamilyen akadalyba.

Koszonettel!

Bocs a telefonos stilusert!
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #29 Dátum: 2013. Június 14. - 11:25:11 »

Sziasztok!

Egun-ról vásároltam távcsövet és segítségeteket szeretném kérni, hogy a kifizetés pontosan hogy történik.Köszönöm! Emelem
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: