Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 50   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Internetes bolhapiac (egun, ebay, vatera és társaik)  (Megtekintve 198604 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #135 Dátum: 2015. Január 30. - 23:19:18 »

Szerintem meg a moderálási alapelvekbe bele kéne venni, hogy végigagyazott fegyverről képet feltenni tilos. Vagy csak kikockázva.
Mert: valakinek nem tetszenek. Oké, ne nézzék.
Valakinek meg nagyon tetszenek, nem tudják nem nézni, csorog a nyáluk... Hát mennyi fröccsöt kell nekünk erre meginnni?
Nqgyon szép!

Ezt csakis Dobbasszus kollega kedvéért...meg az öregeknek akik szeretik a stucnikat  Ördög


Gyönyörű idő, havas erdő.
Eredmény:
- vad: nulla
- amúgy utána a pincénél: 3 pálinka, 5 fröccs...eddig.
Hasznos nap...
Üdv a vadásznak!
 Wave
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #136 Dátum: 2015. Január 31. - 13:18:07 »

Ezt csakis Dobbasszus kollega kedvéért...meg az öregeknek akik szeretik a stucnikat  Ördög


Gyönyörű idő, havas erdő.
Eredmény:
- vad: nulla
- amúgy utána a pincénél: 3 pálinka, 5 fröccs...eddig.
Hasznos nap...
Üdv a vadásznak!
 Wave
Azért ez alattomos volt Kacsint
Gyönyörűek.
Akármelyikért odaadnám a nagantot, meg még az egycsövű sörétest is ráadásnak Stoel
Meg a bal szemem világát:-)
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #137 Dátum: 2015. Február 02. - 17:25:08 »

..meg az öregeknek akik szeretik a stucnikat  Ördög


:Mosolyog Tasli Tasli
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #138 Dátum: 2015. Február 17. - 11:58:29 »

Kedves Ehun userek,


Szeretném tisztán látni az egun vásárlás menetét és nem találtam semmi írást erről a folyamtról ezért segítséget kérnék.
(ebayen adok veszek így az alap normákkal tisztában vagyok)


Az én naív gondolatom szerint valahogy így néz ki:

1: Regisztráció
1.a:EWB?
2: Vásárlás
2.a: Adatcsere, utalás (postaköltség+a fegyver)
3.: Fegyver megérkezik-> ellenőrzés, örömködés reklamáció
4.: rendőrség bejegyzés
5.: PKLV műszaki
6.: örömködés

Költségek:
-Árúköltség
-postázás
-Műszaki vizsga



Kérdéseim:
1.a.
Ez a rendőrségnél igényelhető: "Engedélykérelem behozatalhoz, kivitelhez, átszállításhoz..." ? Vagy?

4-5.
Nem vagyok meggyőződve a sorrendről...

Pénz:
-Mekkora a szállítási költség Németország - Magyarország viszonylatban kb? Én olyan 100eur körülre saccolnám...
-Van-e egyéb költség amit nem említettem?


KÖSZÖNÖM!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #139 Dátum: 2015. Február 17. - 12:03:13 »

4.: rendőrség bejegyzés
5.: PKLV műszaki

Ennél biztos, hogy fordított a sorrend, mert érvényes műszaki nélkül nem írják be.

3.: Fegyver megérkezik-> ellenőrzés, örömködés reklamáció

A fegyver kis hazánkba postán nem érkezhet, azaz vagy kimész érte, vagy behozatod valakivel, aki erre jogosult. Vannak, akik megkoztáztatják a postai szállítást, de komoly gondok is adódhatnak belőle.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #140 Dátum: 2015. Február 17. - 12:05:39 »

Ahha,


Akkor amit naívan olvastam hogy "international shipping", az kivéve a gyevi bírót kategória.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #141 Dátum: 2015. Február 17. - 12:11:29 »

Ahha,


Akkor amit naívan olvastam hogy "international shipping", az kivéve a gyevi bírót kategória.

Van néhány cég akik rendelkeznek EU-s engedéllyel Magyarországra is szállítani. A magyar hatóság, meg pont leszarja a Fegyvertörvény alapján.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #142 Dátum: 2015. Február 17. - 12:12:26 »

Kedves Ehun userek,


Szeretném tisztán látni az egun vásárlás menetét és nem találtam semmi írást erről a folyamtról ezért segítséget kérnék.
(ebayen adok veszek így az alap normákkal tisztában vagyok)


Az én naív gondolatom szerint valahogy így néz ki:

1: Regisztráció
1.a:EWB?
2: Vásárlás
2.a: Adatcsere, utalás (postaköltség+a fegyver)
3.: Fegyver megérkezik-> ellenőrzés, örömködés reklamáció
4.: rendőrség bejegyzés
5.: PKLV műszaki
6.: örömködés

Költségek:
-Árúköltség
-postázás
-Műszaki vizsga



Kérdéseim:
1.a.
Ez a rendőrségnél igényelhető: "Engedélykérelem behozatalhoz, kivitelhez, átszállításhoz..." ? Vagy?

4-5.
Nem vagyok meggyőződve a sorrendről...

Pénz:
-Mekkora a szállítási költség Németország - Magyarország viszonylatban kb? Én olyan 100eur körülre saccolnám...
-Van-e egyéb költség amit nem említettem?


KÖSZÖNÖM!


 Emelem

Az EWB-t akkor kell kérned, amikor már tudod a fegyver/eladó adatait. Előbbit akkor szokták csak megadni, ha el is utaltad a pénzt. Mindenesetre a te listádban hátrébb kellene tenni a vásárlás után. Igen, ezt a rendőrségen igényelheted, 4500 Ft.

Előbb műszaki. Utána bejegyzés. Illetve csak szemle (!!!). Ez azért fontos, mert a "szimpatikus" fegyvermester egyik barátomnak 18 ezerért vitte a behozott fegyvert műszakira, miközben gondolom ő is csak a 3200 Ft-ot csengette ki szemlére...Ez sajnos csak jópár hónappal később derült ki számomra is, amikor én is vettem egy fegyvert, de magamnak intéztem mindent.

Posta illegális. Mármint hiába van xy cégnek engedélye az EU területén szállítani, nálunk nem teheti meg. Amúgy 100 eur, amiben az export ügyintézés is benne van (30 eur talán).

 Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #143 Dátum: 2015. Február 17. - 12:16:33 »

Ahha,


Akkor amit naívan olvastam hogy "international shipping", az kivéve a gyevi bírót kategória.

Láttam olyan német vadászboltot, ahol nem csak az volt feltüntetve, hogy szállít külföldre, hanem konkrétan az is, hogy Magyarországra. Ezek szerint nekik nem kell tisztában lenni a helyi rendszerrel, viszont téged meg....hatnak, ha beküldeted...
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #144 Dátum: 2015. Február 17. - 13:32:22 »

Hát akkor, még időben kipukkadt a lufi, hogy egunozok....  Rííí

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #145 Dátum: 2015. Február 17. - 14:37:27 »

Hát akkor, még időben kipukkadt a lufi, hogy egunozok....  Rííí



Ne add fel...Van itt olyan fórumtárs (nem én), aki behozza neked. Érték függő, attól függ mit néztél ki, de simán lehet, hogy bőven megéri őket megbízni.
 Wave
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #146 Dátum: 2015. Február 17. - 14:42:25 »

Sok csinos darab van fent nagyon  Rííí Vagyis a választék csodás a vadapróhoz képest

Most hoztam el a Leupoldot a "bótbó" és valahogy nincs kedvem venni mást  Röhög  Stoel
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #147 Dátum: 2015. Február 23. - 14:23:41 »

Itt szeretnék segítséget kérni, hogy az egunon néztem egy szereléket ami jó lenne nekem, de nem vagyok járatos a netes rendelésekben és regisztrálni se nagyon akarok. Ha valaki aki tudna erre a szerelékre licitálni és nekem elküldené (persze mindent fizetek!) az kérem jelentkezzen privátban nálam.
Amiről szó van:

http://mygun.at/market/item.php?id=5315287&PHPSESSID=1ba69c448f3c3d22566b3873a0e838a7

Segítséget előre is köszönöm.  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2015. Február 24. - 15:55:52 »

Itt szeretnék segítséget kérni, hogy az egunon néztem egy szereléket ami jó lenne nekem, de nem vagyok járatos a netes rendelésekben és regisztrálni se nagyon akarok. Ha valaki aki tudna erre a szerelékre licitálni és nekem elküldené (persze mindent fizetek!) az kérem jelentkezzen privátban nálam.
Amiről szó van:

http://mygun.at/market/item.php?id=5315287&PHPSESSID=1ba69c448f3c3d22566b3873a0e838a7

Segítséget előre is köszönöm.  Emelem

Szia!
Jelenleg 156 euro-n áll, megér Neked még többet? Ha igen én szívesen licitálok, bár a kínai piacról olcsóbb szerelékeim vannak, 8 euro-ért!  Röhög Röhög Röhög
Üdv sanyooo
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #149 Dátum: 2015. Február 24. - 16:04:31 »

Szia!
Jelenleg 156 euro-n áll, megér Neked még többet? Ha igen én szívesen licitálok, bár a kínai piacról olcsóbb szerelékeim vannak, 8 euro-ért!  Röhög Röhög Röhög
Üdv sanyooo

 Fejvakarás Hááát, ha Te licitálsz, lehet úgy jártok mint a Kricoval... Ördög  Stoel  Okos
Bízzátok a profikra.  Angyal  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 50   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: