Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307591 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2280 Dátum: 2023. Május 11. - 08:52:19 »

Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Egyébként ebben meg mi a logika, hogy a németektől nem lehet amcsi cuccokat importálni, a spanyoloktól meg lehet?   Csodalk  Vállat von
Várjuk ki a végét...
Ma hajnalban jött az értesítés a UPS-től, hogy "rajtuk kívül álló okok miatt fennakadás van a kézbesítésben".
Nézem a keresőt, a csomag németországban dekkol. Az még szép lesz, ha ottfogják a dajcsok... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2281 Dátum: 2023. Május 11. - 14:55:20 »

Az a baj, hogy a behozatal csak egy dolog, a nagyobbik baj a beszerzés, mert az ismert kereskedőknél sajnos nincs ez a mag pl. amit én keresek.
A baráti körben néhány Nosler lövedéket már ki kellett váltani más gyártó termékével.
Nem tragédia, de attól tartok, hogy ezek a más gyártók sem termelnek már piacra, csupán a raktárkészletek még jobban állnak.
Pl.a Hornady lövedékek között még volt nemrég némi választék, de a kelendőbb dolgok már ott is hiányoznak.
Pedig ha lenne gyártás, akkor nyilván azt legalább pótolnák, ami kelendő motyó a piacon.
Aztán ez a folyamat persze be is gerjed, mert nyilván nem csak nekem jutott eszembe, hogy spájzoljak előre pár évre.

Jó volt abban a hamis biztonságtudatban ringani, hogy a “hiánycikk” kifejezés az én életemben már csak egy rossz ízű emlék lesz,
de sajnos nem így történt.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2282 Dátum: 2023. Május 16. - 11:48:38 »

A Jóisten meg nem érdemelt kegyelméből   Meghajol ma reggel végre kezembe foghattam európa valószínűleg utolsó fellelhető 9.3-as NP lövedékeit. Legalábbis sehol nem találni már... Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2283 Dátum: 2023. Május 16. - 12:55:58 »

BTW Sako Hammerhead-et próbálta már valaki 9.3x62-ben? A 64-eshez nem használnám de a lassabb kaliberben talán van mit kezdeni vele... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2284 Dátum: 2023. Május 16. - 17:04:06 »

Sztem vegyél PPU-t
Az lesz is a piacon meg a lapua konstrukciója
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2285 Dátum: 2023. Május 18. - 15:44:26 »

BTW Sako Hammerhead-et próbálta már valaki 9.3x62-ben? A 64-eshez nem használnám de a lassabb kaliberben talán van mit kezdeni vele... Fejvakarás
Nem tudom mi az a BTW?
A Sako Hammerhead-et viszont próbáltam és ma is használom a kérdéses kaliberben. Eddig úgy 70 vadat ejtettem el vele és nem volt rá panaszom. Egy-két őz, azokat csak átszúrta, a többi disznó, szarvas. Voltak egészen közeli, meg 200 méter környéki elejtések is! Pár alkalommal fordult elő, hogy a rálövés helyén nem találtam lőjelet, de pár méterrel arrébb többnyire bőven volt vér és a vad sem megy túl messze. Sajnos felénk mostanában már nem kapni, ezért bevásároltam Lapua Megából, az még talán jobb is a Sako-tól.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2286 Dátum: 2023. Május 19. - 07:55:33 »

Nem tudom mi az a BTW?
by the way: apropó
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #2287 Dátum: 2023. Augusztus 01. - 07:52:12 »

Sziasztok!
Ha volna valakinek 308 win matrica szettje és megválna tőle,kérem jelezze!
Köszönöm
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
ferkoo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #2288 Dátum: 2023. November 06. - 09:26:44 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Új vagyok a fórumon, nagyjából végigolvastam a hozzászólások jelentős részét. Most kezdeném az újratöltést, és némi adatra lenne szükségesm, ha valaki tud segíteni. Jelenleg lőport keresek főleg 9,3x64 és Geco plus 255grain maghoz (szivatom magam, ehhez a kombinációhoz adatot sehol nem találni). Papír-kártya van beszerzéshez (csak fél évet kellett rá várni...). Kérdés: milyen por legyen? Eddig összesen odáig jutottam, hogy kb. a VV N140, RS 60, esetleg 52-es lenne (valószínűleg) jó alá (meg pár másik, de azok nem kaphatóak most idehaza).
Jó-e az elképzelés, illetve esetleg valakinek van-e tapasztalata ezzel a kaliber-mag kombinációval töltés tekintetében? A porok közül, ha elfogadhatóan működnek, a VV140 felé tendálnék, van még pár másik kaliber, amelyekhez van adat VV 140-eshez.

Köszönettel;  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2289 Dátum: 2023. November 06. - 11:42:03 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Új vagyok a fórumon, nagyjából végigolvastam a hozzászólások jelentős részét. Most kezdeném az újratöltést, és némi adatra lenne szükségesm, ha valaki tud segíteni. Jelenleg lőport keresek főleg 9,3x64 és Geco plus 255grain maghoz (szivatom magam, ehhez a kombinációhoz adatot sehol nem találni). Papír-kártya van beszerzéshez (csak fél évet kellett rá várni...). Kérdés: milyen por legyen? Eddig összesen odáig jutottam, hogy kb. a VV N140, RS 60, esetleg 52-es lenne (valószínűleg) jó alá (meg pár másik, de azok nem kaphatóak most idehaza).
Jó-e az elképzelés, illetve esetleg valakinek van-e tapasztalata ezzel a kaliber-mag kombinációval töltés tekintetében? A porok közül, ha elfogadhatóan működnek, a VV140 felé tendálnék, van még pár másik kaliber, amelyekhez van adat VV 140-eshez.

Köszönettel;  Emelem
Én a vv550-et használom 9.3x64-hez, igaz, nehezebb maggal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2290 Dátum: 2023. November 06. - 12:59:45 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Új vagyok a fórumon, nagyjából végigolvastam a hozzászólások jelentős részét. Most kezdeném az újratöltést, és némi adatra lenne szükségesm, ha valaki tud segíteni. Jelenleg lőport keresek főleg 9,3x64 és Geco plus 255grain maghoz (szivatom magam, ehhez a kombinációhoz adatot sehol nem találni). Papír-kártya van beszerzéshez (csak fél évet kellett rá várni...). Kérdés: milyen por legyen? Eddig összesen odáig jutottam, hogy kb. a VV N140, RS 60, esetleg 52-es lenne (valószínűleg) jó alá (meg pár másik, de azok nem kaphatóak most idehaza).
Jó-e az elképzelés, illetve esetleg valakinek van-e tapasztalata ezzel a kaliber-mag kombinációval töltés tekintetében? A porok közül, ha elfogadhatóan működnek, a VV140 felé tendálnék, van még pár másik kaliber, amelyekhez van adat VV 140-eshez.

Köszönettel;  Emelem
Lovex S065-el töltök, szintén nehezebb maggal. Szerintem a 16,5g kicsit könnyű a 64-hez.
RS52 forrás érdekelne!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2291 Dátum: 2023. November 06. - 15:13:17 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Új vagyok a fórumon, nagyjából végigolvastam a hozzászólások jelentős részét. Most kezdeném az újratöltést, és némi adatra lenne szükségesm, ha valaki tud segíteni. Jelenleg lőport keresek főleg 9,3x64 és Geco plus 255grain maghoz (szivatom magam, ehhez a kombinációhoz adatot sehol nem találni). Papír-kártya van beszerzéshez (csak fél évet kellett rá várni...). Kérdés: milyen por legyen? Eddig összesen odáig jutottam, hogy kb. a VV N140, RS 60, esetleg 52-es lenne (valószínűleg) jó alá (meg pár másik, de azok nem kaphatóak most idehaza).
Jó-e az elképzelés, illetve esetleg valakinek van-e tapasztalata ezzel a kaliber-mag kombinációval töltés tekintetében? A porok közül, ha elfogadhatóan működnek, a VV140 felé tendálnék, van még pár másik kaliber, amelyekhez van adat VV 140-eshez.

Köszönettel;  Emelem

 Emelem

Szerintem a felsoroltak közül az RS60 tökéletes. Legaláb is nekem bevált több lövedéknél is 250-286gr-ig.
Régebben a x64-et Vihta.550-el töltöttem. Az is teljesen jó volt, de most már majd' kétszer annyiba kerül(ne), ráadásul nem is lehet kapni...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2292 Dátum: 2023. November 06. - 15:20:13 »

Szerintem a 16,5g kicsit könnyű a 64-hez.

 Emelem

 Emelem

250gr Nos.Accubonddal és ui. tömegű Barnes TSX-el sikerült már jókat csinálni.
Mondjuk pont a Geco plus-t egyik x64-es puskám se vitte jól...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2293 Dátum: 2023. November 06. - 16:56:26 »

Emelem

250gr Nos.Accubonddal és ui. tömegű Barnes TSX-el sikerült már jókat csinálni.
Mondjuk pont a Geco plus-t egyik x64-es puskám se vitte jól...

 Wave
Nem kételkedek benne, csak ezt a szuper "Afrikás" kalibert nem a könnyű lövedékekhez találták ki.
Persze, 300 win mag-ból is lehet háromszáznyócast csinálni.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ferkoo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #2294 Dátum: 2023. November 08. - 19:55:25 »

Köszönöm a hozzászólásokat, RS60 lett, egyéb kaliberek megléte miatt mellé még N140.
Igen, ez a 255-ös Plus jó nagy szívás, érdemi adat nagyjából semmi hozzá. Hogy miért ez lett? Nagyon jól működik szerintem a mag .30-ban, nekem bejött, a 9,3-ast meg szeretném, ha nem csak a port gyűjtené. Oryx, Vulkan-t netes információk alapján sikerrel töltöttek már 9,3x64-be, azok 232 grainesek, H-Mantel is volt 258 grainben. Bizakodom egyelőre, hogy valami értelmeset össze lehet majd állítani. A nehezebb magokkal lehet nem lenne ekkora szívás... Nem a teljesítmény hajtása a cél, arra ott van a TUG, meg a .375 A-Frame a szekrényben   Stoel

Valaki kérdezte, remélem nem reklám: RS52-t a komáromiak (Lapua) tartanak, a weblapjuk szerint raktáron is van.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: