Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307390 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Január 02. - 20:09:29 »

40:4 az utántöltés mellett.
Tehát a regisztrált felhasználók 7%-a támogatja az utántöltést ,eddig.

Egy ilyen eredménynek két értelmezése lehetséges:
- a szavazók nagy többsége támogatja, tehát igen
- a szavazásra jogosultak 93%-át nem érdekli ez a kérdés, tehát nem érdemes foglalkozni vele.

 Vállat von



Sok "szakember" váltig állította, Magyarországon sohasem engedélyezik a gázpisztoly szabad vásárlását! Mosolyog
Most a petárda, meg az utántöltés tilos! Ez is elmúlik egyszer.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Január 02. - 20:11:34 »

40:4 az utántöltés mellett.
Tehát a regisztrált felhasználók 7%-a támogatja az utántöltést ,eddig.

Egy ilyen eredménynek két értelmezése lehetséges:
- a szavazók nagy többsége támogatja, tehát igen
- a szavazásra jogosultak 93%-át nem érdekli ez a kérdés, tehát nem érdemes foglalkozni vele.

 Vállat von




Hát ami azt illeti, elég nagy az érdektelenség! Sajnos nem csak itt, hanem még abban is ami minket sokkal jobban érint! /fegyver törvény módosítása/
Sokszor az jut eszembe, érdemes e egyáltalán ebbe a szalonka dologba belefognunk?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Január 02. - 20:41:51 »


Hát ami azt illeti, elég nagy az érdektelenség! Sajnos nem csak itt, hanem még abban is ami minket sokkal jobban érint! /fegyver törvény módosítása/
Sokszor az jut eszembe, érdemes e egyáltalán ebbe a szalonka dologba belefognunk?

Én a szalonkással most várnék. A Kamara egyelőre lehet, hogy hatékonyabb lesz.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Január 02. - 20:43:52 »

Én is így gondolom! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Január 27. - 16:43:57 »

"Hirdetés feladásának ideje: 2008-12-27
Megtekintve 121 alkalommal.

Tisztelt vadásztárssak keresek 16-os papír vagy rézhüvely töltéséhez alkatrészeket elsősörban papírba való gyutacs érdekelne ha valaki tud bármilyen megoldást kérem keressen Vadászüdvözlett "

Hmmmm!   Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Január 27. - 16:49:07 »

"Hirdetés feladásának ideje: 2008-12-27
Megtekintve 121 alkalommal.

Tisztelt vadásztárssak keresek 16-os papír vagy rézhüvely töltéséhez alkatrészeket elsősörban papírba való gyutacs érdekelne ha valaki tud bármilyen megoldást kérem keressen Vadászüdvözlett "

Hmmmm!   Meglepődött Meglepődött Meglepődött

Jóóó ... ennél már csak a lőpor lenne jobb..
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Január 27. - 16:50:41 »

Mé, nekem van eladó.... OOO
Naplózva

Üdv End
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Január 28. - 10:24:43 »

Vegyen egy doboz patront, szedje szét, és máris van minden alkatrész!  Nyihi Nyihi
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Március 17. - 12:49:21 »

Most már van puska(Heym) és lőszer is e, méltatlanul elfeledett kaliberhez. SB,Brenneke, is készít hozzá.
Ha nincs az egyik boltban,van a másikban. De ha rendelsz,rövid idő alatt ,meghozzák.
Nagyon jól öl,nem kell után keresni. Egyik barátom akinek kölcsön adtam,azt mondta róla: ez egy, faltörő!
Pedig, 9,3 x62 is volt neki. Egy tehenet és egy, disznót ejtett el és, mindketttő eldőlt,helyben.
És,messzebbre is lehet lőni vele mint a,8x57-el. (30-06-os ballisztikája van.)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Március 17. - 13:59:03 »

Most már van puska(Heym) és lőszer is e, méltatlanul elfeledett kaliberhez. SB,Brenneke, is készít hozzá.
Ha nincs az egyik boltban,van a másikban. De ha rendelsz,rövid idő alatt ,meghozzák.
Nagyon jól öl,nem kell után keresni. Egyik barátom akinek kölcsön adtam,azt mondta róla: ez egy, faltörő!
Pedig, 9,3 x62 is volt neki. Egy tehenet és egy, disznót ejtett el és, mindketttő eldőlt,helyben.
És,messzebbre is lehet lőni vele mint a,8x57-el. (30-06-os ballisztikája van.)

Szia Gábor!

Ugye a 8x64S-ről van szó?

Ha igen, akkor csak annyi kiegészítést engedj meg, hogy gyárilag nem csak a Heym SR21, hanem a Blaser R93-as és a Merkel KR1-es is készül ilyen csővel. Nagyon helyes...
Naplózva
Kastro
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121


« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Március 17. - 17:29:57 »

Szervusz,Viktor!

Igen van . Nem írtam oda hogy, stb. És előszeretettel készítenek építenek csőcserével,ilyen golyósokat. Egyre többen. Nekem volt egy Mauser 66-os új Walter csővel.
Most pedig egy,M98 szintén Walterral. Csak egy trehány vadász ,nem ápolta. Rendbe kell hoznom. Csak azért vettem meg mert, új a csöve.
Fegyver b vagyok. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Március 17. - 18:55:07 »

Most már van puska(Heym) és lőszer is e, méltatlanul elfeledett kaliberhez. SB,Brenneke, is készít hozzá.
Ha nincs az egyik boltban,van a másikban. De ha rendelsz,rövid idő alatt ,meghozzák.
Nagyon jól öl,nem kell után keresni. Egyik barátom akinek kölcsön adtam,azt mondta róla: ez egy, faltörő!
Pedig, 9,3 x62 is volt neki. Egy tehenet és egy, disznót ejtett el és, mindketttő eldőlt,helyben.
És,messzebbre is lehet lőni vele mint a,8x57-el. (30-06-os ballisztikája van.)

2 nagyvad elejtése után egyből "faltörő"  ???

Nekem a "rövidebb" 8-assal az első 6-7 nagyvadra leadott lövésemtől tűzbe rogyás lett.
Mégsem tartom faltörőnek... :-)
...és, hogy messzebre el lehet a 64-essel lőni mint az 57-essel???
Igen, mert több benne a lőpor - :-) -, de vadászati szempontból szerintem idehaza - mégegyszer szerintem - a 8x57-es lőtávja is bőven elég...pedig nem is faltörő.  Mosolyog

Én a 200 m fölé nagyvadra lődöző vadászokkal szemben meglehetősen szkeptikus vagyok...próbáltam is, lőttem is, de sokkal több 200 m-ről elhibázott és megsebzett vadról tudok, mintsem elejtettről...
Ez persze csak az én véleményem.  Wave

Ettől függetlenül a 8x64-es egy kiváló nagyvadas kaliber...a 9,3x62-essel egyetemben.

Ha 2 ilyen puskát ajánlanának fel nem is tudom melyiket választanám...ja, de tudom, amelyikre az van rája írva, hogy "goiserer".
 Kacsint Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Március 17. - 19:30:29 »

Roli!

Ha ennyire tetszik, akkor miért nem 9.3x62-t vettél? Vagy a nyolcas jobban bejön? No, nem rosszból kérdem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Március 17. - 19:50:26 »

Hát ez nem egyszerű kérdés.
Nagy vágyam volt egy 8x57-es, vagy 9,3x62-es puska.
Most biztosan kapok a fejemre, de nekem nagyvad vadászat tekintetében teljesen egyenrangú a 2 kaliber, ebben megerősített a 8x57-es elmúlt pár évi munkája és egy igen régóta 9,3-assal vadászó barátom véleménye. (akinek bizony akad puskája, de elmondása szerint ha csak egy lehetne az 8x57-es lenne.)

Annak, hogy miért van 8x57-esem és miért nem váltottam 9,3x62-esre 2 oka van.

Az egyik - és legnyomósabb - hogy olyan puskát kaptam a kezembe barátaim által a kis rövid csövű 8x57-es képében, amit az ember nem ad el, maximum megöröklik tőle.
Olyan amilyennek elképzeltem - még a "hibás" vöröses tusaszínt kedvelő "gyagyám" is ki lett elégítve - méretemre készült, pontos precíz, rövid csövű, olyan a távcső amilyet szerettem volna, olyan szereléken amilyet szerettem volna, olyan irányzékokkal amilyet szerettem volna.
Kezes, egyedi puska.

A másik, hogy számomra a rövid csövű puskák a legszebbek és legoptimálisabbak is egyben.
Próbáltam 9,3-asban stucnit, de megvallom neked 50 m-en nemigen tudtam a szórást 25-30 mm. alá vinni, még könnyű lövedékkel sem.
A 8x57-essel ilyen gondom nincs, még a lassú, nehéz 13 gr-os maggal is símán megy a 16-18 mm-es szóráskép.

Azonban a legfontosabb amit az első okként jelöltem...a 8-as mellé meg egy 9,3-as...nahát az meg aztán nagyon felesleges.
(inkább most egy 22-250-est társítottam az öreg 8-as mellé.)

...de ne offoljuk a wiederladen topicot. Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Március 17. - 20:03:06 »

 Igen

Tehetnél fel képet "A puska ami a vállamat húzza" topicba. Őszintén kíváncsi vagyok a csinosított puskákra. Én is majd "otthonosabbá" szeretném varázsolni a CZ-t.

OFF-ON
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: