Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307505 alkalommal)
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #2055 Dátum: 2020. április 09. - 00:08:00 »

Én kisérletezekegy aldis UH val meg van egy saját barkács tűs forgódobos is.
Mind a kettő jó, előnyökkel hátrányokkal ellátva.
A tüsishez kicsi ultrapor, az UH hoz a vízbe a mosogatogépbe valo folyadékot rakom.
Utána kézmeleg vízbe mosom át mindkettőnél és van egy kis kefém amivel bent áthúzom.
Minél ritkábban jutok el vadászni annál többet buzizok a tisztogatással. Nevet
Amúgy nem tagadom szívesen tisztigatok. Az asszony is szokta jelezni hogy szerinte a lakásba is kipróbálhatnám...

A tüsis forgódobos tisztítóba nem ultraport használj. Gondolom kb. 1-1,5 liter vízzel forgatod. Az ultra helyett a vízbe tegyél 30-50 ml "CILLIT vízkő és rozsda eltávolító" folyadékot vagy gélt. (A folyadék könnyebben beszerezhető és ugyan olyan jó.) Pörgesd 30-60 percet és meglátod az eredményt, magáért beszél. Csak rézhüvelyeknél használd! A fényes talán "nikkelezett?" hüvelynél jó az ultrapor.
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #2056 Dátum: 2020. április 09. - 00:14:29 »

Eredmény.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2057 Dátum: 2020. április 09. - 07:21:12 »

Ha lehet én pont azt szeretném elkerülni, hogy még 2 kütyüm legyen (mosó meg ahhoz szárító is ha már lúd ... alapon)
Anno Huszlavika írta, hogy ő műanyag kefét használ mert bőven elég erre a célra és kezdésnek én sem költenék rá ha ez is megfelel.Illetve a felszerelés összeállításához kértem segítséget ahol kaptam hasonló tanácsokat, aztán később lehet veszek én is valamit de amíg lehet kerülném.
Elsősorban a kezemen lévő zsírra gondolnék de akár egy fegyverolajos rongyról véletlenül is vagy ilyesmi, de a lényeg a megelőzés

A féktisztító meg vadászat lőtér előtt tökéletesen megoldja a cső olajmentesítését ebből gondoltam erre is megfelelhet+ ez elpárolog elég szépen  és jellemzően nem marad vissza sok anyag.

Biztosan jó az ultrahangos cucc, de én az egyszerű mosogatószeres, forró vizes egyenként átkeféléses módszert használom. A megfelelő műanyag kefe / kémcső kefe nekem tökéletsesn bevállt, egy a feleségem által kidobni szánt, kitisztított és kissé átalakított szemspirál meg még a csappantyú ágyat is kipucolja. Majd meleg vizes öblítés 2x és a tálcán cseppmentesen leszárad. Mindent kézzel csinálok, nem töltősorral, ez az egy művelet még belefér nekem automata nélkül is.
 
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2058 Dátum: 2020. április 09. - 09:16:56 »

Én kisérletezekegy aldis UH val meg van egy saját barkács tűs forgódobos is.
Mind a kettő jó, előnyökkel hátrányokkal ellátva.
A tüsishez kicsi ultrapor, az UH hoz a vízbe a mosogatogépbe valo folyadékot rakom.
Utána kézmeleg vízbe mosom át mindkettőnél és van egy kis kefém amivel bent áthúzom.
Minél ritkábban jutok el vadászni annál többet buzizok a tisztogatással. Nevet
Amúgy nem tagadom szívesen tisztigatok. Az asszony is szokta jelezni hogy szerinte a lakásba is kipróbálhatnám...
Az ultrahangos tisztítóba próbáld ki a vizes brigéciolt. Olcsóbb, mint a gyári tisztítófolyadékok és egész jól muzsikál.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2059 Dátum: 2020. április 09. - 09:45:25 »

Nézegetve a lőszertöltő tananyagokat elég nyomatékosan jelzik mindenhol, hogy olaj/zsír ne maradjon véletlenül sem a rendszerben. Ha valakinek nincs és nem is szeretne ultrahangos és egyéb mosót/tisztítót venni akkor a bronzkefe(vagy műanyag) után szappanos víz és csappantyúzás előtt féktisztító a hüvelybe és csappantyúfészekbe megoldhatja ezt a problémát?
Előre is köszönöm a segítséget.

 Emelem

 Emelem

A gyári hüvelykencék vízbázisúak. Azt sima meleg (mosogatószeres) vízzel is le lehet lötybölni a palackokról.
A kezedtől nem lesz zsíros olyan szinten a hüvely, hogy baja legyen. (Feltehetőleg nem szoktál könyékig gépzsíros kézzel asztalhoz ülni.  Ördög)
Számtalan lehetőség létezik a hüvely tisztítására, többiek meg már le is írták a leggyakrabban használatosakat.
Én is többfélét kipróbáltam. Mindegyiknek van előnye, hátránya.
Leginkább ízlés kérdése, ki melyiknél marad.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2060 Dátum: 2020. április 09. - 09:51:08 »

Ha lehet én pont azt szeretném elkerülni, hogy még 2 kütyüm legyen (mosó meg ahhoz szárító is ha már lúd ... alapon)
Anno Huszlavika írta, hogy ő műanyag kefét használ mert bőven elég erre a célra és kezdésnek én sem költenék rá ha ez is megfelel.Illetve a felszerelés összeállításához kértem segítséget ahol kaptam hasonló tanácsokat, aztán később lehet veszek én is valamit de amíg lehet kerülném.
Elsősorban a kezemen lévő zsírra gondolnék de akár egy fegyverolajos rongyról véletlenül is vagy ilyesmi, de a lényeg a megelőzés

A féktisztító meg vadászat lőtér előtt tökéletesen megoldja a cső olajmentesítését ebből gondoltam erre is megfelelhet+ ez elpárolog elég szépen  és jellemzően nem marad vissza sok anyag.
A hüvelybe zsír vagy olaj csak szándékosan tud kerülni. Kivülről meg Huszlavikával (Isten nyugosztalja) szalonnabörkével tisztítottuk.
Minden más csak optikai tuning.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #2061 Dátum: 2020. április 09. - 10:17:50 »

Emelem

A gyári hüvelykencék vízbázisúak. Azt sima meleg (mosogatószeres) vízzel is le lehet lötybölni a palackokról

 Wave
A hüvelybe zsír vagy olaj csak szándékosan tud kerülni. Kivülről meg Huszlavikával (Isten nyugosztalja) szalonnabörkével tisztítottuk.
Minden más csak optikai tuning.
Hát jó  meggyőztetek Mosolyog

Biztosan jó az ultrahangos cucc, de én az egyszerű mosogatószeres, forró vizes egyenként átkeféléses módszert használom. A megfelelő műanyag kefe / kémcső kefe nekem tökéletsesn bevállt, egy a feleségem által kidobni szánt, kitisztított és kissé átalakított szemspirál meg még a csappantyú ágyat is kipucolja. Majd meleg vizes öblítés 2x és a tálcán cseppmentesen leszárad. Mindent kézzel csinálok, nem töltősorral, ez az egy művelet még belefér nekem automata nélkül is.
 
Köszönöm ez a módszer nekem is szimpatikus. Veszek még műanyagkefét ami elég nagy a hüvely belsejéhez is és akkor már kezdhetem is a puceválást Mosolyog
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2062 Dátum: 2020. április 09. - 15:38:47 »

A tüsis forgódobos tisztítóba nem ultraport használj. Gondolom kb. 1-1,5 liter vízzel forgatod. Az ultra helyett a vízbe tegyél 30-50 ml "CILLIT vízkő és rozsda eltávolító" folyadékot vagy gélt. (A folyadék könnyebben beszerezhető és ugyan olyan jó.) Pörgesd 30-60 percet és meglátod az eredményt, magáért beszél. Csak rézhüvelyeknél használd! A fényes talán "nikkelezett?" hüvelynél jó az ultrapor.


A fényességre én nem törekszem, az ultrát inkább azért használom, hogy a szmötyivel csapadékot képezzen és kiváljon, meg egy minimálisan a belsejét is fellazítja. Amúgy sztem nincs 1 litya sem benne. de tüsi vagy 1 férfimarék.

Eddig jó az is. Én az erősen savas motyókat nem favorizálom, nem basztatom feleslegesen a fémet velük, amire betöltöm addigra ugyis összefogdosom rendesen.

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2063 Dátum: 2020. április 09. - 15:41:27 »

Az ultrahangos tisztítóba próbáld ki a vizes brigéciolt. Olcsóbb, mint a gyári tisztítófolyadékok és egész jól muzsikál.

A gyárikba legtöbbször DMSO-t raknak mert az segít oldatba vinni minden-t ami nem fém.
A brigéciolban a szagát nem bírom, kisebb koromban Édesapám kocsiszerelős bulijaiba becsömöltem belőle Mosolyog  Röhög

De van idehaza valami bio motortisztogatóm azt kipróbizom lehet.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #2064 Dátum: 2020. április 15. - 14:19:09 »

Próbáltam keresni a topicban de nem találtam érdemleges információt Swiss reload  porokkal kapcsolatban.
Használ valaki esetleg RS port? A Vihtavuori-hoz képest milyen minőséget képvisel? (9,3x62-höz  egyenlőre csak nézegetek de az n150 és az RS52 nemt tűnik rossznak papíron) 

Előre is köszönöm!
 Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2065 Dátum: 2020. április 15. - 16:56:40 »

Próbáltam keresni a topicban de nem találtam érdemleges információt Swiss reload  porokkal kapcsolatban.
Használ valaki esetleg RS port? A Vihtavuori-hoz képest milyen minőséget képvisel? (9,3x62-höz  egyenlőre csak nézegetek de az n150 és az RS52 nemt tűnik rossznak papíron) 

Előre is köszönöm!
 Emelem
Kicsit nyugodtabban viseli a puska.Kicsit más.De vannak olyanok akik Vektannal és Lovex porral töltenek versenyre is.Tehát a minőség relativ.Ha drága akkor jó?Akkor jó mert az RS nem az olcsó kategória.Svájci Kacsint
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #2066 Dátum: 2020. Május 11. - 22:41:17 »

Sziasztok!

8x57 mm-es (IS Mauser) RWS Teilmantel-Rundkopf 196gr/12,7g összeállításban, ha valaki tudna teljes szerelt lőszerhossz értéket (COL) megadni megköszönném.  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2067 Dátum: 2020. Május 12. - 00:19:32 »

Sziasztok!

8x57 mm-es (IS Mauser) RWS Teilmantel-Rundkopf 196gr/12,7g összeállításban, ha valaki tudna teljes szerelt lőszerhossz értéket (COL) megadni megköszönném.  Emelem
QL szerint 81,99 mm.

 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #2068 Dátum: 2020. Május 12. - 08:14:09 »

QL szerint 81,99 mm.

 Emelem

Szia!
A QL az adott kalibernél a maximális névleges méretet adja meg. 82 mm esetén 1-1,5mm lenne csak a hüvelynyakban. Az esetemben 75-77 mm környékén kell lenni e az értéknek.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2069 Dátum: 2020. Május 12. - 10:16:25 »

Szia!
A QL az adott kalibernél a maximális névleges méretet adja meg. 82 mm esetén 1-1,5mm lenne csak a hüvelynyakban. Az esetemben 75-77 mm környékén kell lenni e az értéknek.

Valóban, és nem az egyetlen hibája a QL-nak.
Amiket én töltök, ott ilyen baki még nem volt, a 8x57 nincs közötte, ezért fel sem tűnt.

Mondjuk én mindig mérek pálcával egy lehetséges max hosszt, majd azt ellenőrzöm egy egybeszerelt hüvely-lövedék párossal, por és csappantyú nélkül.
1. Benyomok egy lövedéket a kamra felől a csőbe. Szemből beeresztek egy pálcát a bogyóig, amin megjelölöm a csőszáj szintjét.
Utána kiveszem a kuglit, és a zárt puskánál betolom a pálcát "fenékig" és újból jelölök.
A két jel közötti távolság a max. lőszerhossz.

2. A próbalőszert pár tizeddel hosszabbra hagyom, mint a mért érték, és finoman betöltöm.
Ha jól mértem, akkor először nem tudok zárolni a plusz hossz miatt.
1-2 tizedenként addig csökkentem a hosszt amíg simán záródik.
Ebből visszaveszek minimum 1 mm-t a szabad mozgásra, és megvan az én puskámhoz való méret.

Tudok viszont olyanról, hogy az 1 mm nem lett volna elég, mert a puskát mérve kiderült, hogy nagyon hosszú a kamra, és az 1 mm-rel
nem maradt kellő beültetési mélység a hüvelynyakban az adott lövedék esetében. Ilyenkor ezt is figyelembe kell venni a teljes hossz beállításakor.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: