Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 305832 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1680 Dátum: 2017. December 12. - 08:12:18 »

Érdeklôdnèk,hogy megy-e Gyôr környékérôl valaki újratöltô tanfolyamra Pestre a Gyöngysor utcàba?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1681 Dátum: 2018. Február 09. - 20:49:39 »

Valaki rendelt az utóbbi időben RCBS akármit a kapszliból?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1682 Dátum: 2018. Február 15. - 21:14:50 »

Kezdő tejfelesszájúként kérdezném, hogy vajh azt lehet tudni, hogy a nagy gyártók a sorozat lőszereiket milyen porokkal töltik?
Vagy ez olyan mint az unimukk recept?
Vagy "tisztelt Vágó úr hülye a kérdés"? Nevet
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1683 Dátum: 2018. Február 15. - 21:19:10 »

Kezdő tejfelesszájúként kérdezném, hogy vajh azt lehet tudni, hogy a nagy gyártók a sorozat lőszereiket milyen porokkal töltik?
Vagy ez olyan mint az unimukk recept?
Vagy "tisztelt Vágó úr hülye a kérdés"? Nevet

 Unikum:) De találgatni lehet.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1684 Dátum: 2018. Március 11. - 11:12:19 »

 Emelem
 

Valami megint történt hülyebogár ügyben... :Mosolyog Vigyor



 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1685 Dátum: 2018. Március 11. - 12:14:28 »

te Anti, te egyre lejjebb adod?  Meglepődött

62, 64 után 57?
 Röhög
Há hova jut a világ? Mi lesz a következő 222 vagy 17 HMR?
 Kacsint
Nevet

Na mit főzöl mesélj!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1686 Dátum: 2018. Március 11. - 12:30:33 »

te Anti, te egyre lejjebb adod?  Meglepődött

62, 64 után 57?
 Röhög
Há hova jut a világ? Mi lesz a következő 222 vagy 17 HMR?
 Kacsint
Nevet

Na mit főzöl mesélj!

Azért a 9mm-ből nem engedek... Kacsint
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1687 Dátum: 2018. Március 11. - 12:45:11 »

Frász jött rám, hogy a "kilenc és fölötte" lelkipásztori címet feladod Nevet Kacsint

 Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Tróbert
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1688 Dátum: 2018. Március 30. - 16:53:49 »

Sziasztok!
Egy töltögetős problémával kapcsolatban kérdezlek benneteket. A hibára szerintem rájöttem de azért megkérdezlek titeket is. Nos töltöttem 50db 222Rem-t még tavaly ennyire futotta a maradékból,  amik igen jól működtek, majd váltás új por és mag a hüvely változatlan lapua csak most 100db lett összerakva. A szórás kitűnő lett 100m és szinte szakadnak Izs18! A nyáron azt tapasztaltam, hogy olyan ziccereket hibázok amik előtte nem voltak vagy ha voltak is azt éreztem magamban az okát. Több  próba eredménye kb. pl 3-5 lövés egyben egy  2-3cm-re odább 50m-en  Az utolsó darabokat meghagytam a lőtérre kb 20-t.   Csináltam másik töltettel  más hosszal a régebben használt sebességhez igazodva Sako és Lapua hüvelyben. A hüvelyek kiköbözve szinte egyformák - típuson belül.  A szórások jók voltak nincs eldobódás.  A maradékból szériából 100m-is hozta az eltérést 4cm.-t., 3 lövés egyben 2 külön egyben. Nos a probléma felderítését próbáltam kiküszöbölni új szeri és távcsővel is, mint tapasztaltam, nem változott vagyis igen a tesztszéria nem szórt sem az 50gr sem a 40gr, a sebességek többször duplikáltak is. Kacsint
Nos egyenlőre ennyi, várom mit mondotok mi lehetett a hiba. Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1689 Dátum: 2018. Március 30. - 20:53:39 »

Sziasztok!
Egy töltögetős problémával kapcsolatban kérdezlek benneteket. A hibára szerintem rájöttem de azért megkérdezlek titeket is. Nos töltöttem 50db 222Rem-t még tavaly ennyire futotta a maradékból,  amik igen jól működtek, majd váltás új por és mag a hüvely változatlan lapua csak most 100db lett összerakva. A szórás kitűnő lett 100m és szinte szakadnak Izs18! A nyáron azt tapasztaltam, hogy olyan ziccereket hibázok amik előtte nem voltak vagy ha voltak is azt éreztem magamban az okát. Több  próba eredménye kb. pl 3-5 lövés egyben egy  2-3cm-re odább 50m-en  Az utolsó darabokat meghagytam a lőtérre kb 20-t.   Csináltam másik töltettel  más hosszal a régebben használt sebességhez igazodva Sako és Lapua hüvelyben. A hüvelyek kiköbözve szinte egyformák - típuson belül.  A szórások jók voltak nincs eldobódás.  A maradékból szériából 100m-is hozta az eltérést 4cm.-t., 3 lövés egyben 2 külön egyben. Nos a probléma felderítését próbáltam kiküszöbölni új szeri és távcsővel is, mint tapasztaltam, nem változott vagyis igen a tesztszéria nem szórt sem az 50gr sem a 40gr, a sebességek többször duplikáltak is. Kacsint
Nos egyenlőre ennyi, várom mit mondotok mi lehetett a hiba. Kacsint


Nem tudom, hogy ez-e az ok, de érdemes rápróbálni. Angyal
Barátom fillérre így járt, de gyári patronokkal, majd megőrült, egy kisebb vagyont már ott hagyott a bótban, kipróbált már mindent, direkte neki hoztak be csilliárdért valami qrva drága ritkaságot........az eredmény ugyanez volt....... x lövés luk-lukba, utána egy vagy kettő el a pitsába....

Elment a puskával a városba, az orvos orvosovics orvosovhoz, hogy bántják az őszi szelek, de ezen kívül még ez is van, és már aludni sem tud az idegtől, és már csak az asszonyt, és két barátnőjét tudja boldoggá tenni. A többi női hölgyet le kellett építeni!  Woest Rííí

A (puska)doki megkérte, hogy lőjön egy párat, mintha ő ott sem lenne......... az eredmény persze ugyanaz!

Na akkor megírta receptet: ez egy IZS 18, ezt nem kell próbálni finoman összecsukni, teccik-nemteccik, ezt bizony össze kell csattani olyan keményen, ahogy egy orosz puskát össze kell csattintani! És láss csodát... azóta a kis hármas bármilyen patronnyal lukat lukba lődöz (persze a költői szabadság keretein belül kell ezt a lukba lukat érteni, de akkor is) !

Bízzunk benne, hogy nálad is csak ennyi lesz a probléma. Kacsint

 Emelem
Naplózva
Tróbert
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1690 Dátum: 2018. Március 30. - 21:59:27 »

Én is szeretem össze-csattogtatni  Mosolyog, de nem ez lett a vége.  Szerintem.  Az új töltésben  ( 20 db) már nem volt eldobódás miután.... a hüvelyt, na? Na a két kört már használt hüvelyek közé bedobtam 20db kapott másikat úgy lett meg a 100. Itt hibáztam.. mert ugye az a jó ha a hüvelyek egyformák- bíztam a Lapua-ban. A nagyhoz is ezt használom de azokat szűzen vettem. Na a régi töltés közül ki tudtam könnyen válogatni a régi már a puskámban használt hüvelyeket mert GrÍsa dörzsára már cserére szorult volna mert csíkosak lesznek a hüvelyek. A két csoport jól összerakott  az egyik ide a másik odébb. Ez már valami!  Na az előtt hüvelyeket alaposan megnéztem, kiköböztem , de 26,6-26.8gr a 0,2 különbségnél nem volt nagyobb.  Ezt a Crono is mutatta. Ja a csapi BR4 volt.  Hmm.. fejvakarás és...különbséget csak a csappantyúfészekben találtam meg.  A régi hüvelyek gyúlyuk átmérője NAGYOBB (2mm)  mint az utólag a csapatba rakottaké ami 1.7mm.  Ez okozta a gondot szinte biztos .
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1691 Dátum: 2018. Március 30. - 22:24:27 »

Én is szeretem össze-csattogtatni  Mosolyog, de nem ez lett a vége.  Szerintem.  Az új töltésben  ( 20 db) már nem volt eldobódás miután.... a hüvelyt, na? Na a két kört már használt hüvelyek közé bedobtam 20db kapott másikat úgy lett meg a 100. Itt hibáztam.. mert ugye az a jó ha a hüvelyek egyformák- bíztam a Lapua-ban. A nagyhoz is ezt használom de azokat szűzen vettem. Na a régi töltés közül ki tudtam könnyen válogatni a régi már a puskámban használt hüvelyeket mert GrÍsa dörzsára már cserére szorult volna mert csíkosak lesznek a hüvelyek. A két csoport jól összerakott  az egyik ide a másik odébb. Ez már valami!  Na az előtt hüvelyeket alaposan megnéztem, kiköböztem , de 26,6-26.8gr a 0,2 különbségnél nem volt nagyobb.  Ezt a Crono is mutatta. Ja a csapi BR4 volt.  Hmm.. fejvakarás és...különbséget csak a csappantyúfészekben találtam meg.  A régi hüvelyek gyúlyuk átmérője NAGYOBB (2mm)  mint az utólag a csapatba rakottaké ami 1.7mm.  Ez okozta a gondot szinte biztos .

Ja, el is felejtettem mondani, hogy ami nekem legtöbb szívás volt, az mint billenőcsövűekkel. 8 hónapot vártam kb 15 éve a vom Hofe matricámra (G kategória), akkor 28 ropi volt, kb 8 volt egy A kategóriás RCBS. Majd megőrültem, amikor a méregdrága Gehman hüvelyt nem tudtam újrahúzni...... kétszer vettem le a matrica hosszból mire sikerült.
Nem hinném, hogy a gyúluk mérete számít, a Hirtenbergeré valami 1,6 mm simán eltörtem a csapi kitoló rudamat, de lőproblémák nem voltak.
A köbözés csalóka.... a köb az egy dolog... a Nosler reloading manualban van vagy 8 hüvely ketté vágva.. bakker egyik hüvely sem olyan mint a másik, tiszta gáz.
A cimborám a kis fostalicska cseh billenőjével szívott .222-ben, ott sem tudta összecsukni egy rakat hüvelynél.
Én egyszer vettem a Remingtontól 100 nyers hüvelyt, egyenletesebb volt és nagyobb űrtartalmú bármelyiknél, meg örököltem vagy 150 Winchester hüvelyt, azok is jók.
A többivel nem is foglalkoztam, Sako, Norma, RWS, mind szarabbak a Remingtonnál. Ami érdekes, mert egyébként Remington hüvelyt nem használnék semmibe, de ebben frenetikusan jók.
Örülök, hogy megtaláltad a megoldást, így megy ez, mérés, próba, megfigyelés, visszamérés az elején így megy. Ezért nem töltöm semmimet meg jól, mert, ha megvan egy jó kupac használható, akkor azt 5-6-szor szeretném használni.
Elsősorban a lustaság miatt........ Kacsint

 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1692 Dátum: 2018. április 05. - 21:16:25 »

Első 20perces próba után nagyon szép lett a vizes forgódobos hüvelytisztító.
 Igen
Szigorúan talált anyagból gyártva igazi hómméd masina.
Egyedül a tisztogato vaspöckök eredetiek. (Nem hamisítvány hisz Kínai)
A kérdésekre válaszolva persze nem létkérdés.
De a ‘9 és a felett’ Lelkipásztorunk azt mondta hogy egy kis hüvely tisztogatás nem árt...

Majd teszek fel fotókat ha valakit irdekel.
 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1693 Dátum: 2018. április 06. - 09:15:13 »

Első 20perces próba után nagyon szép lett a vizes forgódobos hüvelytisztító.
 Igen
Szigorúan talált anyagból gyártva igazi hómméd masina.
Egyedül a tisztogato vaspöckök eredetiek. (Nem hamisítvány hisz Kínai)
A kérdésekre válaszolva persze nem létkérdés.
De a ‘9 és a felett’ Lelkipásztorunk azt mondta hogy egy kis hüvely tisztogatás nem árt...

Majd teszek fel fotókat ha valakit irdekel.
 Emelem

 Emelem

 Röhög

Kíváncsi vagyok a szerkezetre. Meglepődött
Én is próbálkoztam már valami házival, de nem igazán jött össze (persze nem fektettem bele túl sok energiát).
Az origi. gyári kütyük nagyon drágák, a kisebb kínai csodák meg nem tudom működnek-e rendesen? Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1694 Dátum: 2018. április 09. - 12:02:24 »

Na egy kis házi barkács következik.

Tekintve hogy tisztított hüvely az ujratöltésben és másban  'Girl is jó, így gyártottam az elsőhöz valót.
Nagyon bonyolult és nehezen beszerezhető termékekből épült.
Úggymint:
-PVC csődarab
-Csavar
-Ragasztó
-PVC csővég
-Régi csavarozógép motor
-Rétegeltlemez
-Szekrény görgő

-Alibabás rozsdamentes fémpöcök
-Tápegység

Nem egy bonyolult valami de, egy kanál ultrával vegyítve szépen kitakarítja a hüvelyeket kivül belül.
a kis fémbaszok nagyon jól mennek köröm és bőralá. Mosolyog










 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: