Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 305856 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1575 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 11:38:39 »

Valamelyik jogalkotó nagyon unatkozott!

Valószínűleg! Kilóra gyártják a törvényeket! Szomorú

Régen minden vadász maga töltötte a sörétes patront, a "dunszt"-ot Mosolyog a golyós hadilőszert meg fúrták-reszelték, most meg vizsgázni kell ha tölteni akar valaki. Külön szekrény, külön engedély, külön illeték. Jó üzlet ez valakinek.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1576 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:01:42 »

Én ebben erősen kételkedek.
 Emelem

Pedig de !
 A slovákok éveken keresztül  tonnaszám ( raktári zsír új)  VZ-26 , VZ-58 , AK-47, AMD-65 , MauserK98  , SKS ,  Vz61 Scorpion  stb     éles hadi fegyverekből,  alakítottak át    vaklőszeres  és gáz-riasztó fegyvereket !   Amiken gyakorlatilag csak a csövet alakították át, úgy ahogy  a fórumtárs is írta lentebb  , de amúgy  minden maradt rajt  a régiben !  Ezeket mindenféle engedély nélkül , akár interneten is meg lehetett venni ,  akár több db-ot is  , ha 100db-ot vettél akkor annyit  senki nem kérdezett semmit  

a múltkor olvastam egy cikket , hogy rengeteg ilyen fegyvert foglaltak le Olaszországban , Spanyolországban , a Franciáknál ,a  Belgáknál , és az Angoloknál , és már mind vissza volt alakítva
 ezeken   vagy csövet cseréltek  , vagy az eredeti csőböl kivették a stiftet , és behegesztették a helyét


Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1577 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:08:33 »

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Egy adag feketelőpor

A lőpor legkorábbi kínai nyelvű leírása egy 1044-ből ismert katonai kéziratban
A lőpor (vagy puskapor) nagy gázkibocsátással égő robbanószer. Meggyújtva égése olyan heves, hogy hirtelen igen nagy mennyiségű gáz (égéstermék) keletkezik.
 Stoel
Talán jobb lenne a robbantásra alkalmas szer kifejezés.
Önmagában csak ég, szüksége van zárt térre és oxigénre hogy robbanjon. Ilyen anyagot azért  ismerünk néhányat.
Az "igazi" robbanóanyagnak Pl: TNT, C4, egyikre sincs szüksége.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1578 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:13:50 »

Pedig de !
 A slovákok éveken keresztül  tonnaszám ( raktári zsír új)  VZ-26 , VZ-58 , AK-47, AMD-65 , MauserK98  , SKS ,  Vz61 Scorpion  stb     éles hadi fegyverekből,  alakítottak át    vaklőszeres  és gáz-riasztó fegyvereket !   Amiken gyakorlatilag csak a csövet alakították át, úgy ahogy  a fórumtárs is írta lentebb  , de amúgy  minden maradt rajt  a régiben !  Ezeket mindenféle engedély nélkül , akár interneten is meg lehetett venni ,  akár több db-ot is  , ha 100db-ot vettél akkor annyit  senki nem kérdezett semmit  

a múltkor olvastam egy cikket , hogy rengeteg ilyen fegyvert foglaltak le Olaszországban , Spanyolországban , a Franciáknál ,a  Belgáknál , és az Angoloknál , és már mind vissza volt alakítva
 ezeken   vagy csövet cseréltek  , vagy az eredeti csőböl kivették a stiftet , és behegesztették a helyét



Eddig rendben, csak azt nem értem miért a lőport korlátozzák? Vállat von
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1579 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:18:38 »

Rendőr ismerős mondta!

Ha valakinél ( házkutatáskor)   10-12db-nál több éleslőszert találnak , azt  automatikusan  ( meg kell hogy )   meggyanúsítják ,        robbanóanyaggal való visszaéléssel is   !    nekik ez van kiadva

a többit majd a bíró vagy ügyész  eldönti
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1580 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:23:57 »

Pedig de !

Félreértettél! Azt nem hiszem, hogy az európai terrorcselekmények nagy részét, pláne 100%-át ezekkel a "fegyver"-ekkel követték el.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1581 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:27:46 »

Eddig rendben, csak azt nem értem miért a lőport korlátozzák? Vállat von


Az  illegális fegyverkereskedelem végett az EU direktíva fegyvertörvény modosítást adott be ( amiről biztos hallotál Te is) ,   amit el is fogadtak !  Ennek a modosításnak lehet az  egyik vonzata  hogy már nem ad a slovák ,,   szerintem 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #1582 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 12:35:54 »

Félreértettél! Azt nem hiszem, hogy az európai terrorcselekmények nagy részét, pláne 100%-át ezekkel a "fegyver"-ekkel követték el.


A Franciáknál,  mindkét lövöldözésnél  slovák eredetű vaklőszeresből visszacsinált VZ58-akat használtak ,        a németeknél mikor az a csávó  lövöldözött   egy slovák cég által  gáz riasztóvá átalakított
 osztrák  Glock17-est használt ( amibe probléma nélkül vissza lehetett tenni egy   eredeti éles csövet ) 
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #1583 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 13:27:05 »

Az  illegális fegyverkereskedelem végett az EU direktíva fegyvertörvény modosítást adott be ( amiről biztos hallotál Te is) ,   amit el is fogadtak !  Ennek a modosításnak lehet az  egyik vonzata  hogy már nem ad a slovák ,,   szerintem 
Hivatalosan régen se lehetett szlovákiából behozni lőszert vagy lőport.
Szállítási engedéllyel vagy vadászati meghívóval lehetett csak vásárolni.
A határ menti boltosok ezt lasz@rták, mert nagy üzlet volt ezeket tonnaszámra eladni a magyaroknak.
Kb egy éve valami jóakaró feljelentett egy Magyar vadászt, a határon már várta a hatóság, elkapták 3-4 doboz lőszerrel.
Napokig csempészésről harsogott a média.
Innentől bekeményítettek a szlovákok.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1584 Dátum: 2017. Augusztus 05. - 21:06:11 »

Csak kibicként egy két dolog, mert a múltkor már kaptam a pofámra hogy mit szólok ebbe bele.
tehát OFF:

Azért van fűzfőn a tárolása a kapszlinak mert a füstös lőpor és a füstnélküli lőpor amit ők  bérraktároztatnak ott, az nem pirotechnikai termék, vagy lőszerelem, hanem robbanóanyag, És akinél raktározzák annak van erre is van tárolási engedélye.
Tehát akkor nem egy fűzfői cég hanem csak a kapszli árul nálunk lőport, ezek szerint.

A fekete lőpor mint keverék minden esetben ADR 1-es árúosztály és a legtöbb esetben robbanóanyagként születik. EU szinten a 2014/28 EU és a 2013/28 EU direktíva alá tartozik leginkább.
A fekete lőpor és a füst nélküli lőpor vizsgálatai a EN13938 szabvány sorozat alá tartoznak ami a 2014/28 szabványai. A fekete még lehet pirotechnikai termék is, akkor a 2013/29EU direktíva alá tartozik mint "féltermék"  akkor meg P2 kategória és a EN 16263 szabvány alá tartozik.
A fekete lőpor a forgalmazó alatt átvándorol a robbanóanyagból lőszer elemmé és így kerül át a police hatáskörébe, majd az elöltőltősökbe.
Azt hogy miféle terméket lehet belőle egyébiránt előállítani gonosz célokra, azt ne is akarjuk elképzelni.
ON



Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #1585 Dátum: 2017. Augusztus 06. - 22:27:49 »

Hivatalosan régen se lehetett szlovákiából behozni lőszert vagy lőport.
Szállítási engedéllyel vagy vadászati meghívóval lehetett csak vásárolni.
A határ menti boltosok ezt lasz@rták, mert nagy üzlet volt ezeket tonnaszámra eladni a magyaroknak.
Kb egy éve valami jóakaró feljelentett egy Magyar vadászt, a határon már várta a hatóság, elkapták 3-4 doboz lőszerrel.
Napokig csempészésről harsogott a média.
Innentől bekeményítettek a szlovákok.


5 éve szereztem vadászvizsgát, de már azelőtt is követtem a vadászat és sportlövészet híreit, ennek ellenére a magyarok irigységből fakadó cicaharcain kívül mást még nem hallottam, pláne nem pozitív változásokat Stoel
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #1586 Dátum: 2017. Augusztus 07. - 14:37:18 »

Bocs, az utolsó üzenet magyarságáért, telóról fáradtan nem mindig megy a pötyögés. 😊
Igen, alapvetően a szerelt lőszert elvileg annyira nem baszkurálják, ha jól értettem, de a lőport azt igen. Erre a terrorveszélyes dologra ráhúzva könnyű bármit letiltani és amit említettem a szlovákoknak külön oda kell erre figyelni, mert már így is rossz színben tűntek fel a visszaalakított fegyverek miatt, amiről itt van két rövidebb beszámoló:
http://www.bumm.sk/belfold/2017/02/23/kiselejtezett-szlovak-fegyverek-kerultek-az-europai-feketepiacra
http://magyaridok.hu/belfold/szlovak-fegyverek-jutottak-maffiozokhoz-terroristakhoz-1653808/

A szerelt lőszer forgalmára biztos azért nem mentek rá, mert ha lőporral akarsz robbantani, akkor feltűnően sok lőszert kell megvenned hozzá, másrészről a szerelt lőszert is csak engedélyre veheted meg, véleményem szerint ezért esik ki ebből a körből ez, illetve ahogy vegeza is írta és a rendőr hölgy is mondta nekem, elvileg a szlovákok eddig sem adhatták volna ki csak EU-s tartásira, csak szemet hunytak odaát e felett.
Vegeza feljelentős sztorijára kettőt tudok, egy a médiában volt, aki talán tornaljáról jött haza szerelt lőszerrel a jászságba, azt is elkapták, meg állítólag volt egy eset, ahol a fickó feketén kereskedelmi céllal hordta be párkányból a lőport és 2-3 vadászboltos jelentette fel, mert rontották a pest megyei üzletüket (holott ők púdert nem árulnak). Ezt a médiából nem hallottam vissza, csak egy másik vadászboltos mesélte, hogy emezek hárman nagyon örültek magunknak az eset után.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1587 Dátum: 2017. Szeptember 01. - 11:56:12 »

Valamelyik kedves fórumtárs lesz a mostani gubacstöltő tanfolyamon?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1588 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 09:13:36 »

Valamelyik kedves fórumtárs lesz a mostani gubacstöltő tanfolyamon?

Én megyek  Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1589 Dátum: 2017. Szeptember 05. - 11:07:31 »

Na akkor legalább lesz egy pacsi valaki "ittenivel is" Nevet Táncol
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: