Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307616 alkalommal)
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1350 Dátum: 2016. Február 23. - 10:06:17 »

Szia J.Robert!

Nekem írtál, vagy Snipr.-nek?
Üdv! sanyooo
 Emelem

Szia!

Snipr kollégának írtam, de ha neki nem kell, szívesen odaadom Neked is.
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1351 Dátum: 2016. Február 23. - 10:17:34 »

 Emelem

Lőszerelem tárolására van valakinek praktikus ötlete? Most jutottam odáig a vizsga után, hogy lassacskán be kellene szerezni valamit... A felkészítőn elhangzott, hogy minél könnyebben széteső fából tákolt valami is megteszi, illetve akár lemez postaláda lyukakkal az oldalán... Mi a tapasztalat, rendőrség ezeket tényleg elfogadja? (Fekete lőport nem fogok tárolni, de mivel annak kell egy külön tároló, gondoltam beszerzek egy "normálisat" amiben tényleg tárolom a lőszerelemeket + az NC lőport, illetve egy "postaládát" feketelőpor felirattal, amiben úgysem lesz soha feketelőpor)

Köszi!

ps.: Róbert, ha bárki hamarabb eljut hozzád érte, aki szintén örülne neki, akkor természetesen nyugodtan viheti Mosolyog én tényleg nem látom mikor tudnék eljutni feléd (ha aktuális lesz rákérdezek, aztán ha még megvan hurrá, ha már elvitték akkor így jártam Mosolyog )
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1352 Dátum: 2016. Február 23. - 10:46:48 »

Van egy íróasztalom amin dolgozom a töltő helyen, annak az egyik oldala zárható, tettem a normál zár helyett egy biztonsági zárat, az egyik polcot fémlemezzel leválasztottam a többi polctól. Simán elfogadta a hatóság.

Voldi

Emelem

Lőszerelem tárolására van valakinek praktikus ötlete? Most jutottam odáig a vizsga után, hogy lassacskán be kellene szerezni valamit... A felkészítőn elhangzott, hogy minél könnyebben széteső fából tákolt valami is megteszi, illetve akár lemez postaláda lyukakkal az oldalán... Mi a tapasztalat, rendőrség ezeket tényleg elfogadja? (Fekete lőport nem fogok tárolni, de mivel annak kell egy külön tároló, gondoltam beszerzek egy "normálisat" amiben tényleg tárolom a lőszerelemeket + az NC lőport, illetve egy "postaládát" feketelőpor felirattal, amiben úgysem lesz soha feketelőpor)

Köszi!

ps.: Róbert, ha bárki hamarabb eljut hozzád érte, aki szintén örülne neki, akkor természetesen nyugodtan viheti Mosolyog én tényleg nem látom mikor tudnék eljutni feléd (ha aktuális lesz rákérdezek, aztán ha még megvan hurrá, ha már elvitték akkor így jártam Mosolyog )
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1353 Dátum: 2016. Február 23. - 11:19:40 »

Van egy íróasztalom amin dolgozom a töltő helyen, annak az egyik oldala zárható, tettem a normál zár helyett egy biztonsági zárat, az egyik polcot fémlemezzel leválasztottam a többi polctól. Simán elfogadta a hatóság.

Voldi


Az van valahol definiálva, hogy mi számít már biztonsági zárnak és mi még a "normál"?

Egyébként jól hangzik, amit írsz... ugyan nincs az asztalomon zárható szekrényke, de ebből kiindulva akár egy ehhez hasonló zárható fiókos irodai konténerrel is megúszhatnám (ha kell lecserélve a zárat + bevasalva a fiókokat)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1354 Dátum: 2016. Február 23. - 11:21:00 »

Van egy íróasztalom amin dolgozom a töltő helyen, annak az egyik oldala zárható, tettem a normál zár helyett egy biztonsági zárat, az egyik polcot fémlemezzel leválasztottam a többi polctól. Simán elfogadta a hatóság.

Voldi


Hali!
Állandóan lakott lakásban (nappaliban, spájzban) lehet a lőszerelemes szekrény, asztalfiók?
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1355 Dátum: 2016. Február 23. - 12:25:29 »

Hali!
Állandóan lakott lakásban (nappaliban, spájzban) lehet a lőszerelemes szekrény, asztalfiók?
 Emelem

Lehet. 2 kg púder max. Nem lakottban több, talán 5 kg. Csapira nem emlékszem a számokra, talán 2000 és 5000. Majd a friss vizsgások kijavítanak.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1356 Dátum: 2016. Február 23. - 12:27:09 »

Hali!
Állandóan lakott lakásban (nappaliban, spájzban) lehet a lőszerelemes szekrény, asztalfiók?
 Emelem

Hasonlóan, mint a fegyverszekrény.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1357 Dátum: 2016. Február 23. - 12:28:18 »

Lehet. 2 kg púder max. Nem lakottban több, talán 5 kg. Csapira nem emlékszem a számokra, talán 2000 és 5000. Majd a friss vizsgások kijavítanak.

5000. Talán elég annyi egy darabig...  Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1358 Dátum: 2016. Február 23. - 12:34:10 »

Az van valahol definiálva, hogy mi számít már biztonsági zárnak és mi még a "normál"?

Egyébként jól hangzik, amit írsz... ugyan nincs az asztalomon zárható szekrényke, de ebből kiindulva akár egy ehhez hasonló zárható fiókos irodai konténerrel is megúszhatnám (ha kell lecserélve a zárat + bevasalva a fiókokat)
A szellőzést mindenképpen biztosítani kell, nem lehet teljesen zárt. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1359 Dátum: 2016. Február 23. - 12:43:40 »

A szellőzést mindenképpen biztosítani kell, nem lehet teljesen zárt. Wave

Felkészítőn az volt a mondás, hogy ha fémből van akkor szoktak rá figyelni, hogy vannak-e rajta "lefúvók" (fúrni kell rá pár lyukat), de ha fából, akkor elég szokott lenni az a rés, amit az ajtó záródása után hagy maga után + úgyis lerúgja az egyik oldalát ha begyullad netán). A helyiség, amiben tárolom, mindenképpen kell rendelkezzen ablakkal. (Ami még kérdéses lesz nálam az a nyílt láng egyébként, ugyanis nem nagyon vannak ajtók belül Mosolyog csak folyosó és boltívek... ha szigorúan vesszük, akkor egy légtérben van a konyhában a tűzhely, meg a dolgozóban az a rész, ahová szánom a tárolót. A törvény mondjuk "helyiséget" definiál nem "légteret", szóval elvileg működhet. A kiérkező szervek kérdéses mennyre lesznek kukacoskodó kedvükben)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1360 Dátum: 2016. Február 23. - 12:52:15 »

Felkészítőn az volt a mondás, hogy ha fémből van akkor szoktak rá figyelni, hogy vannak-e rajta "lefúvók" (fúrni kell rá pár lyukat), de ha fából, akkor elég szokott lenni az a rés, amit az ajtó záródása után hagy maga után + úgyis lerúgja az egyik oldalát ha begyullad netán). A helyiség, amiben tárolom, mindenképpen kell rendelkezzen ablakkal. (Ami még kérdéses lesz nálam az a nyílt láng egyébként, ugyanis nem nagyon vannak ajtók belül Mosolyog csak folyosó és boltívek... ha szigorúan vesszük, akkor egy légtérben van a konyhában a tűzhely, meg a dolgozóban az a rész, ahová szánom a tárolót. A törvény mondjuk "helyiséget" definiál nem "légteret", szóval elvileg működhet. A kiérkező szervek kérdéses mennyre lesznek kukacoskodó kedvükben)

Nálunk is egyben van a konyha a nappalival, a spájzon viszont, ahol most van a vas fegyverszekrényem, nincs ablak. Szomorú
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1361 Dátum: 2016. Február 23. - 12:57:04 »

Az van valahol definiálva, hogy mi számít már biztonsági zárnak és mi még a "normál"?

Egyébként jól hangzik, amit írsz... ugyan nincs az asztalomon zárható szekrényke, de ebből kiindulva akár egy ehhez hasonló zárható fiókos irodai konténerrel is megúszhatnám (ha kell lecserélve a zárat + bevasalva a fiókokat)

Amit linkeltél 3 fiókos, azon azt a zárat elfogadják. A csappantyút kell úgy elválasztani a lőportól, hogy annak a fióknak legyen lemez az alja. (célszerű a felső fiókot használni a csappantyú tárolásra és máris elválasztottad a többi cucctól.) Elég, ha megfelelő méretű lemezt teszel a fiók aljára.  A fa tárolónak nem kell külön szellőző/lefújó nyílásokat kialakítani, csak ha fémből készül a tároló helyed.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1362 Dátum: 2016. Február 23. - 13:32:33 »

Lehet. 2 kg púder max. Nem lakottban több, talán 5 kg. Csapira nem emlékszem a számokra, talán 2000 és 5000. Majd a friss vizsgások kijavítanak.

Én úgy emlékszem, hogy 10 kiló púder és 25 000 csapi a nem lakottban. A púdert még csak össze is lehet dobni hamar, de 25 000 csapi az agyatlanul nagy mennyiség. Meg pesze kell ablak, és még azon is kitekinte az ellenőrző közeg, meggyőződvén, hogy elműködés esetén csak a szomszéd tyúkjai vannak veszélyben. Az elműködésre is rákérdezett.... aztán megállapodtunk, hogy az azt jelenti, hogy ha felrobban az egész miskulancia.
Ezen kívül az ellenőrzéskor a szervnek fogalma sem volt lefúvó nyílás mibenlétéről, csak a felett sajnálkozott a jó közeg, hogy kár volt ezt a jó kis lemezszekrényt így tönkre tenni. Mondtam, hogy a három fúróért is kár volt ami tönkrement bele...
Abszolúte jó indulatú volt, együtt bogarásztuk ki a papírjaiból pontról pontra, hogy most ennek hogy is kellene lennie. Mosolyog
Én csak a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást javaslom mindenkinek, nekem is kár volt olyan nagy feneket keríteni neki.
 Emelem
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1363 Dátum: 2016. Február 23. - 13:35:29 »

Amit linkeltél 3 fiókos, azon azt a zárat elfogadják. A csappantyút kell úgy elválasztani a lőportól, hogy annak a fióknak legyen lemez az alja. (célszerű a felső fiókot használni a csappantyú tárolásra és máris elválasztottad a többi cucctól.) Elég, ha megfelelő méretű lemezt teszel a fiók aljára.  A fa tárolónak nem kell külön szellőző/lefújó nyílásokat kialakítani, csak ha fémből készül a tároló helyed.

 Igen
Naplózva
Snipr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



« Új üzenet #1364 Dátum: 2016. Február 23. - 13:37:26 »

Abszolúte jó indulatú volt, együtt bogarásztuk ki a papírjaiból pontról pontra, hogy most ennek hogy is kellene lennie. Mosolyog
Én csak a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldást javaslom mindenkinek, nekem is kár volt olyan nagy feneket keríteni neki.
 Emelem

Köszi az infót neked is Mosolyog

 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: