Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307421 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1305 Dátum: 2016. Január 26. - 20:52:01 »

A rezet úgy lágyítják, hogy felhevítik aztán gyorsan lehűtik! Pont ellentéte az acélénak.

Hát, az alább belinkelt anyag szerint nem pont... Fejvakarás  Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1306 Dátum: 2016. Január 26. - 20:53:45 »

Hát, az alább belinkelt anyag szerint nem pont... Fejvakarás  Vállat von

Hacsak nem az újrakristályosításról beszélünk, de ahhoz megint kevés a 200 fok...  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1307 Dátum: 2016. Január 26. - 20:58:43 »

Hát, az alább belinkelt anyag szerint nem pont... Fejvakarás  Vállat von

Én nem linkelgetni szoktam, hanem rézcsövet hajlítani. Megbocsájtasz nekem?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1308 Dátum: 2016. Január 26. - 21:02:51 »

Én nem linkelgetni szoktam, hanem rézcsövet hajlítani. Megbocsájtasz nekem?
Linkeltél Te már eleget... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1309 Dátum: 2016. Január 26. - 21:13:22 »

Linkeltél Te már eleget... Ördög

Ki kereste a Ferit? Volt itt valaki, aki kereste.  Fejvakarás


 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1310 Dátum: 2016. Január 26. - 21:16:37 »

Ki kereste a Ferit? Volt itt valaki, aki kereste.  Fejvakarás


 Ördög Ördög Ördög
Többen is kerestek de szerencsére nem találtak meg. Stoel
Hogy is volt az, amikor Te vesztél el? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1311 Dátum: 2016. Január 26. - 21:23:45 »

Többen is kerestek de szerencsére nem találtak meg. Stoel
Hogy is volt az, amikor Te vesztél el? Ördög

Egyszer megjelentél lidérces álmomban, és nekimentem a világnak! Akkor váltam szent emberré, sadhu-nak hívnak a megvilágosultak.  Angyal
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1312 Dátum: 2016. Január 26. - 21:24:51 »

Egyszer megjelentél lidérces álmomban, és nekimentem a világnak! Akkor váltam szent emberré, sadhu-nak hívnak a megvilágosultak.  Angyal
Én máshogy ismerem a sztorit...szomorú történet... Rííí
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1313 Dátum: 2016. Január 30. - 16:53:11 »

Én is hajlok arra, hogy ez inkább csak szárítási eljárás, de, hogy ártani nem árt, az biztos.
Az 5,6x57-et nagyon nehéz újrahúzni, qrva vékony nyak, vastag hüvelyfal. A cimborám egy hőkemencébe vitte el 440 fokra hevítették, de nem emlékszem, hogy mennyi időre. És csak ezek után tudta többször felhasználni....
Azt mondta, ha szerzek 30 R Blasert, meglágyítja, és akkor egy lépésben átformázhatom 5,6x61 R-re. Vállat von
Szerencsére nem tudtam szerezni..... Vigyorog
Szóval úgy gondolom én is, hogy magasabb hőmérséklet kell.
 Emelem


A teljes hüvely hőkezelése (kilágyítása) nem szerencsés. A gyárból kikerülő hüvely nem egyenkeménységű. A hüvelyfenék kemény kell, hogy legyen, hogy ne zömüljön lövéskor (csappantyú kiesés, zár mélyedéseibe besajtolódó réz, öntöltő fegyvernél rossz, v. inkonzisztens kivetés lehet a következménye). A palást kicsit kevésbé kemény, rugalmasnak kell lennie. A hüvelynyak a relatíve a leglágyabb, de ott sem lehet lemenni bármeddig,mert nem lesz elég kihúzó erő. A kéézzel gázlángon végzett hüvelynyak kilágyítás jó eséllyel nem lesz egyenletes, csak kuriózum (nehéz pótolni) hüvelyek esetében érdemes vele vacakolni..mondjuk a V. Hofe-nél, de csak ha igazán muszáj...

Üdv:r1
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1314 Dátum: 2016. Január 30. - 22:54:09 »

A teljes hüvely hőkezelése (kilágyítása) nem szerencsés. A gyárból kikerülő hüvely nem egyenkeménységű. A hüvelyfenék kemény kell, hogy legyen, hogy ne zömüljön lövéskor (csappantyú kiesés, zár mélyedéseibe besajtolódó réz, öntöltő fegyvernél rossz, v. inkonzisztens kivetés lehet a következménye). A palást kicsit kevésbé kemény, rugalmasnak kell lennie. A hüvelynyak a relatíve a leglágyabb, de ott sem lehet lemenni bármeddig,mert nem lesz elég kihúzó erő. A kéézzel gázlángon végzett hüvelynyak kilágyítás jó eséllyel nem lesz egyenletes, csak kuriózum (nehéz pótolni) hüvelyek esetében érdemes vele vacakolni..mondjuk a V. Hofe-nél, de csak ha igazán muszáj...

Üdv:r1

Teljesen logikus amit mondasz, én ilyen szépen nem raktam össze magamban a dolgokat, csak „nyomozókat is megszégyenítő megfigyelőkészségemnek” az tűnt fel, hogy az összes lágyított hüvely nyakrésze van csak lágyítva. Szóval valami miatt nem bíztam nagyon a hőkemencés dologban. Ezt követően itt aztán meg is állt a tudomány…… Vállat von
Nem is kínlódtam a gondolattal a továbbiakban, hanem miután sikerült leszakítanom abban a tetű 5,6-os vom Hofe hüvelyben az RCBS G kategóriás, 8 hónapos várakozással megküldött, csilliárdba kerülő matrica nyaktágító gombját egy „a jó qrvaanyád!” bátorító kifejezés kíséretében megtett határozott mozdulattal, éreztem, hogy nem ez a helyes út….. Vigyorog
Egy pár kisebb kübli forralt vörösbor viszont megvilágosította elmémet, és – gondoltam, ami műkszik kívül, az műkszik belül is – elkezdtem belülről is nyálazni a nyakat, de csak ennél az 5,6-osnál. És teljes siker koronázta a tevékenységet, azóta tökéletesen kielégítő a vom Hofénak is az újraformázása, szinte majdnem rutin ujjgyakorlat lett, pedig előtte féltem tőle, mint ördög a tömjéntől. Csak a belső pucerájt utálom, amit meg kell utána csinálni. Rííí
Fogalmam sincs így az élettartamáról, a legtöbb három alkalom eddig, amit újrahúztam, de ha elreped, megy a kukába.
Horneberék csinálnak ilyet is, mondjuk két havi gázszámla pár tíz darab belőle, de még jó, hogy lehet kapni…. Ördög Ördög
Senki sem mondta, hogy a ritkaságok olcsó játékszerek is. :Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1315 Dátum: 2016. Január 30. - 23:54:53 »

A teljes hüvely hőkezelése (kilágyítása) nem szerencsés. A gyárból kikerülő hüvely nem egyenkeménységű. A hüvelyfenék kemény kell, hogy legyen, hogy ne zömüljön lövéskor (csappantyú kiesés, zár mélyedéseibe besajtolódó réz, öntöltő fegyvernél rossz, v. inkonzisztens kivetés lehet a következménye). A palást kicsit kevésbé kemény, rugalmasnak kell lennie. A hüvelynyak a relatíve a leglágyabb, de ott sem lehet lemenni bármeddig,mert nem lesz elég kihúzó erő. A kéézzel gázlángon végzett hüvelynyak kilágyítás jó eséllyel nem lesz egyenletes, csak kuriózum (nehéz pótolni) hüvelyek esetében érdemes vele vacakolni..mondjuk a V. Hofe-nél, de csak ha igazán muszáj...

Üdv:r1
Érdekes, hogy egy olyan jó hővezetőt mint a réz, lehet differenciáltan hőkezelni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1316 Dátum: 2016. Január 31. - 09:24:20 »

Nem csak hőkezelés, megmunkálás is. Míg a húzási lépések között a teljes réz munkadarabot hőkezelik, a hüvelyfenék elkészítése (fejelés) már kovácsolási művelet, és a feneket nem hőkezelik utána. A hüvelypalást az utolsó húzási fokozat után szintén nem kap hőkezelést, így a húzás által meghatározott anyagtulajdonságokkal rendelkezik. Palack alakú hüvelyeknél a hüvelyváll és a hüvelynyak kap helyi hőkezelést gázlánggal, v. indukcióval, amire a nagy hidegalakításból (szájbehúzás) adódó felkeményedés és feszültség halmozódás miatt van szükség. Pl. a Lapua, Partizan, Geco lőszerek hüvelynyakán látszanak a hőkezelés okozta elszíneződések, más brandekről ezt lepolírozzák.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1317 Dátum: 2016. Január 31. - 10:47:25 »

Horneberék csinálnak ilyet is, mondjuk két havi gázszámla pár tíz darab belőle, de még jó, hogy lehet kapni…. Ördög Ördög
Senki sem mondta, hogy a ritkaságok olcsó játékszerek is. :Mosolyog
 Emelem




Ez igaz, egy barátom 6,5x58 Portugal-hoz csináltatott 100 db hüvelyt a Horneber-el, több mint fél év múlva kapta meg, előre kellett fizetni, k..va drága volt, de kitűnő minőség.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #1318 Dátum: 2016. Február 04. - 16:29:16 »

Hátha valakit érdekel van párdarab tölteni való golyós hüvelyem a következő kaliberekben:
7x64-sok
30-06-sok
300 WM-20
300 WSM-5
5.6x50R Mag-5
223 Rem-27
45-70 Gov-4
308 W-60
7.62x54 R-200
8x57 IS-60
Ár: ha meghív vadászni nem biztos hogy nemet mondok rá.  Stoel
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1319 Dátum: 2016. Február 04. - 16:42:12 »

Hátha valakit érdekel van párdarab tölteni való golyós hüvelyem a következő kaliberekben:
5.6x50R Mag-5
Ár: ha meghív vadászni nem biztos hogy nemet mondok rá.  Stoel

Üdv!
Vadászni nem tudlak meghívni, de erre az öt darabra vevő vagyok!
sanyooo
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: