Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307440 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1215 Dátum: 2015. December 29. - 00:27:03 »

Üdv Urak!

Eddig csak olvasgattam, most segítséget kérek, merre induljak. 30-06-os lőszer "receptekre", tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kinek melyik lőpor, és melyik lövedék kombinációja volt a legoptimálisabb. Miből - mire használja. Hisz ha már valaki "megfizette a tanulópénzt", abból had tanuljon más is. A szaküzleteket kérdezve mindenki a maga lovát dicséri, én sem tennék másként. Jó lenne pár tapasztalat. Előre is köszönöm.
Plusz esetleg ki milyen felszereléssel tölt.

Nemtom hogy leszek gep kozelben, de ha elfelejtenem irj ram legy szives 2-3 nap es kuldok privatot.
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1216 Dátum: 2015. December 29. - 02:47:04 »

Üdv Urak!

Eddig csak olvasgattam, most segítséget kérek, merre induljak. 30-06-os lőszer "receptekre", tapasztalatokra lennék kíváncsi. Kinek melyik lőpor, és melyik lövedék kombinációja volt a legoptimálisabb. Miből - mire használja. Hisz ha már valaki "megfizette a tanulópénzt", abból had tanuljon más is. A szaküzleteket kérdezve mindenki a maga lovát dicséri, én sem tennék másként. Jó lenne pár tapasztalat. Előre is köszönöm.
Plusz esetleg ki milyen felszereléssel tölt.


Szia!

A legjobb ha a cserépkájhától indulsz, mint régen a tánciskolába tették. Vagyis nincs rá 100% -os  "én megmondtam"! Ha, már beleolvasgattál a forumba biztos nálad is leesett - de akkor miért kérded-? Szo. a bészik az aminél  egyet lehet érteni, a többi az csak rajtad múlik.
"Hisz ha már valaki "megfizette a tanulópénzt, abból had tanuljon más is."
Ilyen nincs! A tandijt mindenkinek meg kell fizetni (igy vagy úgy) – jólehet hogy valakinek egy megoldás tuti - a másiknak meg ugyanaz agyrém. Hogy üzbence segiteni akar az egy nagyon elismerendő gesztus, viszont nem vagy kibiztositva hogy, éppen ezáltal utálod meg Őt. Ne hozd magad....... azaz én nem hoznám magma, üzbence hellyében olyan helyzetbe hogy, mások utáljanak.
A töltés az egy egyéni dolog. Az egyén megismeri a saját fegyverét, tölt hozzá lőszert! Az első töltétek jólehet nem sikerülnek ugy ahogy az el lett tervezve de, épp ez benne a "cselendzs". Uj utánnanézés, uj lehetőség uj cshelendzs, ujra lőteszt (saját puskával) még mindig nem jo, "isoraz", !
Közben bejön az hogy, sebességet is kellene mérni! Na, kezdödik az egéssz elöről!
Közben ilyen gongolatok röpködnek az egyadban:" hogy mennyire szeretem én az utántöltést", meg hogy "amig ez nem volt addig nyugidtan tudtam aludni"!
Végül is meg kell értened egy harmadik személy nem tud neked lőszert tölteni?!
Mellesleg, minden gyártmányú szerszám amivel utántöltést tudsz végezni  azt használhato a magag szerszám arsenáljában, kérdés csupán, ki  tudod e fizetni? 
Hogy mégis mi a “gól” a gologban? Az  pillanat amikor megérted hogy, amit csinálsz az egy dolog amivel állatok és ne adj Isten emberek életét is ki lehet oltani. Amit csinálsz az a saját felelőséged teljes tudatában csinálod, nempedig ugy ahogy a társad azt bediktálta.  Az utántöltést ugy kell elfogadni mint egy eletműt, vagy mint egy alkotást ami az én alkotásom, amit senki más nem kapizhat – még magánban sem.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1217 Dátum: 2015. December 29. - 05:43:42 »

Mit használsz?
 Vörösbor Joint  Bravó
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1218 Dátum: 2015. December 29. - 06:48:29 »



Szia!

A legjobb ha a cserépkájhától indulsz, mint régen a tánciskolába tették. Vagyis nincs rá 100% -os  "én megmondtam"! Ha, már beleolvasgattál a forumba biztos nálad is leesett - de akkor miért kérded-? Szo. a bészik az aminél  egyet lehet érteni, a többi az csak rajtad múlik.
"Hisz ha már valaki "megfizette a tanulópénzt, abból had tanuljon más is."
Ilyen nincs! A tandijt mindenkinek meg kell fizetni (igy vagy úgy) – jólehet hogy valakinek egy megoldás tuti - a másiknak meg ugyanaz agyrém. Hogy üzbence segiteni akar az egy nagyon elismerendő gesztus, viszont nem vagy kibiztositva hogy, éppen ezáltal utálod meg Őt. Ne hozd magad....... azaz én nem hoznám magma, üzbence hellyében olyan helyzetbe hogy, mások utáljanak.
A töltés az egy egyéni dolog. Az egyén megismeri a saját fegyverét, tölt hozzá lőszert! Az első töltétek jólehet nem sikerülnek ugy ahogy az el lett tervezve de, épp ez benne a "cselendzs". Uj utánnanézés, uj lehetőség uj cshelendzs, ujra lőteszt (saját puskával) még mindig nem jo, "isoraz", !
Közben bejön az hogy, sebességet is kellene mérni! Na, kezdödik az egéssz elöről!
Közben ilyen gongolatok röpködnek az egyadban:" hogy mennyire szeretem én az utántöltést", meg hogy "amig ez nem volt addig nyugidtan tudtam aludni"!
Végül is meg kell értened egy harmadik személy nem tud neked lőszert tölteni?!
Mellesleg, minden gyártmányú szerszám amivel utántöltést tudsz végezni  azt használhato a magag szerszám arsenáljában, kérdés csupán, ki  tudod e fizetni? 
Hogy mégis mi a “gól” a gologban? Az  pillanat amikor megérted hogy, amit csinálsz az egy dolog amivel állatok és ne adj Isten emberek életét is ki lehet oltani. Amit csinálsz az a saját felelőséged teljes tudatában csinálod, nempedig ugy ahogy a társad azt bediktálta.  Az utántöltést ugy kell elfogadni mint egy eletműt, vagy mint egy alkotást ami az én alkotásom, amit senki más nem kapizhat – még magánban sem.

Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1219 Dátum: 2015. December 29. - 07:15:10 »

Üdv!

Az elvet értem. Precízebb, a saját céljainknak legmegfelelőbb lőszer előállítása, kialakítása. Ami egyénenként lehet-lesz más és más. Elindulunk egy terméktől - töltési táblázat alapján - , megpróbálunk " lemásolni " egy bevált kombinációt, és azt alakítjuk saját igényeinkre.
Viszont látom, hogy többen többféle lőport, lövedék márkát kipróbáltak, és valami miatt váltottak, vagy éppen megerősítették döntésüket. Ezért fogalmaztam meg konkrétan a kérdést . Hogy mindenki a saját tapasztalatáról tudjon beszámolni, - ha akar - hogy az abból felhalmozódott tudás, tapasztalat szolgálja mások - az én  Vigyorog - épülésemet is . Nem szimplán másolni szeretnék, de úgy gondolom az a tanulás - fejlődés kezdete.
Ha belenézek a szerszámos szekrényembe, több olyan - esetenként nem olcsó - szerszám is van benne , melynek nélkülözhetetlenségéről a megvásárlás pillanatában meg voltam győződve. Volt amit már használtam is egyszer. Másokat viszont naponta használok, pedig nem a legmárkásabb, leg tetszetősebb eszközök.  Lehet másnak is ismerős az érzés. Ezért kérdeztem a töltéshez használt eszközökről - gépekről.
Pl.: van aki az ultrahangos tisztítóra esküszik, ami a Lidl -ben most 8000,- ft, tehát alkalmi vétel, ha kell, használható. Másnál csak porfogó.

Tisztelettel: Mamut
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1220 Dátum: 2015. December 29. - 08:05:48 »



Szia!

A legjobb ha a cserépkájhától indulsz, mint régen a tánciskolába tették. Vagyis nincs rá 100% -os  "én megmondtam"! Ha, már beleolvasgattál a forumba biztos nálad is leesett - de akkor miért kérded-? Szo. a bészik az aminél  egyet lehet érteni, a többi az csak rajtad múlik.
"Hisz ha már valaki "megfizette a tanulópénzt, abból had tanuljon más is."
Ilyen nincs! A tandijt mindenkinek meg kell fizetni (igy vagy úgy) – jólehet hogy valakinek egy megoldás tuti - a másiknak meg ugyanaz agyrém. Hogy üzbence segiteni akar az egy nagyon elismerendő gesztus, viszont nem vagy kibiztositva hogy, éppen ezáltal utálod meg Őt. Ne hozd magad....... azaz én nem hoznám magma, üzbence hellyében olyan helyzetbe hogy, mások utáljanak.
A töltés az egy egyéni dolog. Az egyén megismeri a saját fegyverét, tölt hozzá lőszert! Az első töltétek jólehet nem sikerülnek ugy ahogy az el lett tervezve de, épp ez benne a "cselendzs". Uj utánnanézés, uj lehetőség uj cshelendzs, ujra lőteszt (saját puskával) még mindig nem jo, "isoraz", !
Közben bejön az hogy, sebességet is kellene mérni! Na, kezdödik az egéssz elöről!
Közben ilyen gongolatok röpködnek az egyadban:" hogy mennyire szeretem én az utántöltést", meg hogy "amig ez nem volt addig nyugidtan tudtam aludni"!
Végül is meg kell értened egy harmadik személy nem tud neked lőszert tölteni?!
Mellesleg, minden gyártmányú szerszám amivel utántöltést tudsz végezni  azt használhato a magag szerszám arsenáljában, kérdés csupán, ki  tudod e fizetni? 
Hogy mégis mi a “gól” a gologban? Az  pillanat amikor megérted hogy, amit csinálsz az egy dolog amivel állatok és ne adj Isten emberek életét is ki lehet oltani. Amit csinálsz az a saját felelőséged teljes tudatában csinálod, nempedig ugy ahogy a társad azt bediktálta.  Az utántöltést ugy kell elfogadni mint egy eletműt, vagy mint egy alkotást ami az én alkotásom, amit senki más nem kapizhat – még magánban sem.


Na B+ de jó neked ! Tudsz angolul ,oroszul és még magyarul is  .     Ördög
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1221 Dátum: 2015. December 29. - 10:31:26 »

Na B+ de jó neked ! Tudsz angolul ,oroszul és még magyarul is  .     Ördög

Kici beszel kinai isz...  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1222 Dátum: 2015. December 29. - 15:01:44 »

EGY KIS ÉRDEKESSÉG.
"Golyós lőfegyverek lövedékeinek áthatolási képessége, valamint ,sokkoló erejének összevetése, a vadászati szempontok figyelembevételével.
.A vadászok egy része úgy véli az a jó hatású lövedék, ami leadja teljes energiáját a vad testében.
Mások azt a lövedéket kedvelik amelyik leadja energiájának nagy részét ám képes még a vadtestén áthatolni,
A híres A-square cég A Lőszer töltési és Fegyver Kézikönyv és a A Megfelelő lövés című kiadványában ismertet két formulát.
Az egyik a Áthatolási index. Tulajdonképpen az átütő erőt fejezi ki. A másik a Sokkoló, megállító erő.
.A két képlet és egy számító gépes program, amely később a gyakorlatban is ki lett próbálva ami igazolta a táblázatban leírtakat.
Az átütő erővel és a sokkoló erővel kapcsolatosan azért azt tudni kell ,hogy azt döntően befolyásolja a lövedékek szerkezeti felépítése.
A keményebb lövedékek mint pl. az ólommentes lövedékek nagyobb átütő erővel rendelkeznek mint a hagyományos soft point lövedékek.
A lágyabb lövedékek pedig jobban leadják az energiájukat nagyobb sokkhatást elérve."
Forrás : Zentai Béla : Vadászfegyverek és lőszeK


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1223 Dátum: 2015. December 29. - 15:24:52 »

Üdv!

.............................
Pl.: van aki az ultrahangos tisztítóra esküszik, ami a Lidl -ben most 8000,- ft, tehát alkalmi vétel, ha kell, használható. Másnál csak porfogó.

Tisztelettel: Mamut

Például az én Drágám esküszik rá.
Amire vettem alkalmilag - hüvelypucolásra - ugyan nem alkalmas, viszont másodszori nekifutásra tökéletesen megtisztítja a nyakláncokat, gyűrűket.....
 Emelem

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1224 Dátum: 2015. December 29. - 15:25:48 »

Minap nézegettem a 30-06 Spr. lőszer kínálatot. 350 Ft FMJ, 370 SP, 420 PPU Grom (réz lövedék). Pont ebben a kaliberben nem érdemes tölteni egy átlagos vadásznak. Ha hobby, az más, ott a pénz nem számít! Ha igen, az olyan "skót maszturbálás" ízű!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1225 Dátum: 2015. December 29. - 15:26:43 »

Például az én Drágám esküszik rá.
Amire vettem alkalmilag - hüvelypucolásra - ugyan nem alkalmas, viszont másodszori nekifutásra tökéletesen megtisztítja a nyakláncokat, gyűrűket.....
 Emelem



Nemrég megegyeztünk, hogy a hüvelyt kotorni illik, nem pucolni!  Ördög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1226 Dátum: 2015. December 29. - 18:05:04 »

Üdv!

Az elvet értem. ......

Tisztelettel: Mamut
 

Ez a legfontosabb.  Mosolyog
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #1227 Dátum: 2015. December 29. - 19:01:18 »

Mit használsz?
 Vörösbor Joint  Bravó
 

Sors bona, nihil aliud  Ördög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1228 Dátum: 2015. December 30. - 18:59:07 »

 Emelem

Pár kipróbált 30-06os töltet. Korábban írtam, hogy a QL nem igazán érzi ebben a kaliberben, hogy az S070-es porból mennyi is kellene...

                       Tömeg      C.O.L.       Töltet (grain)     Mért sebesség
Hornady SST    11,7 g   82,5      57                 ~760 m/s
Sierra SPBT    11,7 g    83      57                 ~755 m/s
Lapua Mega   12 g           79,5      55                 ~700 m/s
Sierra SPRN   14,3 g   81      54                 ~700 m/s

5-6 Celsius fokban.

Gyári Norma SP .243 win 51 centis stucniból: 832, 844, 829, 824, 831, 819 m/s.

Volt másik kollega is, akinek a receptjét megosztom hátha hasznos lesz valakinek. Ezek az ő töltetei, és kalibere:

8x57 JS Norma Alaska. Alatta 46 grain VV N540 por, C.O.L. 75 mm, mért sebesség ~ 700 m/s. Nagyon érdekes, mert egy Sako 85 Bavarian, aminek a csöve nagyon kényes. Vagy egyszerűen szar. Kb. nullkilométeres a fegyver. A gyári Sako HH lőszert 100 on kb. 10 centis szórásképpel lőtte a kollega (nem a kezében van, kimondottan jól lő). Töltött 47,5 grainest is. Annak szórása már 4 centin belül volt, vagy akörüli. A lassabb, 46 grainest szerette legjobban, az hozta a 2,5 centit 100-on. Gyári lőszerekkel meg sem tudta közelíteni ezt, de még a szórásképre "gyengébb" töltetét sem.

Jó hír, hogy a Steyr stucnim szereti a 75 graines lövedéket is. Hornady HP gyári lőszer. Induló sebessége nagyon kiegyensúlyozott, 900 m/s +/- 4-5 m/s. Én soha nem lőttem belőle 90 grain alatt.

Hát kutyafuttában ennyi. Megyek a vaddisznósba  Ördög

 Wave
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #1229 Dátum: 2016. Január 04. - 21:11:19 »

Emelem

Pár kipróbált 30-06os töltet.

 Wave


Köszönöm.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: