Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307715 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #195 Dátum: 2008. December 01. - 21:32:23 »

Hmmmm!

Kérelem


Alulírott, Névtelen Nimród, kérem T. ......, hogy részemre a vadászlőszer saját magam által végzett újratöltését, az alábbi indokok alapján engedélyezni szíveskedjék.

Indoklás


Van egy 192....-ba készült Browning 16x65 sörétes öntöltő vadászfegyverem.   Még a 67 mm lőszer sem jó bele, mert nem dobja ki a hüvelyt. (átalakítani nem lehet !)  Nagyon ritkán kapok hozzá lőszert, és akkor is csak kettő  sörétméretben! Van, hogy ez miatt évekig nem tudom használni.

Van egy  golyós vadászfegyverem 7,62x54R kaliberben. A lőszer ellátás ebben a méretben siralmas.
...........................................................
...........................................................

Aki akarja folytathatja!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #196 Dátum: 2008. December 01. - 22:39:27 »

Hmmmm!

Kérelem


Alulírott, Névtelen Nimród, kérem T. ......, hogy részemre a vadászlőszer saját magam által végzett újratöltését, az alábbi indokok alapján engedélyezni szíveskedjék.

Indoklás


Van egy 192....-ba készült Browning 16x65 sörétes öntöltő vadászfegyverem.   Még a 67 mm lőszer sem jó bele, mert nem dobja ki a hüvelyt. (átalakítani nem lehet !)  Nagyon ritkán kapok hozzá lőszert, és akkor is csak kettő  sörétméretben! Van, hogy ez miatt évekig nem tudom használni.

Van egy  golyós vadászfegyverem 7,62x54R kaliberben. A lőszer ellátás ebben a méretben siralmas.
...........................................................
...........................................................

Aki akarja folytathatja!


... szeretnék custom lőszert a 308-asomhoz...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #197 Dátum: 2008. December 02. - 06:26:04 »

Sziasztok,
így már kezd tetszeni. Gondolkodtam azon, hogy összeállítanék egy kis füzetecskét mindenki számára érthető megfogalmazásban. Idegen nyelvű könyveim vannak bőven,ezek mintájára, de amikor nekifogtam nagyon gyorsan szaladt az idő, és szinte semmire sem haladtam vele.
A fejemben álandóan benne van az, hogy csinálni kellene, de a nap nekem is csak 24 óra. Egy kicsit ismeretterjesztő jelleggü is lenne, mert akkor azok, akiknek fogalma sincs az egészről, fenntartásai vannak, ellenzi az egészet talán kapnának elégséges információt erről a témáról.
Az ismeretlentől mindenki fél, de ha már nem az, akkor lehet róla véleménye és jó szívvel tud dönteni. Nagyon  meglepett, hogy mennyire szélsőséges vélemények fogalmazódtak meg a hozzászólásokban pro és kontra. Ideje lenne tiszta vizet, akarom mondani italt önteni a fejekbe, mert ha a fórum tagjaitól ilyen vélemények jönnek, mi várható kívülről azoktól akik a vadászatot, a fegyvereket is ellenzik, és akkor még ez is.
Valószínűleg a tűrőképességük  már nem eléggé rugalmas, de ezen ne is csodálkozzunk. Jóval korábbi hozzászólásban  olvasható, hogy Amerikában, Kanadában miért és miként foglalkoznak a lövészek, vadászok stb. evvel is. Valószanűleg itthon is hasonló okokból lenne komoly igény erre a fegyveresek kis részének.
Üdv : Juszuph  Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 02. - 09:41:41 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #198 Dátum: 2008. December 02. - 09:17:15 »

Sziasztok,
így már kezd tetszeni. Gondolkodtam azon, hogy összeállítanék egy kis füzetecskét mindenki számára érthető megfogalmazásban. Idegen nyelvű könyveim vannak bőven,ezek mintájára, de amikor nekifogtam nagyon gyorsan szaladt az idő, és szinte semmire sem haladtam vele.
A fejemben állandóan benne van az, hogy csinálni kellene, de a nap nekem is csak 24 óra. Egy kicsit ismeretterjesztő jelleggű is lenne, mert akkor azok, akiknek fogalma sincs az egészről, fenntartásai vannak, ellezi az egészet talán kapnának elégséges információt erről a témáról.
Az ismeretlentől mindenki fél, de ha már nem az, akkor lehet róla véleménye és jó szívvel tud dönteni. Nagyon  meglepett, hogy mennyire szélsőséges vélemények fogalmazódta meg a hozzászólásokban pro és kontra. Ideje lenne tiszta vizet, akarom mondani italt önteni a fejekbe, mert ha a fórum tagjaitól ilyen vélemények jönnek, mi várható kívülről azoktól akik a vadászatot, a fegyvereket is ellenzik, és akkor még ez is.
Valószínűleg a tűrőképességük  már nem eléggé rugalmas, de ezen ne is csodálkozzunk. Jóval korábbi hozzászólásban  olvasható, hogy Amerikában, Kanadában miért és miként foglalkoznak a lövészek, vadászok stb. evvel is. Valószanűleg itthon is hasonló okoból lenne komoly
igény erre a fegyveresek kis részének.
Üdv : Juszuph  Wave

Szia Juszuph!

 Emelem

Ha a füzetben helyet lehet neki szorítani, úgy a jogi részt én vállalom. Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2008. December 02. - 09:21:39 »

Ez az egész kérdés egy csuka fogta róka!

Amely bőven kimeríti a "Nemecsek féle gitt rágást".... Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #200 Dátum: 2008. December 02. - 09:35:49 »

Ez az egész kérdés egy csuka fogta róka!

Amely bőven kimeríti a "Nemecsek féle gitt rágást".... Kacsint

Miért mondod ezt Pityu? Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2008. December 02. - 09:54:15 »

Viktor!


Én az elmúlt pár nap kunklúziójaként azt vontam le, hogy előbb legyen legális a mutatvány, utána szakmázzunk, meg győzködjük egymást, hogy milyen körülmények között kellett volna engedélyezni!


Van kilátásban, hogy legalizálják az után töltést????
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2008. December 02. - 10:00:31 »

Viktor!


Én az elmúlt pár nap kunklúziójaként azt vontam le, hogy előbb legyen legális a mutatvány, utána szakmázzunk, meg győzködjük egymást, hogy milyen körülmények között kellett volna engedélyezni!


Van kilátásban, hogy legalizálják az után töltést????

Nézd, a jogszabályokat a társadami-szakmai igény, nemritkán nyomás szüli. Ha nem beszélünk róla, az olyan mintha nem lenne, ergo még kevesebb esélyünk van arra, hogy belátható időn belül legalizálják ezt a tevékenységet.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2008. December 02. - 10:34:50 »

Hát kérlek szépen valami ilyesmi válaszra számítottam.... Mosolyog

Egy oldalról szemláljük a kérdést, de más-más kiinduló pontból!

TE abból indulsz ki, hogy egy normális, egészséges, éles vadászlőfegyver tartásásra alkalmas magánszemély vagy. Ami persze szórol-szóra igaz is, de az adott kérdésben irreleváns, mert mint 1, 2, 3,...esetleg ettől több db. élesfegyverrel rendelkező magánszemély vagy, a további hasonló "kondíciókkal" rendelkező 52000 magánszeméllyel együtt "potenciális veszélyt jelentesz" a mindenkori hatalomra!

Drága barátom! Ezzel szembe állítani bármilyen "szakmai", tradícionális érvet "Nemecsek féle gitt rágás".... Kacsint

Majd ha mi, magyr vadászok a megítélést tekintve egy lapon említhetők leszünk a német, osztrák, stb. vadászokkal, esetleg(!) lehet változás.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #204 Dátum: 2008. December 02. - 10:39:46 »

Majd ha mi, magyr vadászok a megítélést tekintve egy lapon említhetők leszünk a német, osztrák, stb. vadászokkal, esetleg(!) lehet változás.

Miért ne lennénk egy lapon? Bugrisok mindenhol vannak, a német balesetekről nem ír a hazai sajtó, ha erre gondolsz... Fejvakarás
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #205 Dátum: 2008. December 02. - 13:40:14 »

Szia Pista,
ne legyél annyira pesszimista. Igenis van rá esély, hogy bekerüljön. Hidd el, magától nem megy, kell egy kis segítség. Avval, ha mi erről véleményt cserélünk, mégha az sarkosan is került megfogalmazásra, vagy szakmailag téves, nem baj, de így lehet a véleményeket alakítani. változtatni ami hasznos lehet mindannyiunk számára. Amennyiben valaki ( k ) ezt alapvetően elvetik, támadják minden érv ellenére, azokkal természetesen semmi értelme vitatkozni, de azokkal akik meghallgatják a másik oldalt is már megéri az eszmecsere. Hidd el, ez lehet a megoldás kezdete. Javaslom, hogy azok akik erről szavaztak, bátran okolják meg a miértet. Engem ez nagyon érdekel, mivel úgy gondolom segítene nekem az érvelésnél. Minél többen nézzük, annál sokoldalúbban látjuk és ez a természetes.
Szia Viktor,
köszönöm előre is a felajánlott segítséget, élek  majd vele.

Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Steve
Vendég
« Új üzenet #206 Dátum: 2008. December 02. - 14:01:55 »

Juszuph!


Van kilátás arra, hogy engedélyezzék az utántöltést????
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #207 Dátum: 2008. December 02. - 14:03:58 »

Igen, van.
Naplózva

Üdv : Juszuph
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2008. December 02. - 16:01:14 »

Igen, van.
Igen Taps
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #209 Dátum: 2008. December 02. - 16:10:35 »

Szia Steve! Wave

Hát ki a fene beszéljen ezekről a témákról, ha mi sem?
Ha minél többen beszélnek valamiről, előbb - utóbb oda is figyelnek!
Egyéb iránt olvassák ezeket a fórumokat olyanok is, akikre az ilyesmi tartozik. Csak nem vállalják fel, hogy válaszoljanak! Jobb ismeretlenségbe burkolódzni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: