Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 308168 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #180 Dátum: 2008. November 30. - 12:04:10 »

Vgaby
Ezek korrekt árak de drágábban jösz ki mintha a boltban vennéd a gyárit ....de azt aláirom hogy a műanyag kosár az qrva sz.r a régiekhez képest.Rengeteg szét nem nyílt kosarat láttam már és akkor lehet szidni a lőtudástól kezdve mindent.
Én nem azt mondom hogy ne legyen töltés (hisz suttyó koromban láttam elégszer).Próbálom más szemponból is nézni mint irtam Te biztos patikusként fogod majd tölteni.Egy hajtáson odamernék állni melléd.De míg vannak felelötlen emberek akik asztal sarkán-pincében-"mühelyben" töltenék a lőszert.....márpedig biztos lenne ilyen és még csak nem is tudnál róla....
Lehet számodra ezek rossz érvek de én szeretem tudni azt hogy nem suffni tuningal lödöznek mellettem.
Az isten állatkertje az mint tudjuk elég nagy ami nem baj de az már igen hogy alacsony a kerítése......
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 01. - 18:21:10 írta Viktor » Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. November 30. - 12:22:07 »

Vgaby
Ezek korrekt árak de drágábban jösz ki mintha a boltban vennéd a gyárit ....de azt aláirom hogy a műanyag kosár az qrva szar a régiekhez képest.Rengeteg szét nem nyílt kosarat láttam már és akkor lehet szidni a lőtudástól kezdve mindent.
Én nem azt mondom hogy ne legyen töltés (hisz suttyó koromban láttam elégszer).Próbálom más szemponból is nézni mint irtam Te biztos patikusként fogod majd tölteni.Egy hajtáson odamernék állni melléd.De míg vannak felelötlen emberek akik asztal sarkán-pincében-"mühelyben" töltenék a lőszert.....márpedig biztos lenne ilyen és még csak nem is tudnál róla....
Lehet számodra ezek rossz érvek de én szeretem tudni azt hogy nem suffni tuningal lödöznek mellettem.
Az isten állatkertje az mint tudjuk elég nagy ami nem baj de az már igen hogy alacsony a kerítése......
Nem a vita kedvéért írom, de nem lehet, hogy egy kicsit már túl dramatizálod ezt a töltés dolgot? Tényleg úgy gondolod, hogy akit ez nem érdekel, az majd áldozni fog rá pénzt, hogy otthon tölthessen? Szerintem, ezt csak az fogja csinálni, akit ez igenis, hogy érdekel. Akit meg nem az ugyanúgy üzletben fogja megvásárolni a lőszereit, mint eddig.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #182 Dátum: 2008. November 30. - 12:34:27 »

Egon nem,akkor ezen az alapon lehetne azt követelni hogyha elromlik a puskád saját magad is meg javíthassad otthon.Mielött azt mondanád a kettő nem ugyanaz gondold át,nagyon közel van egymáshoz a két téma.
Lehet hogy te nem de én nagyon sok emberi hülyeséget láttam már....
Mindenesetre a témát részemről befejeztem.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #183 Dátum: 2008. November 30. - 12:41:02 »

Egon nem,akkor ezen az alapon lehetne azt követelni hogyha elromlik a puskád saját magad is meg javíthassad otthon.Mielött azt mondanád a kettő nem ugyanaz gondold át,nagyon közel van egymáshoz a két téma.
Lehet hogy te nem de én nagyon sok emberi hülyeséget láttam már....
Mindenesetre a témát részemről befejeztem.
Én nem akarlak meggyőzni az igazam felől, de azt gondolom, hogy már ennek ellenére biztosan te is találkoztál töltött lőszerrel. Tehát ebből csak azt akarom kihozni, hogy ha valaki nagyon akar tölteni, akkor az most is tud és még egyszer kihangsúlyozva, ha valaki nagyon akar. Ja és ebből adódóan lehet, hogy most is olyannal lő melletted.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #184 Dátum: 2008. November 30. - 12:55:26 »

Én nem akarlak meggyőzni az igazam felől, de azt gondolom, hogy már ennek ellenére biztosan te is találkoztál töltött lőszerrel. Tehát ebből csak azt akarom kihozni, hogy ha valaki nagyon akar tölteni, akkor az most is tud és még egyszer kihangsúlyozva, ha valaki nagyon akar. Ja és ebből adódóan lehet, hogy most is olyannal lő melletted.


Akikkel én vadászok ők ilyennel nem kockáztatják meg a barátságunkat,tartásít....ellenörzés bármikor lehet...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #185 Dátum: 2008. November 30. - 13:14:33 »


Akikkel én vadászok ők ilyennel nem kockáztatják meg a barátságunkat,tartásít....ellenörzés bármikor lehet...
Igen
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #186 Dátum: 2008. November 30. - 19:41:03 »

Sziasztok,
mint korábban írtam, engem valóban a véleményetek érdekel. Mindnyájan ismerjük az érvényben lévő rendeleteket, és azt hiszem nyugodt szívvel leírhatom azt, szeretnénk is betartani ( törvénytiszteló állampolgár ) mégha ez számunkra nem mindig érthető, és értelmetlennek tűnő korlátokat, tiltásokat tartalmaz. Ezen a fórumon véleménycsere zajlik, érvek ellenérvek jelennek meg amint az egy fórumon elvárható. Nem volt szándékom semmiféle személyeskedést kiprovokálni, de a nézetek különbözősége megítélésem szerint néha egy kissé heves reakciót vált ki. Ismereteim szerint eléggé sokan olvassák ezt a topicok, szeretném egyszer valaki olyannak a véleményét, álláspontját is olvasni - minden kötöttség nélkül - aki a hatalom oldaláról megismertetné velünk a másik, hivatalos oldal álláspontját is.
A korábbi írásokat olvasva, úgy gondolom egy pár érv ellenérv nem ártana még. Azt hiszem, ha valaki ilyennel akarna foglalkozni, annak a fejében kellene előtte tisztázni bizonyos dolgokat. Pl. Képes leszek-e arra, hogy a kapható gyári töltényeknél kobbat készítsek?
Költségtakarékosság egy ideig, főleg kis darabszám esetén egyáltalán nem jöhet szóba. Rendelkezem-e elég tudással, információval ehhez?
Aki saját maga akarja összeállítani mit is akar, és nem márkafüggő, annak tág lehetősége adódik a számára tetsző komponenseket kiválogatni.
nagyon sok szempontot lehet még találni, bízom a fantáziátokban. Köszönöm.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. November 30. - 20:07:56 »

Steve!

Azt szerettem volna kihozni belőle, ha itt elkezdetek politizálni, vajon az előnyére, vagy hátrányára van ennek a kérdésnek...
Szerintem utóbbira...

Az utántöltést pedig azért szeretném "szűrni" mert jelenleg tiltott, így szerény véleményem szerint alapozzuk meg szakmailag, "vadászatilag" a szükségességét...ne pedig politikai alapon közelítsük a dolgot...szerintem.

Hidd el a jó/jobb szakmai érvek sokkal többet segítenek.
 Kacsint
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. November 30. - 20:19:24 »

Ezen a fórumon véleménycsere zajlik, érvek ellenérvek jelennek meg amint az egy fórumon elvárható. Nem volt szándékom semmiféle személyeskedést kiprovokálni, de a nézetek különbözősége megítélésem szerint néha egy kissé heves reakciót vált ki.


Volt itt személyeskedés  Mosolyog ?
Szerintem nem én leginkább az emberi oldalra próbáltam rávílágítani.Lehet sarkosan fogalmaztam bocsánat érte...
Szakmai résznél vannak sokkal nagy tudásuak mint én.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #189 Dátum: 2008. November 30. - 20:21:14 »

Sziasztok,
mint korábban írtam, engem valóban a véleményetek érdekel.  Pl. Képes leszek-e arra, hogy a kapható gyári töltényeknél kobbat készítsek?
Költségtakarékosság egy ideig, főleg kis darabszám esetén egyáltalán nem jöhet szóba. Rendelkezem-e elég tudással, információval ehhez?
Aki saját maga akarja összeállítani mit is akar, és nem márkafüggő, annak tág lehetősége adódik a számára tetsző komponenseket kiválogatni.
nagyon sok szempontot lehet még találni, bízom a fantáziátokban. Köszönöm.
Üdv : Juszuph  Wave

Van-e, lesz-e, várható-e  magyar nyelven irodalom? mert amíg nincs, addig utántöltés sem lesz. Szerintem.
Nem régi, új irodalom, az új alkotórészekkel.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #190 Dátum: 2008. November 30. - 20:24:19 »

Steve!

Azt szerettem volna kihozni belőle, ha itt elkezdetek politizálni, vajon az előnyére, vagy hátrányára van ennek a kérdésnek...
Szerintem utóbbira...

Az utántöltést pedig azért szeretném "szűrni" mert jelenleg tiltott, így szerény véleményem szerint alapozzuk meg szakmailag, "vadászatilag" a szükségességét...ne pedig politikai alapon közelítsük a dolgot...szerintem.

Hidd el a jó/jobb szakmai érvek sokkal többet segítenek.
 Kacsint

Roland!
Megkövetlek minden eddigi és ez után elkövetett bűnömért, de Te olyan naív vagy, már megbocsáss! A politikusokat csak a pénz érdekli, meg a szavazatok, semmi más!
Azt kell kidomborítani, hogy ha engedélyezik az utántöltést, mint Szlovákiában, akkor az nekik igen nagy jövedelem lesz, mert a vadászok megvesznek minden fölösleges dolgot, hogy kielégítsék szenvedélyüket: új puskát, váltócsöveket, késeket, prést, matricát, sebességmérőt,
hüvelynyak esztergát, stb Mosolyog Ha engedik a töltést, minden képviselő nyithat egy lőteret, akkora lesz az igény! Sőt a rokonaik is nyithatnak, kánaán lesz Magyarországon! Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2008. November 30. - 20:36:59 »

Sanyooo!

Ki a naív...és ki a bölcs? (ez megközelítés kérdése nem gondolod?)

Köpködhettek itt a politikára, meg köpködhettek akárkire attól szerintetek egy VADÁSZFÓRUMON ez mennyire nyomós érv, ha mondjuk olvassa a törvényalkotó?????? (olvassák azért hidd el...)

Nos kis ellentmondásként jegyezném meg az alábbiakat:
Azt írod micsoda üzlet lenne az...pár hsz.-sal ezelőtt meg azt, hogy te majd olcsón megveszed más "levetkőzött" cuccát...akkor most mi a helyzet???

Az, hogy én szerinted naív vagyok egy dolog, hidd azt, hogy nem tudom mi és kik irányítják ezt az egész országot, meg a gazdaságot, meg minden hóbelebancot.
Én nem ebben az országban élek, nem tudom mi van itt, nem tudom és nem ismerem a tv. alkotást, végrehajtást alkalmazást...a munkám sem erről szól, szóval tényleg egy cseppnyi rálátásom sincsen erről...hidd ezt nekem nagyon mindegy.

...de attól ha én is "rákezdenék" előbbre lennénk szerinted??? (erre ott van az Index...szerintem)

Mivel úgy látom elfogytak az érvek, így én azt hiszem hagyom "kiforrni" magát ezt a témát, meg ezt a topicot!  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2008. November 30. - 20:49:53 »

Sanyooo!

Ki a naív...és ki a bölcs? (ez megközelítés kérdése nem gondolod?)

Köpködhettek itt a politikára, meg köpködhettek akárkire attól szerintetek egy VADÁSZFÓRUMON ez mennyire nyomós érv, ha mondjuk olvassa a törvényalkotó?????? (olvassák azért hidd el...)

Nos kis ellentmondásként jegyezném meg az alábbiakat:
Azt írod micsoda üzlet lenne az...pár hsz.-sal ezelőtt meg azt, hogy te majd olcsón megveszed más "levetkőzött" cuccát...akkor most mi a helyzet???

Az, hogy én szerinted naív vagyok egy dolog, hidd azt, hogy nem tudom mi és kik irányítják ezt az egész országot, meg a gazdaságot, meg minden hóbelebancot.
Én nem ebben az országban élek, nem tudom mi van itt, nem tudom és nem ismerem a tv. alkotást, végrehajtást alkalmazást...a munkám sem erről szól, szóval tényleg egy cseppnyi rálátásom sincsen erről...hidd ezt nekem nagyon mindegy.

...de attól ha én is "rákezdenék" előbbre lennénk szerinted??? (erre ott van az Index...szerintem)

Mivel úgy látom elfogytak az érvek, így én azt hiszem hagyom "kiforrni" magát ezt a témát, meg ezt a topicot!  Kacsint


Jaj, már megint megsértődtél, pedig azzal kezdtem, hogy megkövetlek! Nem igaz?
Arra utaltam hozzászólásomban, hogy szakmai, vagy ha így jobb észérvekkel nem megyünk semmire!
Mond már meg mennyivel érettebb a szlovák (iai) vadász, a magyarnál? Ott szabad a töltés, meg sok minden a vadásznak, alanyi jogon, itt nem! Ugye nem tudsz válaszolni erre? Én sem, meg arra sem, hogy Szlovákia hogyan tudott megelőzni minket, holott kilóméterekkel előttünk jártunk, nem is olyan rég! 
Csányi Sándor megvette a siroki gyárat, majdnem egészen, ha jól tudom, neki kell megmagyarázni, hogy érdekeit nem sérti, ha rézhüvelyeket is gyárt eladásra, nem csak vashüvelyes "vadász" töltényt! Ez ilyen egyszerű, hidd el! ÉRDEK!!!!!!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2008. November 30. - 21:08:59 »

Én értem Roli!
Sőt!  Még talán tudnék is azonosulni vele, miszerint szakmai érvekkel nyomuljun előre.
No de az elmúlt pár nap hozzászólás terméséből hány igazán nyomós szakmai érvet lehet felsorakoztatni az utántöltés legelizálása mellett????
Szerintem közelít a zérushoz....

Érzelmi alapon mennyivel könnyebb megközelíteni a dolgot! De annak meg inkább van köze a tradícíóhoz mint a szakmához (vadászat!!)....

Amennyiben a törvényalkotó, vagy a team egy tagja figyelemmel kíséri a topic eseményeit ,üdvözletem küldöm neki, és egyben megkérném arra, hogy az anonimitásból legalább egy nick név erejéig lépjen elő, és fedje fel előttünk a tíltás valós okát..... Mosolyog
Mert hát ugye mi csak találgatunk, tudni igazá senki sem tudja! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2008. December 01. - 18:25:16 »

Én értem Roli!
Sőt!  Még talán tudnék is azonosulni vele, miszerint szakmai érvekkel nyomuljun előre.
No de az elmúlt pár nap hozzászólás terméséből hány igazán nyomós szakmai érvet lehet felsorakoztatni az utántöltés legelizálása mellett????
Szerintem közelít a zérushoz....

Érzelmi alapon mennyivel könnyebb megközelíteni a dolgot! De annak meg inkább van köze a tradícíóhoz mint a szakmához (vadászat!!)....

Amennyiben a törvényalkotó, vagy a team egy tagja figyelemmel kíséri a topic eseményeit ,üdvözletem küldöm neki, és egyben megkérném arra, hogy az anonimitásból legalább egy nick név erejéig lépjen elő, és fedje fel előttünk a tíltás valós okát..... Mosolyog
Mert hát ugye mi csak találgatunk, tudni igazá senki sem tudja! Wave


Szerintem egészen egyszerűen nem is gondoltak arra, hogy ilyen is van. Dilettantizmus. Ez belefér abba a gányolatba, amit ma fegyverjogszabályoknak nevezünk.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: