Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307378 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #135 Dátum: 2008. November 28. - 22:15:26 »

"Szerintem itt arról van szó, hogy elkaszálják a vizsgán. Most valóban komoly vizsgára gondolva!!"

Voldi!
Te Európa melyik országában élsz?

Jó ez igaz, de most elméleti síkon vagyunk, meg idegin már a végén  Nyihi


Mennyivel vagyunk hülyébbek azon országok polgárainál, ahol gond nélkül csinálhatják ma is?  Még orvosi vizsgálat alá sem vetik Őket, csak életükben egyszer, amikor megveszi az első fegyverét!  De, tudtommal  van olyan Eu ország, ahol még a vadászvizsga sem kötelező! És mennyi olyan vendéget vadásztattunk már ebben az országban, akinek a kezébe még fegyvert sem adnának itthon?

De ugye szerinted sem ez lenne a követendő példa?  Fejvakarás

 Eleve külön kellene választani a sörétes, és a golyós lőszer utántöltést! Szerintem golyóst elenyésző számban töltenénk, a felszerelés költségei miatt.
Kik tanítanák?  És vajon Ők hol vizsgáznának a tanítási jogért?
Mert ugye hallottunk már olyan vadásztanfolyamról, amit egy olyan ember tartott akinek sima vadász vizsgáján még a tinta sem száradt meg!

Ezen valóban el kellene gondolkodni még.


A hülye embertől pedig nem véd meg semmilyen vizsga, tanfolyam. Ha valaki egy igazi agyament kisérletezö, aki saját kút feje alapján valami "csodát" akar készíteni, az akkor is kipróbálja, ha egy tanfolyamon kitűnően végez!

Ebben is igazad van, hülyeség ellen nincs gyógyszer. Erre mondtam, hogy tekintsük már felnőttnek a magyar vadászokat, és egy-két hülye miatt nem szabadna fenntartani az általános tiltást. Viszont a hülyéket illetve tetteiket szigorúan büntetni!





Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2008. November 28. - 22:15:39 »

Tudod mondhatom, hogy a társaságunkban én voltam az első aki aktív szalonkázó volt, aki felkutatta a jó helyeket.
Most, hogy jött ez a rendelkezés, egy cseppnyi rosszallás sincs bennem.
Mint azt korábban írtam már a megfelelő topicban, amikor felveszem ezt a csodálatos madarat, mintha a szívembe martak volna és mindig az jut eszembe: "ezt minek kellett????????????"
Nemigazán bánom, ha nem lőhetek többet madárra...pedig nagyon sokat jártam utána és nem véletlenül vettem részt az ív összeállításában.
...talán rosszul vagyok szalonkaügyben összerakva... Bion Bion Bion

Én az őzzel voltam így! De nem örülnék, ha mindenkinek megtiltanák az őzvadászatot! Látod nem vagyunk egyformák!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #137 Dátum: 2008. November 28. - 22:23:56 »

Urak!

Volt itt már hatalmon annyi ingyen élő-mindenféle színben!!!
A lőfegyverekről és lőszerekről szóló törvényt mindegyik csak szigorította!!!!
Az összes paranoiás szarházi csak a hatalmát félti, tőlünk vadászoktól.... :ALC Hát ezen így kell röhögjek...
Na meg ugyan ez az "elit" juttatta fegyverhez '90-ben azt sok köcsögöt akiről Roli beszél. Talán ez sem véletlen... Kacsint
De tovább megyek! :buba
Ugyan ez az "elit" '97-ben vadászterülethez is juttatta ezeket a síszereket....és, hogy a köcsögnél is köcsögebbek is szabadon rabolhassanak, 2007-ben nekik is adott az éppen regnáló hatalom vadászterületet!

Na akkor kérem a politikát miért is főbenjáró bűn említeni vadászati témával kapcsolatban?!?!

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #138 Dátum: 2008. November 28. - 22:25:06 »

Természetesen akinek nem inge.... Igen
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #139 Dátum: 2008. November 28. - 22:25:15 »

"Viszont a hülyéket illetve tetteiket szigorúan büntetni!"

Igen!  De nem egységesen büntetni olyanért, amit el sem követhetünk!
Ma  azt érzem, eleve büntetnek minden intézkedéssel, mert vadászom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2008. November 28. - 22:29:11 »

Természetesen akinek nem inge.... Igen

Bár én a 90-ben (91-ben) fegyverhez jutó köcsögök egyike vagyok, de nem sértődtem meg!  Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #141 Dátum: 2008. November 28. - 22:31:04 »

"Ma  azt érzem, eleve büntetnek minden intézkedéssel, mert vadászom!"

Hát Attila!

Ezzel egy életérzést öntöttél szavakba! Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2008. November 28. - 22:32:39 »

Sanyooo!


Próbáltam utalni az ing meg a gatya szimbiózisára... Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #143 Dátum: 2008. November 28. - 22:34:39 »

"Viszont a hülyéket illetve tetteiket szigorúan büntetni!"

Igen!  De nem egységesen büntetni olyanért, amit el sem követhetünk!
Ma  azt érzem, eleve büntetnek minden intézkedéssel, mert vadászom!

Hát nem ezt mondom én is?    Wave
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #144 Dátum: 2008. November 28. - 22:34:58 »

Sanyooo!


Próbáltam utalni az ing meg a gatya szimbiózisára... Vigyorog


 Bion Bion Bion
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #145 Dátum: 2008. November 28. - 22:35:48 »

Én valszeg nem állnék neki uántölteni, pedig fegyver-lőszer témában súlyos eset vagyok.
Igazából Wetzlarral értek egyet, nem szeretném ha bárki elkezdhetné legyártani a saját "mindent vivő" töltényét.  Tudom hogy van előnye is, meg ha jól csinálják nem balesetveszélyes stb stb...
Ilyen az autóvezetés is: elvileg aki vezet mindnek van jogositványa, aztán mégis halnak meg az utakon.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #146 Dátum: 2008. November 28. - 22:38:33 »

Én valszeg nem állnék neki uántölteni, pedig fegyver-lőszer témában súlyos eset vagyok.
Igazából Wetzlarral értek egyet, nem szeretném ha bárki elkezdhetné legyártani a saját "mindent vivő" töltényét.  Tudom hogy van előnye is, meg ha jól csinálják nem balesetveszélyes stb stb...
Ilyen az autóvezetés is: elvileg aki vezet mindnek van jogositványa, aztán mégis halnak meg az utakon.

Megtörtént eset (állítólag): Rendőr: -Jogosítványt kérem ellenőrzésre!
                                      Részeg vezető: -Vazze, nálatok van!  Bion

No hát ennyit az engedélyekről!  Fejvakarás
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #147 Dátum: 2008. November 28. - 22:45:06 »

Csak jelzem, van néhány kedves vendégünk, akik velünk együtt izgulják végig a topicot!
Üdvözlöm ŐKET!
Pusszantás.... Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #148 Dátum: 2008. November 28. - 22:47:20 »

Csak azt magyarázza már el valaki, ki, és mi alapján döntené el, hogy ki alkalmas, és ki nem!

Minden ember akinek van jogosítványa, fegyvertartási engedélye, van szakmája... az mind végzett iskolát/tanfolyamot, és tett vizsgát! Mégis mindenütt előfordul baleset!
Minden Hugyagyú Aladár vehet szilveszterkor tüzijátékot!  Mi a különbség?????????
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #149 Dátum: 2008. November 28. - 22:48:12 »

Csak jelzem, van néhány kedves vendégünk, akik velünk együtt izgulják végig a topicot!
Üdvözlöm ŐKET!
Pusszantás.... Emelem

Írhatnának is, ha már itt vannak, megtisztelnek minket jelenlétükkel!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: