Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307665 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2008. November 28. - 21:39:55 »

Sanyooo! Senki nem mondott ilyet!
Bemásoltál egy fél idézetet Janikától ami pont nem tükrözi az egész idézet mondanivalóját.
Mi is a problémád?
Hogy először tanfolyan mélkül engedélyezte volna, de aztán elolvasvamás hozzászólást, elismerte, hogy hátha a vizsgán megbukik
aki nem tudja/akarja megtanulni?

Hol van itt tiltásról szó?Kérdezem?

Ne haragudj, de nem nekünk kell a figyelmes olvasásra való felszólítás  Wave

Bemásoltam Janika EGÉSZ hozzászólását!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2008. November 28. - 21:42:04 »

Szerintem lapozzunk, mert igen messze kerültünk attól, amire Juszuph kérte a témára fogékony fórumlátogatókat  KAP. Én részemről  senkit nem tartok hülyének  Wave Okos

Felőlem lapozhatunk! Én attól sem sértődök meg, ha hülyének néznek! Más az, amitől "megfordul bennem a borjú!" Szomorú
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2008. November 28. - 21:43:50 »

Feltennék egy rém egyszerű kérdést ÉN is!
Kíváncsian várom a mélyenszántó válaszokat...

Miért van Magyarországon törvénnyel TÍLTVA(!) az otthoni újratöltés????

Csak őszintén ám...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #123 Dátum: 2008. November 28. - 21:45:17 »

Bemásoltam Janika EGÉSZ hozzászólását!

Én erre gondoltam: "Zoli érvelése nagyon tetszett: "ha egy embert is korlátolni tudnak attól, amihez nem ért, már megérte.." Így van Igen"  Ezt Te írtad, már elfelejtetted?  Hihetetlen! 

De tényleg lapozzunk, mert idáig az szólalt meg itt, aki engedélyezni, hogy tanfolyammal, vagy nem az most lényegtelen és részletkérdés.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. November 28. - 21:45:39 »

Feltennék egy rém egyszerű kérdést ÉN is!
Kíváncsian várom a mélyenszántó válaszokat...

Miért van Magyarországon törvénnyel TÍLTVA(!) az otthoni újratöltés????

Csak őszintén ám...

 Vállat von Még sose hallottam az okát, igaz nem is néztem utána. Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. November 28. - 21:51:28 »

"Azon viszont elgondolkozom, hogy minek nyomtatnánk aláírási íveket szalonka ügyben, ha egy ilyen nyilvánvaló ügyben, mint újratöltés, ennyire eltérőek a véleményeink!"

No ez szerintem meglehetősen fals példa volt.
A szalonkázás nélkül a magyar vadászat "félkarú óriás", de utántöltés nélkül azért ellennénk.
Mondom ezt megintcsak úgy, hogy nem tudom mi lenne a helyes megoldás...én magam is szívesen töltenék, mert ahogyan ismerem magam kipróbálnék minden eddig általam érdekesnek tartott lövedéket.
(és reménykednék, hogy a Lapua végre valahára elkezdené gyártani .323-ban a Megát...  gyozo)

Ettől függetlenül vakarnám a fejem, ha jónéhány általam ismert "vadász" szintén belefogna ebbe a dologba.
Nos nem akartam, de elmondom.

Szóval ismerek egy kezdő vadászt, hála Istennek nem nálunk vadászik, de mégcsak nem is a mi megyénkben.
Vadászatról fogalma sincs, de vadászik, mert lóvé van, főd' van... :Mosolyog

Elhiszed nekem, hogy a kb. 1,5 éve vásárolt puskájának a kaliberét sem tudja, de mikor kíváncsiságból megkérdeztem, hogy mit tud az újratöltésről azt mondta ha lehetne azonnal nekifogna, mert idézem:
"Ez a szutyok F.... lőszer - ezt sem tudta, csak a hüvely színe és felirata alapján jöttem rá  Nem szól szám- nem verte át a bikát 120 m-ről!"

No ilyenkor gondolkodik az ember....
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. November 28. - 21:53:05 »

Feltennék egy rém egyszerű kérdést ÉN is!
Kíváncsian várom a mélyenszántó válaszokat...

Miért van Magyarországon törvénnyel TÍLTVA(!) az otthoni újratöltés????

Csak őszintén ám...

Azért, hogy a paraszt vegye meg a kész töltényt!  Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #127 Dátum: 2008. November 28. - 21:54:12 »

Feltennék egy rém egyszerű kérdést ÉN is!
Kíváncsian várom a mélyenszántó válaszokat...

Miért van Magyarországon törvénnyel TÍLTVA(!) az otthoni újratöltés????

Csak őszintén ám...

Egyrészt a régi - elavult - berögződés belbiztonsági okokból, másrészt mert k.rvára sértené bizonyos kereskedők érdekeit.  Bion Bion
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #128 Dátum: 2008. November 28. - 21:54:51 »

Azért, hogy a paraszt vegye meg a kész töltényt!  Bion

 Igen így van. A haszon, az haszon!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #129 Dátum: 2008. November 28. - 21:57:10 »

"Azon viszont elgondolkozom, hogy minek nyomtatnánk aláírási íveket szalonka ügyben, ha egy ilyen nyilvánvaló ügyben, mint újratöltés, ennyire eltérőek a véleményeink!"

No ez szerintem meglehetősen fals példa volt.
A szalonkázás nélkül a magyar vadászat "félkarú óriás", de utántöltés nélkül azért ellennénk.
Mondom ezt megintcsak úgy, hogy nem tudom mi lenne a helyes megoldás...én magam is szívesen töltenék, mert ahogyan ismerem magam kipróbálnék minden eddig általam érdekesnek tartott lövedéket.
(és reménykednék, hogy a Lapua végre valahára elkezdené gyártani .323-ban a Megát...  gyozo)

Ettől függetlenül vakarnám a fejem, ha jónéhány általam ismert "vadász" szintén belefogna ebbe a dologba.
Nos nem akartam, de elmondom.

Szóval ismerek egy kezdő vadászt, hála Istennek nem nálunk vadászik, de mégcsak nem is a mi megyénkben.
Vadászatról fogalma sincs, de vadászik, mert lóvé van, főd' van... :Mosolyog

Elhiszed nekem, hogy a kb. 1,5 éve vásárolt puskájának a kaliberét sem tudja, de mikor kíváncsiságból megkérdeztem, hogy mit tud az újratöltésről azt mondta ha lehetne azonnal nekifogna, mert idézem:
"Ez a szutyok F.... lőszer - ezt sem tudta, csak a hüvely színe és felirata alapján jöttem rá  Nem szól szám- nem verte át a bikát 120 m-ről!"

No ilyenkor gondolkodik az ember....

A "pénzes hülye" bedugja a blaserbe a nem belevaló töltényt is, mert neki több csőre is tellik, tele a zsebe mindenféle golyós patronnal, nem kell ezért tiltani az utántöltést! Ezért, szerintem, sántít a példád! Már megbocsáss!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2008. November 28. - 22:02:49 »

Tudod Roland az az én bajom, hogy úgy az utántöltés, mint a szalonkázás néhány fanatikus szívügye! A többség szarik mindkettőre! És mi, akik bevallva-be nem vallva, ilyen fanatikusok vagyunk, egymást marjuk! Nekem sok éven át egyedüli vadászlehetőségem a szalonkázás volt, ezt is elvették tőlem olyanok akik felrobbantják a blaserüket, olyan hülyék! De vastag pénztárcájuk van! Mi meg, kispénzűek, magunkat korlátozzuk! Érted Te ezt???  Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. November 28. - 22:05:14 »

"Szerintem itt arról van szó, hogy elkaszálják a vizsgán. Most valóban komoly vizsgára gondolva!!"

Voldi!
Te Európa melyik országában élsz?



Én a tanfolyam nélkülire szavaztam.
Mennyivel vagyunk hülyébbek azon országok polgárainál, ahol gond nélkül csinálhatják ma is?  Még orvosi vizsgálat alá sem vetik Őket, csak életükben egyszer, amikor megveszi az első fegyverét!  De, tudtommal  van olyan Eu ország, ahol még a vadászvizsga sem kötelező! És mennyi olyan vendéget vadásztattunk már ebben az országban, akinek a kezébe még fegyvert sem adnának itthon?

 Eleve külön kellene választani a sörétes, és a golyós lőszer utántöltést! Szerintem golyóst elenyésző számban töltenénk, a felszerelés költségei miatt.
Kik tanítanák?  És vajon Ők hol vizsgáznának a tanítási jogért?
Mert ugye hallottunk már olyan vadásztanfolyamról, amit egy olyan ember tartott akinek sima vadász vizsgáján még a tinta sem száradt meg! Vagy, azt ki hiszi azt el, hogy akik ma Magyarországon lőszert szerelnek, előszőr megvették a teljes felszerelést, elolvasták a magyarul nem is létező szakirodalmat, aztán legyártották az első töltényt?
A hülye embertől pedig nem véd meg semmilyen vizsga, tanfolyam. Ha valaki egy igazi agyament kisérletezö, aki saját kút feje alapján valami "csodát" akar készíteni, az akkor is kipróbálja, ha egy tanfolyamon kitűnően végez!

Egy ilyen tanfolyam, megint csak arra lenne jó, hogy levegyék az embereket pénzel, és lehetőleg minél kevesebben sértsék  a jelenlegi gyártók monopol érdekeit.





Lacus!

Én a vadászok között leélt ötven évem alatt nem hallottam még komoly balesetet töltés miatt. Valóban, olyan volt, hogy amikor a gyutacsot a hüvelybe nyomták, az elcsettent, de igazi sérülésről valóban nem hallottam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2008. November 28. - 22:06:14 »

A "pénzes hülye" bedugja a blaserbe a nem belevaló töltényt is, mert neki több csőre is tellik, tele a zsebe mindenféle golyós patronnal, nem kell ezért tiltani az utántöltést! Ezért, szerintem, sántít a példád! Már megbocsáss!

Sanyooo!

...de értsd már meg, hogy ez az ember ugyanúgy jogosult lenne tölteni mint te, vagy én...téged ez nem zavar, vagy nincs semmi ellenérzésed az ilyenek miatt?
Ha van, akkor már te is valamilyen szinten találtál egy aggályt ami visszásságot teremt.
Nem tilt, hanem visszásságot teremt...óriási különbség.
Ha mégsincs, akkor szerintem téged csak a te saját utántöltési lehetőséged érdekel, az ég világon semmi más, de azt hiszem ez nem érv, ez csak egy álláspont...óriási különbség a kettő.
 Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2008. November 28. - 22:11:15 »

Tudod Roland az az én bajom, hogy úgy az utántöltés, mint a szalonkázás néhány fanatikus szívügye! A többség szarik mindkettőre! És mi, akik bevallva-be nem vallva, ilyen fanatikusok vagyunk, egymást marjuk! Nekem sok éven át egyedüli vadászlehetőségem a szalonkázás volt, ezt is elvették tőlem olyanok akik felrobbantják a blaserüket, olyan hülyék! De vastag pénztárcájuk van! Mi meg, kispénzűek, magunkat korlátozzuk! Érted Te ezt???  Fejvakarás

Tudod mondhatom, hogy a társaságunkban én voltam az első aki aktív szalonkázó volt, aki felkutatta a jó helyeket.
Most, hogy jött ez a rendelkezés, egy cseppnyi rosszallás sincs bennem.
Mint azt korábban írtam már a megfelelő topicban, amikor felveszem ezt a csodálatos madarat, mintha a szívembe martak volna és mindig az jut eszembe: "ezt minek kellett????????????"
Nemigazán bánom, ha nem lőhetek többet madárra...pedig nagyon sokat jártam utána és nem véletlenül vettem részt az ív összeállításában.
...talán rosszul vagyok szalonkaügyben összerakva... Bion Bion Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. November 28. - 22:13:21 »

Sanyooo!

...de értsd már meg, hogy ez az ember ugyanúgy jogosult lenne tölteni mint te, vagy én...téged ez nem zavar, vagy nincs semmi ellenérzésed az ilyenek miatt?
Ha van, akkor már te is valamilyen szinten találtál egy aggályt ami visszásságot teremt.
Nem tilt, hanem visszásságot teremt...óriási különbség.
Ha mégsincs, akkor szerintem téged csak a te saját utántöltési lehetőséged érdekel, az ég világon semmi más, de azt hiszem ez nem érv, ez csak egy álláspont...óriási különbség a kettő.
 Kacsint

Hát lehet, hogy én egy hülye vagyok, de ezt mintha már említettem volna, nem tudom miért kell ismételnem, de engem nem érdekel bizony, hogy más mit töm! Bizony, nem zavarna! Az egy kicsit zavart, mikor megsöréteztek, nem házi töltésű patronból, az is, amikor a fejem mellett 30 cm-re ment el egy .30-as lövedék csőszájvégről, az se házi töltésű volt! No látod ezek zavartak kicsit, más nem zavarna! Gondolj rólam, amit akarsz!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: