Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307379 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. November 28. - 20:09:10 »

Nos, az én szavazatom az igen, de tanfolyamhoz kötve volt.
Hogy miért, mert látva sok vadász kolléga hozzáértését (kritikán aluli, de olyan okos, hogy kioktat, pedig azt sem tudja, hogy a 30-06-os lőszerének mi a mérete, de vitatkozik ha megmondod neki, hogy az nem is annyi), tehát ezekből az emberekből kiindulva, én azt mondom, hogy legyen egy tanfolyamhoz kötve, nem beszélve az alapfokú ismeretek elsajátításáról, melyet ezen a tanfolyamon meg lehet szerezni.
Az utántöltés lehetősége engem nagyon érdekel, mert szeretek a lőszerekkel foglalatoskodni. Nagyon szeretném, ha magam tölthetném a lőszereimet, nem is a pénz miatt, bár talán gazdaságosabb is lenne, hanem a foglalatosság, ill. ez is a vadászat része lenne számomra.

Legyen tanfolyamhoz kötve, ha neked ez a véleményed! Nekem más, de úgy látom Te sem vitatod, hogy ez a jog elidegeníthetetlen a Vadászoktól!  Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. November 28. - 20:14:54 »

Legyen tanfolyamhoz kötve, ha neked ez a véleményed! Nekem más, de úgy látom Te sem vitatod, hogy ez a jog elidegeníthetetlen a Vadászoktól!  Wave

Semmi képen nem elidegeníthető a vadászoktól, ez is a vadászat része, de sajnos ezt elzárják tőlünk.
A tanfolyamot én azért javasolnám, amit leírtam az előbb. Akit érdekel a dolog, az úgy is elsajátítja, akit nem érdekel, az megbukik, saját érdekében. Persze tudom, hogy mindent meg lehet venni ebben az országban, de ha egy embert is korlátolni tudnak attól, amihez nem ért, már megérte.
Persze ez csak az én véleményem, elgondolásom. Én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #92 Dátum: 2008. November 28. - 20:24:42 »

Sziasztok,
talán az elsőben kellett volna leírni a magam véleményét. VIZSGÁVAL TANFOLYAM NÉLKÜL. Indulatokat nem akarok korbácsolni,nem akarom, hogy egymásnak essünk, csak az egyéni vélemények érdekelnek. Ezek viszont valóban érdekelnek, a miértek. Mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét, mégha nem egyezik is a saját álláspontommal. A tiszta nyílt vita, ahol senkinek sem kell félni, szégyellni a sajátját az lehet csak hasznos, ahol semmi megtorlás nincs kilátásban. Ezt szeretném elérni. Köszönöm.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. November 28. - 20:25:03 »

Semmi képen nem elidegeníthető a vadászoktól, ez is a vadászat része, de sajnos ezt elzárják tőlünk.
A tanfolyamot én azért javasolnám, amit leírtam az előbb. Akit érdekel a dolog, az úgy is elsajátítja, akit nem érdekel, az megbukik, saját érdekében. Persze tudom, hogy mindent meg lehet venni ebben az országban, de ha egy embert is korlátolni tudnak attól, amihez nem ért, már megérte.
Persze ez csak az én véleményem, elgondolásom. Én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére.

Akinek van pénze, és kicsit érdekli ez a téma, az megveszi 100.000 Ft-ért a felszerelést, és egyszer tölt majd! Aztán, mivel neki van ennél jobb
elfoglaltsága, gyorsan abbahagyja ezt a tevékenységet és meghirdeti féláron a felszerelést! (lásd 8x68-as hirdetések)! Mosolyog
Akkor mi, kispénzűek megvesszük és vígan töltünk magunknak, a törvény előírása szerint! Bion
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. November 28. - 20:28:58 »

Sziasztok!

Én igennel, tanfolyam nélkül-re szavaztam, de Zoli érvelése nagyon tetszett: "ha egy embert is korlátolni tudnak attól, amihez nem ért, már megérte.." Így van Igen

Tudod, Kedves Barátom, ilyen "elvek" alapján engem már túl sokszor korlátoztak emberi jogaimban, olyan jogokban, amik egy kicsit szerencsésebb országba született "alattvaló"-nak teljesen természetes jogai, és nem is érti, hogy mi itt "miről beszélünk!" Szomorú
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #95 Dátum: 2008. November 28. - 20:30:49 »

Én is igent nyomtam, tanfolyam kötelezettséggel, ami akár lehetne a vadászvizsga szerves része mondjuk. Mindezt csak azért, mert napi tapasztalaból kiindulva, bizony komoly problémát jelent a térfogat, súly, tömeg alapvető egységeinek értelmezése is. Mondjuk ez senkit nem véd meg  az  "én töltényem messzebre hord" barkácsolóktól.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #96 Dátum: 2008. November 28. - 20:36:41 »

Én önmagamból indulok ki, még ma sem értem, hogy lett meg a számvitelszervezés vizsgám  Vállat von, pedig az előadások többségén jelen voltam  Ördög Ördög Ördög

Én komoly gyakorlati vizsgával gondolnám. Lehet, hogy idealista vagyok? Fejvakarás
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #97 Dátum: 2008. November 28. - 20:37:22 »

Én is igent nyomtam, tanfolyam kötelezettséggel, ami akár lehetne a vadászvizsga szerves része mondjuk. Mindezt csak azért, mert napi tapasztalaból kiindulva, bizony komoly problémát jelent a térfogat, súly, tömeg alapvető egységeinek értelmezése is. Mondjuk ez senkit nem véd meg  az  "én töltényem messzebre hord" barkácsolóktól.

Aki fel akarja robbantani a pofáját, azt hagyni kell, főleg azért, mert csak saját magát veszélyezteti! De még mindíg nem értem, hogy egy puszta fikció alapján, (úgyis túltöltenék a köcsögök, tehát meg kell tiltani), hogyan lehet megtiltani valamit??? Magyarországon tilos az újratöltés, tehát MINDEN OLYAN ÉRV HAZUG, HOGY BALESETEK LENNÉNEK, HA ENGEDÉLYEZNÉK! Nem volt egyetlen baleset sem Magyarországon legális újratöltésből, ilyesmire hivatkozni hazugság!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. November 28. - 20:44:32 »

Na, akkor én értettem félre a dolgokat.
Én ezt a tanfolyamot úgy értettem, hogy ez a vizsgát takarja, úgy hogy helyesbítek a véleményemen, tehát IGEN, VIZSGÁVAL. Igen Erre gondoltam az elején is.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #99 Dátum: 2008. November 28. - 20:47:12 »

Aki fel akarja robbantani a pofáját, azt hagyni kell, főleg azért, mert csak saját magát veszélyezteti! De még mindíg nem értem, hogy egy puszta fikció alapján, (úgyis túltöltenék a köcsögök, tehát meg kell tiltani), hogyan lehet megtiltani valamit??? Magyarországon tilos az újratöltés, tehát MINDEN OLYAN ÉRV HAZUG, HOGY BALESETEK LENNÉNEK, HA ENGEDÉLYEZNÉK! Nem volt egyetlen baleset sem Magyarországon legális újratöltésből, ilyesmire hivatkozni hazugság!

Hagyni kell, csak ne én legyek mellette.
Szerintem a tanfolyamon megtanulja, nem tölt úl tévedésből, aki meg úgyis, az ellen nem lehet tenni. Saját felelősségére teszi. Felnőttként kellene kezelni a vadászokat (is) már.

Nem értem az indulatod.  Vállat von

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. November 28. - 20:49:46 »

"Aki fel akarja robbantani a pofáját, azt hagyni kell, főleg azért, mert csak saját magát veszélyezteti!"

Ezt így azért nem állítanám. A kísérővadász nem biztos, hogy teljes biztonságban lenne egy házi übermagnum lőszer miatti robbanás esetén Szomorú

Kérlek mutass már nekem 3-4 példát arra napjainkból, amikor újratöltött lőszerrel baleset történt, és a vadász megsebesült! Mert addig ez csak pofázás marad, már megbocsáss a "francia" szóért! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. November 28. - 21:06:28 »

Ne haragudj, de nagyon más srófra jár az agyunk.
Hol olvastad, hogy azt állítottam, hogy emiatt történtek balesetek? Arra válaszoltam, hogy szerinted ha fel akarja robbantani valaki a pofáját, azzal csak magát veszélyezteti. Szerintem nem csak magát, mert ha neadjisten valóban "felrobbantja a pofáját", akkor a közelében állóknak is felrobbanhat, ha nem is a pofájuk, de valami egyéb, esetleg még szükséges alkatrészük.

Valóban más "srófra jár az agyunk"! Szomorú Kérlek Te is olvasd el figyelmesen minden mai hozzászólásomat! Mert ha elolvasod és megérted amit írtam, nem mondhatod azt, hogy jogos az utántöltés tiltása! Szerintem!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #102 Dátum: 2008. November 28. - 21:09:15 »

Valóban más "srófra jár az agyunk"! Szomorú Kérlek Te is olvasd el figyelmesen minden mai hozzászólásomat! Mert ha elolvasod és megérted amit írtam, nem mondhatod azt, hogy jogos az utántöltés tiltása! Szerintem!

Sanyooo! Senki nem mondta itt, hogy jogos a tiltás!  Vállat von   
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. November 28. - 21:10:30 »

Ez az ország még nem teljesen érett erre a dologra!!!
Tiltani mindenki számára ellenben kollektív büntetés!!!
Vizsgát ebben az országban abból veszel amiből akarsz!!!
Attól, hogy "übermagnum" ökör is engedélyt kap(hat) a hátamon is áll a szőr!!!
Attól, hogy tisztességes, értelmes vadász vadászember mégsem teheti, rosszallóan csóválom a fejem!!!

Mi a megoldás?...  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. November 28. - 21:12:56 »

Sanyooo! Senki nem mondta itt, hogy jogos a tiltás!  Vállat von   


Dehogynem! Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: