Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307700 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. November 25. - 21:45:11 »

Nekem nem jelentett gondot az "X" elhelyezése, én inkább azon agyalok ki az a három ember aki nemmel szavazott !
Lehet hogy rájöttem a megoldásra ?  Táncol  Nyihi

"A filmben szereplő személyekhez és eseményekhez való hasonlóság a puszta véletlen műve".
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. November 25. - 22:02:17 »

"A filmben szereplő személyekhez és eseményekhez való hasonlóság a puszta véletlen műve".


Of course ! - ahogy a művelt orosz mondja -  Nyihi
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. November 25. - 22:05:57 »

Miután diplomától kezdve a jogosítványon át a fegyverismereti vizsgáig mindent meg lehet vásárolni, szerintetek van érdemi különbség a "korlátozás nélkül" és az "engedélyhez kötött" meghatározás között?

Há' már hogyne lenne.
Néhány ezer forint! Semmi több!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. November 25. - 22:06:04 »


Of course ! - ahogy a művelt orosz mondja -  Nyihi

 Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. November 25. - 22:08:25 »

Hmmm!
Tizennyolc évesen alkalmasnak találtattam, hogy saját magam töltsem a sörétes lőszereimet.
Úgy érzem, egyre megbízhatatlanabb vagyok így ötvenhét után. De aki fiatal az is?
Na de ennyire? Vállat von
Lehet, hogy ezért gondolkodnak két hónapig a vásárlási engedélyemen is? Fej a falba

De be is fogom a pofám, mert még valaki feljelent, és adhatom le az egész arzenált! :'(

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. November 25. - 22:10:11 »


De be is fogom a pofám, mert még valaki feljelent, és adhatom le az egész arzenált! :'(


Miért? Met itt beszéltél? Annak következményei lesznek, azt garantálom.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #81 Dátum: 2008. November 25. - 22:11:44 »

Szia Attila,
nagyon gyanús vagy te nekem.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. November 25. - 22:13:13 »

Magamnak is! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. November 25. - 22:15:35 »

Akkor semmi gond, innen már egyenes út vezet a gyanún felüli állapot eléréséhez. Rajta bátran, csak így tovább.
Naplózva

Üdv : Juszuph
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. November 28. - 18:03:48 »

Sziasztok,
sokat gondolkodtam a szavazás eredményén, és magamban találgatok milyen indokok, megfontolások eredményezték a 3 Nem szavazatot, de az Igenek hátterére nagyon kíváncsi vagyok. Bevallom, magam az Igen, korlátozás nélkült választottam, mivel nem kívánnám tanfolyamhoz kötni. Sok érvet tudok felhozni mellette, de ellene is. Nagyon érdekelne, Ti mit gondoltok minderről, szeretnék egy kicsivel többet megismerni az indokok közül, mindkét oldalról. Ez talán közelebb vinne egy egységes álláspont, vélemény kialakításához. Mert  így a fórum valóban betöltené az igaz régi " FÓRUM " szerepét. Előre is köszönöm. Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. November 28. - 19:13:36 »

Sziasztok,
sokat gondolkodtam a szavazás eredményén, és magamban találgatok milyen indokok, megfontolások eredményezték a 3 Nem szavazatot, de az Igenek hátterére nagyon kíváncsi vagyok. Bevallom, magam az Igen, korlátozás nélkült választottam, mivel nem kívánnám tanfolyamhoz kötni. Sok érvet tudok felhozni mellette, de ellene is. Nagyon érdekelne, Ti mit gondoltok minderről, szeretnék egy kicsivel többet megismerni az indokok közül, mindkét oldalról. Ez talán közelebb vinne egy egységes álláspont, vélemény kialakításához. Mert  így a fórum valóban betöltené az igaz régi " FÓRUM " szerepét. Előre is köszönöm. Üdv : Juszuph  Wave


Szia!
A 3 nem-en ne csodálkozz! Minden közösségben van egy jól elkülöníthető kis rész, aki csak rombolni akar, aki a "rossz"-nak örül, sőt minél rosszabb, annál jobb! Emlékszel a "klasszikus" példára? Mikor Hitler bevonult Ausztriába, Bécsben 100.000 ember éltette hazája megszállóját!
Szomorú
Én a "korlátozás nélkül"-re szavaztam, mert szerintem eddig is túl sok szabály, ostoba törvény-rendelet alatt nyögünk, és ez csak a nyakunkon élősködő bürokratáknak jó! (kuss a népnek)
Ha alkalmas vagyok arra, hogy több éles fegyvert, és sok lőszert tartsak itthon (amiket kibontva akár bombát gyárthatnék), SEMMI KOMOLY ÉRV nem tilthatja nekem meg, hogy utántölthessem kilőtt hüvelyeimet! Persze, ha a hatalom szarik az észérvekre, és nyíltan diktatórikus eszközökkel kormányoz, akkor bármit megtilt, kénye-kedve szerint! Régebben felvetette valaki, hogy érdekesen alakulnak a fegyveres rendeletek: hol a flóbert-eket kell vizsgáztatni, hol a félautomata söréteseket reduktorral ellátni és vizsgáztatni, mintha a jogalkotót csak az vezérelné, hogy a kézilőfegyver vizsgálónak állandóan legyen munkája! A világ nem olyan bonyolult, mint egyesek hiszik, csak meg kell nézni, kinek az érdeke! Ha megkaparjuk kicsit a felszínt, hamar kiderül az igazság, könnyű megtalálni a vékony drótokat, amik a bábokat mozgatják!
Üdv sanyooo
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. November 28. - 19:39:23 »


 Üdv Mindenkinek Wave Az egyik nem én vagyok.Miért is ,mert az első ami ennek kapcsán eszembe jutott,.A 60-70-es évek , az ujságok tele voltak balesetekkel.2-ik vh-us lőszereket ,gránátokat ,aknát probáltak szétszedni gyerekek és felnőttek.Ez a kép még élénken bennem van." 

 "egy jól elkülöníthető kis rész, aki csak rombolni akar, aki a "rossz"-nak örül, sőt minél rosszabb, annál jobb! " Ezt pedig kikérem magamnak.
Ha  valakit nem ismerünk.Ne tegyük egy skatulyába ,Mert máskép gondolkodik 52-éve. És nem állt be a birkák közé.  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. November 28. - 19:55:27 »

Üdv Mindenkinek Wave Az egyik nem én vagyok.Miért is ,mert az első ami ennek kapcsán eszembe jutott,.A 60-70-es évek , az ujságok tele voltak balesetekkel.2-ik vh-us lőszereket ,gránátokat ,aknát probáltak szétszedni gyerekek és felnőttek.Ez a kép még élénken bennem van." 

 "egy jól elkülöníthető kis rész, aki csak rombolni akar, aki a "rossz"-nak örül, sőt minél rosszabb, annál jobb! " Ezt pedig kikérem magamnak.
Ha  valakit nem ismerünk.Ne tegyük egy skatulyába ,Mert máskép gondolkodik 52-éve. És nem állt be a birkák közé.  Wave

Szervusz Kedves Barátom!
Nem értem, miért vagy ilyen ideges? Nemrég hallottam a tv-ben, egyik nagy-nagy-nagy Vezetőnk szájából: "Akinek nem inge, ne vegye magára!"
Hofi után szabadon: "De akinek inge, az öltözködjön fel, mert már uncsi!" Mosolyog
Ha nem Te vagy az "egyik", végképpen nem értem kirohanásodat?
Én azért a "60-70-es évek újsághíreire nem hivatkoznék, főleg, ha objektivitásra törekszem! Szomorú (igaz, a maiakra sem)
Én még emlékszem, hogy akkoriban, amire Te hivatkozol, a vadászboltokban vadászati célra kiadták a magyar hadi-, és a szovjet sport-löszert
(7,62x54R)  2 Ft 70 fillér volt darabja, , amit kicsit megreszelve használtak a vadászok, a hatóságok tudtával-beleegyezésével! No erről ennyit!
Ha rád illik, "kérd ki magadnak!" Szomorú Nem értem még most sem, mi a problémád velem, de majd elmondod, vagy nem!  Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. November 28. - 20:02:20 »

Üdv Mindenkinek Wave Az egyik nem én vagyok.Miért is ,mert az első ami ennek kapcsán eszembe jutott,.A 60-70-es évek , az ujságok tele voltak balesetekkel.2-ik vh-us lőszereket ,gránátokat ,aknát probáltak szétszedni gyerekek és felnőttek.Ez a kép még élénken bennem van." 

 "egy jól elkülöníthető kis rész, aki csak rombolni akar, aki a "rossz"-nak örül, sőt minél rosszabb, annál jobb! " Ezt pedig kikérem magamnak.
Ha  valakit nem ismerünk.Ne tegyük egy skatulyába ,Mert máskép gondolkodik 52-éve. És nem állt be a birkák közé.  Wave

Húúú! Most értettem meg, mit jelent "az egyik nem én vagyok"!  Szomorú Bizonyára hülye vagyok, öregszem, azért van!  Rííí
De valahogy mégsem értem az olyan embereket, mint Te vagy Kedves Barátom! Lehet, hogy nem is fogom megérteni!  Fejvakarás
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. November 28. - 20:06:49 »

Nos, az én szavazatom az igen, de tanfolyamhoz kötve volt.
Hogy miért, mert látva sok vadász kolléga hozzáértését (kritikán aluli, de olyan okos, hogy kioktat, pedig azt sem tudja, hogy a 30-06-os lőszerének mi a mérete, de vitatkozik ha megmondod neki, hogy az nem is annyi), tehát ezekből az emberekből kiindulva, én azt mondom, hogy legyen egy tanfolyamhoz kötve, nem beszélve az alapfokú ismeretek elsajátításáról, melyet ezen a tanfolyamon meg lehet szerezni.
Az utántöltés lehetősége engem nagyon érdekel, mert szeretek a lőszerekkel foglalatoskodni. Nagyon szeretném, ha magam tölthetném a lőszereimet, nem is a pénz miatt, bár talán gazdaságosabb is lenne, hanem a foglalatosság, ill. ez is a vadászat része lenne számomra.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: