Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307604 alkalommal)
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. November 11. - 20:11:23 »

Szia Viktor,
köszönöm amit írtál, teljes mértékben egyetértek döntéseddel, és szeretném megerősíteni., az általad leírtak valósak és megtörtént tényeken alapulnak. Tudok az egész feljelentésről, előttem a feljelentők személye is ismert. Természetesen mindenki azt és olyan nyelven olvas amin tud. Egyet ne tévesszetek szem elöl. Ez itt Magyarország, és nem minden úgy működik ahogyan kellene. Köszönöm.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
sab
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. November 11. - 20:19:12 »

Utóirat: Műhelyünknek van lőszergyártási engedélye saját célú felhasználásra, ezért írtam korábban, hogy én egy kicsit máshonnan, és ezért másként látom az egészet. Üdv: Juszuph  : WA

Kicsit tudatlan vagyok, ezért érdekelne, hogy mit is jelent pontosan a ""lőszergyártási engedély saját célú felhasználásra"" ?
Van ilyen már Magyarországon, hogy a jog engedi a saját célra a lőszer gyártását ?
Keresem a jogszabályt, de csak lőszergyártást ír, olyant nem, hogy saját célra.
Ha van ilyen, akkor rögtön kérem miként lehet, mert lecsúsztam az eseményekről!
Köszönöm előre is a tájékoztatást ! Wave
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #62 Dátum: 2008. November 11. - 20:39:45 »

Kedves Sab,
műhelyünknek fegyver- és lőszergyártási engedélye van, ez nem személyre szól, hanem a műhelynek. De ahhoz, hogy lőszert kereskedelmi célra készítsünk, még más feltételeknek ia kell teljesülni.Csak magyarázatként teszem hozzá, valóban ez nem is gyártás csak összeszerelés. A Polgári Kézilőfegyver- és Lőszergyártó Kft-nél be kell a lőszereket vizsgáltatn( nem egy olcsó mulatság ) és ennek a tanusítványnak a birtokában lehetne forgalmazni.Amikor üres hüvelyt csappantyúval ellátok, mert az ütőszög lecsapását  csak így lehet megbízhatóan megállapítani, már ez is lőszergyártásnak minősül. Ezen kívül a lőpor és csappantyú tárolásának igen szigorú előírásait is teljesíteni kell, és még ezen kívül nagyon sok minden más feltételnek is meg kell felelni.
Üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
sab
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. November 11. - 20:48:20 »

Köszönöm a választ, akkor ezért nem találtam meg, ezt a saját célú felhasználást (lőszergyártást).
Mert akkor nincs is ilyen megfogalmazás gondolom a jogszabályban ?
Csak gyártásnak nevezik, ami valójában összeszerelés ugye ? ( részleges összeszerelés)
Értem, köszönöm ! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. November 11. - 20:57:02 »

Köszönöm a választ, akkor ezért nem találtam meg, ezt a saját célú felhasználást (lőszergyártást).
Mert akkor nincs is ilyen megfogalmazás gondolom a jogszabályban ?
Csak gyártásnak nevezik, ami valójában összeszerelés ugye ? ( részleges összeszerelés)
Értem, köszönöm ! Wave

Szia Attila!
 
Pedig Juszuphnak igaza van bizony. A jogszabály - oly sok mellett - ugyan tényleg nem tartalmazza a SAJÁT célra való felhasználásra gyártást, de a hatályos jogszabályi környezetben igenis lehetséges az amiről Juszuph beszél.

Jellemző részlet a GKM-rendeletből:

Kereskedelmi lőszerek vizsgálata

30. § Kereskedelmi lőszerek vizsgálatát a gyártott mennyiségből kivett mintán (próba) hajthatják végre. A vizsgálatok vagy azok egy részének végzésére a gyártó is felhatalmazható, ha ehhez megfelelő, a 38. §-ban meghatározott feltételekkel rendelkezik és a Vizsgáló ellenőrzéssel erről meggyőződött.
31. § Egy tétel megengedett legnagyobb darabszáma:
a) központi gyújtású lőszerekből 500 000 db,
b) peremgyújtású lőszerekből 1 500 000 db.

Sőt: a nem KERESKEDELMI lőszert akár el is ajándékozhatja, természetesen a megszerzésre és tartásra jogosultnak. Ez az én véleményem.
   


Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. November 25. - 19:56:16 »

Azt hiszem a szavazás elég ékesen mutatja az igényeket...  Taps

Tessék nyugodtan tovább szavazni, ez egyszer még jól jöhet nekünk.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. November 25. - 20:07:21 »

Azt hiszem a szavazás elég ékesen mutatja az igényeket...  Taps

Tessék nyugodtan tovább szavazni, ez egyszer még jól jöhet nekünk.

Szavaznék én továbbra is, de már nem tudok! Kacsint Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. November 25. - 20:21:32 »

Azért aki az ilyen feljelentgetésekkel foglalkozik vehetne egy marék erőszakot a jó édes a....!
Gondolom valami Köcsög lehet, akinek sérti az érdekeit! Valami bűzlik
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. November 25. - 20:23:08 »

Azt hiszem a szavazás elég ékesen mutatja az igényeket...  Taps

Tessék nyugodtan tovább szavazni, ez egyszer még jól jöhet nekünk.

Szavaznék én, de nem tudom hova tegyem az X-et (sokan vagyunk így ebben az országban). Mert, nem kell(lene) új tanfolyam, a vadászvizsga(tanfolyam) elegendő kell(lene) legyen az utántöltéshez(is)! Régen (az én időmben) minden "parasztvadász" otthon tömte a sörétes hüvelyt, söréttel-golyóval, és nem volt "sokkal" több baleset, mint manapság a gyári töltények korában! Egyesek még "golót" (fütyülős, gyöngygolyó) is öntöttek otthon a sparhelt-on, ami vitte az őzet! (akkor "szabad" volt)
Szóval, szerintem a vadászvizsga bizottságnak fel kéne nőni a feladathoz, és ha elég rátermettnek érzik magukat, akkor nem lesz akadálya az újratöltésnek!
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. November 25. - 20:41:48 »

Sziasztok,
én is megnéztem a szavazás jelenlegi állását, és az elvártnak megfelelően alakul. Én csak egy egyszerű vizsgához kötném, aminek fő vonala a biztonság lenne. Mint azt már korábban is írtam, az alapvető ismeretek rövid idő alatt elsajátíthatóak. A gyakorlat pedig csak a gyakorlással szerezhető meg, éppen ezért a biztonság mindenek előtt. Az, hogy valakinek sértené az érdekeit, az egyszerűen nem igaz. Kinek sértené?
Nem tudom elképzelni, habár ha sokáig keresnénk biztosan sikerülne valakit találnunk, de józan ésszel nekem nem sikerült. Ismeritek a közmondást. " Aki keres, az talál is"
üdv : Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. November 25. - 20:56:10 »

Szavaznék én, de nem tudom hova tegyem az X-et

Csak érzésből.... Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. November 25. - 20:59:04 »

Csak érzésből.... Vigyorog

Csak biztos lennék benne, hogy jó lesz! Bion
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. November 25. - 21:10:54 »

Nekem nem jelentett gondot az "X" elhelyezése, én inkább azon agyalok ki az a három ember aki nemmel szavazott !
Lehet hogy rájöttem a megoldásra ?  Táncol  Nyihi
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. November 25. - 21:23:47 »

Nekem nem jelentett gondot az "X" elhelyezése, én inkább azon agyalok ki az a három ember aki nemmel szavazott !
Lehet hogy rájöttem a megoldásra ?  Táncol  Nyihi

Ez valóban érdekes kérdés.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. November 25. - 21:44:55 »

Miután diplomától kezdve a jogosítványon át a fegyverismereti vizsgáig mindent meg lehet vásárolni, szerintetek van érdemi különbség a "korlátozás nélkül" és az "engedélyhez kötött" meghatározás között?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: