Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307560 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1065 Dátum: 2015. Március 27. - 19:24:42 »

Ha Smiley-t szerettél volna rajzolni akkor ügyes!  Vigyorog És ha nem,szerintem akkor is jó. Wave

 Röhög
Smile+nyújtja a nyelvét...Freud-i...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1066 Dátum: 2015. Március 27. - 19:48:56 »

Jó az...    Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1067 Dátum: 2015. Március 27. - 20:14:23 »

Emelem

Ezek egy hangyabokányit túl lettek töltve...QL szerint is már a lilában voltam ugye.


Sajnos a sebességmérő erőforrás nélkül maradt... Okos...Így konkrét mérésekkel nem tudok szolgálni.

(Hasonlóan) biztos ami tuti töltöttem Hornady SST-t és Interlockot is 3-3-at.
Nem vagyok rá büszke annyira (mivel 50m), meg rohadt nagy volt a szél is...de megmutatom (a 12 lövés).


 Wave
András

Norma hüvelybe 51 gr N160-ast tettem a 70 graines NBT alá, 200-as csapival, 57 centis Tikka csőből, és rendszeresen 1090 körüli sebességet mértem..... nem egyszer, nem kétszer...a legpontosabb összeállításom volt (inkább nem írom le, hogy milyen, én is kamunak tartanám mástól....), és gyönyörűen nyílt a zár, kicsit lapos csapi, kráter nélkül.....még több lövés után is, igaz egyik sem volt kánikulában. Nézd meg, hogy milyen nyomást mutat a QL rá.....!!!! Fejvakarás (igaz, nem mértem és alkalmaztam a számolásnál akkoriban vízkapacitást, csak egalizáltam a hüvelyt, de azt sem nagyon szigorúan). Sima RCBS matricával. Valószínűleg szűk volt a kamrám, mert egyszer egy hangyaf@sznyit le is kellett szednem a matricából.
A gyári Normával a negyedik lövés után már nem nyílt ki a zár nyáron... várni kellett és fakopácsolni.... de ez még a Norma túltöltéses korszakában volt.
Szóval erre varrjunk gombot.... mindegyik fegyver nagyon más!!!
Csak azért írom, hogy a QL sem biblia, kicsit segít, hogy ne kelljen nagyon lentről indulni.. ennyi....
A sebességmérőt kár kihagyni, mert szerintem az egyik legjobb indikátor a valós nyomás mutatása esetében.
Egyébként szerintem sem rossz. Igen
Ilyen szélben........ Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1068 Dátum: 2015. Március 28. - 07:17:58 »

Norma hüvelybe 51 gr N160-ast tettem a 70 graines NBT alá, 200-as csapival, 57 centis Tikka csőből, és rendszeresen 1090 körüli sebességet mértem..... nem egyszer, nem kétszer...a legpontosabb összeállításom volt (inkább nem írom le, hogy milyen, én is kamunak tartanám mástól....), és gyönyörűen nyílt a zár, kicsit lapos csapi, kráter nélkül.....még több lövés után is, igaz egyik sem volt kánikulában. Nézd meg, hogy milyen nyomást mutat a QL rá.....!!!! Fejvakarás (igaz, nem mértem és alkalmaztam a számolásnál akkoriban vízkapacitást, csak egalizáltam a hüvelyt, de azt sem nagyon szigorúan). Sima RCBS matricával. Valószínűleg szűk volt a kamrám, mert egyszer egy hangyaf@sznyit le is kellett szednem a matricából.
A gyári Normával a negyedik lövés után már nem nyílt ki a zár nyáron... várni kellett és fakopácsolni.... de ez még a Norma túltöltéses korszakában volt.
Szóval erre varrjunk gombot.... mindegyik fegyver nagyon más!!!
Csak azért írom, hogy a QL sem biblia, kicsit segít, hogy ne kelljen nagyon lentről indulni.. ennyi....
A sebességmérőt kár kihagyni, mert szerintem az egyik legjobb indikátor a valós nyomás mutatása esetében.
Egyébként szerintem sem rossz. Igen
Ilyen szélben........ Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Pár százaléka (ezreléke?  Ördög) a tapasztalatom a tiedhez képest szerintem, de amit a QL eddig az "én" kalibereimben mutatott, az teljesen rendben lévőnek tűnik. Ennek ellnére sosem fogok hinni neki 100%-ig, és bármit is fogok tölteni, kipróbálom, mérem, stb.
Ott van ugye az a "weighting factor", ami nem tudom, miféle súlyozásra utal  Vállat von, de .243-nál 0,65 az alapértelmezett. Én lehúztam 0,55-re, mert a legutóbbi mérések úgy voltak pariban a számokkal. Mondjuk a te "adataidat" betáplálva, 54 graines kapacitást alapul véve (Geco, RWS olyan 52,5, a Remington 55 is lehet, nekem "készleten" lévőkből ezek a szélsőértékek, Winchester pl hozza az 54-et +/- 0,3-4) bőven a pirosban mutatja (cca. 4500 bar - a max 4150). Számomra mondjuk egyből inkább az volt szembetűnő, hogy hogy a viharba fért abba bele 51 grain a 160asból.

Kérdés: Foglalkoznál (bárki más) ennyi kis (QL szerinti) túlnyomással, mint amit az első képemen mutat? Vagy had "szaladjon" az a göbecs, ha már ennek a kalibernek ez a "sorsa"? Én azt gondolom, hogy nem tudok ezzel sem ellőni annyit az életemben, hogy a Manci megsínylené, értsd nem vészes ez még...

"Bittedanke"
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1069 Dátum: 2015. Március 28. - 09:19:54 »

Nyugi! A  tek már dolgozik rajtad!  Röhög

Amíg dolgozik addig nincs nagy gond, de ha majd kisgatyájában térdepelnek a hátán az már kellemetlen. Kacsint Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1070 Dátum: 2015. Március 28. - 20:32:20 »

Pár százaléka (ezreléke?  Ördög) a tapasztalatom a tiedhez képest szerintem, de amit a QL eddig az "én" kalibereimben mutatott, az teljesen rendben lévőnek tűnik. Ennek ellnére sosem fogok hinni neki 100%-ig, és bármit is fogok tölteni, kipróbálom, mérem, stb.
Ott van ugye az a "weighting factor", ami nem tudom, miféle súlyozásra utal  Vállat von, de .243-nál 0,65 az alapértelmezett. Én lehúztam 0,55-re, mert a legutóbbi mérések úgy voltak pariban a számokkal. Mondjuk a te "adataidat" betáplálva, 54 graines kapacitást alapul véve (Geco, RWS olyan 52,5, a Remington 55 is lehet, nekem "készleten" lévőkből ezek a szélsőértékek, Winchester pl hozza az 54-et +/- 0,3-4) bőven a pirosban mutatja (cca. 4500 bar - a max 4150). Számomra mondjuk egyből inkább az volt szembetűnő, hogy hogy a viharba fért abba bele 51 grain a 160asból.

Kérdés: Foglalkoznál (bárki más) ennyi kis (QL szerinti) túlnyomással, mint amit az első képemen mutat? Vagy had "szaladjon" az a göbecs, ha már ennek a kalibernek ez a "sorsa"? Én azt gondolom, hogy nem tudok ezzel sem ellőni annyit az életemben, hogy a Manci megsínylené, értsd nem vészes ez még...

"Bittedanke"

Én foglalkoznék. De az én vagyok. Ha lenne egy 50 centis csövű 243-as puskám, akkor én elfogadnám, hogy ebben a puska paraméterei miatt ennyi van. Ha többet szeretnél egy 100 graines 6 millis NP-től, akkor venni kell egy 240-es Weatherby-t, vagy egy 6 millis Freres-t 65, 66 centis csővel. Én azért csináltam ennyivel, mert az akkori Kemira katalógus ennyit – még egy kicsivel többet is – megengedett. Halovány lövésem sem volt akkor, hogy a QL mit mutatott volna, merthogy akkor még nem volt QL-om, csak sebességmérőm… Csak azt tudtam, ha lapos, kráteres a kapszli, eltűnik körüle az árok, nehezen nyílik a puska, vagy a hüvelyfenéken meglátszik a kivető szemölcs helye, vagy más nyom a hüvelyfenéken, akkor magas a nyomás. Igaz, ma is csak ennyit tudok……… Kacsint
A Manci biztosan nem sínylené meg, és lehet, hogy a hüvelyek sem, legfeljebb egy kicsit hamarabb kellene kukázni őket.
Majd eldöntöd.

Nem tudom, hogy fért ennyi a Norma hüvelybe, valamennyire kompresszált volt, de annyira biztos nem, mint amennyit a QL mutat. Az is lehet, hogy akkor a Kemira 160-as nem ezt tudta, más volt a fajsúlya, sűrűsége, mint a mostani VV 160-asnak. Akkor még nem voltak 5-ös két bázisú poraik. De ha van Norma hüvelyed, lemérhetnéd, hogy mennyi víz megy bele.

Ezen a weigting factor dolgon én is filóztam már, de nem tudtam vele zöld ágra vergődni OOO OOO, úgyhogy elhatároztam, hogy nem foglalkozom vele. Nonszensz, hogy egy tipikus „bottleneck” hüvelynek, ami inkább kicsit „overbore”, mint hengeres, 0,65 ez az érték. Azóta tartom baromságnak, amivel nem kell foglalkozni, amióta a két teljesen egyformán kinéző hüvelyt (.458 Winmag és a 45-70) teljesen más kategóriába teszi, holott, a 45-70-esből is ki lehet majdnem hozni azt, amit a 458-asból megfelelő zárolással, ugyanazt  a lövedéket lövi, és majdnem ugyanazt a port használja….. Ugye erre azt írja, hogy ez az érték reprezentálja az elégetlen hajtóanyag és a keletkezett gáz mennyiséget, ami a lövedékkel együtt előre mozog. Én azt a hajtóanyag rakéta elvének mondanám magyarul, átkonvertálva erre az egészre. Már pedig az egyszerű paraszti megközelítéssel nem csak hüvelyforma, és nyomás, hanem égési sebességtől is függ. Megad a program tipikus túltöltöttekre (300 RUM, 288/300 H&H, 30-378 Weath, 7-es Vom hofe) 0,50 körüli értékeket, ugyanannyit, mint a 458-ra, egy tipikus hengeres formára. Ugyanmár….. Úgyhogy én nem is foglalkozom vele.
Hüvely kapacitás mérés, hosszbeállítás, QL alapján beállítás, sebesség mérés, aztán csá… Ha így nem elég pontos, akkor kezdek el vele molyolni, hogy mi lehet a baj. De alig volt ilyen. Meg ez nem prec lövészet, hogy 300-ról lukat lukba, meg a légy szemit is……. és nem is indulnék a „ki tud erősebb patronyt csinálni” házi versenyen.
A mostani eresztésnél is visszavettem egy grain port a 338-nál, pedig nem volt semmi túlnyomás jel, csak túl gyors volt a göbecs, de fogalmam sincs, mi volt az oka. Meg minek ez a rohanás? Amit nem lő agyon 860-as indulóval, azt nem lövi agyon 885-tel sem! Ott a vége hibádzik, és akkor inkább el kell mennem sárkányt eregetni. Szerintem.
Mostani megvalósítandó projekt a 300-asból a Nosler 168-as céllövő lövedéke moderált sebességgel, vastagabb hüvelyekkel – RWS, Federal - közepes nyomáson, és kipróbálnám a 070-es Lovexet hozzá. Pockozni....
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1071 Dátum: 2015. Március 28. - 20:40:20 »

0,5-0,5 graint elvettem mindkettőből. Nincs amúgy nagy jelentősége - szerintdm sem - annak a 8-10 m/s-nak. Aztán majd meg is mérem legközelebb. Mondjuk a legközelebb érdekessége remélem végre a 8x68 lesz inkább  Ördög
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1072 Dátum: 2015. Március 28. - 20:53:20 »

0,5-0,5 graint elvettem mindkettőből. Nincs amúgy nagy jelentősége - szerintdm sem - annak a 8-10 m/s-nak. Aztán majd meg is mérem legközelebb. Mondjuk a legközelebb érdekessége remélem végre a 8x68 lesz inkább  Ördög
 Wave

Hát igen, bevethetnéd a tábori tüzérségedet is végre.. mindig csak a liliputi játékszerekről referálsz. Angyal
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1073 Dátum: 2015. Március 28. - 20:58:47 »

Hát igen, bevethetnéd a tábori tüzérségedet is végre.. mindig csak a liliputi játékszerekről referálsz. Angyal
 Emelem


Lelkiekben rá kell készülni... Röhög
+ nem ártana, ha megjönne végre a 8 mm- es pilot az accu trimmerem-hez... Türelmetlen
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1074 Dátum: 2015. Március 28. - 21:02:08 »

Lelkiekben rá kell készülni... Röhög
+ nem ártana, ha megjönne végre a 8 mm- es pilot az accu trimmerem-hez... Türelmetlen


Nu, hát ezért jó a LEE-nek a kis trimmelő cucca, annyi mindent helyettesíthetsz vele, csak egy kicsit sűrűbben kell mérni.... Nyihi Nyihi
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1075 Dátum: 2015. Március 28. - 22:29:46 »

Lelkiekben rá kell készülni... Röhög
+ nem ártana, ha megjönne végre a 8 mm- es pilot az accu trimmerem-hez... Türelmetlen

Adjak egyet kölcsön addig?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1076 Dátum: 2015. Március 29. - 14:56:15 »

Adjak egyet kölcsön addig?

Nem tudom mikor érkezik meg a szállítmány a Kapszlinál. Holnap rákérdezek.
Mondjuk a számomra érdektelen 44es, 45ösökből már rég csináltathattam volna .323-ast  Vállat von
Ha utóbbi mégsem kivitelezhető, és a szállítmány sem akar érkezni, akkor jelentkezem, köszi előre is.

Két hét múlva megyek haza megint. Addigra megoldódhatna  Vigyorog
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1077 Dátum: 2015. április 06. - 23:19:11 »

Igen, ilyen matrica szettem van. (De természetesen az említett különbség a katalógusokból, fotókról is kiderül.)

 Wave  Megtelt a fiókod, nem megy át a privát üzenet!   Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #1078 Dátum: 2015. április 25. - 06:42:42 »

Sorakozó!

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1079 Dátum: 2015. április 25. - 08:34:32 »

Sorakozó!


Lőlapot is mutass majd.
Az a lila Ball Tip?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: