Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307688 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Október 15. - 16:35:37 »

Emberek!

A radírt én kezeltem, én azt mondom ez már nem a határon, hanem azon túl volt.

Helyes!
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Október 15. - 16:56:43 »

Én biztos nem azért töltenék,mert fogtechnikus vagyok,és fogamhoz verem a garast,hanem mert ÉRDEKEL.Ennyi erővel 100LE-től erősebb autót sem vehetne mindenki!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Október 15. - 17:54:30 »

"Az nem zavar senkit, hogy otthon a gyakorlatilag készreszerelt "lőszerelemeket" szinte mennyiségi korlátozás nélkül tarthatom?!"

Szia Peti!

CSAK HALKAN!! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Október 15. - 18:52:49 »

Sziasztok!
Nem gondoltam, hogy legutolsó hozzászólásommal ekkora  "mozgalmat " indítok útjára,  nem evvel a szándékkal írtam a töltényes topikban, hanem csak a tisztánlátás kedvéért. Bentshaft 100 % -ban megfogalmazta nagyon helyesen az emberek miért készítik maguknak a lőszert a nagyvilágon mindden különösebb probléma nélkül, és ettől még egy lőszergyár sem ment csődbe.
Ezt annyival egészíteném csak ki, hogy kettő részre bontanám a töltést.  Elméleti és gyakorlati részre. Én az elméleti tisztánlátás végett írtam le az alapvető elméleti dolgokat a töltényekkel kapcsoplatban. Az elméleti rész egy átlagos, a téma iránt érdeklődő ember számára rövid idő alatt könnyen elsajátítható, megtanulható. Amennyiben egy pár magától értetődő biztonsági rendszabályt betartanak, akkor komoly baj nem történhet. Volt már olyan, aki gyufával nézett bele az üzemanyagtankba, van-e még benne? Sajnos ilyen is megtörtént, holott éppeszű embernek ilyen soha nem jutna eszébe. Nincs akkora marhaság, amit valaki ne überelne. Tehát első a BIZTONSÁG, így csupa nagy betűvel, a saját és mások biztonsága. A többihez minden gyártó ad ki termékeikhez adatokat, stb. azokat be kell tartani, és nem a világ leggyorsabb, legerősebb töltényét kell elkészíteni !!!
A gyakorlat: az összes mechanikai művelet  a minél egynletesebb, egyformább, legkisebb eltérést célozza meg sok kis művelettel, aminek eredményeként nagyon egyenletes sebességet, szenzációs szórást képesek elérni. Ilyen eredmények csak nagyon sok munka, tanulás után érhető el, és nem szabad elfelejteni a sok elrontott, hüvelyt, és egyéb alkatrészt. Ennyi és nem több.
Utóirat: Műhelyünknek van lőszergyártási engedélye saját célú felhasználásra, ezért írtam korábban, hogy én egy kicsit máshonnan, és ezért másként látom az egészet. Üdv: Juszuph  : WA
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Október 15. - 19:16:03 »

Sziasztok!
Nem gondoltam, hogy legutolsó hozzászólásommal ekkora  "mozgalmat " indítok útjára,  nem evvel a szándékkal írtam a töltényes topikban, hanem csak a tisztánlátás kedvéért. Bentshaft 100 % -ban megfogalmazta nagyon helyesen az emberek miért készítik maguknak a lőszert a nagyvilágon mindden különösebb probléma nélkül, és ettől még egy lőszergyár sem ment csődbe.
Ezt annyival egészíteném csak ki, hogy kettő részre bontanám a töltést.  Elméleti és gyakorlati részre. Én az elméleti tisztánlátás végett írtam le az alapvető elméleti dolgokat a töltényekkel kapcsoplatban. Az elméleti rész egy átlagos, a téma iránt érdeklődő ember számára rövid idő alatt könnyen elsajátítható, megtanulható. Amennyiben egy pár magától értetődő biztonsági rendszabályt betartanak, akkor komoly baj nem történhet. Volt már olyan, aki gyufával nézett bele az üzemanyagtankba, van-e még benne? Sajnos ilyen is megtörtént, holott éppeszű embernek ilyen soha nem jutna eszébe. Nincs akkora marhaság, amit valaki ne überelne. Tehát első a BIZTONSÁG, így csupa nagy betűvel, a saját és mások biztonsága. A többihez minden gyártó ad ki termékeikhez adatokat, stb. azokat be kell tartani, és nem a világ leggyorsabb, legerősebb töltényét kell elkészíteni !!!
A gyakorlat: az összes mechanikai művelet  a minél egynletesebb, egyformább, legkisebb eltérést célozza meg sok kis művelettel, aminek eredményeként nagyon egyenletes sebességet, szenzációs szórást képesek elérni. Ilyen eredmények csak nagyon sok munka, tanulás után érhető el, és nem szabad elfelejteni a sok elrontott, hüvelyt, és egyéb alkatrészt. Ennyi és nem több.
Utóirat: Műhelyünknek van lőszergyártási engedélye saját célú felhasználásra, ezért írtam korábban, hogy én egy kicsit máshonnan, és ezért másként látom az egészet. Üdv: Juszuph  : WA

Szia Juszuph!

Sajnos itthon az elméletet még csak nem is ez jelent... hanem hogy mi lenne ha lehetne...
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Október 15. - 20:24:55 »

Szia Viktor!
Tudom, de szeretném, ha nem ringatnánk magunkat hamis illuziókban evvel a témával kapcsolatban. A rendelezeket, törvényeket nem mi hozzuk, de ránk nézve kötelezőek.. Amennyiben fog változni evvel kapcsolatban valami, Te biztosan értesülsz róla, és megadod mindnyájunknak a szülséges felvilágosítást. " Mondottam ember, küzdj és bízva bízzál " Madách szavait nem kellene elfelednünk.
Szia
Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. November 11. - 18:11:08 »

FIGYELEM!

Mindenki nagyon ügyeljen mit ír az utántöltésről akár ide, akár máshová.

Azt az információt kaptam, hogy egyes személyek figyelik a fórum(oka)t és feljelentgetik azokat akik némi jártasságról tesznek tanúbizonyságot a töltögetésben. Úgyhogy ennek a - hazánkban egyelőre jogellenes - cselekménynek a gyakorlati oldalát senki ne feszegesse itt.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. November 11. - 18:28:49 »

FIGYELEM!

Mindenki nagyon ügyeljen mit ír az utántöltésről akár ide, akár máshová.

Azt az információt kaptam, hogy egyes személyek figyelik a fórum(oka)t és feljelentgetik azokat akik némi jártasságról tesznek tanúbizonyságot a töltögetésben. Úgyhogy ennek a - hazánkban egyelőre jogellenes - cselekménynek a gyakorlati oldalát senki ne feszegesse itt.

És kiveszik a fejéből amit valahol olvasott?

 Fejvakarás  Fej a falba BEE
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. November 11. - 18:34:07 »

És kiveszik a fejéből amit valahol olvasott?

 Fejvakarás  Fej a falba BEE

Ez nem játék.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #54 Dátum: 2008. November 11. - 18:42:58 »

Ez nem játék.

Gondolom
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. November 11. - 18:44:29 »

Könyörgöm, ha valaki olvas róla, mert érdekli a dolog és beszél róla másik emberrel, aki szintén olvasott erről a témáról, mert őt is érdekli, ezért feljelenteni valakit? Milyen alapon?
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. November 11. - 18:44:52 »

Gondolom
Csak kérdem, az utántöltésről szóló könyvek is tiltottak?
Mondjuk nem magyar, hanem valamilyen más nyelven íródottak?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. November 11. - 18:49:15 »

Könyörgöm, ha valaki olvas róla, mert érdekli a dolog és beszél róla másik emberrel, aki szintén olvasott erről a témáról, mert őt is érdekli, ezért feljelenteni valakit? Milyen alapon?

Az embert sokszor jellemezték úgy, mint azt a lényt, aki a legnagyobb aljasságokra és a legnagyobb jótettekre egyaránt képes. És vannak emberek akik nagyobb aljasságokra is képesek a legegyszerűbb erények nélkül. És persze fordítva.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. November 11. - 18:51:42 »

Csak kérdem, az utántöltésről szóló könyvek is tiltottak?
Mondjuk nem magyar, hanem valamilyen más nyelven íródottak?



Cuzammen kerüljünk minden gyakorlati témát. Részemről ezeket moderálni is fogom, ha lesz felháborodás a szerző részéről, ha nem. Az Ő érdekében, még ha nem is lesz a számára egyértelmű...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. November 11. - 18:52:14 »

Cserébe szavazást indítok.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: