Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307584 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #960 Dátum: 2014. November 17. - 18:59:14 »

Helyileg hová?

III. Ker. Gyöngysor u. 6.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #961 Dátum: 2014. November 17. - 19:02:08 »

"Kérdésem az lenne, hogy ebben a kaliberben tölt e valaki lőszert? Megosztaná e a tapasztalatait? Az elég speciális H-Mantelt lövöm, és ha megnézzük, hogy mire lehetne váltani (mert váltanék, Blaser CDP, RWS EVO, KS, Norma Swift A-frame talán?...), akkor inkább szívesebben molyolok..."

A molyolas az ami igazan felvilagosit hogy, mire valtsal  Ördög a tanfolyam elvegzese cask a gyakorlati tudast konstatalja Emelem

"...vagy várjam meg a tanfolyamot?   Ördög "

Vard meg a tanfolyamot  Ördög

Persze, de ha a molyolás mellett ha bárki, aki tölti és ért is hozzá ellát hasznos tanáccsal abból baj nem lehet Mosolyog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #962 Dátum: 2014. November 17. - 19:31:37 »

Emelem
 Nyilvánvalóak az észérvek mind a töltés mellett, mind ellene.
Emelem
A házi töltés mellett tényleg nyilvánvalóak az észérvek. Igen
Ellene szerintem nem. Nem  Akit nem érdekel, ne töltsön - ennyi.  Kacsint


 Én szívesen molyolok vele, kísérletezgetek ahogy időm engedi. Mivel úgy néz ki, hogy összedolgozunk egy kollegával (neki már az engedélyeken túl pár eszköze is meg van), így a kezdeti beruházás költsége megosztható, és megtérülése is jobb a történetnek, főleg, hogy mindkettőnk 8x68S-t töltene elsősorban. Ez másodlagos amúgy, nem fogom sosem kiszámolni, hogy na most akkor hányadik töltésnél is térült meg...


Tetszik a hozzáállásod.  Igen

Kérdésem az lenne, hogy ebben a kaliberben tölt e valaki lőszert? Megosztaná e a tapasztalatait? Az elég speciális H-Mantelt lövöm, és ha megnézzük, hogy mire lehetne váltani (mert váltanék, Blaser CDP, RWS EVO, KS, Norma Swift A-frame talán?...), akkor inkább szívesebben molyolok...

Köszönet!
 Wave  Emelem

8x68-at még nem töltöttem, nem is tervezem, hogy ilyen puskám lesz (persze a hülyebogár útjai kifürkészhetetlenek Ördög).
Én a helyedben első körben a Sierra GameKing-el próbálkoznék.(.323/8mm, 220 grain,TM-Boattail, GameKing; Sierra Art.-Nr.: 2420)
Olcsó és szerintem jó lehet ebben a kaliberben a várható sebességnél.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #963 Dátum: 2014. November 17. - 19:41:57 »

Emelem

Korábban volt, hogy  Anti keresett 9,3x62-es hüvelyt, meg hirdetéseket is látni itthon is, meg egunon is. Azt kérdezném, hogy ha nem a saját puskából kilőtt hüvelyt használja fel az ember, az mennyire lehet problémás? Mert azt már hallottam, hogy "illene" azt preferálni, viszont arról nem sok konkrétum van, hogy mi van ha nem...vagy várjam meg a tanfolyamot?  Ördög

Köszönet!
 Wave
A

 Emelem

Lehetnek problémák, ahogy Csaba le is írta az esetemet. De szerencsére nem ez a jellemző (nálam). (Az említett esetet is sikerült megoldanom - a leendő vizsgabiztosodtól kértem szakmai tanácsot - spec. zsirozási technikával a korábban beszorulni készülő hüvelyeket is visszaformáztam.)
Mióta kezdtem a "szakmát", több száz más által kilőtt hüvelyt használtam fel gond nélkül. Mostanában kezdem csak visszaforgatni a saját hüvelyeket.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #964 Dátum: 2014. November 17. - 20:03:41 »

8x68-at még nem töltöttem, nem is tervezem, hogy ilyen puskám lesz (persze a hülyebogár útjai kifürkészhetetlenek Ördög).
Én a helyedben első körben a Sierra GameKing-el próbálkoznék.(.323/8mm, 220 grain,TM-Boattail, GameKing; Sierra Art.-Nr.: 2420)
Olcsó és szerintem jó lehet ebben a kaliberben a várható sebességnél.
 Wave

Köszönet!  Emelem
Ez is a "listámon" van, de első körben a Nosler felé hajlanék. Partition, vagy ha nem sikerűl eléggé lelassítani, akkor Accubond, mindkettő 200 grain. A Nosler oldalán nagyon szépen fent vannak a táblázatok, mindegyik magra 4-5 lőpor ajánlással, min-max töltéssel stb., csak az a baj, hogy 8x68-ra nincs Mosolyog Erre gondolok: http://www.nosler.com/nosler-load-data/8x57mm-js-mauser/ Persze aztán hogy a gyakorlatban ez mit jelent...az majd kiderül Mosolyog + ott van az ár ugye...a honlapon 50 dollár az 50 darab, a frankonia.de oldalon meg majdnem 63 eur...érdekes. Szóval ami itthon vagy a szomszédoknál jól beszerezhető, az lesz a befutó úgyis.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #965 Dátum: 2014. November 17. - 20:09:17 »

Az említett esetet is sikerült megoldanom .... spec. zsirozási technikával a korábban beszorulni készülő hüvelyeket is visszaformáztam....
Na ha erről nem nyilatkozol bővebben, akkor megwoodoozom az összes margitai disznódat!!!!!! Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #966 Dátum: 2014. November 17. - 20:16:34 »

Köszönet!  Emelem
Ez is a "listámon" van, de első körben a Nosler felé hajlanék. Partition, vagy ha nem sikerűl eléggé lelassítani, akkor Accubond, mindkettő 200 grain. A Nosler oldalán nagyon szépen fent vannak a táblázatok, mindegyik magra 4-5 lőpor ajánlással, min-max töltéssel stb., csak az a baj, hogy 8x68-ra nincs Mosolyog Erre gondolok: http://www.nosler.com/nosler-load-data/8x57mm-js-mauser/ Persze aztán hogy a gyakorlatban ez mit jelent...az majd kiderül Mosolyog + ott van az ár ugye...a honlapon 50 dollár az 50 darab, a frankonia.de oldalon meg majdnem 63 eur...érdekes. Szóval ami itthon vagy a szomszédoknál jól beszerezhető, az lesz a befutó úgyis.

A Partition ára kb. duplája a Sierrának. Vállat von  De pont ez benne a szép, hogy olyat csinálsz, amilyet Te szeretnél. Igen
Hát, a 8x57 adatlapjával pont semmit se érsz a 8x68-asodnál. Kacsint
Az amcsi oldalakat se nagyon érdemes itthonról nézegetni. Jól érzed, hogy a hazai ill. a német, osztrák bótoknál kell vizsgálódni.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #967 Dátum: 2014. November 17. - 20:21:02 »

Na ha erről nem nyilatkozol bővebben, akkor megwoodoozom az összes margitai disznódat!!!!!! Ördög

 Stoel   Tiszteleg
Péntekre készülök egy órás előadással a témában. Megfelel?
A disznókat meg odawoodoozni hozzám! Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #968 Dátum: 2014. November 17. - 20:25:01 »

Stoel   Tiszteleg
Péntekre készülök egy órás előadással a témában. Megfelel?
A disznókat meg odawoodoozni hozzám! Vigyorog
 Wave

  Arra az előadásra én is feliratkozom.
  Különben is, a disznókat én engedem ki a ládákból. Vigyorog Stoel Stoel Stoel Stoel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #969 Dátum: 2014. November 17. - 20:33:13 »

A Partition ára kb. duplája a Sierrának. Vállat von  De pont ez benne a szép, hogy olyat csinálsz, amilyet Te szeretnél. Igen
Hát, a 8x57 adatlapjával pont semmit se érsz a 8x68-asodnál. Kacsint
Az amcsi oldalakat se nagyon érdemes itthonról nézegetni. Jól érzed, hogy a hazai ill. a német, osztrák bótoknál kell vizsgálódni.
 Wave

Igen, azt csak példaként mutattam, hogy milyen jó lenne, ha lenne ilyen 68-asban is Mosolyog Legalább előzetesen látna vmit az ember ebben a kaliberben is.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #970 Dátum: 2014. November 17. - 20:46:07 »

Különben is, a disznókat én engedem ki a ládákból. Vigyorog Stoel Stoel Stoel Stoel
Remélem nagy ládáitok vannak......és sok..... Ördög Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #971 Dátum: 2014. November 17. - 21:02:48 »

Emelem

Lehetnek problémák, ahogy Csaba le is írta az esetemet. De szerencsére nem ez a jellemző (nálam). (Az említett esetet is sikerült megoldanom - a leendő vizsgabiztosodtól kértem szakmai tanácsot - spec. zsirozási technikával a korábban beszorulni készülő hüvelyeket is visszaformáztam.)
Mióta kezdtem a "szakmát", több száz más által kilőtt hüvelyt használtam fel gond nélkül. Mostanában kezdem csak visszaforgatni a saját hüvelyeket.
 Wave

Mondjuk, ha átugrasz egy kis rendes "lubrication" anyagért (az RCBS méz szerű cucca), akkor nincs ilyen problémád. .308-as hüvelyből .243-as hüvelyt lehet vele csinálni - egy lépcsőben..... Meglepődött Egyszer sem szorult be.
Egy kicsit dagadtabb hüvely sem lehet akkora probléma. Kacsint
Még a vom Hofe is gond nélkül megy vele, pedig annak olyan vastag a fala, hogy néha azt hiszem, ehhez még cső sem kell.. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #972 Dátum: 2014. November 17. - 21:19:35 »

Mondjuk, ha átugrasz egy kis rendes "lubrication" anyagért (az RCBS méz szerű cucca), akkor nincs ilyen problémád. .308-as hüvelyből .243-as hüvelyt lehet vele csinálni - egy lépcsőben..... Meglepődött Egyszer sem szorult be.
Egy kicsit dagadtabb hüvely sem lehet akkora probléma. Kacsint
Még a vom Hofe is gond nélkül megy vele, pedig annak olyan vastag a fala, hogy néha azt hiszem, ehhez még cső sem kell.. Vigyorog
 Emelem
Hacsak úgy nem...
 Vigyorog
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #973 Dátum: 2014. November 17. - 21:36:45 »

Köszönet!  Emelem
Ez is a "listámon" van, de első körben a Nosler felé hajlanék. Partition, vagy ha nem sikerűl eléggé lelassítani, akkor Accubond, mindkettő 200 grain. A Nosler oldalán nagyon szépen fent vannak a táblázatok, mindegyik magra 4-5 lőpor ajánlással, min-max töltéssel stb., csak az a baj, hogy 8x68-ra nincs Mosolyog Erre gondolok: http://www.nosler.com/nosler-load-data/8x57mm-js-mauser/ Persze aztán hogy a gyakorlatban ez mit jelent...az majd kiderül Mosolyog + ott van az ár ugye...a honlapon 50 dollár az 50 darab, a frankonia.de oldalon meg majdnem 63 eur...érdekes. Szóval ami itthon vagy a szomszédoknál jól beszerezhető, az lesz a befutó úgyis.


Nem értem, hogy minek egy NP-t lelassítani...? Vállat von
Meg, ha lassítani akarsz, akkor miért egy 8x68-asból? Vállat von
 Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #974 Dátum: 2014. November 17. - 23:41:24 »


Az amcsi oldalakat se nagyon érdemes itthonról nézegetni. Jól érzed, hogy a hazai ill. a német, osztrák bótoknál kell vizsgálódni.
 Wave


Ha az amcsi oldalakat nezed altalaban a 8X68-as kalibert a 300 Wim Mag-val hasonlitjak ossze ugyanis a ketto kozott – teljesitmenyben - igen enyhe az elteres. Ha tovabb mesz es utantolto oldalakat is olvasol, egyertelmuen a Win Mag jon ki gyoztesen. Meghozza olyan szempontokbol kiindulva hogy az “accuracy”, vagyis a lehetoseg sokkal nagyobb hogy, egy egyeni fegyverbe , a fegyvernek megfelelo loszert lehessen gyartani.  Itt a golokat ugy osszak hogy: az igaz hogy minden loszert lehet tuningolni  ahhoz hogy a caliber accuratus legyen, de minel tobb a lehetoseg , es az adotsaga a loszernek hogy az accuratot elerjuk annal tobb fegyverbe gyarthatunk olyan loszert amit a fegyver szeret is, vagyis jo lovi.  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: