Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307486 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #915 Dátum: 2014. Március 09. - 09:30:22 »

Hölgyek, Urak!
Túlreagáltam ezt a 7%-os  dolgot Stoel
Az teljesen elfogadható, hogy az emberi és a technikai (fegyver-optika) oldala a lövésnek sokkal többet nyom a latban, annak sikerességét tekintve.
Csak éppen előtte volt egy vitám egy betonfejű puskásemberrel, aki zsigerből kérdőjelezte meg a lőszertöltés jogosultságát és ez még bennem volt egy kicsit, mint boxolóban a padlózás Vigyorog
Legyen szép napotok! Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #916 Dátum: 2014. Március 09. - 10:18:09 »

Azt hittem, hogy azon már sikerült túljutni, hogy értelmi fogyatékos világtalanokkal nem állsz le vitatkozni. Vigyorog
Egyébként akartam reagálni a hét százalékra, csak meggondoltam magam,... ne legyek már kényszeres mindenbe belepofázó!
De, ha már az emberek számokban kifejezhető értékek nélkül nem tudnak élni, akkor szerintem 50/50%.
Szar lőszerrel ugyanúgy nem lehet jól lőni jó lövőnek, mint fordítva.....
És akkor már mindjárt számokban is kifejezett, mindenki számára érthető formában le van vezetve a kettő egymástól való függése. Ördög
Töltés.... most olvasom, hogy a 300-as Winmaghoz nem számít drágának 820HUF/patron. Amikor 110-150HUF-ert kifejezetten JÓ lövedék kapható.
130-140 a púder 10 a kapszli.... Tehát 250-300HUF-ból kijön egy jó 300 Winmag patron....... Miről beszélünk?? OOO  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #917 Dátum: 2014. Március 09. - 11:15:14 »

Töltés.... most olvasom, hogy a 300-as Winmaghoz nem számít drágának 820HUF/patron. Amikor 110-150HUF-ert kifejezetten JÓ lövedék kapható.
130-140 a púder 10 a kapszli.... Tehát 250-300HUF-ból kijön egy jó 300 Winmag patron....... Miről beszélünk?? OOO  Vigyorog
 Emelem

Azért azt is levezethetnéd, hogy addig mibe kerül, amíg az első lövést leadhatod vadra saját töltésű lőszerrel.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #918 Dátum: 2014. Március 09. - 12:21:11 »

Azért azt is levezethetnéd, hogy addig mibe kerül, amíg az első lövést leadhatod vadra saját töltésű lőszerrel.  Stoel


Vannak itt sokkal jobb matekosok nálam, akik számtalanszor lerágták ezt a csontot évekre visszamenőleg, és akik már számtalanszor levezették ezt prémium árú, és ócsóó patronra is.
Így, hogy nem állok neki kockás papíron összeadni a dolgokat, azt mondanám, hogy alsó hangon 100-120 db 820 forintos patron árából megvan az ember. Természetesen egy kis utána járás, telefonálgatás, jóindulatú segítség elfogadása, valamennyi extra üzemanyag  is benne van a dologban, de ha valaki el akarja kezdeni, akkor ne mondja már, hogy nem tud hova fordulni…
Egyébként benneteket hivatásosokat nem értelek, akiknek számomra triviális lenne, hogy töltitek magatoknak a lőszert, de hát mindenki maga tudja. Ezt a fingot is ledaráltuk már egy párszor.
Csak egy kis gyors matek… van ugye egy stabil minőségűnek mondott patron, a Sako HH, vagy SHH, valamilyen harmincas kaliberben. 308/30-06/300winmag.
Ha a lövedék –aminek majdnem fele árában kapható hasonló jó amerikai kugli – 240-260 forint, a por 90-150 forint, a kapszli egy tízes, hüvely meg van annyi ezekhez a standard kaliberekhez, mint égen a csillag, akkor csak idő kérdése, hogy mikor éri magát utol anyagilag az újratöltő. Ugyanazokból a nagyrészt finn összetevőkből, amiből a gyári készül. Ha keveset lő el, tovább tart, ha több lőszert fogyaszt, elég hamar. Ha viszont egyre ócsóbbra jön ki a patron, egyre többet is lő, és magától értetődően egyre hamarabb megéri…… Valahogy így van ez.
A lényeg, vak emberrel színárnyalatokról nem érdemes vitatkozni. Az újratöltő tudja, hogy miről beszél, a megátalkodott elutasító nem. Csak nem kell akarni meggyőzni senkit…. ezt sugalltam Csabának. De egy újratöltővel sem találkoztam még, aki csökkent értékű halandónak tartja azt, aki gyári patront használ. A fordítottjába egy párszor azért már beleszaladtam. „De gustibus ….” ugye…

 Emelem
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #919 Dátum: 2014. Március 09. - 13:17:58 »

A lényeg, vak emberrel színárnyalatokról nem érdemes vitatkozni. Az újratöltő tudja, hogy miről beszél, a megátalkodott elutasító nem. Csak nem kell akarni meggyőzni senkit…. ezt sugalltam Csabának. De egy újratöltővel sem találkoztam még, aki csökkent értékű halandónak tartja azt, aki gyári patront használ. A fordítottjába egy párszor azért már beleszaladtam. „De gustibus ….” ugye…

Nem vagyok egy pepecselős típus (kísérletező már inkább), még nem volt olyan, hogy egyértelműen a lőszer miatt nem lett meg vad (sőt, még kaliberprobléma sem volt  Stoel). Pálinkát se készítek (igaz nem is nagyom iszom). Viszont nem nézem le, nem szólom le azt, azokat, akik szeretik ezt, ezeket "csinálni". Vadásztattam olyan vendégeket akik kisipari vagy házi tőltésű lőszert használtak, semmivel nem voltak eredményesebbek, mint akik "kész" lőszert használnak. Hátrányát egyszer éreztem a saját lőszernek: vendég 4 féle színnel jelölt lőszert hozott, állítása szerint 100 méterenként lőttek pontba, az 100, 200, 300 és 400. A vadászat abból állt, hogy először távmérő, aztán a megfelelő lőszer előkeresése, betöltése, végül a célzás, lövés, márha a vad megvárta a "tökölődés" végét. Ettől még nem változott a véleményem, aki örömét leli benne, vagy így szeretne "olcsóbban" vadászni, tegye, csak ne próbáljon meggyőzni, hogy nekem is jobb lenne.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #920 Dátum: 2014. Március 09. - 13:32:32 »

Nem vagyok egy pepecselős típus (kísérletező már inkább), még nem volt olyan, hogy egyértelműen a lőszer miatt nem lett meg vad (sőt, még kaliberprobléma sem volt  Stoel). Pálinkát se készítek (igaz nem is nagyom iszom). Viszont nem nézem le, nem szólom le azt, azokat, akik szeretik ezt, ezeket "csinálni". Vadásztattam olyan vendégeket akik kisipari vagy házi tőltésű lőszert használtak, semmivel nem voltak eredményesebbek, mint akik "kész" lőszert használnak. Hátrányát egyszer éreztem a saját lőszernek: vendég 4 féle színnel jelölt lőszert hozott, állítása szerint 100 méterenként lőttek pontba, az 100, 200, 300 és 400. A vadászat abból állt, hogy először távmérő, aztán a megfelelő lőszer előkeresése, betöltése, végül a célzás, lövés, márha a vad megvárta a "tökölődés" végét. Ettől még nem változott a véleményem, aki örömét leli benne, vagy így szeretne "olcsóbban" vadászni, tegye, csak ne próbáljon meggyőzni, hogy nekem is jobb lenne.  Emelem

Nem is Neked írtam, amit írtam, hanem Csabának, hogy feleslegesen ne ölje az agysejtjeit értetlenek miatt, elférünk még egyelőre ezen a planétán gyáripatrontlövők és újratöltők.
Emlékeim szerint mi ketten ezt már kitrágyáltuk, és valami olyasmi végkifejlettel a kölcsönös elfogadás jegyében, hogy "tiszteljük felebarátaink agybaját, hogy ők is tiszteljék a mienket". Vigyorog
A színkódos tippet köszi, látod máris megérte a mai infócsere.... Ördög Ördög Röhög Stoel
Itt és most pedig ünnepélyesen megígérem, hogy soha "nem próbállak meggyőzni, hogy neked is jobb lenne, ha így tennél".... Isten engem úgy segéljen!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #921 Dátum: 2014. Március 09. - 14:13:47 »

Azért azt is levezethetnéd, hogy addig mibe kerül, amíg az első lövést leadhatod vadra saját töltésű lőszerrel.  Stoel
Veszel nyolcvan euróért egy használt prést, harmincötért egy standard kaliberhez való matricát és maximum ötven euróért egy használt karos mérleget de olcsóbban is kapsz digitálist. Ennyi. Az összes többi cuccot helyettesítheted a műhelyedben található szerszámokkal, a fegyvereidhez vannak bronzkefék, a műhelyben találsz dörzsárt, fúrószárakat, sorjázót, egy konyhai tölcsérből és egy kisebb kaliberű töltényhüvelyből csinálhatsz lőportöltő tölcsért...
Ebből az összegből nem kapsz két doboz RWS lőszert.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #922 Dátum: 2014. Március 09. - 14:42:33 »

Veszel nyolcvan euróért egy használt prést, harmincötért egy standard kaliberhez való matricát és maximum ötven euróért egy használt karos mérleget de olcsóbban is kapsz digitálist. Ennyi. Az összes többi cuccot helyettesítheted a műhelyedben található szerszámokkal, a fegyvereidhez vannak bronzkefék, a műhelyben találsz dörzsárt, fúrószárakat, sorjázót, egy konyhai tölcsérből és egy kisebb kaliberű töltényhüvelyből csinálhatsz lőportöltő tölcsért...
Ebből az összegből nem kapsz két doboz RWS lőszert.

Azért még 5 ropi költség-átcsoportosítást engedélyezhetnél egy kaliberspecifikus trimmelő-szettre, meg néminemű egyéb aprót még a "síkosítóra"! Kacsint

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #923 Dátum: 2014. Március 09. - 14:45:05 »

Azért még 5 ropi költség-átcsoportosítást engedélyezhetnél egy kaliberspecifikus trimmelő-szettre, meg néminemű egyéb aprót még a "síkosítóra"! Kacsint

 Emelem
Szvsz. ezek már a "helyettesíthető" kategóriába tartoznak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #924 Dátum: 2014. Március 09. - 15:24:02 »

Breech Lock kézi prés 13300 HUF, "A" kategóriás RCBS matrica egy tízes, kis LEE mérleg másik tízes, trimmelni sokmindennel lehet, de a síkosító tekintetében nem hagynám el a gyári nyálakat. Kellett már bennragadt hüvelyt kihúznod? Nem egy örömünnep.  Vigyorog
Ennyi az alja tényleg, és nem kell érte az USA-ba menni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #925 Dátum: 2014. Március 09. - 16:37:26 »

Mint nem töltögető bocs a beleugatásért előre is.

Nem számoltam és nem számolok utána megérné e anyagilag a töltögetés . Ezzel is úgy vagyok mint a horgászattal , vadászattal és még néhány dologgal - ha kiszámolom a befektetést akkor  kilóra jobban jövök ki a piacon de nem ezért csinálom. Akit említettem már német szaki szerintem sose spórolja meg az új számítógépes minilabor árát még ha hárman vették meg akkor se de nem ez a lényeg . Felületes nyelvtudásommal is megláttam hogy milyen lelkesedéssel mutogat a különböző katalógusokban porokat , lövedékeket , eszközöket állítólag nem is sokat vadászik de ezt szereti és kész . Ettől jól érzi magát - és ennél nem kell több .        Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #926 Dátum: 2014. Március 09. - 16:51:19 »

Breech Lock kézi prés 13300 HUF, "A" kategóriás RCBS matrica egy tízes, kis LEE mérleg másik tízes, trimmelni sokmindennel lehet, de a síkosító tekintetében nem hagynám el a gyári nyálakat. Kellett már bennragadt hüvelyt kihúznod? Nem egy örömünnep.  Vigyorog
Ennyi az alja tényleg, és nem kell érte az USA-ba menni.
Te tudod a pontos okát, miért mondom azt, hogy BAZDMEGAGYÁRISÍKOSÍTÓT!
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #927 Dátum: 2014. Március 09. - 17:00:27 »

Te tudod a pontos okát, miért mondom azt, hogy BAZDMEGAGYÁRISÍKOSÍTÓT!
 Ördög

Tudom, hogy kellemetlen emlékeket idéz benned, de ha mondod a cellafőnöknek, hogy pontosan mit használjon, nem kellett volna gyengélkedőn maradnod napokig........ Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Stoel

Mábocsiiii, de ilyen magaslabdát (!!) részedről egy ilyen mandínerbőlgetymónak feldobni, mint én(!!)... lássuk be, nagy amatőrizmusra vall! Kacsint Ördög Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #928 Dátum: 2014. Március 09. - 17:03:46 »

Tudom, hogy kellemetlen emlékeket idéz benned, de ha mondod a cellafőnöknek, hogy pontosan mit használjon, nem kellett volna gyengélkedőn maradnod napokig........ Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Stoel

Mábocsiiii, de ilyen magaslabdát (!!) részedről egy ilyen mandínerbőlgetymónak feldobni, mint én(!!)... lássuk be, nagy amatőrizmusra vall! Kacsint Ördög Ördög
Hát igen...a rosseb gondolta, hogy ilyen szűk neki... Rííí meg ilyen érdes... Fejvakarás
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #929 Dátum: 2014. Március 09. - 17:36:20 »

Mint nem töltögető bocs a beleugatásért előre is.

Nem számoltam és nem számolok utána megérné e anyagilag a töltögetés . Ezzel is úgy vagyok mint a horgászattal , vadászattal és még néhány dologgal - ha kiszámolom a befektetést akkor  kilóra jobban jövök ki a piacon de nem ezért csinálom. Akit említettem már német szaki szerintem sose spórolja meg az új számítógépes minilabor árát még ha hárman vették meg akkor se de nem ez a lényeg . Felületes nyelvtudásommal is megláttam hogy milyen lelkesedéssel mutogat a különböző katalógusokban porokat , lövedékeket , eszközöket állítólag nem is sokat vadászik de ezt szereti és kész . Ettől jól érzi magát - és ennél nem kell több .        Emelem

Stefi,
a dolgok lényege, hogy egyik oldalnak sem kell "hittéríteni" a másik oldalt.
Vannak, mint a német ismerőseid, akik csak egyfajta hobby-ként csinálják, a vadászat, a vitorlázás, és az autóversenyzés mellett (csak úgy a hasamra ütöttem, mert mind jó sokba kerül....) és pontleszarják, hogy fejenként két ezer Euroval többe kerül a hobby-juk évente.
Én azokat nem értem, akiknek lehetőségük van jó helyeken vadászni, sokat is lőnek/lőnének, de nincs anyagi lehetőségük sok drága lőszert, amilyet szeretnének megvenni. Inkább ámítják magukat, hogy nem is jó az a...... (helyettesítsd be amivel akarod), annyival nem is tud többet, mint a...... (helyettesítsd be amivel akarod). A helyett, hogy a jót megcsinálnák maguknak, töredék áron..... Vállat von
Hát én csak őket nem értem, de nem kell nekem mindent érteni.... Vállat von Kacsint
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: