Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307730 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #885 Dátum: 2014. Február 14. - 14:52:56 »

Egy töltögetőtől hallottam : " a lőporhoz valami égés LASSÍTÓ keveréket adtak és úgy plusz 5% al növekedett a torkolati energia" 9,3x64 kalibernél.
Hogy van ez ? A dolog nem hazai viszonylatban történt ,öt német összefogott  közösen vettek egy számítógéppel felszerelt berendezést és azzal  készítenek lőszereket.                   Emelem     

Stefi! A lőporszemcse külső burkolata , bevonata, az égéslassító, vagy másképpen fogalmazva égésgyorsaság szabályzó része.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #886 Dátum: 2014. Február 14. - 23:10:27 »

Hát az biztos, hogy nagyon sok baromság kering közkézen a töltéssel kapcsolatban.
Az egészben az fogott meg legjobban, hogy lenne olyan valaki, aki gyengélli a 9,3x64-est?? Pláne germán??!! Vállat von
És potom 5% teljesítmény növekedésért valami szart szórna a patronba?  Vállat von Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #887 Dátum: 2014. Február 14. - 23:18:08 »


És potom 5% teljesítmény növekedésért valami szart szórna a patronba?  Vállat von Vállat von
Ahelyett, hogy venne egy lassabb port... Fejvakarás
Aztán majd nem ég el neki és ugyanott van...hacsak nincs valami extrém hosszú csővel szerelve a vas.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #888 Dátum: 2014. Február 15. - 00:41:17 »

Ahelyett, hogy venne egy lassabb port... Fejvakarás
Aztán majd nem ég el neki és ugyanott van...hacsak nincs valami extrém hosszú csővel szerelve a vas.

Feri, ez olyan, mint a sörgyártás... kell a hüvelybe, megfelelő helyre kapszli, lőpor, és lövedék.....ENNYI!
Nem kell ezt túl sózni, meg túl paprikázni, meg mindenféle trutymákot belekeverni...
Bakker, ki van már ez találva... nem kell mindenkinek, hogy úgy érezze, hogy most találta fel a spanyolviaszt!
Emlékezz, mi is történt, amikor az M193 ball-t teleb@szták valamilyen égési hőmérséklet növelővel.. csak pár ezerrel több JIJoe hagyta ott a fogát Vietnámban, mert eldugult az a kiforratlan szűk cucc, amikor tán lőni kellett volna.........
Mit is mond az eredeti német sörtörvény...... víz, árpa, komló..... oszt jónapot! Kacsint
 Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #889 Dátum: 2014. Február 15. - 07:37:20 »

Feri, ez olyan, mint a sörgyártás...
Mit is mond az eredeti német sörtörvény...... víz, árpa, komló..... oszt jónapot! Kacsint

Picit pontosítolak..         ...... tiszta víz, árpa, komló.  Kacsint .. 

A többi gondolat, nagyjából rendben van!    Ördög ..   
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #890 Dátum: 2014. Február 15. - 08:02:24 »

Én nem is értem, hogy miért nem te csináltál mindenkit!  Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #891 Dátum: 2014. Február 15. - 08:20:58 »

   CID!

Ha hiszed, hanem.., így reggelente.., egyre gyakrabban gondolkodok el ezen.  Vigyorog ..
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #892 Dátum: 2014. Február 15. - 09:47:42 »

De ugye nem kell papának hívnunk.
Mert akkor én inkabb árva gyerek szeretnék lenni.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #893 Dátum: 2014. Február 15. - 09:53:20 »

De ugye nem kell papának hívnunk.
Mert akkor én inkabb árva gyerek szeretnék lenni.... Ördög
Dehogy. Meglátogatjuk egyszer, aztán elmondhatjuk, hogy mindketten apánkra ütöttünk... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #894 Dátum: 2014. Február 15. - 10:06:33 »

Hát az biztos, hogy nagyon sok baromság kering közkézen a töltéssel kapcsolatban.
Az egészben az fogott meg legjobban, hogy lenne olyan valaki, aki gyengélli a 9,3x64-est?? Pláne germán??!! Vállat von
És potom 5% teljesítmény növekedésért valami szart szórna a patronba?  Vállat von Vállat von

Azért írtam nagybetűkkel hogy lassító mert eleinte nem jött le nekem hogy a lassítás hogyan növeli a gáznyomást de a magyarázat is erre irányult mert amelyik puskához készítik annak 65 centis csöve van. Nem jártam a töltögető iskolába és valószínű nem is fogok de tudnám értékelni ha valaki a kérdésre adott volna választ az az hogy az égés lassítóval növelhető e a teljesítmény (vagyis a kezdősebesség mert ugye a lövedéksúly az adott) vagy hülyeség az egész . Vállat von  ( Egyébként az 5% teljesítmény növekedés azt esetleg be lehet helyettesíteni 5% sebesség növekedéssel is mert akinek készítették az kb. akkora töltögető mint én és lehet hogy félreértette. Akkor már kicsit más a helyzet .)   Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #895 Dátum: 2014. Február 15. - 11:53:18 »

Dehogy. Meglátogatjuk egyszer, aztán elmondhatjuk, hogy mindketten apánkra ütöttünk... Ördög

    Nagyuram!
    Ezt most, komolyan gondoltad?..  Cigi  ..        ..mond, hogy nem..,csak, hogy megnyugodjak.   Ördög ..
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #896 Dátum: 2014. Február 15. - 12:01:12 »

Azért írtam nagybetűkkel hogy lassító mert eleinte nem jött le nekem hogy a lassítás hogyan növeli a gáznyomást de a magyarázat is erre irányult mert amelyik puskához készítik annak 65 centis csöve van. Nem jártam a töltögető iskolába és valószínű nem is fogok de tudnám értékelni ha valaki a kérdésre adott volna választ az az hogy az égés lassítóval növelhető e a teljesítmény (vagyis a kezdősebesség mert ugye a lövedéksúly az adott) vagy hülyeség az egész . Vállat von  ( Egyébként az 5% teljesítmény növekedés azt esetleg be lehet helyettesíteni 5% sebesség növekedéssel is mert akinek készítették az kb. akkora töltögető mint én és lehet hogy félreértette. Akkor már kicsit más a helyzet .)   Emelem

Jelen esetben.., az 5%-os sebességnövekedéshez, minimum, DUPLA lőportöltet kell..  S.Peti

És akkor még, a szükséges csőhosszról nem beszéltem..   Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #897 Dátum: 2014. Február 15. - 13:02:49 »

Jelen esetben.., az 5%-os sebességnövekedéshez, minimum, DUPLA lőportöltet kell..  S.Peti

És akkor még, a szükséges csőhosszról nem beszéltem..   Emelem

...ez egyre jobb lesz... Röhög Röhög Röhög..... "PAPA"!...miért nem indítasz egy bentlakásos nagy-létszámú lőszertöltő tanfolyást?? Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #898 Dátum: 2014. Február 15. - 13:20:13 »

...ez egyre jobb lesz... Röhög Röhög Röhög..... "PAPA"!...miért nem indítasz egy bentlakásos nagy-létszámú lőszertöltő tanfolyást?? Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög


 Türelmetlenül   Válaszolnál az én kérdésemre is ?  Keresztapa !   Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #899 Dátum: 2014. Február 15. - 13:20:40 »

...ez egyre jobb lesz... Röhög Röhög Röhög..... "PAPA"!...miért nem indítasz egy bentlakásos nagy-létszámú lőszertöltő tanfolyást?? Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Röhög


Az osztály névsort összeállíthatnám? Fejvakarás
Egy-két embernek még fizetném is, ha biztos a "siker"! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: