Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307476 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #840 Dátum: 2014. Február 07. - 08:36:15 »

Ami meglepő volt, hogy a rövid csövűvel, ami hivatásos vadászé volt, lőttek egy szarvasmarha tehenet szemből szügyön, és a 140 graines NP maradványtest több, mint egy méter mélyen hatolt be a mellüregbe,
Ha már belépett a mellüregbe, ott nincs számottevő ellenállás, miért nem menne tovább?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #841 Dátum: 2014. Február 07. - 09:19:25 »

Ha már belépett a mellüregbe, ott nincs számottevő ellenállás, miért nem menne tovább?

Na, ezért nem szeretek írni semmit..... egyébként is, sem a tehénen, sem Jani barátomon nem volt sapka.... !
Meg a tehén is hungarocell festett városi dizájn tehén volt, belül lufival, így jó lesz?? OOO  Vigyorog
Tehát pontosan 160 centire ment be a lövedék.
Amikor 200 graines NP-vel lőttem szemből 110 kilós kandisznót, a nehéz Partition is megakadt a hátsó comb bőre alatt.
Ez pedig egy "hurkagyurka" kurtított csövű hatésfeles, a 300-asnál 100 méter/seccel kisebb indulóval, 9 grammos golóbissal. Csinálja utána bármelyik középkaliber a hozzávaló lövedékkel. Tán a 7x57 nehééz golóval....
Szerény emlékeim szerint, mikor a Szekszárdi húsüzemben vágták a szarvasmarhákat, elég sok minden volt ott belül, ami lelassíthat egy lövedéket.....
(Ezért mi a szarnak kapjak ujj-izület gyulladást gépelés miatt? Vállat von)
 Wave
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #842 Dátum: 2014. Február 07. - 20:33:50 »

Na, ezért nem szeretek írni semmit..... egyébként is, sem a tehénen, sem Jani barátomon nem volt sapka.... !
Meg a tehén is hungarocell festett városi dizájn tehén volt, belül lufival, így jó lesz?? OOO  Vigyorog
Tehát pontosan 160 centire ment be a lövedék.
Amikor 200 graines NP-vel lőttem szemből 110 kilós kandisznót, a nehéz Partition is megakadt a hátsó comb bőre alatt.
Ez pedig egy "hurkagyurka" kurtított csövű hatésfeles, a 300-asnál 100 méter/seccel kisebb indulóval, 9 grammos golóbissal. Csinálja utána bármelyik középkaliber a hozzávaló lövedékkel. Tán a 7x57 nehééz golóval....
Szerény emlékeim szerint, mikor a Szekszárdi húsüzemben vágták a szarvasmarhákat, elég sok minden volt ott belül, ami lelassíthat egy lövedéket.....
(Ezért mi a szarnak kapjak ujj-izület gyulladást gépelés miatt? Vállat von)
 Wave
Kötözködés nélkül ,nem tudom jogilag a haszonállatok lelövése mennyire tiszta ,de én nem lőttem 5 mázsás magyar tarkát csak a bátyám látott olyat ... Szóval szügyön ,de minek? megmértem holstein tehén szügy lőhető felület kisebb mint a homloka ,felemelt fejnél ok.
Mivel Én nem vagyok hatósági állat orvos igy nem boncoltam sz.marhát csak a bátyám látott.. 160 cm még ,ha a borda sort nem érintette és a szegycsontot is sok egy középtöl sz.v.sz nem hatol az olyan mélyre.....Ja legközelebb a bátyám leméri hány cm re vannak a szervei egy felboncolt sz.marhának... Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #843 Dátum: 2014. Február 07. - 21:46:57 »

Kötözködés nélkül ,nem tudom jogilag a haszonállatok lelövése mennyire tiszta ,de én nem lőttem 5 mázsás magyar tarkát csak a bátyám látott olyat ... Szóval szügyön ,de minek? megmértem holstein tehén szügy lőhető felület kisebb mint a homloka ,felemelt fejnél ok.
Mivel Én nem vagyok hatósági állat orvos igy nem boncoltam sz.marhát csak a bátyám látott.. 160 cm még ,ha a borda sort nem érintette és a szegycsontot is sok egy középtöl sz.v.sz nem hatol az olyan mélyre.....Ja legközelebb a bátyám leméri hány cm re vannak a szervei egy felboncolt sz.marhának... Emelem

Na, hát erről beszéltem....., a bátyád nyilván jobban tudja!
Méricskélj, és jogilag is elemezz ki mindent jól. A 160 centi is faszság...és biztos nem hatol olyan mélyre.... tehát,mi a szarnak is írogasson bárki ide.. mindig lesz egy qrva okos megmondóember OOO
Részemről ennyi volt Emelem.....
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #844 Dátum: 2014. Február 07. - 22:48:24 »

Na, hát erről beszéltem....., a bátyád nyilván jobban tudja!
Méricskélj, és jogilag is elemezz ki mindent jól. A 160 centi is faszság...és biztos nem hatol olyan mélyre.... tehát,mi a szarnak is írogasson bárki ide.. mindig lesz egy qrva okos megmondóember OOO
Részemről ennyi volt Emelem.....
Szerintem nem ebben a stílusban írtam ,és ha az igazság nem a Te oldaladon van az már faszság ..............
Egy megmondó, gondolkodó ember kalapemelés nélkül................
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #845 Dátum: 2014. Február 08. - 06:16:19 »


      .. Fejvakarás ..  Nem szól szám  Nem szól szám  Nem szól szám ..  Angyal ..    Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #846 Dátum: 2014. Február 08. - 10:04:34 »

Kedves Vadász75

Pont olyan embernek akarod kétségbe vonni a mondandóját aki lehet nem a rekord számokat hajhássza a vadászatban , de laborálási és lőtéri ismeretekben nem csak itt a fórumon hanem -szerintem- szélesebb körben is igen alapos elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik . Ő nem csak könyvből tanulta a csínját bínját -mert azt nem is írják le- hanem a nagyvizen túl azoktól akik porbafingó koruktól ezt csainálják -szinte- korlátok nélkül . De mindegy , az ilyen okostojások miatt mint te is , nem firkálok már én sem csak igen ritkán a fórumon , mert nem akarom , hogy elhigyék azt amit őszíntén leírok a tapasztalataim alapján és nem akarok senkinek sem bizonyítani . Szerintem ő is errefelé veszi az irányt , kár mert akit érdekel ez a téma sokat fognak veszíteni , de majd megoldják privátban . Végül csak anyit javaslok , hogy olvass utánna a szakirodalom is az egyik legmélyebbre hatoló kalibernek tartja a 6.5x55-Swidich-t . Az , hogy miben próbálták ki és mikor az meg kit érdekel , mert nem az a lényeg hanem , hogy igazolja az elméletet . Köszön hozzászólásod fórum romboló voltát . Ezért jó a net mert nem tudod kivel is vitatkozol , azt azért javallom , hogy hozzászólásaidat ne a mennyiség , hanem a minőség vezérelje a jövőben .

Üdv az OGRE aki most az Ördög ügyvédjét játszotta

(Bocs Ati kikívánkozott) Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #847 Dátum: 2014. Február 08. - 10:16:46 »

Kedves Vadász75

..........  Az , hogy miben próbálták ki és mikor az meg kit érdekel , mert nem az a lényeg hanem , hogy igazolja az elméletet.  ......

Már megbocsájts Ogre!


Talán.., még időben szólok.

Az ELMÉLET, kb. olyasmi.., mint a hasmenés..  ( mindenki addig próbálja tartani.., ameddig tudja.)  Emelem
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #848 Dátum: 2014. Február 08. - 10:24:59 »

Ogre szerintem arra gondolt, hogy a lényeg a végeredmény, amely jelen esetben igazolta az elméletet. És szerintem ebben igaza is van
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #849 Dátum: 2014. Február 08. - 11:09:04 »

Kedves Vadász75

Pont olyan embernek akarod kétségbe vonni a mondandóját aki lehet nem a rekord számokat hajhássza a vadászatban , de laborálási és lőtéri ismeretekben nem csak itt a fórumon hanem -szerintem- szélesebb körben is igen alapos elméleti és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik . Ő nem csak könyvből tanulta a csínját bínját -mert azt nem is írják le- hanem a nagyvizen túl azoktól akik porbafingó koruktól ezt csainálják -szinte- korlátok nélkül . De mindegy , az ilyen okostojások miatt mint te is , nem firkálok már én sem csak igen ritkán a fórumon , mert nem akarom , hogy elhigyék azt amit őszíntén leírok a tapasztalataim alapján és nem akarok senkinek sem bizonyítani . Szerintem ő is errefelé veszi az irányt , kár mert akit érdekel ez a téma sokat fognak veszíteni , de majd megoldják privátban . Végül csak anyit javaslok , hogy olvass utánna a szakirodalom is az egyik legmélyebbre hatoló kalibernek tartja a 6.5x55-Swidich-t . Az , hogy miben próbálták ki és mikor az meg kit érdekel , mert nem az a lényeg hanem , hogy igazolja az elméletet . Köszön hozzászólásod fórum romboló voltát . Ezért jó a net mert nem tudod kivel is vitatkozol , azt azért javallom , hogy hozzászólásaidat ne a mennyiség , hanem a minőség vezérelje a jövőben .

Üdv az OGRE aki most az Ördög ügyvédjét játszotta

(Bocs Ati kikívánkozott) Emelem
Nézd OGRE te sem tudod,hogy ki vagyok ezért nem ismered a hozzá értésemet.
 Üdv az Okostojás.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #850 Dátum: 2014. Február 08. - 12:00:26 »

Szerintem nem ebben a stílusban írtam ,és ha az igazság nem a Te oldaladon van az már faszság ..............
Egy megmondó, gondolkodó ember kalapemelés nélkül................

A stílusért, ha bunkónak találod, akkor elnézést.
Hogy az igazság hol van, azt csak akkor tudod meg, ha ezt ugyanígy megcsinálod, lehetőleg többször, mert egy ellenőrzés, nem ellenőrzés. Egy biztos, hogy mindenkit meglepett ez a dolog, mert senki sem várta ezt ettől a kis puskától egy 9 gramm körüli lövedéktől.
Hogy egy hivatásos vadász hogy rendezi jogilag, ha felkérik rá, hogy lőjön ki egy elbitangolt házi jószágot nem tudom, sem hivatásos vadász, sem házi jószág nem voltam még, pláne nem elbitangolt. Hogy miért nem fejbe lőtte a barátom, azt sem tudom. Hogy pontos volt-e a centije, azt sem, egyet tudok, hogy nem ivott, tehát ez a kockázati tényező kilőve. Tehenet láttam már, az biztos, hogy van 160 centi….., tehát ez is kilőve…
Egyet tudok, hogy a puska lövedékek elképesztő és hihetetlen dolgokra képesek…. jó pár üres lövedékes és lőporos doboz van a sufniban, és az valaha mind tele volt, és nem a homokozóban játszottam el a tartalmukat. Hogy ezzel kapcsolatban ki mit hisz el, az is az ő dolga, nem az enyém…….
De rögtön azzal kezdeni, hogy a másik által leírt dolgok miért nem történhettek meg úgy, ahogyan azt leírták, és hogy Te miért vagy éppen az adott témának sokkal nagyobb szakértője, mint a másik, az szép lassan oda vezet, amit Ogre írt…., hogy senki, soha nem fog leírni majd semmit.
Majd ha vadászattal, vaddal kapcsolatos szaktopikban olvasod a „szakértésemet”, akkor nyugodtan kritikusan kivesézheted, és biztos találsz is benne belekötnivalót………. de erre még nagyon sokat kell várnod.
 Emelem
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #851 Dátum: 2014. Február 08. - 13:49:54 »

A stílusért, ha bunkónak találod, akkor elnézést.
Hogy az igazság hol van, azt csak akkor tudod meg, ha ezt ugyanígy megcsinálod, lehetőleg többször, mert egy ellenőrzés, nem ellenőrzés. Egy biztos, hogy mindenkit meglepett ez a dolog, mert senki sem várta ezt ettől a kis puskától egy 9 gramm körüli lövedéktől.
Hogy egy hivatásos vadász hogy rendezi jogilag, ha felkérik rá, hogy lőjön ki egy elbitangolt házi jószágot nem tudom, sem hivatásos vadász, sem házi jószág nem voltam még, pláne nem elbitangolt. Hogy miért nem fejbe lőtte a barátom, azt sem tudom. Hogy pontos volt-e a centije, azt sem, egyet tudok, hogy nem ivott, tehát ez a kockázati tényező kilőve. Tehenet láttam már, az biztos, hogy van 160 centi….., tehát ez is kilőve…
Egyet tudok, hogy a puska lövedékek elképesztő és hihetetlen dolgokra képesek…. jó pár üres lövedékes és lőporos doboz van a sufniban, és az valaha mind tele volt, és nem a homokozóban játszottam el a tartalmukat. Hogy ezzel kapcsolatban ki mit hisz el, az is az ő dolga, nem az enyém…….
De rögtön azzal kezdeni, hogy a másik által leírt dolgok miért nem történhettek meg úgy, ahogyan azt leírták, és hogy Te miért vagy éppen az adott témának sokkal nagyobb szakértője, mint a másik, az szép lassan oda vezet, amit Ogre írt…., hogy senki, soha nem fog leírni majd semmit.
Majd ha vadászattal, vaddal kapcsolatos szaktopikban olvasod a „szakértésemet”, akkor nyugodtan kritikusan kivesézheted, és biztos találsz is benne belekötnivalót………. de erre még nagyon sokat kell várnod.
 Emelem

  Kedves  Hattyú nyakú  barátom , langsam,  langsam ,... nincs  értelme !
  Tudod , vannak  akik  csak  úgy  hozzászólnak , mert  okosak és  mindent tudnak és vannak  akik  tudják , hogy  mit  mondanak , mert próbálták. Vigyorog
    Fel  ne  ülj  a  duzzogóra  mert  elverlek !!! Okos Okos
                               
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #852 Dátum: 2014. Február 08. - 15:15:52 »

A stílusért, ha bunkónak találod, akkor elnézést.
Hogy az igazság hol van, azt csak akkor tudod meg, ha ezt ugyanígy megcsinálod, lehetőleg többször, mert egy ellenőrzés, nem ellenőrzés. Egy biztos, hogy mindenkit meglepett ez a dolog, mert senki sem várta ezt ettől a kis puskától egy 9 gramm körüli lövedéktől.
Hogy egy hivatásos vadász hogy rendezi jogilag, ha felkérik rá, hogy lőjön ki egy elbitangolt házi jószágot nem tudom, sem hivatásos vadász, sem házi jószág nem voltam még, pláne nem elbitangolt. Hogy miért nem fejbe lőtte a barátom, azt sem tudom. Hogy pontos volt-e a centije, azt sem, egyet tudok, hogy nem ivott, tehát ez a kockázati tényező kilőve. Tehenet láttam már, az biztos, hogy van 160 centi….., tehát ez is kilőve…
Egyet tudok, hogy a puska lövedékek elképesztő és hihetetlen dolgokra képesek…. jó pár üres lövedékes és lőporos doboz van a sufniban, és az valaha mind tele volt, és nem a homokozóban játszottam el a tartalmukat. Hogy ezzel kapcsolatban ki mit hisz el, az is az ő dolga, nem az enyém…….
De rögtön azzal kezdeni, hogy a másik által leírt dolgok miért nem történhettek meg úgy, ahogyan azt leírták, és hogy Te miért vagy éppen az adott témának sokkal nagyobb szakértője, mint a másik, az szép lassan oda vezet, amit Ogre írt…., hogy senki, soha nem fog leírni majd semmit.
Majd ha vadászattal, vaddal kapcsolatos szaktopikban olvasod a „szakértésemet”, akkor nyugodtan kritikusan kivesézheted, és biztos találsz is benne belekötnivalót………. de erre még nagyon sokat kell várnod.
 Emelem
Attila!
Én minden szavad elhiszem,még azt is,hogy 200 ezer felett is létezik használható puska.  Vigyorog  Nehogy megsértődj,mert írok rólad egy verset...A megsértett töltögető címmel... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #853 Dátum: 2014. Február 08. - 15:41:03 »


Pont olyan embernek akarod kétségbe vonni a mondandóját aki lehet nem a rekord számokat hajhássza a vadászatban... De mindegy, az ilyen okostojások miatt mint te is , nem firkálok már én sem csak igen ritkán a fórumon , mert nem akarom, hogy elhiggyék azt amit őszintén leírok a tapasztalataim alapján és nem akarok senkinek sem bizonyítani .

Üdv az OGRE aki most az Ördög ügyvédjét játszotta


Üdv Zöldöklű Öldöklő!

Engem például igenis érdekelne, hogy milyen gyakorlati tapasztalataid vannak disznó téren. Mennyit és milyet ejtesz, de hát nem írod meg -még privátban sem-, lelked rajta.
Csak nehogy úgy legyen, mint Karácsony Károly, hogy csak a mindenféle innen-onnan talált képekkel akarj tanítani!
Minden rosszindulatú gondolat irányodban rendkívül távol áll tőlem, úgyhogy kérlek a választ is úgy fogalmazd!
Vadászüdv: Fégbockkal, ZKK-val és CZ-vel vadászó Fegbock  Wave
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #854 Dátum: 2014. Február 08. - 16:25:02 »

A stílusért, ha bunkónak találod, akkor elnézést.
Hogy az igazság hol van, azt csak akkor tudod meg, ha ezt ugyanígy megcsinálod, lehetőleg többször, mert egy ellenőrzés, nem ellenőrzés. Egy biztos, hogy mindenkit meglepett ez a dolog, mert senki sem várta ezt ettől a kis puskától egy 9 gramm körüli lövedéktől.
Hogy egy hivatásos vadász hogy rendezi jogilag, ha felkérik rá, hogy lőjön ki egy elbitangolt házi jószágot nem tudom, sem hivatásos vadász, sem házi jószág nem voltam még, pláne nem elbitangolt. Hogy miért nem fejbe lőtte a barátom, azt sem tudom. Hogy pontos volt-e a centije, azt sem, egyet tudok, hogy nem ivott, tehát ez a kockázati tényező kilőve. Tehenet láttam már, az biztos, hogy van 160 centi….., tehát ez is kilőve…
Egyet tudok, hogy a puska lövedékek elképesztő és hihetetlen dolgokra képesek…. jó pár üres lövedékes és lőporos doboz van a sufniban, és az valaha mind tele volt, és nem a homokozóban játszottam el a tartalmukat. Hogy ezzel kapcsolatban ki mit hisz el, az is az ő dolga, nem az enyém…….
De rögtön azzal kezdeni, hogy a másik által leírt dolgok miért nem történhettek meg úgy, ahogyan azt leírták, és hogy Te miért vagy éppen az adott témának sokkal nagyobb szakértője, mint a másik, az szép lassan oda vezet, amit Ogre írt…., hogy senki, soha nem fog leírni majd semmit.
Majd ha vadászattal, vaddal kapcsolatos szaktopikban olvasod a „szakértésemet”, akkor nyugodtan kritikusan kivesézheted, és biztos találsz is benne belekötnivalót………. de erre még nagyon sokat kell várnod.
 Emelem
Szerintem egyszer sem kérdőjeleztem meg a fegyverekhez ,lőszerekhez való tudásodat.
A szügy azért érdekelt,hogy kisérlet volt e az adott lövés .
A félre érthető virág nyelv ,a jogi oldal azért volt említve mivel a cocát sem lehet a .22-sel fejen koppintani .
Mondjuk úgy,hogy volt lehetőségem szarvasmarha tetemek közelében fegyvert elsütni és a hatást látni ezért a kétség a sok centiről és ezért éreztem ugy,hogy hozzá szólhatok a témához. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: