Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307400 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 10:26:24 »

Miért is nem lepődöm meg annyira?  Fejvakarás
Szinte borítékoltam volna a segítségkérésnek ezen válfaját, de hát ugye, ismeretlenül nem illik prejudikálni! OOO
Kedves Voldi.. tartom... tehát a pofátlanság határtalan!  Nem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 10:50:00 »

Nagyon köszönöm a felkarolást Mosolyog
De konkrétan arra lettem volna kíváncsi vagy abban szerettem volna segítséget kérni,hogy ki tudna esetleg újratölteni 8x64s hüvelyt .
8x64-es hüvelyt bárki újra tud tölteni akinek megvannak az utántöltéshez szükséges eszközei és persze ezek között akad egy 8x64-es matrica. De eltekintve egy-két idiótától akik a neten reklámozzák magukat, senki nem fog MÁSNAK újratölteni mert a törvényeink alapján tilos...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
qukori
Vendég
« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 12:43:46 »

Gondolom valami vicc lesz ez, biztos lehetsz benne, hogy másnak senki!   NoNo NoNo NoNo
Nagyon köszönöm az "odaadó" segítséget. És elnézést,hogy ilyet megmertem kérdezni . hmmmm....  Emelem
Naplózva
qukori
Vendég
« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 12:46:31 »

8x64-es hüvelyt bárki újra tud tölteni akinek megvannak az utántöltéshez szükséges eszközei és persze ezek között akad egy 8x64-es matrica. De eltekintve egy-két idiótától akik a neten reklámozzák magukat, senki nem fog MÁSNAK újratölteni mert a törvényeink alapján tilos...
Köszönöm a segítségedet az ember mindig tanul valamit .
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 12:55:32 »

Nagyon köszönöm az "odaadó" segítséget. És elnézést,hogy ilyet megmertem kérdezni . hmmmm....  Emelem
A jól fejlett önérzeteddel max. kitörölheted a seggedet, amikor a tekes legények rádrúgják az ajtót.....
Sem a vadászat, sem a fegyver, sem a lőszer töltés nem játék.
Illene előtte tájékozódni róla, mielőtt hasonló kérdés egyáltalán felmerül.
Nagyon nehezen szereztük meg ezt a jogot és igen nagy kár lenne, ha felelőtlen emberek miatt azok jogai sérülnének, akik ezt komolyan veszik.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
qukori
Vendég
« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 13:36:23 »

A jól fejlett önérzeteddel max. kitörölheted a seggedet, amikor a tekes legények rádrúgják az ajtót.....
Sem a vadászat, sem a fegyver, sem a lőszer töltés nem játék.
Illene előtte tájékozódni róla, mielőtt hasonló kérdés egyáltalán felmerül.
Nagyon nehezen szereztük meg ezt a jogot és igen nagy kár lenne, ha felelőtlen emberek miatt azok jogai sérülnének, akik ezt komolyan veszik.
Egyáltalán nincsen nagy önérzetem de kurvára nem bunkón kérdeztem .de nem voltam vele tisztába ,ez igaz .de nem kellet volna bunkó lekezelő módon válaszolni mert Én sem Úgy indítottam . az ember nem úgy születik,hogy mindent tud.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 14:33:37 »

Egyáltalán nincsen nagy önérzetem de kurvára nem bunkón kérdeztem .de nem voltam vele tisztába ,ez igaz .de nem kellet volna bunkó lekezelő módon válaszolni mert Én sem Úgy indítottam . az ember nem úgy születik,hogy mindent tud.

.. Fejvakarás .. 
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #787 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 14:36:35 »

Egyáltalán nincsen nagy önérzetem de kurvára nem bunkón kérdeztem .de nem voltam vele tisztába ,ez igaz .de nem kellet volna bunkó lekezelő módon válaszolni mert Én sem Úgy indítottam . az ember nem úgy születik,hogy mindent tud.

De barátom, szerintem pedig "kurvára bunkón" kérdezted, mert augusztus 13-án tetted fel ezt a semmitmondó kérdést:
„Tiszteletem uraim érdeköldnék,hogy esetleg nem -e tud valaki segiteni  8X64s löszert ujratöltésében?? elöre is köszönöm.”
A tanítani való magyartalanságokkal és helyesírási hibákkal egyenletesen átszőtt kérdésből szerinted kinek volt világos, hogy azt szeretnéd, ha töltene neked valaki lőszert???
Akkor lett volna tisztességes a kérdés, ha közel két hete azt kérdezed meg, hogy tudna-e neked valaki lőszert újratölteni a 8x64-es puskádhoz.
Milyen „segítségről” beszélsz??!!  Fejvakarás
Vagy ingyen, vagy valamilyen ellenszolgáltatásért lőszert akartál magadnak töltetni! Ez egy kissé más kategória!
Keresd meg a „tiltott dolgokkal való kereskedelem” topikot, és ott tedd fel a kérdést!
„az ember nem úgy születik,hogy mindent tud.” 
Ha ez igaz, akkor te vagy első újszülött, akinek 8x64-es golyós puskája van. Ez nem semmi. Akkor viszont a helyesírás is egész jó…..
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #788 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 14:38:35 »

Egyáltalán nincsen nagy önérzetem de kurvára nem bunkón kérdeztem .de nem voltam vele tisztába ,ez igaz .de nem kellet volna bunkó lekezelő módon válaszolni mert Én sem Úgy indítottam . az ember nem úgy születik,hogy mindent tud.

Senki nem volt bunkó veled, egyszerűen a helyén kezeltek.
Valóban nem úgy születik az ember, hogy mindent tud, Te az újratöltésről semmit, az ég világon, de töltetnél magadnak mással.

Más meg nem hülye, hogy a hurokba tegye a fejét egy tudatlan miatt!

Ne légy büszke arra, hogy ennyire keveset tudsz! Olvasd csendben végig a topikot, aztán valami ragad talán rád!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #789 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:25:23 »



Más meg nem hülye, hogy a hurokba tegye a fejét egy tudatlan miatt!


Őőőő izé  Sam6  Meglepődött   OOO   Ha nem tudnám hogy itt Magyar honban mindenre van megoldás , sőt már akkor is volt mikor az engedélyezés csak leányálom volt.  Persze nem nyílt fórumon csinálgatták a rutinosak.  Ördög Ezt nekem egy teljesen ismeretlen, nem vadász, nem vásárló súgta meg !  Okos
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:30:23 »



Urak a kérdésem még mindig él !  Kell e valami puceválást vagy ilyesmit csinálni a kilőtt hüvelyekkel ha esetleg évek múlva gondolom felhasználni ?  Vállat von
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 12:14:40 »


Urak a kérdésem még mindig él !  Kell e valami puceválást vagy ilyesmit csinálni a kilőtt hüvelyekkel ha esetleg évek múlva gondolom felhasználni ?  Vállat von

Gondoltam, hogy valaki kompetensebb tisztaságmániás majd válaszol rá….
Szerintem, de tényleg csak szerintem…. ha WD-40-es ronggyal egy kicsit áttörlöd kívülről, főleg a nyakán levő kormot szedd le - mert egyrészt randa, meg bele viszi a matricába is a szutykot – az elég. Belülről meg egy kis körkefével kiszeded esetleg, amit a kis műanyagkefe ki tud onnan hozni, akkor az is elég.
Lehet persze szappanos fürdőben is átmosni, de akkor jól le kell öblíteni, és főleg meg-, és kiszárítani a hüvelyeket. Szárításnál a sütővel vigyázni kell, mert megégeti a hüvelyt!!! És változik a réz belső anyagszerkezete, de ezt inkább valami metallurgiához értő majd elmagyarázza. Egy pár (jópár!) lövés után szokták hő kezelni a hüvely vállát-nyakát, akkor az kilágyul és hosszabbodik az élettartama, … de ez már más tészta.
Ennyi..
És utána nem kell nedves helyen tárolni… enni nem kér, el van az ott tovább is, mint egy pár év.
Én, attól függően, hogy mennyire vagyok lusta, néha egy-két garnitúrát bele szoktam tenni a vibrátoros pucerájba, de a nélkül is tökéletesen újratölthető. És csak a polír (kezelt kukorica csutka darabokból van) granulátumba, nem a durvább tisztító granulátumba.
De ismerek olyan tisztaságmániás  tőtögetőt is, aki egyébként csilliárdba kerülő ultrahangos tisztítókádba rakosgatja, ami után kívül-belül úgy ragyognak a hüvelyek, mint a salamontöke, meg még úgyabbul! Na persze, aki olyan helyen dolgozik…..
Nem kell a dologból túl nagy ügyet csinálni. Az a lényeg, hogy látható korrodáció ne legyen rajta, mert az inkább – fő a biztonság! – kuka!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 17:52:34 »

Az a lényeg, hogy látható korrodáció ne legyen rajta, mert az inkább – fő a biztonság! – kuka!
 Emelem

Fejvakarás
Korrózió b+...
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 18:21:46 »

Fejvakarás
Korrózió b+...
 Ördög
A korrodálódációzióra gondoltál?
 Stoel Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 18:52:09 »

Fejvakarás
Korrózió b+...
 Ördög

Az áldott, ráérősen firkálgató fórumtársakat pedig csókoltatom.  Puszi
Nekem sietve kell ide írnom, mert minden egyes kiesett percemet megérzi a nemzetgazdaság......... :Mosolyog OOO (hú, ez még nekem is sok volt, de bennhagyom, mert ritkán jut eszembe ilyen szép gondolat  Angyal)

A tököm fog nektek eszet osztani... hat havonta egyszer ejtek egy aprócska (na jó.... kicsit nagyobb!) hibát és rögtön a nyakamba akartok pisálni.
Írjon ide Anti, úgyis Ő a legnagyobb spíler ebben a rézpuceválásban....
Ezért is Stefi a hibás, miért nem bírt még egy pár hónapot várni a válaszra!  Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: