Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307376 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #750 Dátum: 2013. Július 31. - 15:32:53 »

Cheyenne, már bocs, de ennek így mi értelme? Engem sem érdekel minden topik, de attól még nem tartom feleslegesnek őket, mert esetleg vannak olyanok, akiket igen. Ha nem lennének, topik sem lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 01. - 05:59:55 írta Ansch » Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #751 Dátum: 2013. Július 31. - 15:33:01 »

Antikám.. for your request:
...
Az engedélyezése előtt sokkal több embert érdekelt a golyós lőszer újratöltése, voltak pro és kontra, észérvekkel tarkított viták. Már nem tiltott, tehát senkit sem érdekel, tisztelet a kivételnek. Mára a leghalottabb topikok egyike lett ez a topik…….. Rííí
Engem is privátban kerestek eddig, de ott legalább volt valami határozott elképzelés, még segíteni is tudtam nem egy esetben. Arra, hogy mennyiből jön ki ez és ez, arra lehetetlen válaszolni, meg teljesen felesleges is. Vállat von
Szerintem, akit nagyon érdekel, az ellátogat ebbe a topikba is, és esetleg felteszi a kérdéseit (amire aztán vagy tudnak válaszolni, vagy nem, illetve vagy jó választ adnak, vagy nem), vagy észrevételét, a legjobb esetben a tapasztalatát. A tapasztalat közzététele a legjobb, mert akkor indulhat el az emberekben egy olyan folyamat, ami kíváncsivá teszi őket ez iránt, és talán bele is vágnak.
...
 Van, akinek olyan kalibere van, amihez nem kapni lőszert, vagy csak rendelésre hozzák csilliárdért több hónapra…… annak nincs is más út, mint a töltés… stb, stb.
Szerintem rábeszélni senkit nem kell, illetve felesleges, de ha valaki bele akar vágni, akkor elijeszteni sem szabad!
 Emelem


Attila!  Emelem

 Igen  Igen, ilyenekre gondoltam.
Rá vagy lebeszélni senkit se kell, szerintem nem is erről kellene szólnia az itteni "beszélgetésnek".

Én pl. kíváncsi lennék:
- Ki milyen eszközöket használ, hogyan váltak be?
- Milyen lövedéket, lőport, csappantyút részesít előnyben és miért?
- Mért-e sebességet az elkészített lőszernél, milyen volt a sebességszórás és az eltérés az elméleti, számítotthoz képest?
- Hogyan váltak be az elkészített lőszerek a lőtéren (szóráskép) ill. a gyakorlatban (vadászaton)?
- Stb. stb. ...
 Türelmetlen


Anti, írod: „Aztán a kísérletezés: az ember megvesz több különféle lövedéket lőport stb. betőőőti, kipróbálja. Egy része valószínű nem lesz jó. A pénz meg csak áll a hozzávalókban, amit nem fogsz már használni.”
Én azért az összetevők általában legdrágábbikát, a lövedéket nem látom olyan dolognak, amit nem fogsz már használni. Nyugodtan felteheti bárki – akár ide is az adok-veszek topikba – hogy van ennyi és ennyi ilyen és ilyen lövedékem.

 Igen Jó ötlet!  Ölel
Szét is nézek otthon, hogy jelenleg mi is van fölösbe. Hátha megindul a témában az adok-veszek is.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #752 Dátum: 2013. Július 31. - 15:38:37 »

.....................................
Ha valaki, mi igazán tudhatjuk, hogy a vadászat egy olyan befektetés ami anyagilag sosem térül meg. Sőtt! Nem is ezért Vadászunk! Szerintem az a 100 eFt amit esetleg a felszerelésre elköltünk, az  libafing ahhoz amit egyéb felszereléseinkre. Üzemanyag, ruha,kaja (pia) , lőtér, idő, ............  Fejvakarás

Ha azt néznénk mi éri meg, akkor elég lenne egy alsó kategóriás sörétes, és golyós, és eszünkben sem lenne gyűjtögetni, cserélgetni a fegyvereinket. ............................................Szerintem a  lőszertöltés is egy része a szenvedélyünknek, ahol nem biztosan az a lényeg, hogy megtérül e. De szerintem még ha ugyan annyi is mint a gyári, ha odafigyelünk akkor a saját gyártmány legalább mind egyforma (hosszra, töltetre, stb)  
A felszerelésről pedig csak annyit, hogy egy kis gondolkodással, kézügyességgel nagyon sok kiegészítő szerszámot el lehet ám otthon készíteni! Kacsint

 Igen
Ez bizony nagyon így van!
Nocsak, nocsak, csak nem még egy ifjú jelölt fertőződött meg ezzel a kórral??  Vigyorog Vigyorog

 Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #753 Dátum: 2013. Július 31. - 15:46:17 »

Igen
Ez bizony nagyon így van!
Nocsak, nocsak, csak nem még egy ifjú jelölt fertőződött meg ezzel a kórral??  Vigyorog Vigyorog

 Wave

Áááá! Dehogy fertőződtem meg közel ötven éve! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #754 Dátum: 2013. Július 31. - 15:56:19 »

Olyan is van,(most kap új csövet)  de én más lőszert használok. Kacsint
Milyen cső? Hol csinálják, és mennyiért.
És milyen lőszert használsz? Én a helyi és környékbeli vadászboltokban csak a S&B kapok.
Ha sok a kérdés bocsi Stoel
Lehet privátban is, ha nem szeretnéd mindenkinek leírni.
Köszi.  Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #755 Dátum: 2013. Július 31. - 15:58:42 »

Cheyenne, már bocs, de ennek így mi értelme? Engem sem érdemel minden topik, de attól még nem tartom feleslegesnek őket, mert esetleg vannak olyanok, akiket igen. Ha nem lennének, topik sem lenne.

Üdv S.Fox!

Igazad van! Nincs értelme.

Akinek nem jött le miről is szólt az első, Antihoz írt hsz.-om.. Hogy is mondjam..      Nem örülök neki.., de, megtudom érteni.

Töröljétek nyugodtan ami szúrja a szemeteket. 
Ebbe a tropikba már nem fogok írni, ígérem.  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #756 Dátum: 2013. Július 31. - 17:20:53 »



Egy gyári töltésű lövedék, tökéletesen alkalmas a vadászatra, és ráadásul még olcsóbb is..
A töltésre befektetett beruházás.., SOHA nem fog megtérülni.. (mivel,csak magadnak töltögethetsz..)

Nekem 120-130 db lőszernél térül meg a "százezer forintos" beruházás. Ha nem kísérletezek, nem baszok ki egy csomó pénzt olyan szerszámokra amiket a marketing és nem a valódi szükséglet ad el a usereknek, ez nem olyan nagy kaland.
Viszont a gyári baromidrága de mint a mérések bizonyítják, nem is olyan jó lőszereknél LÉNYEGESEN jobbat használok.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #757 Dátum: 2013. Július 31. - 18:10:01 »

Nekem 120-130 db lőszernél térül meg a "százezer forintos" beruházás. Ha nem kísérletezek, nem baszok ki egy csomó pénzt olyan szerszámokra amiket a marketing és nem a valódi szükséglet ad el a usereknek, ez nem olyan nagy kaland.
Viszont a gyári baromidrága de mint a mérések bizonyítják, nem is olyan jó lőszereknél LÉNYEGESEN jobbat használok.

Ezt akartam mondani én is, hogy a tiédhez hasonló kalibereknél simán meg is térülhet relatíve nem nagy idő alatt. Még akár a 9,3x74R-ben, 8X75 RS-ben meg pláne.  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
qukori
Vendég
« Új üzenet #758 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 15:24:20 »

Tiszteletem uraim érdeköldnék,hogy esetleg nem -e tud valaki segiteni  8X64s löszert ujratöltésében?? elöre is köszönöm.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #759 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 08:48:09 »

Tiszteletem uraim érdeköldnék,hogy esetleg nem -e tud valaki segiteni  8X64s löszert ujratöltésében?? elöre is köszönöm.

Szia!  Emelem

Konkrétan milyen segítségre gondoltál?
Lövedék, lőpor ajánlásra? Alkatrész beszerzési forrásra? Töltési adatra? Kül és célballisztikai tapasztalatra?  Fejvakarás
Túl sokan nem használják ezt a kalibert, egy embert ismerek aki igen, majd megkérdezem.
Ha másnak van róla tapasztalata arra én is kíváncsi vagyok.  Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #760 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 20:17:25 »

Antikám,
 
szinte biztos voltam benne, hogy Te leszel az irgalmas szamaritánus, aki majd nagy türelemmel szépen kimuzsikálja a lánglelkű(!!!) tölteni akaróból, hogy vajon mit is szeretne.......... egyenként rákérdez a tisztelt érdeklődőre, hogy ha nem olyan szörnyű nagy fáradság részéről, akkor - nehogy fáradjon a leírással...... Isten ments!.....te majd felsorolod a segítséggel kapcsolatos lehetséges tennivalókat -, de csak ha tényleg nem olyan nagy fáradság a részéről!!, legalább fenséges kicsi kezével pipálja már ki, hogy miben lehetsz a segítségére, mivel ez olyan nagyonnagy megtiszteltetés a részedről, hogy esetleg foglalkozhatsz az ő problémájával, és még ki is találhatod, hogy mi kéne neki..........  Fejvakarás Fejvakarás

Csak azt tudnám én kitalálni már, hogy a pofátlanságnak, és a helyesírási hibák számának egy mondatban hol vagyon a határa??  Woest  OOO  Türelmetlenül




Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #761 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 20:32:13 »

Csak azt tudnám én kitalálni már, hogy a pofátlanságnak, és a helyesírási hibák számának egy mondatban hol vagyon a határa??  Woest  OOO  Türelmetlenül

Sok igazság van abban, amit írsz.

Épp az újratöltés esetén merült fel bennem, ha valaki ennyi hibával ír, lehet, hogy ennyi hibával is olvas? Mert akkor Isten ments a környezetében lenni!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #762 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 20:44:29 »

Sok igazság van abban, amit írsz.

Épp az újratöltés esetén merült fel bennem, ha valaki ennyi hibával ír, lehet, hogy ennyi hibával is olvas? Mert akkor Isten ments a környezetében lenni!  Ördög
Tudom,hogy van ilyen vicc is,de az osztályunkban konkrétan megtörtént: tollbamondást írtunk,tanárnőnk osztotta a kijavított dolgozatokat...Az utolsón nem volt név...Tanárnő felénk fordítva a javított lapot:-Sz. Józsi! Ez meg szerintem a tiéd... Józsink felnézett a lapra,aztán megszólalt:
-Nem az enyim tanarnő,én nem pirossal írtam! Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #763 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 22:58:19 »

Üdv Urak!  Emelem

Most lesz egy hülye kérdésem, remélem nem köveztek meg érte!  :Mosolyog

Használok Hornady Superformance Interbond 11,7g-mos lőszert .30.06-os kaliberben! Nagyon tetszik ez az erős lőszer, meggyőzött, a puskám kiválóan hordja, pedig sokan írták, hogy a magas gáznyomás és a nagy sebesség miatt sok puska nem szereti.

Gondolkodom az utántöltő vizsgán! Az az ötletem támadt, hogy Hornady Superformance táblázata szerinti értékre töltenék, de nem Interbond magot, hanem Nosler Partition 11,7g-mos magot! Ugye nem 3900J környékére, hanem 4310J-ra. Ugye ez is elég kemény, és osztott magvú is, ami nekem nagyon tetszik. Nagy disznóra, esetleg szarvasra szeretném használni!

A kérdésem az lenne, hogy tudok otthon Superformance táblázat adatai szerint tölteni? Mert hallottam, hogy valami speciális technológiával érik el ez a teljesítményt. ez igaz, vagy csak tévhit?

Válaszaitokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #764 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 08:40:31 »

Antikám,
 
szinte biztos voltam benne, hogy Te leszel az irgalmas szamaritánus, aki majd nagy türelemmel szépen kimuzsikálja a lánglelkű(!!!) tölteni akaróból, hogy vajon mit is szeretne.......... egyenként rákérdez a tisztelt érdeklődőre, hogy ha nem olyan szörnyű nagy fáradság részéről, akkor - nehogy fáradjon a leírással...... Isten ments!.....te majd felsorolod a segítséggel kapcsolatos lehetséges tennivalókat -, de csak ha tényleg nem olyan nagy fáradság a részéről!!, legalább fenséges kicsi kezével pipálja már ki, hogy miben lehetsz a segítségére, mivel ez olyan nagyonnagy megtiszteltetés a részedről, hogy esetleg foglalkozhatsz az ő problémájával, és még ki is találhatod, hogy mi kéne neki..........  Fejvakarás Fejvakarás

Csak azt tudnám én kitalálni már, hogy a pofátlanságnak, és a helyesírási hibák számának egy mondatban hol vagyon a határa??  Woest  OOO  Türelmetlenül

Emelem
 Ördög Kacsint
Igazságod vagyon Attila! De én inkább úgy fogtam fel, hogy az úttörő ott segít ahol tud...  Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: