Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 308011 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #735 Dátum: 2013. Július 14. - 12:50:57 »

Akár tompább, akár nem, az alábbi maradványtest magáért beszél.  Ördög



Egy szemben álló 75 kg-os disznóból származik. A lövedék a szegycsontot roncsolva hatolt be a testüregbe, a szívet leszakította az erekről, a májat átütötte, a teli gyomrot szintén, majd a hátsó comb előtt a bőr alatt állt meg. Mérlegem nincs, de nagyjából a fele maradt egyben a 19,4 grammnak.

Jól őrizd meg mer sokat nem fogsz megtalálni a vadban.     Igen

Milyen gyártmány a lőszer ? 
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #736 Dátum: 2013. Július 15. - 08:49:10 »

Jól őrizd meg mer sokat nem fogsz megtalálni a vadban.     Igen

Milyen gyártmány a lőszer ? 

Hornady lövedék, Remington hüvely, CCI csappantyú, Accurate lőpor.  Vigyorog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #737 Dátum: 2013. Július 17. - 09:40:22 »

Nekem a feleségem konyhai mérlege adott támpontot. Ránézésre több az mint a fele.


Tényleg több, 13,99 gramm, ami 72%-os tömegmegmaradást jelent.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #738 Dátum: 2013. Július 31. - 08:14:39 »

300Wm kaliberű Blaser márkájú üres hüvelynek van valami értéke? Vagy feleslegesen rakosgattam el vagy 50db-ot. ?
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #739 Dátum: 2013. Július 31. - 08:29:32 »

300Wm kaliberű Blaser márkájú üres hüvelynek van valami értéke? Vagy feleslegesen rakosgattam el vagy 50db-ot. ?
 Emelem
Emelem
Biztosan van aki szívesen elfogadja. Igen
De komoly bevételre ne számíts! Ördög
Esetleg csere alapnak jó, ha Te is foglalkozol ilyesmivel.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #740 Dátum: 2013. Július 31. - 08:43:16 »

 Emelem

Hihetetlen módon pörög ez a topik OOO, ami számomra furcsa, hiszen mindenki várva-várt erre a lehetőségre, és több olvtárs is levizsgázott már sikeresen.  Fejvakarás Vállat von
- Senki se húzkodja otthon a kart? Nem kísérleteztek?  Fejvakarás

Privátban pedig engem többen megkerestek ezzel kapcsolatban - mintha én lennék a szakma nagy öregje (pedig nem NoNo).

Pl. egy tipikus kérdés:
"- Mennyire jön ki pl. egy 9,3x62 lőszer ilyen Speer lövedékkel? Megéri otthon tölteni vagy ez csak "hobbi"?"

Az én meglátásom:

Ha csak az összetevők árát nézed (lövedék, lőpor, csappantyú - hüvely mondjuk ingyen vót), akár 250-300 Ft-ból kijöhet egy olcsóbb de jó minőségű (Speer, Sierra) lövedékkel tőőtött középkaliberű (30-06 - 9,3x62) patron. Egy prémium lövedékkel (Nosler, Swift és tsai.) töltött is megáll  5-600 Ft-nál. Tehát kb. fele mint a bótban. - És legalább olyan pontos (ált. pontosabb), és a fegyveredhez és a saját igényednek, elképzelésednek megfelelően tudod "fejleszteni".  Igen
Eddig szép és jó.
De:
Meg kell venni egy tucat nélkülözhetetlen felszerelést: prés, matricák, mérlegek, ki és be csappantyúzók, hüvely tisztítók- sorjázók stb. Ez magában elég horror összeg lehet (egy "rendes" kezdő kit min. 100e.), de ha az ember belejön, folyamatosan lesz olyan új eszköz, készülék, amivel pontosabb, jobb, szebb lesz a lőszer, megkönnyíti v. lerövidíti a munkát stb.  Mondanom se kell, hogy ez viszi a pénzt.  Kacsint
Aztán a kísérletezés: az ember megvesz több különféle lövedéket lőport stb. betőőőti, kipróbálja. Egy része valószínű nem lesz jó. A pénz meg csak áll a hozzávalókban, amit nem fogsz már használni.
Ha sokat lősz, fajlagosan egy idő után "megéri", de abszolút értékben nem.
Ráadásul rengeteg szöszmötölés van vele. Ha a belefeccölt munkaórát is nézed, pláne nem éri meg! Arról már nem is beszélve, hogy családos embernek mikor van ideje töltögetni? - Este, amikor a gyerekek már alszanak. Ilyenkor meg kapod az ívet az asszonytól: "Nem elég, hogy vadászni jársz még ez is...  Woest ahelyett, hogy ezt, meg, ezt csinálnád..." (persze ekkor nem a szex kerül szóba, hanem a mosogatás, takarítás és hasonlók  Ördög). Szóval nem egyszerű...   OOO
De egy szenvedélyes újratöltőnek pont a legfontosabb, az élvezet - a "szöszmötölés". A csillogó fém érintése, a tervezgetés számolgatás, és a "saját főztöm kóstolása".  Vigyorog 

 Wave


 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #741 Dátum: 2013. Július 31. - 11:07:22 »

.....................
 Arról már nem is beszélve, hogy családos embernek mikor van ideje töltögetni? - Este, amikor a gyerekek már alszanak. Ilyenkor meg kapod az ívet az asszonytól: "Nem elég, hogy vadászni jársz még ez is...  Woest ahelyett, hogy ezt, meg, ezt csinálnád..." (persze ekkor nem a szex kerül szóba, hanem a mosogatás, takarítás és hasonlók  Ördög). Szóval nem egyszerű...   OOO
De egy szenvedélyes újratöltőnek pont a legfontosabb, az élvezet - a "szöszmötölés". A csillogó fém érintése, a tervezgetés számolgatás, és a "saját főztöm kóstolása".  Vigyorog 

 Wave

 

Antikám!

..Lehetne itt irkálgatni, pro és kontra.., de teljesen felesleges.

Egy gyári töltésű lövedék, tökéletesen alkalmas a vadászatra, és ráadásul még olcsóbb is..
A töltésre befektetett beruházás.., SOHA nem fog megtérülni.. (mivel,csak magadnak töltögethetsz..)
Szóval jól ki lett ez találva..
A lényege az,hogy mások járjanak jól, közben meg Te azt érezd töltés közben.., hogy csinálsz valamit..  Kacsint ..

A Te korodban a legfontosabb, a Család legyen!

Töltögetni meg ráérsz később is...  Szerintem.  Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #742 Dátum: 2013. Július 31. - 11:11:27 »

Antikám!

..Lehetne itt irkálgatni, pro és kontra.., de teljesen felesleges.

Egy gyári töltésű lövedék, tökéletesen alkalmas a vadászatra, és ráadásul még olcsóbb is..
A töltésre befektetett beruházás.., SOHA nem fog megtérülni.. (mivel,csak magadnak töltögethetsz..)
Szóval jól ki lett ez találva..
A lényege az,hogy mások járjanak jól, közben meg Te azt érezd töltés közben.., hogy csinálsz valamit..  Kacsint ..

A Te korodban a legfontosabb, a Család legyen!

Töltögetni meg ráérsz később is...  Szerintem.  Emelem
Összefoglalom a Mester mondanivalóját: lőszert majd akkor tölts ha már mást nem tudsz Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #743 Dátum: 2013. Július 31. - 11:57:01 »


A töltésre befektetett beruházás.., SOHA nem fog megtérülni.. (mivel,csak magadnak töltögethetsz..)

Magadnak töltögethetsz csak, de az nincs leírva, hogy a prés a sajátod kell legyen...Ha pár engedélyes összeáll, egy közös felszereléssel mindjárt redukálni lehet az induló költségeket.
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #744 Dátum: 2013. Július 31. - 13:08:43 »

Antikám.. for your request:
A töltés financiális oldaláról:
Space Cowboy annak idején elég sok rentabilitási számítást végzett, még az elején valószínűleg elbaltázott %-ot is belekalkulálta, és szépen kimutatta elméletben, hogy egyes kaliberek esetén standard lövedéknél x darab után, prémium lövedéknél y darab után éri meg csinálni…
Már hamarabb jön a megtérülés ritkább, drágább lőszerek esetében. Az esetemben, hisz a kis 222-es kivételével mindegyik golyóspuska lőszerem a boltban jóval ezres felett van, valószínűleg sokkal hamarabb térül meg, mint annak, aki tökéletesen elégedett a 7,62x54R kaliber Barnaul lőszerével. Na, annál a szerencsésnél valószínűleg tényleg soha nem térülne meg semmi…..
Ha valakit csak a megtérülés érdekel, az nem valószínű, hogy tölteni fog.
Általában a töltésről…
Az megszokott dolog – hisz Magyarországon élünk, ahol pl. a focihoz és a politikához mindenki ért – hogy az mond kategorikus véleményt valamiről, akinek halvány lila segédfogalma sincs róla, és ráadásul még ultrabaromságokat is beszél ezzel kapcsolatban. Meg mással kapcsolatban is....... OOO
Az engedélyezése előtt sokkal több embert érdekelt a golyós lőszer újratöltése, voltak pro és kontra, észérvekkel tarkított viták. Már nem tiltott, tehát senkit sem érdekel, tisztelet a kivételnek. Mára a leghalottabb topikok egyike lett ez a topik…….. Rííí
Engem is privátban kerestek eddig, de ott legalább volt valami határozott elképzelés, még segíteni is tudtam nem egy esetben. Arra, hogy mennyiből jön ki ez és ez, arra lehetetlen válaszolni, meg teljesen felesleges is. Vállat von
Szerintem, akit nagyon érdekel, az ellátogat ebbe a topikba is, és esetleg felteszi a kérdéseit (amire aztán vagy tudnak válaszolni, vagy nem, illetve vagy jó választ adnak, vagy nem), vagy észrevételét, a legjobb esetben a tapasztalatát. A tapasztalat közzététele a legjobb, mert akkor indulhat el az emberekben egy olyan folyamat, ami kíváncsivá teszi őket ez iránt, és talán bele is vágnak.
Anti, írod: „Aztán a kísérletezés: az ember megvesz több különféle lövedéket lőport stb. betőőőti, kipróbálja. Egy része valószínű nem lesz jó. A pénz meg csak áll a hozzávalókban, amit nem fogsz már használni.
Ha sokat lősz, fajlagosan egy idő után "megéri", de abszolút értékben nem. Ráadásul rengeteg szöszmötölés van vele.”
Én azért az összetevők általában legdrágábbikát, a lövedéket nem látom olyan dolognak, amit nem fogsz már használni. Nyugodtan felteheti bárki – akár ide is az adok-veszek topikba – hogy van ennyi és ennyi ilyen és ilyen lövedékem. Pl. egy .308-as lövedék 5-6 különböző kaliber használót könnyen érdekelhet. Most másról nem beszélek, de aki gondolkozik, az rájön, hogy más is osztható……..
Így nem marad felesleges összetevő jelentős mértékben senki nyakán. Van, akinek olyan kalibere van, amihez nem kapni lőszert, vagy csak rendelésre hozzák csilliárdért több hónapra…… annak nincs is más út, mint a töltés… stb, stb.
Szerintem rábeszélni senkit nem kell, illetve felesleges, de ha valaki bele akar vágni, akkor elijeszteni sem szabad!
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #745 Dátum: 2013. Július 31. - 14:30:19 »


A családtól elvont idő magyarázatát elfogadom, de a többi indokot nem tudom!

Ha valaki, mi igazán tudhatjuk, hogy a vadászat egy olyan befektetés ami anyagilag sosem térül meg. Sőtt! Nem is ezért Vadászunk! Szerintem az a 100 eFt amit esetleg a felszerelésre elköltünk, az  libafing ahhoz amit egyéb felszereléseinkre. Üzemanyag, ruha,kaja (pia) , lőtér, idő, ............  Fejvakarás

Ha azt néznénk mi éri meg, akkor elég lenne egy alsó kategóriás sörétes, és golyós, és eszünkben sem lenne gyűjtögetni, cserélgetni a fegyvereinket. Ha jól belegondolunk végig vadászhatnánk az életünket egy akármilyen sörétessel, vagy egy régi 7,62x54 -el S&B lőszerrel úgy ahogy nagyon sokan megtették már előttünk.( és talán én sem álldogálnék fél órát a szekrény előtt, hogy a melyiket is vigyem.  Röhög)
Szerintem a  lőszertöltés is egy része a szenvedélyünknek, ahol nem biztosan az a lényeg, hogy megtérül e. De szerintem még ha ugyan annyi is mint a gyári, ha odafigyelünk akkor a saját gyártmány legalább mind egyforma (hosszra, töltetre, stb)  
A felszerelésről pedig csak annyit, hogy egy kis gondolkodással, kézügyességgel nagyon sok kiegészítő szerszámot el lehet ám otthon készíteni! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #746 Dátum: 2013. Július 31. - 14:34:54 »

A családtól elvont idő magyarázatát elfogadom, de a többi indokot nem tudom!

Ha valaki, mi igazán tudhatjuk, hogy a vadászat egy olyan befektetés ami anyagilag sosem térül meg. Sőtt! Nem is ezért Vadászunk! Szerintem az a 100 eFt amit esetleg a felszerelésre elköltünk, az  libafing ahhoz amit egyéb felszereléseinkre. Üzemanyag, ruha,kaja (pia) , lőtér, idő, ............  Fejvakarás

Ha azt néznénk mi éri meg, akkor elég lenne egy alsó kategóriás sörétes, és golyós, és eszünkben sem lenne gyűjtögetni, cserélgetni a fegyvereinket. Ha jól belegondolunk végig vadászhatnánk az életünket egy akármilyen sörétessel, vagy egy régi 7,62x54 -el S&B lőszerrel úgy ahogy nagyon sokan megtették már előttünk.( és talán én sem álldogálnék fél órát a szekrény előtt, hogy a melyiket is vigyem.  Röhög)
Szerintem a  lőszertöltés is egy része a szenvedélyünknek, ahol nem biztosan az a lényeg, hogy megtérül e. De szerintem még ha ugyan annyi is mint a gyári, ha odafigyelünk akkor a saját gyártmány legalább mind egyforma (hosszra, töltetre, stb)  
A felszerelésről pedig csak annyit, hogy egy kis gondolkodással, kézügyességgel nagyon sok kiegészítő szerszámot el lehet ám otthon készíteni! Kacsint
7,62x54R kaliberű golyósom van és S&B lőszert használok. Woest
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #747 Dátum: 2013. Július 31. - 14:48:27 »

Antikám!

..Lehetne itt irkálgatni, pro és kontra.., de teljesen felesleges.

Egy gyári töltésű lövedék, tökéletesen alkalmas a vadászatra, és ráadásul még olcsóbb is..
A töltésre befektetett beruházás.., SOHA nem fog megtérülni.. (mivel,csak magadnak töltögethetsz..)
Szóval jól ki lett ez találva..
A lényege az,hogy mások járjanak jól, közben meg Te azt érezd töltés közben.., hogy csinálsz valamit..  Kacsint ..

A Te korodban a legfontosabb, a Család legyen!

Töltögetni meg ráérsz később is...  Szerintem.  Emelem

Cheyennekém (vagy hogy is hívnak)!

Szerintem meg nem felesleges, ez a topik pl. pont azért van.
Nem kell bizonygatni, hogy a gyári töltény alkalmas vadászatra. Miért ne lenne alkalmas?

- De te mit szeretsz jobban a gyári kolbászt vagy a saját házi készítésűt? Ipari szallonnát eszel szívesebben, vagy saját vágású disznóból saját füstölésűt?

Tulajdonképpen ennyi az alapja az egésznek...

Köszönöm, a család jól van, a szabadidőmet meg had osszam be én magamnak... 

Várjuk (vagy nem) a hasonló, építő jellegű hozzászólásaid a témában.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #748 Dátum: 2013. Július 31. - 15:09:50 »

7,62x54R kaliberű golyósom van és S&B lőszert használok. Woest

Olyan is van,(most kap új csövet)  de én más lőszert használok. Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #749 Dátum: 2013. Július 31. - 15:24:34 »

Cheyennekém (vagy hogy is hívnak)!

Szerintem meg nem felesleges, ez a topik pl. pont azért van.
Nem kell bizonygatni, hogy a gyári töltény alkalmas vadászatra. Miért ne lenne alkalmas?

- De te mit szeretsz jobban a gyári kolbászt vagy a saját házi készítésűt? Ipari szallonnát eszel szívesebben, vagy saját vágású disznóból saját füstölésűt?

Tulajdonképpen ennyi az alapja az egésznek...

Köszönöm, a család jól van, a szabadidőmet meg had osszam be én magamnak... 

Várjuk (vagy nem) a hasonló, építő jellegű hozzászólásaid a témában.
 Wave

Anti!

.."Sok lúd.., disznót győz"..  Angyal ..     A kolbászos, szalonnás hasonlatod meg.., egészen más történet..
 
..Majd az idő helyére teszi a dolgokat.....  Kacsint ..   Emelem   Wave ..
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: