Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307526 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #705 Dátum: 2013. Január 31. - 21:40:06 »

Balázs,
hogy a fenébe ragadhatott bele a kicsappantyúzó szerszámba a hüvely? Fejvakarás
A kicsappantyúzó szerszám is újraformáz?
Nem full length die az??? (bocs nem ismerem a Lee cuccokat)



Dehogynem. Az alap matricakészletekben a kicsappantyúzó matrica egyben a "full length" visszaformázó is. Egyébként úgy ragadt bele, hogy überretkes volt a hüvely. Pedig még meg is kentem, ahogy azt kell.
Naplózva
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #706 Dátum: 2013. Március 24. - 11:15:04 »

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy mérlegből melyik típust ajánlott használni?A sima mechanikust,vagy a digitálisat?Ahogy nézegettem(RCBS) árban,és mérési pontosságban egyformák.Én igazából súly szerint szeretném tölteni a lőszereket,ezért is érdekelne a hozzáértők véleménye!
Köszönöm előre is a válaszokat!

Hunor  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #707 Dátum: 2013. Március 24. - 11:44:08 »

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne,hogy mérlegből melyik típust ajánlott használni?A sima mechanikust,vagy a digitálisat?Ahogy nézegettem(RCBS) árban,és mérési pontosságban egyformák.Én igazából súly szerint szeretném tölteni a lőszereket,ezért is érdekelne a hozzáértők véleménye!
Köszönöm előre is a válaszokat!

Hunor  Emelem

 Emelem

Ha már nekikezdesz tölteni, szerintem csak tömegre érdemes a lőport mérni.
A vélemények megoszlanak, hogy melyik a pontosabb a mechanikus vagy a digitális. Persze ez mérleg típustól is függ, az igazán jók digitálisban elég drágák (de mechanikusban se sokkal olcsóbbak). Vállat von
Én a digitálisra szavaztam, egyrészt gyorsabb vele a mérés, másrészt magyar műszaki emberként "nem vagyok hajlandó" grain-ban számolni, maradok a grammnál. (Mechanikus mérlegek csak grain-es skálával léteznek a piacon.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #708 Dátum: 2013. Március 24. - 13:54:16 »

Egy ismerősömnek van elég sok 7,62x54R egyszer kilőtt Boxer csappantyús hüvelye. Nincs valakinek szüksége rá?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #709 Dátum: 2013. Március 27. - 09:37:58 »

Egy ismerősömnek van elég sok 7,62x54R egyszer kilőtt Boxer csappantyús hüvelye. Nincs valakinek szüksége rá?

Megtalálta gazdáját.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #710 Dátum: 2013. Május 12. - 13:38:14 »

Üdv!   Kerestem a neten a Geco  puskalőszerek töltési adatait , de nem találtam sehol!  Van itthon pár könyvem de abba sincs benne!   Konkrétan az érdekelne hogy milyen lőport használhatnak!    Az hogy RUAG csoporthoz tartozik , nem biztos hogy ugyanazt használják mint pl az  RWS lőszerekhez!  Esetleg tudja valaki?     
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #711 Dátum: 2013. Május 12. - 13:52:57 »

Üdv!   Kerestem a neten a Geco  puskalőszerek töltési adatait , de nem találtam sehol!  Van itthon pár könyvem de abba sincs benne!   Konkrétan az érdekelne hogy milyen lőport használhatnak!    Az hogy RUAG csoporthoz tartozik , nem biztos hogy ugyanazt használják mint pl az  RWS lőszerekhez!  Esetleg tudja valaki?     
Az is X-akta, hogy az RWS mit használ...
Van ugye a 9.3x64-hez a 19grammos TUG-bocsánat, "Uni Classic". Ez a dobozán szereplő adatok szerint 785m/s-al indul.
Nosza, elő az RWS utántöltési kézikönyvét, ez a sebesség az R904-es lőporral érhető el, ha az ajánlott maximumot töltöm bele, ami 4,86 gramm. Ezeket az adatokat beírva a Quick Loadba-hatalmas vörösbetűs figyelmeztetések jelennek meg mely szerint semmiképp se próbáljuk ki ezt az összeállítást, 10,5%-al túl van töltve és a sebesség 814m/s. Vagyis valaki hazudik. Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #712 Dátum: 2013. Május 12. - 14:14:44 »

Az is X-akta, hogy az RWS mit használ...
Van ugye a 9.3x64-hez a 19grammos TUG-bocsánat, "Uni Classic". Ez a dobozán szereplő adatok szerint 785m/s-al indul.
Nosza, elő az RWS utántöltési kézikönyvét, ez a sebesség az R904-es lőporral érhető el, ha az ajánlott maximumot töltöm bele, ami 4,86 gramm. Ezeket az adatokat beírva a Quick Loadba-hatalmas vörösbetűs figyelmeztetések jelennek meg mely szerint semmiképp se próbáljuk ki ezt az összeállítást, 10,5%-al túl van töltve és a sebesség 814m/s. Vagyis valaki hazudik. Vállat von
               Üdv!  Ugyanezt vettem észre a Lovex reloading manuál-jába, csak fordítva ( ami a jobbik eset)  !       Ha a 8x57is spce a könyv szerint  maximumra van töltve még akkor se éri el a gyári katalógusadatot !    Tudtommal  gyárilag is Lovex-el töltik!          A  Quick Load-od  le lehet valahonnan tölteni , vagy meg kell venni !   Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #713 Dátum: 2013. Május 12. - 14:18:13 »

A  Quick Load-od  le lehet valahonnan tölteni , vagy meg kell venni !   Emelem
Szerintem kis keresgéléssel találsz a neten letölthető verziót. De mivel mi itt mindnyájan törvénytisztelő állampolgárok vagyunk, semmi ilyesmire nem biztatunk. NoNo
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #714 Dátum: 2013. Május 12. - 15:11:37 »

               Üdv!  Ugyanezt vettem észre a Lovex reloading manuál-jába, csak fordítva ( ami a jobbik eset)  !       Ha a 8x57is spce a könyv szerint  maximumra van töltve még akkor se éri el a gyári katalógusadatot !    Tudtommal  gyárilag is Lovex-el töltik!          A  Quick Load-od  le lehet valahonnan tölteni , vagy meg kell venni !   Emelem

Az, hogy melyik gyártó mit tesz a patronjaiba, az gyártási titok, nem láttam még a Sako-n kívül (régebben), hogy valaki közzétette volna. (Azokat is lekoppintva jó nagy baromságok jöttek ki a valóságban….. Vigyorog)
Vagy 30 évre visszamenve egyetlen reloading manual, és a Cartridges of the World népszerű ismeretterjesztő kiadványa sem vette a bátorságot, hogy akár még csak saccolni is meg merje, hogy mi van a gyáriakban, egyszerűen „factory load”-nak hívja és kész. Tippelni persze lehet, de minek, amikor számtalan töltési adat van akár a neten is.
Ha csak egy-két összeállítás érdekel, azért kár megvenni kb. 130 Euróért a QL-t, azt a QL tulajok szívesen megnézik és elmondják. Ha játszadozni, modellezgetni akarsz vele, akkor meg kell venni.
Az pedig, hogy egy gyártó milyen adatokat ír a termékeihez, kizárólag az eladhatóság miatt van, néha köszönőviszonyban sincsenek a számok a valósággal. Sőt, azonos dobozból levő patron esetében is, egyes fegyverek között is jelentős különbségek lehetnek, akár csőhossztól függetlenül is!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #715 Dátum: 2013. Május 12. - 17:52:59 »

Az, hogy melyik gyártó mit tesz a patronjaiba, az gyártási titok, nem láttam még a Sako-n kívül (régebben), hogy valaki közzétette volna. (Azokat is lekoppintva jó nagy baromságok jöttek ki a valóságban….. Vigyorog)
Vagy 30 évre visszamenve egyetlen reloading manual, és a Cartridges of the World népszerű ismeretterjesztő kiadványa sem vette a bátorságot, hogy akár még csak saccolni is meg merje, hogy mi van a gyáriakban, egyszerűen „factory load”-nak hívja és kész. Tippelni persze lehet, de minek, amikor számtalan töltési adat van akár a neten is.
Ha csak egy-két összeállítás érdekel, azért kár megvenni kb. 130 Euróért a QL-t, azt a QL tulajok szívesen megnézik és elmondják. Ha játszadozni, modellezgetni akarsz vele, akkor meg kell venni.
Az pedig, hogy egy gyártó milyen adatokat ír a termékeihez, kizárólag az eladhatóság miatt van, néha köszönőviszonyban sincsenek a számok a valósággal. Sőt, azonos dobozból levő patron esetében is, egyes fegyverek között is jelentős különbségek lehetnek, akár csőhossztól függetlenül is!
 Emelem

Itt nem a-ki tudja, milyen töltéssel elért-gyári sebességadat valós vagy valótlan volta a lényeg hanem az, hogy a maximálisan mértékadó kiadványnak számító RWS wiederladen handbuch és a méltán népszerű Quick Load merőben mást állít. Ugyanarra a töltésre a QL jóval nagyobb sebességet és ezzel persze energiát ad meg.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #716 Dátum: 2013. Május 12. - 19:48:38 »

Itt nem a-ki tudja, milyen töltéssel elért-gyári sebességadat valós vagy valótlan volta a lényeg hanem az, hogy a maximálisan mértékadó kiadványnak számító RWS wiederladen handbuch és a méltán népszerű Quick Load merőben mást állít. Ugyanarra a töltésre a QL jóval nagyobb sebességet és ezzel persze energiát ad meg.

Feri!
Ez bizony így van ahogy írod, a Dynamit Nobel, vagy a Deva Újratöltő könyve gyaran köszönőviszonyban sincs egymással, és egyik könyv sincs szinkronban általában a QuickLoad-al. Ezért sokszor magadra vagy utalva egy kicsit, figyelve a hüvelyen mutatkozó jeleket...
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #717 Dátum: 2013. Május 12. - 19:58:38 »

Úgy érzem a közeljövőben lesz egy pár trombita csövű puska. Röhög
Természetesen, ezzel a töltögetéssel, is a fegyvermesterek nyertek, lesz mit javítani  Taps
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #718 Dátum: 2013. Május 12. - 21:38:35 »

 Köszi a válaszokat , mindig tanul valamit az ember !   A QL-t, meg  valószínű megveszem ,  mert érdekel a dolog , meg hasznát venném a 8x60S töltésénél!   Arról se sok töltési adatot találni !  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #719 Dátum: 2013. Május 12. - 21:44:05 »

Urak!

Egy valamit nem árt tisztázni. A QL egy elméleti számításokon alapuló qrva jó program, a reloading manulok, vagy Wiederladen könyvek, pláne, ha neves cég adja ki őket, valós tesztek eredményeit publikálják. DE! Azzal a porral, amit ők szereztek be, abból a tesztcsőből, ami nekik van, abból a hüvelyből, amit ők használtak stb. És azok messze nem azok a fegyverek, amik nektek van!
A Guns & Ammo számtalan esetben közölt olyan teszteket, amelyben egy bizonyos patront 6-8 különböző gyártmányú fegyverből, különböző csőhosszból lőttek ki. És vagy hozta a papírformát, vagy nem……… de a különböző gyártmányú fegyverek között mindig nagy különbségek voltak, vagyis ugyanabból a dobozból származó patront nagyon más sebességgel lőtték ki!!  Fejvakarás
A manualok minden esetben kihangsúlyozzák, hogy az általuk megadott max értéket 10% -al kell csökkenteni, amikor saját fejlesztés kezd valaki otthon.(!) 3-as, vagy 5-ös csoportokkal szórást és sebességet mérni, és így fejleszteni az ideális töltetet. Na, most ezt sokan elhagyják! Én is……  Kacsint
De az 5%-ot az első saját patronnál abban a bizonyos fegyverben mindig tartom, és legalább kettőt mindig mérek! És akkor is mindig rámérek, ha új doboz port bontok! Mert ez ugyanúgy van a púderrel is, mint minden mással…. néha évek telnek el a gyártások között. És ki tudja, hogy mi változott az alatt? Vagy lövedék……az elmúlt kb 10 évben csak háromszor változott pl. a Lapua Mega 13 grammos bogyeszának a formája!! Ezek mind befolyásoló tényezők lehetnek!
És csak utána jönnek a szóráskép próbák, de általában csak 3-as csoportokkal.
A QL alap beállítása:
max. nyomás mínusz több mint 25% fehér kód.(kerülendő)
max. nyomás és mínusz 25% és 15% között sárga kód. (jó) Igen
max. nyomás mínusz 15% és max nyomás között lila kód. (kerülendő)
Max nyomás fölött piros kód (nagyon kerülendő) Nem
Most nem szeretném leírni, hogy tudatlan, de inkább azt mondom, hogy felszerelés nélküli korszakomban (természetesen a tengerentúlon) hányszor nem értem el egyes gyengítő kísérletnél a sárgát sem (és megvan még a szemem), és bizony volt olyan is akaratlanul letormentáltam a fegyvert nem is egyszer! A QL szerint több mint 6000 bar, visszamérés alapján is 5000 bar feletti kalkulált értékkel! És nem volt túlnyomásos jel a hüvelyen, és a csappantyún sem, és gyönyörűen nyílt a zár!!  Vállat von Vállat von
Tehát cuccok nélkül nem lehet elhagyni (legalábbis nagyon veszélyes!!! )a lépcsözetes fejlesztést!!!!!!!
És tök mindegy, hogy a haver puskájában, aminél egy szám eltérés van a gyártási szám tekintetében, és aznap gyártották mind a kettőt, mit mutat! Nincs két egyforma, belső méretezésű fegyver, ezáltal a nyomások sem egyformák, ezáltal ami neki jó, nekem nem biztos!
Nem sebességre kell fejleszteni, hanem biztonságos nyomásra és szórásképre. Ha valaki gyengélli az adott kaliberét, egy bizonyos öbnagysághoz, nem agyontömni kell a hüvelyt cuccal, hanem felfele menni kaliberben. És az adott kaliberhez a lehető legjobban passzoló port kiválasztani. Ebben segít a QL.
Szerintem a lehető legnagyobb baromság a gyári lőszerek katalógusban állított adatait megpróbálni lemásolni. Ennél ebben a műfajban sokkal több van!
Nem lesz trombita puskacső, ha valaki ésszel csinálja!
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: