Szavazás
Kérdés: Kívánja-e, hogy Hazánkban az utántöltés engedélyezett legyen?
Nem - 12 (7.2%)
Igen, tanfolyam elvégzéséhez kötve - 118 (71.1%)
Igen, korlátozás nélkül - 36 (21.7%)
Összes szavazó: 148

Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 154   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós lőszer újratöltés  (Megtekintve 307503 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #675 Dátum: 2012. április 02. - 23:12:04 »

Ez valóban az újratöltés alapjainak kipróbálására alkalmas szett. Egy dolog viszont nagyon hiányzik a lőszeralkatrészeken, vizsgán és engedélyen kívül: egy mérleg, mellyel kiméred a lőportöltetet. A mérleg nem megúszható beruházás, a lőportöltet a táblázatokban tömegre (többnyire grain-ben, ritkábban grammban) van megadva, nem térfogatra.

Boldog Újratöltést! Happy Reloading!

Üdv: r1



3.000 Ft-ért vettem a vakerán, igaz már régebben, azóta fel mentek az árak, most 4.000 Ft-ot kérnek a pimaszok! Század gramm pontosságú! Ja, grain mértékegységet is tudja.
Á' propos, ma be estem egy fővárosi vadászboltba, érdeklődtem. Nem óhajtanak ilyesmivel foglalkozni, a lőszeren is nagyon kevés hasznuk van, mondotta az eladó!
Igazán nem tudom miből élnek, mert az üzlet kongott az ürességtől.
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #676 Dátum: 2012. április 02. - 23:43:42 »

3.000 Ft-ért vettem a vakerán, igaz már régebben, azóta fel mentek az árak, most 4.000 Ft-ot kérnek a pimaszok! Század gramm pontosságú! Ja, grain mértékegységet is tudja.
Á' propos, ma be estem egy fővárosi vadászboltba, érdeklődtem. Nem óhajtanak ilyesmivel foglalkozni, a lőszeren is nagyon kevés hasznuk van, mondotta az eladó!
Igazán nem tudom miből élnek, mert az üzlet kongott az ürességtől.

Lehet néha elfogadhat mérleget egész olcsón kapni, de mindenképpen javaslom a no-name mérlegek "kalibrálását". Érdemes a várható méréstartományban, vadászoknál kb. 0,5-5 g-ig ismert súlyokkal ellenőrizni. Azt is, hogy ha többször teszed rá ugyanazt a tömeget, ugyanazt az eredményt adja e??

A vadászboltok pedig nyitvatartási idő alat csak veszteséget termelnek OOO Ördög Ördög. A bevétel a zárvatartási napokon keletkezik....

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #677 Dátum: 2012. április 03. - 07:35:55 »

Lehet néha elfogadhat mérleget egész olcsón kapni, de mindenképpen javaslom a no-name mérlegek "kalibrálását". Érdemes a várható méréstartományban, vadászoknál kb. 0,5-5 g-ig ismert súlyokkal ellenőrizni. Azt is, hogy ha többször teszed rá ugyanazt a tömeget, ugyanazt az eredményt adja e??

A vadászboltok pedig nyitvatartási idő alat csak veszteséget termelnek OOO Ördög Ördög. A bevétel a zárvatartási napokon keletkezik....


Úgy-úgy!  Ördög  Mérlegen nem szabad hatékonyságot optimalizálni. Meg köll venni egy rendes árszibíszit. Emelem
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #678 Dátum: 2012. április 03. - 11:30:25 »

3.000 Ft-ért vettem a vakerán, igaz már régebben, azóta fel mentek az árak, most 4.000 Ft-ot kérnek a pimaszok! Század gramm pontosságú! Ja, grain mértékegységet is tudja.
Á' propos, ma be estem egy fővárosi vadászboltba, érdeklődtem. Nem óhajtanak ilyesmivel foglalkozni, a lőszeren is nagyon kevés hasznuk van, mondotta az eladó!
Igazán nem tudom miből élnek, mert az üzlet kongott az ürességtől.

A jégkrémes bolt?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #679 Dátum: 2012. április 03. - 14:22:41 »

A jégkrémes bolt?

Nem értem. Ékszermérleg "Digital Pocket Scale" a neve. Akkora, mint egy zsebnotesz.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #680 Dátum: 2012. április 03. - 14:33:42 »

Nem értem. Ékszermérleg "Digital Pocket Scale" a neve. Akkora, mint egy zsebnotesz.

"Á' propos, ma be estem egy fővárosi vadászboltba, érdeklődtem. Nem óhajtanak ilyesmivel foglalkozni, a lőszeren is nagyon kevés hasznuk van, mondotta az eladó!
Igazán nem tudom miből élnek, mert az üzlet kongott az ürességtől.


Szerintem, ezen részére kérdezte, hogy a "jégkrémes bolt.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #681 Dátum: 2012. április 03. - 14:37:00 »

"Á' propos, ma be estem egy fővárosi vadászboltba, érdeklődtem. Nem óhajtanak ilyesmivel foglalkozni, a lőszeren is nagyon kevés hasznuk van, mondotta az eladó!
Igazán nem tudom miből élnek, mert az üzlet kongott az ürességtől.


Szerintem, ezen részére kérdezte, hogy a "jégkrémes bolt.

 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #682 Dátum: 2012. április 03. - 14:46:59 »

Nem értem. Ékszermérleg "Digital Pocket Scale" a neve. Akkora, mint egy zsebnotesz.

Azért csak csinálj vele néhány ellenőrző mérést, mondjuk az alsó, középső és felső mérési tartományban, valami hiteles súllyal. Aztán, ha mindegyik tartományban 10 x ugyanazt kapod, akkor használható a mérleg. Ugyanis, ha nincs kalibrálási lehetőség, gyakorlatilag nem tudod mit mérsz. Ja és mindezt azon körülmények között, ahol a töltést/mérést majd csinálod.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2012. április 03. - 15:20:05 »

Azért csak csinálj vele néhány ellenőrző mérést, mondjuk az alsó, középső és felső mérési tartományban, valami hiteles súllyal. Aztán, ha mindegyik tartományban 10 x ugyanazt kapod, akkor használható a mérleg. Ugyanis, ha nincs kalibrálási lehetőség, gyakorlatilag nem tudod mit mérsz. Ja és mindezt azon körülmények között, ahol a töltést/mérést majd csinálod.

Mindketten tanultunk méréstechnikát, ezért tudjuk, hogy ilyen pontos mérleg nincs. Igaz, nem határoztad meg a pontosság mértékét!  Ha mégis van, azzal nem lőport mérnek szériában, még a nagy lőszergyárakban sem. Ugyanis ezen fórum keretein belül is többször elhangzott szakemberek szájából, hogy a híres, régi lőszergyárak is térfogatra adagolnak, másként nemigen menne a nagy széria. Ennél biztosan pontosabb az én kis olcsó mérlegem, köszönöm, hogy aggódsz! Nekem jó lesz!
  Vigyorog

ui mindenkihez: Felfoghatatlan számomra, hogy egy ilyen természetes igénynek (otthoni lőszer töltés), hogyan lehet ennyi ellensége???  Vállat von
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #684 Dátum: 2012. április 03. - 16:23:46 »

Mindketten tanultunk méréstechnikát, ezért tudjuk, hogy ilyen pontos mérleg nincs. Igaz, nem határoztad meg a pontosság mértékét!  Ha mégis van, azzal nem lőport mérnek szériában, még a nagy lőszergyárakban sem. Ugyanis ezen fórum keretein belül is többször elhangzott szakemberek szájából, hogy a híres, régi lőszergyárak is térfogatra adagolnak, másként nemigen menne a nagy széria. Ennél biztosan pontosabb az én kis olcsó mérlegem, köszönöm, hogy aggódsz! Nekem jó lesz!
  Vigyorog

ui mindenkihez: Felfoghatatlan számomra, hogy egy ilyen természetes igénynek (otthoni lőszer töltés), hogyan lehet ennyi ellensége???  Vállat von

Attól függetlenül, hogy igen jól fejlett az üldözési mániád, meséld el mitől gondolod, hogy a mérleged azt méri amit gondolsz? Méghogy nincs pontos mérleg. Mit gondolsz vajon az igazából pontos mérlegeket miért kalibráló súlyokkal árusítják? Igaz, nem adják 3000 ft-ért.

Nem kell nagy szériáról beszélni, csak a pontosságról. pontos mérleg nélkül meg az bajos.

De hidd el ez nem Rólad szól, nekem oly mindegy mivel mérsz, csak aztán ha mégsem azt kapod, amit vártál, ne csodálkozz.

Tudod, ne a tükröt okold, ha a képed ferde!

 Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #685 Dátum: 2012. április 03. - 17:45:27 »

Attól függetlenül, hogy igen jól fejlett az üldözési mániád, meséld el mitől gondolod, hogy a mérleged azt méri amit gondolsz? Méghogy nincs pontos mérleg. Mit gondolsz vajon az igazából pontos mérlegeket miért kalibráló súlyokkal árusítják? Igaz, nem adják 3000 ft-ért.


Bizony! Igen

Az én mérlegem, amit kaptam a barátomtól, annó majd 30 ezer volt. Kalibráló súly is van hozzá.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #686 Dátum: 2012. április 03. - 17:56:56 »

Ez valóban az újratöltés alapjainak kipróbálására alkalmas szett. Egy dolog viszont nagyon hiányzik a lőszeralkatrészeken, vizsgán és engedélyen kívül: egy mérleg, mellyel kiméred a lőportöltetet. A mérleg nem megúszható beruházás, a lőportöltet a táblázatokban tömegre (többnyire grain-ben, ritkábban grammban) van megadva, nem térfogatra.
Boldog Újratöltést! Happy Reloading!
Üdv: r1
Üdv!
Köszönöm az észrevételt, de amikor ezt írtam, hogy: "Még pár "apróság" hiányzik (első sorban a jogosítvány, aztán még pár kellék és a hozzávalók)" akkor természetesen a kellékek közé gondolatban a mérleget is odatettem Mosolyog.
Ez a nyeles műanyag mericske, amit hozzá adtak, bizony elég komikus egy olyan művelethez, amit tized gramm pontossággal illik végezni Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #687 Dátum: 2012. április 03. - 18:00:59 »

Üdv!
Köszönöm az észrevételt, de amikor ezt írtam, hogy: "Még pár "apróság" hiányzik (első sorban a jogosítvány, aztán még pár kellék és a hozzávalók)" akkor természetesen a kellékek közé gondolatban a mérleget is odatettem Mosolyog.
Ez a nyeles műanyag mericske, amit hozzá adtak, bizony elég komikus egy olyan művelethez, amit tized gramm pontossággal illik végezni Vigyorog
 Emelem

Nem mericske kell !  Szívlapát !  Stoel
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #688 Dátum: 2012. április 03. - 21:08:00 »

Üdv!
Köszönöm az észrevételt, de amikor ezt írtam, hogy: "Még pár "apróság" hiányzik (első sorban a jogosítvány, aztán még pár kellék és a hozzávalók)" akkor természetesen a kellékek közé gondolatban a mérleget is odatettem Mosolyog.
Ez a nyeles műanyag mericske, amit hozzá adtak, bizony elég komikus egy olyan művelethez, amit tized gramm pontossággal illik végezni Vigyorog
 Emelem

Azért a tized gramm pontosság kicsit kevés.
Inkább század gramm, vagy tized grain ami illik...
 Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #689 Dátum: 2012. április 03. - 21:13:50 »

Azért a tized gramm pontosság kicsit kevés.
Inkább század gramm, vagy tized grain ami illik...
 Emelem
Mea culpa!!!!! (saját hátamat ostorozó, fejemre hamut hintő emotion... Ördög)
Az a fránya neveltetés és az a hülye SI-rendszer 
Hogy mindig összekeverem és grain helyett gramm jut eszembe OOO
De ígérem, igyexem kinőni Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 154   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: